MSI додала 105-ватний режим для Ryzen 5 9600X і Ryzen 7 9700X в останніх прошивках плат AM5

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
mr-enic
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Пропоную обговорити MSI додала 105-ватний режим для Ryzen 5 9600X і Ryzen 7 9700X в останніх прошивках плат AM5

62% приріст енергоспоживання і 13% приріст продуктивності. воно точно того варте?
Mike88
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

mr-enic: 28.08.2024 17:2362% приріст енергоспоживання і 13% приріст продуктивності
так це ж девіз цього форуму B-)
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

mr-enic: 28.08.2024 17:23воно точно того варте?
главное что бы на топ платы 10-25 Ватный режим не добавили.
illyha
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

mr-enic: 28.08.2024 17:23 Пропоную обговорити MSI додала 105-ватний режим для Ryzen 5 9600X і Ryzen 7 9700X в останніх прошивках плат AM5

62% приріст енергоспоживання і 13% приріст продуктивності. воно точно того варте?
В условиях десктопа, пусть даже компактной сборки, такая разница ТДП практически неощутима, так что считай 13% нахаляву досталось
aaleksandrenko
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

а що, ручками виставити потрібне тдп вже сильно проблематично? :puzzle:
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

aaleksandrenko: 28.08.2024 19:03а що, ручками виставити потрібне тдп вже сильно проблематично?
На А620 проблема с этим, причём понизить тдп от штатного возможно косвенными методами, есть лимит температуры и минусовый офсет на ядра, вот и всё собственно, других настроек нет, причём сама МП до 170w по vrm держит, так что пусть будет 105w, кому надо разберётся что с этим делать
Vers1a
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Lorichic: 28.08.2024 19:23
aaleksandrenko: 28.08.2024 19:03а що, ручками виставити потрібне тдп вже сильно проблематично?
На А620 проблема с этим, причём понизить тдп от штатного возможно косвенными методами, есть лимит температуры и минусовый офсет на ядра, вот и всё собственно, других настроек нет, причём сама МП до 170w по vrm держит, так что пусть будет 105w, кому надо разберётся что с этим делать
A - це ж чіпсети початкового рівня, які не рекомендують для розгону

сам думав при покупці між А та В серією, врешті взяв останню
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Vers1a: 28.08.2024 19:28A - це ж чіпсети початкового рівня, які не рекомендують для розгону
Я про разгон не писал, речь про изменение лимита потребления в сторону увеличения, которого нет на а620, а вот уменьшить варианты есть
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Mike88: 28.08.2024 17:26
mr-enic: 28.08.2024 17:2362% приріст енергоспоживання і 13% приріст продуктивності
так це ж девіз цього форуму B-)
Наразі такі часи, що можна перейменовувати в "Undervolter".
Vers1a
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Lorichic: 28.08.2024 19:35
Vers1a: 28.08.2024 19:28A - це ж чіпсети початкового рівня, які не рекомендують для розгону
Я про разгон не писал, речь про изменение лимита потребления в сторону увеличения, которого нет на а620, а вот уменьшить варианты есть

а за що тоді відповідає " изменение лимита потребления в сторону увеличения" ?
Alex646
Member

Повідомлення

illyha: 28.08.2024 18:13
mr-enic: 28.08.2024 17:23 Пропоную обговорити MSI додала 105-ватний режим для Ryzen 5 9600X і Ryzen 7 9700X в останніх прошивках плат AM5

62% приріст енергоспоживання і 13% приріст продуктивності. воно точно того варте?
В условиях десктопа, пусть даже компактной сборки, такая разница ТДП практически неощутима, так что считай 13% нахаляву досталось
Та як сказати... На амд чіпи маленькі, проблеми з відводом тепла є.
У мене на профільній системі кулер захлинається в спеку і спрацьовує термозахист, коли в осст ввімкнути всі грєлки.
Востаннє редагувалось 28.08.2024 20:14 користувачем Alex646, всього редагувалось 1 раз.
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Vers1a: 28.08.2024 19:51" изменение лимита потребления в сторону увеличения" ?
Для а620 ничего из-за отсутствия данного параметра, но если 9700х с новой агесой будет 105w, то и для этого негонибельного чипсета будет +13% производительности чем предполагалось ранее, это ещё можно назвать заводской оптимизацией, но никак не разгоном в понимании овера
Strofilova
Member

Повідомлення

Вот с одной стороны: хорошо, что добавили такую возможность. Пользоваться ей не обязательно, кому не надо - просто не включит эту опцию. Я бы, например, не стала.
А с другой, это ж сколько юных (и не очень) дарований, сэкономивших на комплектующих, себе компьютеры посжигает?
Gelonyrum
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Strofilova: 28.08.2024 20:49 А с другой, это ж сколько юных (и не очень) дарований, сэкономивших на комплектующих, себе компьютеры посжигает?
Наприклад нуль?
Чи думаєте в амд подивились на ситуацію з інтелом і такі: "о, класно же, давайте теж щось намутимо таке щоб тисячі процесорів по гарантії замінити!", а решта штату йому такі "о, це ж геніально! Випишіть йому премію!". Думаю там все відтестували перед тим як йти на цей крок.
Хрофт
Junior

Повідомлення

Стосовно ризику піджарки проців:

Людський фактор не виключений... Тобто може ніхто там і не думає як спецом налажати... Але випадково може статись. Плюс може в них там сидить тепер якийсь новенький чувак який всі завдання які довірили виконувати йому, він "делегує" AI бо він свято вірує в те що вища математика / алгебра це штучний інтелект і вона розумна...

Варто не забувати, що одно діло обновляти біос а друге діло як це оновлення імплементовано конкретним виробником а також на яку мамку...

Тому я би просто почекав ще місяць, може два а той і три. Хай пилять, фіксять і тестують на інших серійних бета тестерах за одно і ціни впадуть до більш адекватних. Я щойно дивитися ціну свого 5950X коли я брав то коштува 14.5к корун тепер вже тільки 7.5к... звісно це вже реально старий проц але мені хватає...


Ну а стосовно самої зміни, ну ок. Краще мати можливість чим не мати. Просто треба розуміти що робиш і чи варто це робити.
dfcz
Member

Повідомлення


62% приріст енергоспоживання і 13% приріст продуктивності. воно точно того варте?
Ну так все жаловались что прирост против 7000 серии на 65Вт - единичные проценты. Вот, пожалуйста, 10~13% прироста.
Відповісти