Розгін Coffee Lake 9900К 9700К 8700K 8600K та подібних

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Не бачу теми по восьмому поколінню камінців від Intel, тож тепер буде :)

Роздобув я собі 8700k, одразу зробив скальп, вирішив порозганяти його на MSI Z370 Krait Gaming.

Спочатку що крутив:
1. AVX offset 0
2. LLC підібрав так щоб материнка не стріляла вище ніж на 0.005В поверх заданої напруги (за замовчуванням гне напругу неадекватно)
3. Кеш та решту напруг не чіпав
4. Множник на ставив на всі ядра один

4.9ГГц бере з адекватними 1.27В. 5.0ГГц завалює протягом 10хв в останньому Prime95 з напругою до 1.32В (хоча в aida64 все норм зі значно нижчою напругою), що як на мене великий стрибок від 1.27В. Більшу напругу не пробував, бо здається що справа не в ній.

Температура вище 73 градусів на 1-2 ядрах не піднімалась, решта ядер в районі 68 градусів, тобто на перегрів не схоже. Складається враження що перевантажується не дуже потужна VRM в материнці, але на дотик радіатори хоч пальці й печуть, але втримати можна, та й на форумах про материнки ASUS вичитав що скоріше частоти має скидати при перевантаженні VRM, а в мене то просто перезапускається, то безтолковий синій екран без деталей і перезавантаження.

Поки лишив 4.9ГГц, але дуже цікаво в чому там може бути справа.

В кого який досвід, ідеї?
Востаннє редагувалось 29.03.2018 13:39 користувачем gehka3, всього редагувалось 1 раз.
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

nazar-pc
занизить AVX?
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Занизити AVX можна, але будь-який нормальний софт має використовувати ці інструкції, тим більше в Linux (моя основна і єдина ОС), тому без AVX не цікаво. Не те щоб 100МГц зробили велику погоду, тут принциповий інтерес, знайти в чому причина.
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

nazar-pc
ну так а я про что? попробуйте что бы понять в этом причина или нет
evrial
Member
Звідки: Москва

Повідомлення

Я бы проводил стресс тест в самом тяжелом реальном приложении, prime95 скорее тест для СО. AVX вон совсем нет в гиперпнях и никаких проблем не испытывает.
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

evrial:Я бы проводил стресс тест в самом тяжелом реальном приложении, prime95 скорее тест для СО. AVX вон совсем нет в гиперпнях и никаких проблем не испытывает.
Тестував - сипляться помилки типу такої (mcelog):

Код: Виділити все

Hardware event. This is not a software error.
MCE 0
CPU 3 BANK 0 TSC 1f49104e2620 
ADDR 1ffffaced7517 
TIME 1515121169 Fri Jan  5 04:59:29 2018
MCG status:
MCi status:
Corrected error
Error enabled
MCi_ADDR register valid
MCA: Instruction CACHE Level-0 Instruction-Fetch Error
STATUS 9400004000040150 MCGSTATUS 0
MCGCAP c0c APICID 6 SOCKETID 0 
CPUID Vendor Intel Family 6 Model 158
Тут видно що помилка була виправлена, судячи зі знайденої інформації таке стається якщо помилка в 1 біт, якщо більше - то або відповідне ядро вимикається, або система крешиться. Система кілька годин працювала без проблем, але те що подібні помилки взагалі є і що prime95 система не проходить мене абсолютно не влаштовує в плані стабільності.

AVX немає в гіперпнях, але ж там і рівень продуктивності трошки відстає від 8700k, тому "никаких проблем не испытывает" тут просто нерелевантно, це різні вагові категорії.
Steelmax
Member
Аватар користувача

Повідомлення

nazar-pc
А может все дело проще: попалась слабенькая партия, которая плохо гонится?

evrial
Тут все зависит как мамка умеет бороться с vdroop'ом. Если плохо, то пришло время паять резюки :gigi:
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Я ж написав в першому повідомленні що підібрав LLC так, щоб напруга при навантаженні була в межах 0..+0.005В відносно того що я задав, тобто практично пряма лінія, але трошки вверх. Суттєвих просадок не було, я це моніторив під час тесту prime95, більше як на 0.002В напруга в принципі ні в який бік під час тесту не відхилялась.

Отправлено спустя 1 минуту 48 секунд:
Steelmax:nazar-pc
А может все дело проще: попалась слабенькая партия, которая плохо гонится?
Все може бути, стверджувати протилежне не берусь.
Steelmax
Member
Аватар користувача

Повідомлення

nazar-pc
Напиши батч код, погуглим.
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Steelmax:nazar-pc
Напиши батч код, погуглим.
L733C404
Steelmax
Member
Аватар користувача

Повідомлення

nazar-pc
http://www.overclock.net/t/1639998/i7-8 ... t_26496270
Тут человек скальпировал, 5ггц берет.


https://www.reddit.com/r/intel/comments ... nt/dq7ibzz
Немного дискуссии насчет этого батча в этой ветке.
Для стабильного 5ггц нужно 1.33-1.35в и немного подкрутить остальные настройки.

