Процессоры AMD Ryzen 7000-й серии (Raphael\Zen 4\5 nm\AM5)

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Piter Cantrope
Разве от АМ4 не подходит на АМ5? Или там иначе стало крепиться как-то?
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

yupi
В мене стара версія, випущена коли ще не було АМ4. Тому нема кріплення. Треба отакий кіт, але в нас вже не продається. Але в 7600 є рідний невеличкий кулер, що добре, дозволить перечекати.
спойлер
https://hotline.ua/ua/computer-aksessua ... ua-nm-am4/
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Подскажите плиз, новые рязани, допустим 7950х с 4-мя планками оперативы какую частоту берут по памяти?
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

MessiaH
Якщо 4x32Gb, то багато відгуків про проблеми і що не працює вище 4800, а часто навіть і на меншій частоті проблеми.
Якщо 4x16Gb, то краще взяти 2x32Gb. :)
спойлер

l-m
Member

Повідомлення

MessiaH
Поки що до 5200 якщо пощастить з 192ГБ.
Якщо вистачить 96ГБ, то краще взяти 2*48ГБ.
kawalot
Member
Звідки: Kropyvnytskiy

Повідомлення

А що там зраду розганяють, що 7950х3д в продовж невеликого терміну сгорають? В когось є якісь проблеми з ним? Власне, в мене оперативка вище 4800 не працює (рідна частота 5600, 2 планки по 16гб). Ставив в біосі 5200, наче зберігається, але в cpu-z все одно пише, що частота 4800. Тоді я особливо не звернув на це уваги, бо вирішив, що щось не так виставив в біос та і зрештою забив на частоту. Але тут побачив відео, де кажуть, що така поведінка частоти у оперативки може виявитись неприємним дзвіночком щодо процесору.
manbearboar
Member

Повідомлення

Сори за источник, но раскрыта тема борьбы с температурой 7700X под простым кулерком с 4 трубками.
спойлер
Andrii_s
Junior

Повідомлення

MessiaH: 03.04.2023 10:05 Подскажите плиз, новые рязани, допустим 7950х с 4-мя планками оперативы какую частоту берут по памяти?
З власного досвіду можу сказати, що більш менш стабільно працювало на 4200, але ловив вкрай рідкісні сині екрани. Після перегляду відео з Венделом опустив частоту до 3600. З того часу жодного разу вильотів не було.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Поки що отак. Це під стоковим кулером який прийшов з 7600.
З цими ж таймінгами пам'ять працює на 6400 але треба 1.4V VSOC, а я поки що поставив більший кулер в інших комп тому не хочу. З "перформою" було без проблем.
До речі, під радіатором від перформи при роботі, серфінгу в неті і перегляді фільмів нагрівається до 60-65 без вентилятора і без жодного вентилятора в корпусі. Тільки сам радіатор. І не треба ставити двокілограмові бруски міді, як в одній з недавніх новин. :)
Цей 7600 запускається і працює з FCLK 2200, але є якісь дивні проблеми зі звуком коли підключити колонки, тому поставив 2167.
Пам'ть оця. 2х8.
спойлер
https://hotline.ua/ua/computer-moduli-p ... mebua081n/
Зі стоковими таймінгами було отак.
спойлер
basic.png
Ще замовив 2х32 дворангову, як доїде потестую.
Працює з одночасно підключеними 2-3 моніторами без жодних проблем. Треба тепер розібратись з PBO, бо це мій перший "райзен", ніколи не було АМ4 і тому не знаю що воно таке. В опціях материнки є багато пресетів PBO, але жодних пояснень.
Вкладення
6200_2167_30_37.png
AndP
Member

Повідомлення

Всем привет. Кто уже обновил БИОС? Есть улучшения? Собираюсь обновляться. Проц 7700х.
Paladin_D
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AndP: 03.05.2023 21:13 Всем привет. Кто уже обновил БИОС? Есть улучшения? Собираюсь обновляться. Проц 7700х.
Привет)
Стоял старый Биос, поставил новый и...всё так же хорошо)
AndP
Member

