Надвисокі температури ryzen 7 4800h

Обсуждение всего, что связано с CPU
Автор
Повідомлення
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

DiDo_3EHuK_: 16.02.2023 06:38 після сц де була інша поломка
Можливо таки стрибки температури через термопасту - бо жидка там витікає , і ви отримуєте зразу тротлинг з упору в температуру і як підсумок падіння напруги на процесорі - і значне падіння температурі... і так по колу.

Дзвоните в СЦ і питайте яку вам термопасту наляпали - якщо це МХ4, Нокту, та інші "ходові" , то шукайте Honeywell PTM7950 (це оригінальна термопаста, яка йде термопрокладками і робить "фазовим переходом").
І сами розберіть ноутбук - подивіться на пошкодження термотрубок, бо мало що там мастер наробив... Но термопаста - це перша проблема цього ноутбука, і СЦ знають про цю проблему, але продовжують лити МХ4 і розповідати, що все буде добре. А потім у людей ноуті горять :censoured:


Ще варіант - нова вінда + всі драйвера тільки з сайту Ліново (по серийному номеру моделі). Встановлюйте і на дискретку, бо якщо ви не поставите дрова\вимкнете її в диспетчері - вона буде споживати 35ватт і не відключатися.
Потім дивиться на тести.

п.с. - у самого Легіон 5 з 4800+2060, таких температур не бачив ні жодного разу, було під 95 градусів в іграх, потім відключив агресивний турбобуст - стало під 70 градусів.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

DiDo_3EHuK_: 16.02.2023 09:45ноут це не те слово, а техпідтримка від леново ще краща, замість розібратись тащіть в СЦ, а в СЦ кажуть все з ним норм забирайте, тіки ми місяць його "потестуємо" перед як скажем, що все ок
Збирайте докази некорректної роботи ноута (скріни, відео з телефона) ,чим більше, тим краще, додавайте висновок СЦ і вимагайте заміни.
DiDo_3EHuK_
Junior

Повідомлення

waryag: 18.02.2023 15:26
DiDo_3EHuK_: 16.02.2023 09:45ноут це не те слово, а техпідтримка від леново ще краща, замість розібратись тащіть в СЦ, а в СЦ кажуть все з ним норм забирайте, тіки ми місяць його "потестуємо" перед як скажем, що все ок
Збирайте докази некорректної роботи ноута (скріни, відео з телефона) ,чим більше, тим краще, додавайте висновок СЦ і вимагайте заміни.
Гарантія знята бо була заміна матриці не у офіціалів.

Відправлено через 1 хвилину 15 секунд:
Klon: 18.02.2023 13:44
DiDo_3EHuK_: 16.02.2023 06:38 після сц де була інша поломка
Можливо таки стрибки температури через термопасту - бо жидка там витікає , і ви отримуєте зразу тротлинг з упору в температуру і як підсумок падіння напруги на процесорі - і значне падіння температурі... і так по колу.

Дзвоните в СЦ і питайте яку вам термопасту наляпали - якщо це МХ4, Нокту, та інші "ходові" , то шукайте Honeywell PTM7950 (це оригінальна термопаста, яка йде термопрокладками і робить "фазовим переходом").
І сами розберіть ноутбук - подивіться на пошкодження термотрубок, бо мало що там мастер наробив... Но термопаста - це перша проблема цього ноутбука, і СЦ знають про цю проблему, але продовжують лити МХ4 і розповідати, що все буде добре. А потім у людей ноуті горять :censoured:


Ще варіант - нова вінда + всі драйвера тільки з сайту Ліново (по серийному номеру моделі). Встановлюйте і на дискретку, бо якщо ви не поставите дрова\вимкнете її в диспетчері - вона буде споживати 35ватт і не відключатися.
Потім дивиться на тести.

