i9 13900K, температура, перегрів, охолодження...

Обсуждение всего, что связано с CPU
Автор
Повідомлення
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

j3s0n: 16.03.2023 21:54
IrosLAV: 16.03.2023 21:09Ось відео:
Англійська у жінки добра.
:beer:
KimRomik: 16.03.2023 22:02 кстати у проца напряжение слишком большое
поставьте оффсет в -0.100 хотя бы
Дякую, так, хотів спочатку розібратись, звідки така температура, а потім переходити до розгону і налаштувань :)

waryag: 16.03.2023 22:14 80% що в ньому.
Спасибі!

Який водоблок порадите взяти?
WSavage
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IrosLAV: 16.03.2023 22:19
j3s0n: 16.03.2023 21:54
Англійська у жінки добра.
:beer:
KimRomik: 16.03.2023 22:02 кстати у проца напряжение слишком большое
поставьте оффсет в -0.100 хотя бы
Дякую, так, хотів спочатку розібратись, звідки така температура, а потім переходити до розгону і налаштувань :)

waryag: 16.03.2023 22:14 80% що в ньому.
Спасибі!

Який водоблок порадите взяти?
Optimus/Magnitude, або хоча б velocity
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IrosLAV: 16.03.2023 22:19Який водоблок порадите взяти?
любой ASUS на вкус и цвет или NZXT или Corsair
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

WSavage: 16.03.2023 22:31 Optimus/Magnitude, або хоча б velocity
З ЕК на нашій баралолці тільки EK-Supremacy Classic D-RGB (Nickel+Plexi) продається за 3к грн, що скажете за нього?

В українських магазинах Optimus/Magnitude взагалі не побачив, а Velocity десятки різних. Буду вдячний, якщо допоможете зекономити годину мого життя на розбір різниці між ними :)
Зображення

І якшо ЕК порівняти з Asus i NZXT?

А ще в приват мені пропонують IceMan Cooler ICE-CT3, це щось варте? Не хочеться міняти шило на мило :shuffle:
WSavage
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IrosLAV: 16.03.2023 22:52
WSavage: 16.03.2023 22:31 Optimus/Magnitude, або хоча б velocity
З ЕК на нашій баралолці тільки EK-Supremacy Classic D-RGB (Nickel+Plexi) продається за 3к грн, що скажете за нього?

В українських магазинах Optimus/Magnitude взагалі не побачив, а Velocity десятки різних. Буду вдячний, якщо допоможете зекономити годину мого життя на розбір різниці між ними :)
Зображення

І якшо ЕК порівняти з Asus i NZXT?

А ще в приват мені пропонують IceMan Cooler ICE-CT3, це щось варте? Не хочеться міняти шило на мило :shuffle:
Optimus/Magnitude тільки везти з-за кородону

Velocity вибираєте який до вподоби, дивіться що б була підтримка 1700 сокета

IceMan Cooler досить не поганий ватер, у нього мікроканали 0.3мм або 0.4мм, в залежності від ревізії

Вище вам пропонують тільки готову aio від ASUS/NZXT, вони не випускають ватери для кастомних систем охолодження
WakeMe
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

https://www.aquatuning.de/water-cooling ... 779%7C4889

Десь 2 тижні і він у тебе, будь-який бери

От тільки від проточної води каналам кози будуть :laugh:
Stray
Member

Повідомлення

WakeMe
проточка цей новий ватер точно вб'є :up:
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Stray: 17.03.2023 01:06 WakeMe
проточка цей новий ватер точно вб'є :up:
Старенький ватер більше семи років працював під проточкою 24 на 7. Невже сучасні такі "хиленькі" ?
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

IrosLAV: 17.03.2023 01:42Старенький ватер більше семи років працював під проточкою 24 на 7. Невже сучасні такі "хиленькі" ?

