Процессоры AMD Ryzen 7000-й серии (Raphael\Zen 4\5 nm\AM5)

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Dark_Angel3000: 04.10.2022 23:01
Timedemo: 04.10.2022 22:59Как думаете, Ноктуа 15я удержит его в 95 градусов?
он с любым охладом будет 95
буст выжмет все соки из имеющегося запаса температур, вопрос в производительности
если лимиты отпустить, на Вашем охладе тоже 95? у меня дилемма, ждать 13900к. или прыгать на 7950х. у интела чип побольше, по идее легче будет снять тепло. на та падла горячая будет кошмар.
Dark_Angel3000
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Denvys5
мы ж говорим о использовании стационарном - дома и постоянно)

Отправлено спустя 1 минуту 31 секунду:
Timedemo: 04.10.2022 23:07если лимиты отпустить, на Вашем охладе тоже 95?
да, но я грешу на ватер - поставил ЕК со стойками не родными - и здаеться мне - криво
завтр абуду "колхозить" крепление нормальное

Отправлено спустя 1 минуту :
я вообще подумываю ЖМ попробовать
тут вся проблема не сколько отвести нужно, а как быстро
inf24
Junior

Повідомлення

Dark_Angel3000: 04.10.2022 22:28 inf24
сильно не согласен)) - но на много энергоефективней зен4
вот пример - ограничил ппт на 142 вата

касательно скорости интернета - тоже не согласен)
Ви не зрозуміли суті.
Часи, коли перегляд ютуба чи листання сторінок в інтернеті грузили
проц під 100% пройшли, хоча такі індивіди і сьогодні можна знайти в продажі серед ноутбуків наприклад.
Якщо Ви думаєте, що маєте проц., який буде тягнути всі ігри, то з часом Вам допишуть чи допоновлять
ігри чи драйвера (зелені тут особливо славляться цим), для яких цих проців буде вже мало і Ви
будете продовжувати підтримувати бюджет далеко не свій. Але як в приказці - бажаєш - плати.
Я не проти сучасних технологій, бо я їх використовую також.
Але їздити на фурі чи тракторі в магазин, на роботу, по справах в той час, коли для цього вистачає
легковика чи буса - діло кожної кишені особисто.

На рахунок інтернету - запитайте Вашого провайдера інформацію про середньомісячний обсяг спожитого трафіку,
(а може Ваш роутер таке збирає) якщо звісно у нього є така інформація, і вирахуйте коефіцієнт корисної дії Вашого каналу щодо трафіку... ;)
Буду здивований, якщо він перевищуватиме бодай 10...30% при Вашій швидкості.
Бо щодо латентності чи джиттера каналу до кінцевого сайта чи сервера - швидкість від Вашого дому до Вашого провайдера тут далеко не основний показник,
бо кінцеві реальні сайти мають свою політику щодо надання Вам швидкості і ця політика не залежить від купленої швидкості споживач-провайдер.
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

inf24
Зачем вы в теме о процессорах пишите свои опусы и фантазии? Про трафик, трактор и прочее. Здесь железный форум и железяки, апгрейды, новинки - есть суть данного "мира". Нравится вам 20 мб и райзен 3600 - ради бога, нам зачем вы пытаетесь навязать свою комфортную планку?
Dark_Angel3000
Member
Аватар користувача

Повідомлення

inf24
наверное именно по тому что я спользую 10-30% как вы считаете - я подключил второй гигабит от второго провайдера и забалансил их))

извините - но вы рассуждаете о домохозяйствах с утубчиками и инстаграмчиками на форуме overclockers
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

По теме, для новых райзенов 80-90С это теперь нормальная Т? Это на постоянку или возможные всплески? Мне моей сжо из профиля хватит под 7600?
Dark_Angel3000
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Prescott
это только в при полной загрузке, когда он улетает по всем ядрам в 5,2Ггц
в играх и подобной нагрузке - температура около 60
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Dark_Angel3000
Пожалуй стоит подождать процесса первой обкатки биосами и дровами. Но в целом железяка очень интересная. Дилемма на что менять 8700К, ам5 или 1700й. :-/
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

Timedemo: 04.10.2022 22:59Как думаете, Ноктуа 15я удержит его в 95 градусов?
5900x з птт 142 вата, д15 тримає в 75, за температури в приміщені 22-24, зараз, коли в кімнаті холодно, навіть холодніше. Правда це на відкритому стенді і без рефлексії "мені гучно".