Повідомлення

только залил обнову. Температура на месте. Не понятно, что они там себе думают. :eek:

Відправлено через 1 годину 11 хвилин 24 секунди:
Все свелось к новому внешнему виду БИОСа и Запрете лезть в настройки памяти.
AndP
Member

Повідомлення

Короче, придушил я процессор по V. Частоты стали номинальные, 4500. Температура в АИДА, 77*С, под хорошей нагрузкой при работе, 85*С. Пока так пусть работает. Хотелось бы, чтобы работал на 5100 - 5300, :rotate:
AndP
Member

Повідомлення

Поменял Лимит Температуры. Получились такие результаты:
1. Лимит 95 - при 92*С - 5118МГц, при 94,7*С - 5092МГц
2. Лимит 85 - при 85*С - 5053МГц
3. Лимит 80 - при 80*С - 5045МГц
4. Лимит 75 - при 75*С - 4970Мгц

Оставил, пока, на 75. Ушам приятней, я без водянки.

Спасибо manbearboar, помог, в соседней теме, разобраться с лимитами.

Відправлено через 1 хвилину 40 секунд:
Кстати, вышел новый БИОС. Я только обновился, 3 числа, и снова новый. Кто уже ставил?
manbearboar
Member

Повідомлення

AndP: 07.05.2023 11:32 Поменял Лимит Температуры. Получились такие результаты:
1. Лимит 95 - при 92*С - 5118МГц, при 94,7*С - 5092МГц
2. Лимит 85 - при 85*С - 5053МГц
3. Лимит 80 - при 80*С - 5045МГц
4. Лимит 75 - при 75*С - 4970Мгц

Оставил, пока, на 75. Ушам приятней
1) Можно так сильно не зажимать, а подправить кривую управления вентилятором чтобы на 85 градусах были меньше обороты.
2) Курва -15 частично вернёт частоты, если ещё не сделано.
AndP
Member

Повідомлення

Обновил Биос :lol: , снова. Температура по умолчанию прежняя, значит ничего они не задавили. Это хорошо. Буду заново ковыряться. :rolleyes:

Обновлялся через Q-Flash Plus. Должен вам заметить, чертовски удобная штука, главное, как заявляют разработчики, не страшно отключение электричества.

Відправлено через 2 хвилини 3 секунди:
manbearboar: 07.05.2023 13:00
1) Можно так сильно не зажимать, а подправить кривую управления вентилятором чтобы на 85 градусах были меньше обороты.
2) Курва -15 частично вернёт частоты, если ещё не сделано.
Буду все заново. Попробую с Курвой -15.
Slimainis
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Ребята, обладатели 7800x3d подскажите при разгоне памяти до 6000Мгц у кого какие напруги? Soc,
Cpu Viddio, vddp, vddg и по курве на сколько задушили?
sergiiua
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Slimainis: 17.05.2023 23:46 Ребята, обладатели 7800x3d подскажите при разгоне памяти до 6000Мгц у кого какие напруги? Soc,
Cpu Viddio, vddp, vddg и по курве на сколько задушили?
Ничего сам не настраивал, просто включил AMD EXPO 6000@C30. Вольтажи выставились так:
Зображення
AndP
Member

Повідомлення

Mixx: 09.03.2023 23:12 Krovatka
Для повітря - звичайна температура, хочете нижчу - ставте обмеження по температурі, воно скине 100мгц і буде грітись до умовних 70 ;)
не, при установке 70", частота будет почти номинальная на проце.

Відправлено через 3 хвилини 14 секунд:
terminahtor: 10.03.2023 16:08 Просто вліпити - 30 - це дуже погана історія.
я Курву не трогал. Поставил только лимит в 80". Курва стала сама в -30.
Відповісти