Подскажите по pcie линиям Ryzen 5600G

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
Andrew1313
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

Всем привет и мирного неба! Есть Райзен 5600g. По спекам у него:
PCI Express: 3.0
PCI Express lines: 24
PCI Express Config: 1x16 or 2x8(GPU) + 1x4(GPP) + 1x4(PCH)

Мать у меня на B450. Хочу поставить NVMe SSD в м2 слот который задействует PCIe 3.0 x4 и в дальнейшем поставить дискретный видик (сейчас на встройке).

Наш сайт Гесид ком в своем обзоре про 5600g сравнивая его с обычным Ryzen 5600 пишет: "Для внешней видеокарты у 5600g есть лишь 8 линий PCIe 3.0 вместо 16 PCIe 4.0.

Запутался и не понимаю в каком режиме будет работать дискретная видеокарта с процом 5600g и NVMe SSD в м2 слоте, который задействует PCIe 3.0 x4 ? Объясните пожалуйста. Благодарю :beer:
Krovatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

16+4
Andrew1313
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

т.е видик будет работать PCIe 3.0 х16, а NVMe заберет свои 4 линии которые есть в запасе? Так?
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

есть еще чипсет.
inf24
Junior

Повідомлення

5600G підтримує 24 лінії PCIe 3.0 ! стандарту

При цьому вся лінійка 5000 APU використовує шарінг цих ліній для потреб
графічного ядра на загальних підставах із іншими девайсами.

Тому ми маємо: 24 - 4 (на m.2 NVMe) - 4 (чіпсет) =16 ліній.
Коли ми затикаємо в PCIe 1х16 дискретну карту і є APU типу 5x00G
ми отримуємо поділ цих 16 залишившихся ліній на 2 девайси - 8 на APU процесора і 8 на GPU дискретки
Тому ми і будемо мати по 8х ліній на 1 девайс.

У випадку звичайних процесорів без встройки ми будемо мати 16 ліній вільних,
оскільки процесор без встройки використовує infinity fabric а не PCI-E, бо у нього
немає вбудованого GPU

Тому ваш Гесид ком так і пише... по 8 ліній на девайс при наявності APU
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Andrew1313: 16.09.2022 15:21т.е видик будет работать PCIe 3.0 х16, а NVMe заберет свои 4 линии которые есть в запасе? Так?
Абсолютно верно.

inf24
:facepalm:
inf24
Junior

Повідомлення

Denvys5: 16.09.2022 19:28
Andrew1313: 16.09.2022 15:21т.е видик будет работать PCIe 3.0 х16, а NVMe заберет свои 4 линии которые есть в запасе? Так?
Абсолютно верно.

inf24
:facepalm:
Я б також так хотів.

Проте виробники мат. плат на В450 кажуть саме так, як мною було описано вище.
Відкрийте мануал чи то на MSI B450 Tomahawk Max чи Asus TUF B450-Pro Gaming
Там це чорним по білому написано.
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

inf24: 16.09.2022 20:19Проте виробники мат. плат на В450
Очень авторитетный источник о спецификации цпу :yes:
А главное надёжный, и всегда актуальный. Особенно для плат трёхлетней давности :tomat:
inf24: 16.09.2022 20:19Відкрийте мануал
маркетинговая брошура B450 Tomahawk MAX:
Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics and 2nd Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Graphics processors support x8 speed
Там же
Supports 1st, 2nd and 3rd Gen AMD Ryzen™/ Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics and 2nd Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Graphics/ Athlon™ with Radeon™ Vega Graphics Desktop Processors for Socket AM4
Можно заметить, что в перечне Renoir и Cezanne отсутствуют в обоих случаях



Очень интересно внимание было обращено на конкретно доски на B450. А что если взять что-то актуальное?
1x PCIe 4.0/ 3.0 x16 slot (PCI_E1) [1]
AMD B550 Chipset
1x PCIe 3.0 x16 slot (PCI_E4), supports x4 speed 2
2x PCIe 3.0 x1 slots (PCI_E2 & PCI_E3)3
[1]The supported specification depends on installed processor.
© B550 Unify-X
Доска без "официальной" поддержки первых поколений Zen, и о чудо, ни слова об ограничениях ширины шины :eek:

Но это всё происки злых маркетологов, спека доски из 2018го года раскрывает их хитрый план по впариванию
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

inf24: 16.09.2022 18:33 5600G підтримує 24 лінії PCIe 3.0 ! стандарту

При цьому вся лінійка 5000 APU використовує шарінг цих ліній для потреб
графічного ядра на загальних підставах із іншими девайсами.

Тому ми маємо: 24 - 4 (на m.2 NVMe) - 4 (чіпсет) =16 ліній.
Коли ми затикаємо в PCIe 1х16 дискретну карту і є APU типу 5x00G
ми отримуємо поділ цих 16 залишившихся ліній на 2 девайси - 8 на APU процесора і 8 на GPU дискретки
Тому ми і будемо мати по 8х ліній на 1 девайс.

У випадку звичайних процесорів без встройки ми будемо мати 16 ліній вільних,
оскільки процесор без встройки використовує infinity fabric а не PCI-E, бо у нього
немає вбудованого GPU

Тому ваш Гесид ком так і пише... по 8 ліній на девайс при наявності APU
даже если встройка отключена?
но почему именно 8 линий, если физически присутствуют 16?
inf24
Junior

Повідомлення

Топік-стартер питав про В450, по В450 йому і було надано відповідь.