Поэтому с 99% вероятностью скажу, что предел под постоянку 4.9, более только со скальпом и водой. :up:
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Steelmax:nazar-pc
http://www.overclock.net/t/1639998/i7-8 ... t_26496270
Тут человек скальпировал, 5ггц берет.


https://www.reddit.com/r/intel/comments ... nt/dq7ibzz
Немного дискуссии насчет этого батча в этой ветке.
Для стабильного 5ггц нужно 1.33-1.35в и немного подкрутить остальные настройки.

Поэтому с 99% вероятностью скажу, что предел под постоянку 4.9, более только со скальпом и водой. :up:
Скальп і кастомна вода (правда, радіатор при повному завантаженні CPU+GPU на межі) в наявності, через кілька днів продовжу експерименти.

Зараз ганяю без зупину з майже піковим завантаженням, намагаюсь дестабілізувати, вже на 0.01В напругу через це підняв, бо на 1.27В час від часу пролітали кореговані помилки з кешем, що хоч і не виводило систему зі стабільності, але було підозрілим, а з 1.275В система через трохи більше як добу під повним навантаженням все-таки зависла.
evrial
Member
Звідки: Москва

Повідомлення

nazar-pc
большинство 8700k берут 5GHz на 1.45 VID, так что 4.9GHz на 1.27V это очень хорошо. Напряжения Vcore на разных матерях могут быть далеки от реальности, нужно иметь ввиду. Ну и рекомендация иметь небольшой Vdroop в load на LLC, потому что позитивный LLC не желателен, лучше ровный (что даже на супер топовых матерях c 16 фазами VRM в реальности не бывает) или небольшой минус ради безопасности в режиме 24/7.
Востаннє редагувалось 05.01.2018 20:50 користувачем evrial, всього редагувалось 2 разів.
Steelmax
Member
Аватар користувача

Повідомлення

nazar-pc
Все нормально.
Пробуй на 5@1.33в (если лишние мегагерцы так важны). Когда стабильность 12+ часов будет достигнута, можно начинать корректировать вольтаж еще точнее, пока не будет достигнут консенсус.
Как дела с VRM на плате?
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

evrial:nazar-pc
большинство 8700k берут 5GHz на 1.45 VID, так что 4.9GHz на 1.27V это очень хорошо. Напряжения Vcore на разных матерях могут быть далеки от реальности, нужно иметь ввиду. Ну и рекомендация иметь небольшой Vdroop в load на LLC, потому что позитивный LLC не желателен, лучше ровный (что даже на супер топовых матерях в реальности не бывает) или небольшой минус ради безопасности в режиме 24/7.
Боюсь без додаткового радіатора СВО 1.45В не потягне, але дякую за інформацію.
До того ж, далі 1.35В дуже не хотілось би піднімати. Вірогідно, спробую 5ГГц на 1.35В через кілька днів, а як не захоче - то лишу 4.9ГГц, додаткові 100МГц не варті такої напруги.

Отправлено спустя 8 минут 34 секунды:
Steelmax:nazar-pc
Все нормально.
Пробуй на 5@1.33в (если лишние мегагерцы так важны). Когда стабильность 12+ часов будет достигнута, можно начинать корректировать вольтаж еще точнее, пока не будет достигнут консенсус.
Как дела с VRM на плате?
Немає чим замірити точно, зараз з 1.28В на дотик температура гарячішого радіатора VRM трохи вище того що можна постійно тримати пальцем, але не на багато, якщо це про щось каже :) (моноблок би :shuffle:) Define R5 зі всіма панелями закритими і радіатор спереду.
Вольтаж точніше 0.005В материнка ставити не дає, тому багато там не скоректуєш в будь-якому випадку.
evrial
Member
Звідки: Москва

Повідомлення

nazar-pc
опасаться стоит 1.55V при разгоне 24/7, при таком напряжении за полгода чип потеряет 100-200 MHz от разгона. 1.45 - максимальная рекомендуемая интелом. Для 24/7 я бы поставил VID 1.35, LLC -5% и дальше плясал со стабильным разгоном.
Steelmax
Member
Аватар користувача

Повідомлення

nazar-pc
Есть вариант 4.95ггц :gigi: компромиссы (но тут одним только множителем не обойтись...)
Пальцы бывают разные. Термопару бы туда, авось там уже угольки :laugh: Я правильно понял, что на них сейчас обычные стоковые радики стоят?
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Steelmax:nazar-pc
Есть вариант 4.95ггц :gigi: компромиссы (но тут одним только множителем не обойтись...)
Пальцы бывают разные. Термопару бы туда, авось там уже угольки :laugh: Я правильно понял, что на них сейчас обычные стоковые радики стоят?
Ага, тільки я б не назвав ту пару брусків алюмінію радіаторами :laugh:
evrial
Member
Звідки: Москва

Повідомлення

Еще кстати
4. Множник на ставив на всі ядра один
может стать преградой для разгона, и практический эффект будет если все 12 потоков загружены на 100%, что редко бывает. Я бы лучше взял 5.2ГГц одним ядром, и греться не так будет как если 5.0 на всех.
Відповісти