Приріст швидкодії вражає, якщо чесно. Так дивишся, різниця ніби між зен+ та зен2. Прям згадуються часи Атлон ХР та третіх Пентіумів - заруба на одному рівні. Цікаво тепер аж, що там інтел в 13ому гені викатять.
inf24
Junior

Повідомлення

Prescott: 05.10.2022 10:34 По теме, для новых райзенов 80-90С это теперь нормальная Т? Это на постоянку или возможные всплески? Мне моей сжо из профиля хватит под 7600?
Це НЕ нормальна температура.

Так було на 5950х з брендовим Термалтейком (воздух).
Тільки з-за того, що кулер китаєць - прийшлося шліфувати підошву - крива була, після цього при загрузці всіх ядер 30-60% температура до 75.
Тобто такі температури - або нема контакту з охолодженням, або охолодження не вистачає. Припой під кришкою думаю у райзенів мав би бути нормальним.
Якщо все ж таки така температура триматиметься і проц на гарантії - краще спробувати здати, інакше за рік-два деградація даватиме чути про себе так,
що мат. плата вже не зможе на автоматі скидати вольтажі в простоях - або проц виснутиме або на мат платі автоскидання вольтажів треба буде прибирати.
Dark_Angel3000
Member
Аватар користувача

Повідомлення

inf24
это нормальная температура для новый райзенов
так работает буст - наваливает частоту - пока есть запас по охлаждению - т.е. упирается в 95 - он у всех так работает и у интела тоже и на видяхах
95 будет что на aio 420 что на воздухе, а вот частота и производительность будут разные

про деградацию не рассказывайте - у меня были кучу процов что годами 24/7 в 99 работали
дабы что то просело (деграднуло) он должен лет 5 работать 24/7 на максимальном напряжении и температуре
inf24
Junior

Повідомлення

Dark_Angel3000: 05.10.2022 12:00 inf24
это нормальная температура для новый райзенов
так работает буст - наваливает частоту - пока есть запас по охлаждению - т.е. упирается в 95 - он у всех так работает и у интела тоже и на видяхах
95 будет что на aio 420 что на воздухе, а вот частота и производительность будут разные

про деградацию не рассказывайте - у меня были кучу процов что годами 24/7 в 99 работали
дабы что то просело (деграднуло) он должен лет 5 работать 24/7 на максимальном напряжении и температуре
у мене 5950х рік НЕ протягнув 24/7 при ентерпрайз використанні 8-10 год. на добу з завантаженням 30-60% - замінили по гарантії. Мат плата Asus Creator B550
ну якщо 95 градусів - це нормальна температура для нових райзенів, то я почекаю, мені такі утюги не потрібні - це мій вибір.
Dark_Angel3000
Member
Аватар користувача

Повідомлення

inf24
так вас никто не заставляет его покупать :)
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Prescott: 05.10.2022 11:10 Dark_Angel3000
Пожалуй стоит подождать процесса первой обкатки биосами и дровами. Но в целом железяка очень интересная. Дилемма на что менять 8700К, ам5 или 1700й. :-/
от задач зависит.