Те, що невідомих процесорів немає в списку, не означає, шо при поновленому біосі
кількість ліній в В450 збільшиться фізично. Так, нові проци буде підтримувати,
але швидкість буде для APU такою ж.

На чіпсетах А320 спочатку також не було 5950Х в списку, але під кінець ревізій А320
і 5950Х добавили і цей проц навіть на А320 запрацював - для тесту робилося.
Проте це ніяк не означає, що А320 достатньо для 5950Х, так само як В450 для 5600G
Так, працювати буде, але в рамках обмежень чіпсету.

До речі, і затронутий Вами В550 також має купу обмежень щодо використання одночасно
2 слотів 16х і 2 слотів NVMe наприклад.
даже если встройка отключена?
но почему именно 8 линий, если физически присутствуют 16?
[/quote]
А як і для чого на 5600G відключати встройку, якщо він для цього і продається.
Ви можете не використовувати вихід із встройки, вставивши дискретну карту, але
вона там всерівно буде.

Із наявних 16 ліній APU використовує шарінг цих ліній, тобто немає окремих ліній в сокетному виході
під встроєну графіку (мова про В450). Тому 5600G як і 3400G бере із загальних ліній.
Тому і получається, 16/2=8
Власне так в мануалах на В450 і розмальовано.

Відправлено через 20 хвилин 2 секунди:
Тобто якщо 5600G - сам - 16 ліній, якщо добавляєте дискретну карту 16/2 = по 8 на кожну.
Єдина поправка - по-моєму для таких встройок як зараз є в АМД - і 8 ліній цілком достатньо.
Не говорячи про позор (а точніше жмотство) в 7000-ній серії.

Відправлено через 7 хвилин 11 секунд:
На мій погляд - причина багатьох топіків на різних форумах на цю тему - банальна економія
виробників як на лініях в мат. платах так і на розрядності шин в відекартах.

1..3 долари економії на лініях на одній платі, помножені на мільйон проданих плат комусь
виливаються в дуже кругленьку суму в прибуток. :-/
mamayawarlord
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: ZP

Повідомлення

Я один не понимаю зачем было городить огород с 5600g, планируя установку дискретки?
Ostin
Member

Повідомлення

mamayawarlord
При рівних умовах, гарно мати процесор з відео. Якщо ж умови нерівні - то питання інше. Тому й виникла тема, я думаю.
Andrew1313
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

mamayawarlord: 17.09.2022 06:53 Я один не понимаю зачем было городить огород с 5600g, планируя установку дискретки?
Думаю один) Сижу примерно пол года без дискретки, а поиграть во что-то нетребовательное иногда хочется. К тому же был рассчет что 5600g и останется потом когда докупится отдельная видеокарта. Покупать обычный 5600 + недовидик я не хотел. К тому же это было ещё тогда, когда цены на видеокарты были конские. В любом случае было бы дороже, потом ещё и продавай этот самый недовидик и скорее всего дешевле чем купил. Как-то так.. :beer:
Kimonoy
Member

Повідомлення

mamayawarlord: 17.09.2022 06:53 Я один не понимаю зачем было городить огород с 5600g, планируя установку дискретки?
just in case: https://www.techpowerup.com/review/nvid ... ing/6.html
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Andrew1313: 17.09.2022 21:07Думаю один) Сижу примерно пол года без дискретки, а поиграть во что-то нетребовательное иногда хочется. К тому же был рассчет что 5600g и останется потом когда докупится отдельная видеокарта. Покупать обычный 5600 + недовидик я не хотел. К тому же это было ещё тогда, когда цены на видеокарты были конские. В любом случае было бы дороже, потом ещё и продавай этот самый недовидик и скорее всего дешевле чем купил. Как-то так.. :beer:
Любой современный APU выделяет на карту максимум х8, так было со времен 2200G. Для карт уровня 3050/3060 падение производительности скорее всего будет приемлемое. Точное число не скажу, но для карт уровня 1060 падение было до 5%.
RockSan
Member

Повідомлення

Можливо автору буде цікаво, а також багатьом "знавцям", котрі з піною у рота говорять, що всі APU мають 8 ліній.
У нових APU 5600g, 5700g, 5750g виділено 16 ліній, а не 8 як було у 2200g, 3400g і інших старих.
У підтвердження цього є те, що на нових APU можна увімкнути bifurcation на pcie від процесора. Працює без проблем 3 ссд в слоті pcie з материнкою на чіпсеті B550 (Gigabyte і ASrock) у режимі х8х4х4 з процесором 5750g.
manbearboar
Member

Повідомлення

Andrew1313
Упоминание x8 - это артефакт от копипасты описания предыдущего поколения APU.

У Сезана столько же линий, сколько и у обычных CPU - 16+4+4.
XAMCTBO
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Шановні, а 5600g+x370 така сама фігня з лініями? І що тоді за відухи до цього проца краще дивитися, щоб не вляпатися?
vsx
Junior

Повідомлення

наверно поздно отвечу, но у меня 5600g работает с видеокартой на х16 линий. По крайней мере судя по gpu-z
Відповісти