Выбор процессора (всякого разного под любые/конкретные нужды + вопросы "потянет ли, хватит ли)

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
Gf_ki11er
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Выбираем процессор

Пишите под какие задачи нужен процессор, бюджет, текущую или будущую платформу

Пользуйтесь поиском по теме ( поле "Поиск" - вводите обозначение, например 3570К): вполне вероятно ваш вопрос уже обсуждался
Grian_AA
Member

Повідомлення

Вітаю
Віддаю знайомому в комплекті свої ASRock B450M Pro4 + AMD Ryzen 5 3600.
Конфіг:
спойлер
MB ASRock B450M Pro4
CPU AMD Ryzen 5 3600
Cooler Cooler Master Hyper 212 Black Edition
GPU GeForce RTX™ 4070 Ti VENTUS 3X 12G OC
DRAM DDR4 16GB (2x8GB) 3200 MHz Ballistix Sport MICRON (BLS2K8G4D32AESBK)
SSD Samsung 970 EVO Plus 1 TB (MZ-V7S1T0BW)
SSD Crucial MX500 500GB 2.5" SATAIII 3D TLC (CT500MX500SSD1)
HDD WD Black 1TB 7200rpm 64MB WD1002FAEX 3.5" SATA III
PS MSI MPG A850GF 850W
Case Zalman Z10
З платою визначився - ASUS ROG STRIX B550
Планував взяти проц Б/В, але дуже мало пропозицій на ринку(
Вибираю новий проц між R7 5700X та R7 5800X, купляти буду в Україні, різниця в ціні біля 900 грн.
Є сенс в переплаті чи ні?
Планую погратись з розгоном, андервольтингом...
Комп буде використовуватись: Ворд, Ексель, Фотошоп та сучасні ігри в 2К та 4К.
Дякую :beer:
ASTON
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Polaris
максимальна енергоефективність при мінімальних температурах - це саме про 5600-5600х... беріть і не партеся... як +200МГц накинутьь авторозгоном на 5600х - взагалі 4,85ГГц буде холодних
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Grian_AA: 20.05.2023 12:16 Вітаю
Віддаю знайомому в комплекті свої ASRock B450M Pro4 + AMD Ryzen 5 3600.
Конфіг:
спойлер
MB ASRock B450M Pro4
CPU AMD Ryzen 5 3600
Cooler Cooler Master Hyper 212 Black Edition
GPU GeForce RTX™ 4070 Ti VENTUS 3X 12G OC
DRAM DDR4 16GB (2x8GB) 3200 MHz Ballistix Sport MICRON (BLS2K8G4D32AESBK)
SSD Samsung 970 EVO Plus 1 TB (MZ-V7S1T0BW)
SSD Crucial MX500 500GB 2.5" SATAIII 3D TLC (CT500MX500SSD1)
HDD WD Black 1TB 7200rpm 64MB WD1002FAEX 3.5" SATA III
PS MSI MPG A850GF 850W
Case Zalman Z10
З платою визначився - ASUS ROG STRIX B550
Планував взяти проц Б/В, але дуже мало пропозицій на ринку(
Вибираю новий проц між R7 5700X та R7 5800X, купляти буду в Україні, різниця в ціні біля 900 грн.
Є сенс в переплаті чи ні?
Планую погратись з розгоном, андервольтингом...
Комп буде використовуватись: Ворд, Ексель, Фотошоп та сучасні ігри в 2К та 4К.
Дякую :beer:

разгон для 2к или 4к точно не нужен
Grian_AA
Member

Повідомлення

Vlaad13: 20.05.2023 13:10 разгон для 2к или 4к точно не нужен
Я підрозіграв проц та ОЗУ - в Кіберпанк фпс піднявся ві 7 до 12, при тих самих настройках графіки.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Grian_AA: 20.05.2023 13:33
Vlaad13: 20.05.2023 13:10 разгон для 2к или 4к точно не нужен
Я підрозіграв проц та ОЗУ - в Кіберпанк фпс піднявся ві 7 до 12, при тих самих настройках графіки.
Робити вам нема чого ... :-P
Yukito
Member

Повідомлення

Как считаете, стоит ли взять 5800x3d, так как сейчас мамка на ам4, или подкопить и обновится на ам4? С учётом того что у меня 4090 видеокарта. На сколько просто это будет целесообразно и экономически выгодно?
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Yukito