Отправлено спустя 1 минуту 39 секунд:
inf24: 05.10.2022 12:12
Dark_Angel3000: 05.10.2022 12:00 inf24
это нормальная температура для новый райзенов
так работает буст - наваливает частоту - пока есть запас по охлаждению - т.е. упирается в 95 - он у всех так работает и у интела тоже и на видяхах
95 будет что на aio 420 что на воздухе, а вот частота и производительность будут разные

про деградацию не рассказывайте - у меня были кучу процов что годами 24/7 в 99 работали
дабы что то просело (деграднуло) он должен лет 5 работать 24/7 на максимальном напряжении и температуре
у мене 5950х рік НЕ протягнув 24/7 при ентерпрайз використанні 8-10 год. на добу з завантаженням 30-60% - замінили по гарантії. Мат плата Asus Creator B550
ну якщо 95 градусів - це нормальна температура для нових райзенів, то я почекаю, мені такі утюги не потрібні - це мій вибір.
я думаю это брак.
у меня много в жизни примеров моих процессоров, работавших на больших температурах, никаких проблем.

Отправлено спустя 1 минуту 6 секунд:
Andikho: 05.10.2022 11:15
Timedemo: 04.10.2022 22:59Как думаете, Ноктуа 15я удержит его в 95 градусов?
5900x з птт 142 вата, д15 тримає в 75, за температури в приміщені 22-24, зараз, коли в кімнаті холодно, навіть холодніше. Правда це на відкритому стенді і без рефлексії "мені гучно".

Приріст швидкодії вражає, якщо чесно. Так дивишся, різниця ніби між зен+ та зен2. Прям згадуються часи Атлон ХР та третіх Пентіумів - заруба на одному рівні. Цікаво тепер аж, що там інтел в 13ому гені викатять.
ну у 5900 ядров больше по идее. могу ошибаться.
было бы хорошо на воздух подружить 7950х
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

Timedemo: 05.10.2022 13:37ну у 5900 ядров больше по идее. могу ошибаться.
было бы хорошо на воздух подружить 7950х
12 у 5900, 16 у 7950)
Я хіба що не впевнений щодо площі чіпів самих по собі, бо дербауер тестив прямий контакт - вигнаш там дай боже, тому скоріше трабла буде передати тепло від чиплетів до поверхні кришки (власне у зен3 та ж сама проблема)
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

я там слово пропустил. Площадь кристала ядер наверное у 5900 больше.
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Timedemo: 05.10.2022 13:37от задач зависит.
Апгрейд ради апгрейда :D Игры и всё, 8700К в БФ5 и киберпанке под 80% утилизируется.
l-m
Member

Повідомлення

Хто там про Нокту д15 питав? Ось цікавий матеріал - https://www.techpowerup.com/review/amd- ... hrottling/
Коротше, виявляється все не так страшно, можна й з гарним повітрям юзати, якщо немає сильного потягу до перфекціонізму.
vltk
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

inf24: 05.10.2022 11:32
Prescott: 05.10.2022 10:34 По теме, для новых райзенов 80-90С это теперь нормальная Т? Это на постоянку или возможные всплески? Мне моей сжо из профиля хватит под 7600?
Це НЕ нормальна температура.

Так було на 5950х з брендовим Термалтейком (воздух).
Тільки з-за того, що кулер китаєць - прийшлося шліфувати підошву - крива була, після цього при загрузці всіх ядер 30-60% температура до 75.
Тобто такі температури - або нема контакту з охолодженням, або охолодження не вистачає. Припой під кришкою думаю у райзенів мав би бути нормальним.
Якщо все ж таки така температура триматиметься і проц на гарантії - краще спробувати здати, інакше за рік-два деградація даватиме чути про себе так,
що мат. плата вже не зможе на автоматі скидати вольтажі в простоях - або проц виснутиме або на мат платі автоскидання вольтажів треба буде прибирати.
Посмотрите на этот предмет мое последнее сообщение - выводы под спойлером, здесь viewtopic.php?f=23&t=263951&start=80
l-m
Member

Повідомлення

з таким охладлм канєшно проситься якийсь 13900KS на 500 Вт, а не 7950Х всього на 250 :gigi:
Відповісти