Valve тестує Proton для запуску ігор на ARM

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
starinfo
Member

Сообщение

Пропоную обговорити Valve тестує Proton для запуску ігор на ARM

якщо взлетить, то може ж нарешті я побачу 4к екран в портативках, цього дуже не вистачає
yurius_r
Member

Сообщение

Саме для тих Qualcomm нехай вендор випустить драйвери під Linux для igpu, там поговоримо. З valve все просто, вони дивляться в різні боки - починаючи із arm sbc, і закінчуючи звичайного формату ПК на яких небудь Ampere із дискретними GPU як у відео нижче
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

yurius_r
Ха, iGPU. Я тут думав собі взяти якусь коробочку на rk3588 щоб замутити з неї медіацентр, добре що подивився на підтримку дров. Там не те що 3д немає, там немає ні відеоприскорення ні навіть юсб3. А чіпу 4 роки. З такою підтримкою армопристрої далеко заїдуть.
artko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

під андроід наче і є дрова.. пропрієтарщина. а під лінух - хм... там і лінух то на на кожен твбокс знайдешь щоб працювало...
DuckRider
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Ох уж этот плохой жадный габен :laugh:
AFU_power
Member
Аватара пользователя

Сообщение

starinfo: 23.09.2024 17:20 Пропоную обговорити Valve тестує Proton для запуску ігор на ARM

якщо взлетить, то може ж нарешті я побачу 4к екран в портативках, цього дуже не вистачає
Ну, на свічу воно працює, box64+proton, валві залишилось це інтегрувати в стім і якась аянео, ретроід покет на монструозному снапдрегоні в розгоні під емуляцію вже не будуть такою поганою покупкою. Ну і куди ж без мака
Nehrk
Member
Откуда: Philly, PA

Сообщение

Scoffer а raspberry?
AFU_power
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Nehrk: 23.09.2024 19:03 Scoffer а raspberry?
Для медіацентру попередні моделі слабі, нові задорогі.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Nehrk
А на raspberry красивого металічного кейса треба виписувати з якоїсь дупи світу, в той час як для багатьох коробочок на rk3588 це штатна опція :-/
Ghody
Member
Откуда: Израиль

Сообщение

artko: 23.09.2024 17:59
під андроід наче і є дрова.. пропрієтарщина. а під лінух - хм... там і лінух то на на кожен твбокс знайдешь щоб працювало...
андроид же на базе линукса. почему тогда дрова на андроид не подходят на линух?
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Nehrk
Ну і по залізу дуже бідна вона. Вафля АС, портів встромити свою АХ немає, портів встромити ссд теж немає. Можна перехідник, але тоді забути про симпатичний корпус. Тобто зібрати можна, але кайф де?
kalakawa
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Ghody: 23.09.2024 21:30
artko: 23.09.2024 17:59
під андроід наче і є дрова.. пропрієтарщина. а під лінух - хм... там і лінух то на на кожен твбокс знайдешь щоб працювало...
андроид же на базе линукса. почему тогда дрова на андроид не подходят на линух?
Тому що написані під андроїд а не під лінукс
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Ghody
Тому що GNU/Linux i Android - радикально різні операційні системи. Те що у них історично використовується одне ядро ще нічого не значить. Android має hardware abstraction layer, дещо схожий з віндозним, GNU його не має, там юзається udev, але це зовсім інша концепція. Відповідно драйвера повністю несумісні.
tornadox
Member

Сообщение

AFU_power: 23.09.2024 18:50
starinfo: 23.09.2024 17:20 Пропоную обговорити Valve тестує Proton для запуску ігор на ARM

якщо взлетить, то може ж нарешті я побачу 4к екран в портативках, цього дуже не вистачає
Ну, на свічу воно працює, box64+proton, валві залишилось це інтегрувати в стім і якась аянео, ретроід покет на монструозному снапдрегоні в розгоні під емуляцію вже не будуть такою поганою покупкою. Ну і куди ж без мака
Ще не зустрічав маковода без айфона або айпеда, їм достатньо ігор на ай-девайсах і епл дуже хоче щоб так залишалося.
AFU_power
Member
Аватара пользователя

Сообщение

tornadox: 23.09.2024 22:19
AFU_power: 23.09.2024 18:50
Ну, на свічу воно працює, box64+proton, валві залишилось це інтегрувати в стім і якась аянео, ретроід покет на монструозному снапдрегоні в розгоні під емуляцію вже не будуть такою поганою покупкою. Ну і куди ж без мака
Ще не зустрічав маковода без айфона або айпеда, їм достатньо ігор на ай-девайсах і епл дуже хоче щоб так залишалося.
Так є gptk, навряд вони би розробили його, якби так хотіли. А gptk+crossover запускає зараз чудово такі ігри як кіберпанк чи год оф вар, причому епл його фіксить, вони навіть нещодавно фіксили просадки та артефакти при використанні fsr в іграх
tornadox
Member

Сообщение

AFU_power: 23.09.2024 22:21
tornadox: 23.09.2024 22:19

Ще не зустрічав маковода без айфона або айпеда, їм достатньо ігор на ай-девайсах і епл дуже хоче щоб так залишалося.
Так є gptk, навряд вони би розробили його, якби так хотіли. А gptk+crossover запускає зараз чудово такі ігри як кіберпанк чи год оф вар, причому епл його фіксить, вони навіть нещодавно фіксили просадки та артефакти при використанні fsr в іграх
я знаю що на маку є вайн, але це не означає що епл візьме вальвівський протон наприклад.
AFU_power
Member
Аватара пользователя

Сообщение

tornadox: 23.09.2024 22:32
AFU_power: 23.09.2024 22:21
Так є gptk, навряд вони би розробили його, якби так хотіли. А gptk+crossover запускає зараз чудово такі ігри як кіберпанк чи год оф вар, причому епл його фіксить, вони навіть нещодавно фіксили просадки та артефакти при використанні fsr в іграх
я знаю що на маку є вайн, але це не означає що епл візьме вальвівський протон наприклад.
Правильно, аналог протона це якраз і є зв'язка gptk та crossover. Оцей кросовер це і є по факту протон для мака, але не за авторством вальв, там теж вбудований вайн і він створює префікси з потрібними лібами щоб запустилась потрібна прога
Ответить