Выгодно таки будет взять 5800x3d, на АМ5 конечно можно обновиться но это влетит в копеечку, а если вы играете в разрешении 4к то и разницы особой не будет между 5800x3d и 7800x3d.
Yukito
Member

Повідомлення

Melofon: 27.05.2023 20:16 Yukito

Выгодно таки будет взять 5800x3d, на АМ5 конечно можно обновиться но это влетит в копеечку, а если вы играете в разрешении 4к то и разницы особой не будет между 5800x3d и 7800x3d.
Моник ультраширик с разрешением 3440*1440. Сейчас проц r5 2600, на сколько чувствительно будет, если я на 5800 обновлюсь? И сможет ли он раскрыть 4090 нормально?
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Yukito

Лучше таки 5800x3d, его точно на дольше хватит и 1/0,1% будут выше что плавности добавит, считаю переплата того стоит, тем более что это не 4к.
rmtk
Member

Повідомлення

Привіт, хочу зібрати для дому комп (в основному пограти, іноді щось допрацювати)
Головна вимога що це все було на mini-ITX і при цьому не перетворилося на злітаючу на куллерах духовку на столі.
Планую щоб все працювало в зв*язці з 3060ті. (або старою 2070супер).
Не дуже розумію що мені взяти, трохи страшно від tdp 13 інтелів порівняно з амд, як вони в маленькому корпусі? (буду купувати водяне, тиша в пріоритеті)
Бюджет на зв*язку moba+CPU - +-20к - але мені головне. щоб це було збалансовано з 3060ті, якщо можна дешевше - я за. Якщо краще взяти щось з потенціалом розвитку, докину. Хочеться розумної покупки на 2+ роки і щоб це було не гірше за мій основний 3700x :) .
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

rmtk: 31.05.2023 08:14 Привіт, хочу зібрати для дому комп (в основному пограти, іноді щось допрацювати)
Головна вимога що це все було на mini-ITX і при цьому не перетворилося на злітаючу на куллерах духовку на столі.
Планую щоб все працювало в зв*язці з 3060ті. (або старою 2070супер).
Не дуже розумію що мені взяти, трохи страшно від tdp 13 інтелів порівняно з амд, як вони в маленькому корпусі? (буду купувати водяне, тиша в пріоритеті)
Бюджет на зв*язку moba+CPU - +-20к - але мені головне. щоб це було збалансовано з 3060ті, якщо можна дешевше - я за. Якщо краще взяти щось з потенціалом розвитку, докину. Хочеться розумної покупки на 2+ роки і щоб це було не гірше за мій основний 3700x :) .
какой монитор?
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

rmtk: 31.05.2023 08:14Бюджет на зв*язку moba+CPU - +-20к - але мені головне. щоб це було збалансовано з 3060ті, якщо можна дешевше - я за. Якщо краще взяти щось з потенціалом розвитку, докину.
Враховуючи, що за "потенціал розвитку" у нас поки відповідає одна платформа - АМ5, то сказав би, що економічно недоцільно саме через неадекватне ціноутворення mini-ITX АМ5-материнок у нас. Тобто переплата набігає значна. Тим більше, що на 1700/АМ4 можна значно дешевше за 20к цей комплект зібрати з процами типу 12400/13400/13500 чи 5600/5700Х. В компактний корпус все ж бажано уникати процесорів, що мають ТДП понад сотню Вт, та і необхідності в них не видно.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

rmtk
Все залежить від специфіки використання, ігри інтели не грузять так, щоб там вже можна було чогось боятися. Якщо робота така, що буде сильно грузити проц (рендер наприклад), то там вже може добре жарити якщо це щось, типу 13600к і вище, але з якоюсь 240+ водою проблем не мало би бути, якщо в корпусі буде нормально організована вентиляція

На рахунок балансу - знову ж таки треба знати як ви плануєте використовувати проц, якщо упор суто на ігри, то напевно можна обійтися чимось типу 13400-13500 і більше бабла витратити на потужнішу відяху

І на рахунок ІТХ - який корпус взагалі плануєте брати? бо зараз є досить багато МАТХ корпусів, які по розміру недалеко від ІТХ втікли і відповідно можна непогано зекономити на ціні мами
rmtk
Member