п.с. - у самого Легіон 5 з 4800+2060, таких температур не бачив ні жодного разу, було під 95 градусів в іграх, потім відключив агресивний турбобуст - стало під 70 градусів.
Дякую попробую можливо дійсно за місяць воно так замовлю і поставлю.
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

DiDo_3EHuK_
ну тоді ви попалі ) ... якщо в офіційному СЦ не міняють термоінтерфейс на орігінальний, то "підвальний" для заміни матриці вам зняли систему охолодження, а потім вам термопасти налили яка була під рукою...
Ще раз акцентую увагу - в Легіонах це найпоширеніша проблема, коли змінюють термопасту на рідку і температури улітають в "небеса" , бо там кривий притиск охолодження і треба дуже-дуже густу термопасту і вона теж гірше робить ніж Легіонівска Honeywell PTM7950.

Цю термопасту бачив тут в барахольці. Але якщо вагаєтесь - віддавайте мастерам форума (мож Геннадій візьметься) , і нехай специ дивляться що там у вас по "залізний" часті
KVM
Member

Повідомлення

DiDo_3EHuK_: 18.02.2023 16:22 Гарантія знята бо була заміна матриці не у офіціалів.
Вам АСЦ сказав що знята чи самі вирішили. Леново дозволяє апгрейдити легіони.
Якщо тільки міняли матрицю, все акуратно зробили і до СО не лізли то можна спробувати "включити дурачка". Там пломба тільки на СО.
І наскільки відомо АСЦ теж цієї пасти не має. там міняється СО в зборі, або ліплять остатки старої.
Якщо ноут вже перелопачений то тоді так тільки самому міняти термопасту на ту що написали постом вище.
DiDo_3EHuK_
Junior

Повідомлення

Klon: 18.02.2023 16:33 DiDo_3EHuK_
ну тоді ви попалі ) ... якщо в офіційному СЦ не міняють термоінтерфейс на орігінальний, то "підвальний" для заміни матриці вам зняли систему охолодження, а потім вам термопасти налили яка була під рукою...
Ще раз акцентую увагу - в Легіонах це найпоширеніша проблема, коли змінюють термопасту на рідку і температури улітають в "небеса" , бо там кривий притиск охолодження і треба дуже-дуже густу термопасту і вона теж гірше робить ніж Легіонівска Honeywell PTM7950.

Цю термопасту бачив тут в барахольці. Але якщо вагаєтесь - віддавайте мастерам форума (мож Геннадій візьметься) , і нехай специ дивляться що там у вас по "залізний" часті
Ну матрицю міняли підвально, але потім в оф сц був 2 рази і казали по залізу все ок, та й місяць тому вони вернули ноут, я тому і відкинув був проблему з термопастою. Бо важко все таки за місяць так нагріти той ноут, я не те, щоб сильно його юзав.

Відправлено через 4 хвилини 22 секунди:
KVM: 18.02.2023 17:03
DiDo_3EHuK_: 18.02.2023 16:22 Гарантія знята бо була заміна матриці не у офіціалів.
Вам АСЦ сказав що знята чи самі вирішили. Леново дозволяє апгрейдити легіони.
Якщо тільки міняли матрицю, все акуратно зробили і до СО не лізли то можна спробувати "включити дурачка". Там пломба тільки на СО.
І наскільки відомо АСЦ теж цієї пасти не має. там міняється СО в зборі, або ліплять остатки старої.
Якщо ноут вже перелопачений то тоді так тільки самому міняти термопасту на ту що написали постом вище.
Ні я сам признався, що міняв матрицю. Вроді оригінальну замовив та й майстер не дурак, завжди якісно і акуратно робив, а вот сц мені болтик вліпили якийсь лівий та й довго вовтузились з тим ноутом не виявивши проблеми, тому залеже який сц, але в цей я вже не звернусь напевне))) вибачте вони останнього разу пропонували заміну плати ічіпів за 46к грн)) я б вже новий ноут купив краще, но явно це останній леново в моєму житті)))

Відправлено через 2 хвилини 38 секунд:
Термуху цю замовив вже їде… ну буду надіятись, що трабли з температурою через це. А перегрузи походу були через встроєнну, бо 1 людина в новому ноуті з тим зіткнулась і вже 2й тиждень в нього норм паше також.