Найпростіша аналогія - в двигун сучасної машини не бажано лити 72-й бензин )
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

IrosLAV
Я бы не ожидал значительного понижения температур, даже с топовым водоблоком.
Это адово отродье в тестах жрёт больше 300Вт, и температура под 100 градусов для них в порядке вещей.
Тем более, вы ещё и авторазгон включили.
dext
Member
Звідки: Дніпро

Повідомлення

IrosLAV
1. вимкнути AI Overclocking, MCE
2. вручну задати множники та AC LL, VRM LLC 3 або 4, увімкнути TVB Voltage Optimization
3. встановити Core IccMax десь на рівні 370A: на робочі задачі це не вплине, але врятує від power viruses
4. скальп допоможе більше ніж новий водоблок
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

блін не в ту тему кинув, продублюю сюди: http://www.supercoolcomputer.com/en/pro ... el-gen13-2
Stray
Member

Повідомлення

IrosLAV: 17.03.2023 01:42 Старенький ватер більше семи років працював під проточкою 24 на 7. Невже сучасні такі "хиленькі" ?
справа у розмірі каналів нових ватерів та того факту, що проточна вода буде повна мікрочастинок - від солей до водоростей, які подабивають ваші канали на раз два (але знов таки я не знаю що там у вас за проточка, це скоріше попередження про потенційну проблему :))
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

IrosLAV
Вам нужна вот такая штучка.
спойлер
Зображення
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

IrosLAV: 16.03.2023 17:07 Вітаю. Поставив 13900К на Asus ROG STRIX z790-E. Особливо не вникаючи в налаштування біосу, ввімкнув АІ оверклокінг, XMP і все.
Охолодження - допиляний болгаркою ноунейм водоблок 2010 року з 775 сокета на холодній воді з водопроводу.
В простої температури ядер 15-20С, в іграх (наразі тільки WoT пробував) не перевищує 30С.
Але в стрес-тестах при навантаженні усіх ядер температури миттєво підіймаються до 90-95. Інколи є троттлінг. Вимикаю тест і за долю секунди температури миттєво падають нижче 20С. Під час тесту мідна частина водоблоку дуже холодна. Думаю, температура погано передається з ЦП на водоблок. Знімав його, думав може криво став чи термопаста не розтеклась, але відбиток суперовий, прижим дуже добрий. Від повторного встановлення водоблоку ситуація не змінилась.

Брак процесора чи це нормально для них?

Скальп допоможе?
почему такие низкие температуры, 15 градусов, он на улице стоит? или выброс воздуха сразу на улицу? если это реальные темпертуры, кондесат может сыграть злую шутку.
сам только собрал подобный комп. проц это горячий дурдом, на него нужно ставить минимум 420ю воду, и водоблок из продвинутых по конструкции, чтобы снимал тепло быстрее. старые вододоблоки типа свифтеч и подобным, динозавры по сравнению с новыми серъезными блоками, там совсем другого уровня сетка радиатора, и плотную сетку еще нужно продавить хорошей помпой. вообще глядя на 13900к. я бы вообще думал над двумя помпами и парой радиков.
95 градусов температура это норма для него. он и на сотке себя прекрасно чухает
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Timedemo: 17.03.2023 21:45 почему такие низкие температуры, 15 градусов, он на улице стоит?
Воду беру з міського водопроводу, температура постійно ~5C. Якщо збільшити потік - в простої ядра по 10С. Але під навантаженням всерівно 100С.
Чекаю вихідних, буде вільний час - побавлюсь з налаштуваннями і андервольтінгом, бо зараз автоматичний розгін від Асус дає кінські напруги і 330+ ват

Відправлено через 42 секунди:
А з конденсатом борюсь дуже просто - вентилятор біля водоблока. Така схема працювала в мене багато років на Q6600 2.4@4.5
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

ну якщо вологість не велика і температура в приміщенні, то точка роси буде нижче. а якщо буде велика вологість і температура в кімнаті більше 25, то конденсат утвориться і без вентилятора і з вентилятором.
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IrosLAV: 17.03.2023 21:56Воду беру з міського водопроводу
я шось трохи підвис на цьому, в тебе контур охолодження компіка напряму підключено до труби з водою та каналізації? :puzzle:
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

WalkMan: 17.03.2023 22:37
IrosLAV: 17.03.2023 21:56Воду беру з міського водопроводу
я шось трохи підвис на цьому, в тебе контур охолодження компіка напряму підключено до труби з водою та каналізації? :puzzle:
Саме так. Без радіаторів і помпи.
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

IrosLAV: 17.03.2023 22:40Саме так. Без радіаторів і помпи.
а вода утекает в слив? или оно там закольцовано как то?
Відповісти