Повідомлення

Дякую за відповіді
-монітор - 4k буде якийсь
-корпус планую - Cooler Master NR200P
-апдейт по карті, я помилився в мене не 2070 супер є, а 3070ті. Буде або вона, або 3060ті
-уточнення по пріоритету - все таки ігри, я то буває рендерю але цим явно буду займатися тільки на офісному компі, на цій збірці хіба що у фотошопі щось помазати великоформатне (по ідеї там більше рам і відеокарта важлива). Може 3D coat відкрити, воксельний скульптінг, думаю це вимагає L3 нормальний. Але все таки 80% це steam відкрити і провести вечір

АМ5 я дійсно бачу що дуже дорогий вийде в збірці на мініІТХ.
А які в мене є варіанти прохолодних ЦПУ на АМ4 і 1700? Такі щоб були адекватні в поєднанні з 3070ті/3060ті
Мене ще цікавить за ці E-cores, я взагалі це пропустив і не дуже розумію, мене лякають ці 2.5 базових, буст працює нормально чи іноді буває тупить і працюєш з 2.5? Як це позначається на однопотоці? Бо якось 3.6 стартових у райзена виглядають впевненіше мені для ігорєй, але я не розуміюся на цьому. Останній мій інтел - це E3 1230v2
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

rmtk
по корпусу - гляньте на цей, та сама компоновка, що і КМ 200, на 1см вище, але можна попхати МАТХ маму і атх бж
https://krux.tech/product/krux-naos/

по процу - для такої роботи майже любе кіно із того, що написали, з бустами у інтел все ок
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

rmtk: 31.05.2023 17:18Мене ще цікавить за ці E-cores, я взагалі це пропустив і не дуже розумію, мене лякають ці 2.5 базових, буст працює нормально чи іноді буває тупить і працюєш з 2.5? Як це позначається на однопотоці? Бо якось 3.6 стартових у райзена виглядають впевненіше мені для ігорєй, але я не розуміюся на цьому. Останній мій інтел - це E3 1230v2
Можете глянути тут відповідь:
https://www.techpowerup.com/review/inte ... 0f/25.html
Під 4к-монітор різниця між всіма процесорами буде на рівні статистичної похибки, та ще і з такого рівня відеокартою. Тож можна брати те, що дешевше/зрозуміліше.
manbearboar
Member

Повідомлення

rmtk: 31.05.2023 17:18 -уточнення по пріоритету - все таки ігри, я то буває рендерю
Сейчас AMD плотно оккупировали топ по энергоэффективности, если не 7000 линейка, то 5000.
спойлер
ЗображенняЗображення
При том что 5700X ещё и стоит доступно, сложно что-то более интересное придумать.
Ну разве что вместо ITX собрать очень компактый mATX на основе 7600.

Е-ядра проще всего понимать как дополнительный к P ядрам ускоритель рендеринга и других хорошо параллелящихся нагрузок, в играх они не используются.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

manbearboar: 31.05.2023 19:47 Е-ядра проще всего понимать как дополнительный к P ядрам ускоритель рендеринга и других хорошо параллелящихся нагрузок, в играх они не используются.

і там в першому коменті вумне пояснення
так що з "недоядер" таки є профіт навіть в іграх
manbearboar
Member

Повідомлення

oversteve
Уже разбирали подобное видео.

Жду теста вашего 13600К в режиме 2P+8Е, который продемонстрирует как Е ядра могут спасти ситуацию, когда Р уже не хватает :shuffle:
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

manbearboar
Ну от розберіть ще раз.
По-перше я якби і не сперечаюся, що Р ядра продуктивніші за Е ядра, по-друге в такій конфігурації то скорше питання до розробників, а не до мене, як вони оптимізували код і чи швидше буде його виконати на маломі ядрі, або на одному потоці великого ядра, по-третє зміст це робити? У мого 13600к конфігурація ядер така, яка є і як на мне то ідіотизм, щось відключати, якщо з того є профіт.

Як бачите у відео навіть у 8-Р-ядерного 13700к (ви ж казали, що ігри оптимізовані під 6-8 потоків) майже всюди є профіт у результах 1%, а у деяких іграх і середній фпс вище з включеними Е ядрами, так що якийсь профіт з них в любому випадку є
Відповісти