Відправлено через 1 хвилину 17 секунд:
А скажіть, якщо стрибки були все таки до 107 градусів, короткочасні але все ж.. то вже можна рахувати що він точно згорів? Ніколи не зтикався з наслідками згорівшого проца.
KVM
Member

Повідомлення

DiDo_3EHuK_: 18.02.2023 19:23 А скажіть, якщо стрибки були все таки до 107 градусів, короткочасні але все ж.. то вже можна рахувати що він точно згорів? Ніколи не зтикався з наслідками згорівшого проца.
Якщо включається то ще не згорів :)
Він ж не був під таким навантаженням постійно. Заміните термопасту подивитесь чи буде ефект.
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

DiDo_3EHuK_
Якщо ви не використовуєте рендери на процесорі , то дуже раджу відключити агресивний турбобуст - бо температури значно падають, а продуктивність залишається дуже значною , бо там 8 "чистих" ядер.
Як це робити - вот на ютубі :
спойлер

Леново Легіон 5 в 20-21 роках був цена=якість, а косяки були і в інших ноутів, при тому їх там будо ще більше. На сьогоднішній час виробники підтягнули свої ноути і все не все так рівнозначно (да і Легіони подорожчали).

Так що все не так страшно - крім метушні з охолодженням в слабко-середніх Легіонах все нормально, але є деяки відгуки власників моделей з 3060+ - проблеми з прогарами на платах через погане розведення напруги відеокарти.
Але там все дуже підозріло - за тестами людей, проблеми виникають у майнерів і шалених ігрунів (яким плювати на температурі).
DiDo_3EHuK_
Junior

Повідомлення

Klon: 18.02.2023 23:31 DiDo_3EHuK_
Якщо ви не використовуєте рендери на процесорі , то дуже раджу відключити агресивний турбобуст - бо температури значно падають, а продуктивність залишається дуже значною , бо там 8 "чистих" ядер.
Як це робити - вот на ютубі :
спойлер

Леново Легіон 5 в 20-21 роках був цена=якість, а косяки були і в інших ноутів, при тому їх там будо ще більше. На сьогоднішній час виробники підтягнули свої ноути і все не все так рівнозначно (да і Легіони подорожчали).

Так що все не так страшно - крім метушні з охолодженням в слабко-середніх Легіонах все нормально, але є деяки відгуки власників моделей з 3060+ - проблеми з прогарами на платах через погане розведення напруги відеокарти.
Але там все дуже підозріло - за тестами людей, проблеми виникають у майнерів і шалених ігрунів (яким плювати на температурі).
замінив термопасту, все супер, температури на рівні 60 градусів в грі і стрибки до 70-75 інколи бувають... а ось трішки того, що там відбувалось
Вкладення
IMG_2102.jpg
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

DiDo_3EHuK_
замінили на що попало , і ще розмазали як дарма ... Такий сц обходьте стороною ... :facepalm:

Температура може змінитися, тому що термопаста з фазовим переходом "вляжеться" від температур.
І якщо розбиратимете - то в 90% треба буде розміщувати нову, тк стара вже буде по краях чіпів і її важко нормально зібрати в "купу"
DiDo_3EHuK_
Junior

Повідомлення

Klon: 20.02.2023 15:39 DiDo_3EHuK_
замінили на що попало , і ще розмазали як дарма ... Такий сц обходьте стороною ... :facepalm:

Температура може змінитися, тому що термопаста з фазовим переходом "вляжеться" від температур.
І якщо розбиратимете - то в 90% треба буде розміщувати нову, тк стара вже буде по краях чіпів і її важко нормально зібрати в "купу"
я купив з запасом, думаю рік не буду лізти до нього.. я надіюсь
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

DiDo_3EHuK_
я в свій з моменту покупки (21р) не зализав, дивлюсь температури - все норм, іноді пилососом з щіткою проходжуся по дну та бокам.

Але я в важки ігри на ньому не граю, а в що граю - там виставив обмеження в 60кадрів, і тихо і температури під 50-60 градусів макс... :up:


Добре, що вирішили проблему :beer:
DiDo_3EHuK_
Junior

Повідомлення

я також не граю важкі ігри.. мені міняли матрицю бо розбив я попросив щоб і почистили ноут заодно.. ось і результат, добре, що не спалив за цей час, надалі буду шукати тих хто тяме в легіонах. дуже дякую за пораду, я б ніколи не додумався лізти в охолодження через місяць після чистки :up: :beer: :beer:
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

DiDo_3EHuK_: 20.02.2023 15:31а ось трішки того, що там відбувалось
Таке враження, що з відра наляпали кпт-8. Давно я такого не бачив, років зо 4 точно.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

DiDo_3EHuK_: 20.02.2023 15:31а ось трішки того, що там відбувалось
Не полініться залишити відгук в чорному списку фірм.
FANAT7
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Яку термопасту взяли?
DiDo_3EHuK_
Junior

Повідомлення

FANAT7: 20.02.2023 16:07 Яку термопасту взяли?
Honeywell PTM7950
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

DiDo_3EHuK_: 21.02.2023 03:29
FANAT7: 20.02.2023 16:07 Яку термопасту взяли?
Honeywell PTM7950
Оо адекватний вибір, ще б прокладки на рідкий Laird хочаб 607й змінити і буде ракета, оскільки у такому випадку поганий прижим СО просто неможливий. Обслуговував профільний Legion, теж брав Honeywell + наляпав Laird 607, температури CPU впали на 20-30 градусів, GPU трохи виросли на 2 градуси, але воно і не дивно, бо СО почала нормально знімати тепло з усіх компонентів. Обслуговував через рік після покупки, частина прокладок просто висохла і не процювали як то мало бути.
Скоріш за все після СЦ був поганий прижим + наляпали якоїсь фігні замість адекватного термоінтерфейсу. Цікаво взагалі нашо вони ото трогали штатну пасту фазового переходу, її можна було трохи нагріти, акуратно розмазати та використовувати далі. Звичайну термопасту у останні ноути, зокрема на АМД точно, мазати неможна, вона втікає з кристалу і буде ситуація як у вас - локальні перегріви кристалу, оскільки паста просто витікла та видавилась.

PS: як свій перебирав факапнув з розміру 5800h, це ж треба у квадратний кристал зі стороною ~12мм всунути 8/16 ще й vega 8 і кеш... В прорівнянні з кристалом RTX 3070, 5800h просто вчетверо менший. Звідси і такі проблеми охолодження і просвемісне запроваждення ЖМ у ноутах, бо звичайна термопаста не годиться, в пасти фазового переходу виробники чогось не пішли і одразу почали мусолити тему ЖМ :weep: Ех навіть нові Легіон 7 на ЖМ тепер :puke:

Отправлено спустя 17 минут 22 секунды:
Klon: 20.02.2023 15:54 DiDo_3EHuK_
я в свій з моменту покупки (21р) не зализав, дивлюсь температури - все норм, іноді пилососом з щіткою проходжуся по дну та бокам.
Зря, скоріш за все прокладкам на системах живлення CPU/GPU вже труба, у мене при обслуговуванні власного ноута склалось враження що 1 рік то край, далі або сервіс (якщо є гарантія і хочеться її зберегти), або обслуговувати самостійно. Прокладки просто сохнуть, прикіпають, і там добре якщо хоч в половину оте потім працює і відводить тепло. А температури на CPU/GPU можуть бути і норм, особливо якщо у вас там паста фазового переходу.
DiDo_3EHuK_
Junior

Повідомлення

кароче і з перезапусками розібрався... зняв буст проца, там по дефолту стояв 2,9-4,2... тепер не більше 2,9, але не вирубається... тепер хоч легше буде майстру діагностувати це, бо ноутбук центр казав плату міняти за 45к) :rotate: :rotate: :rotate: :rotate: :rotate: :rotate:

Відправлено через 4 хвилини 14 секунд:
цікаво, що при стрес тестах не вирубається, а ці бусти ідуть в простої навіть... крч фігня повна, але вже хоч нерви зберігаю... ітого 1,5 роки страждань і ходжень по сц.

Відправлено через 55 секунд:
+ малі температури, а проца ітак з головою хватає на мої задачі. в іграх він ітак не більше 30% задіяний
Відповісти