Разгон Xeon E5

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

sergey_sakevich: 20.10.2022 22:16Почему корабль утонул?
Я вже привів вище аналогію з частотою озп, що може бути простішим? Ви перевищили граничну частоту, на якій контролер вашого ссд може давати відповіді контролеру pci-e в процесорі, оскільки процесор на запит "ти хто?" (умовно, я дуже спрощую) не отримує відповіді, то сприймає, що пристрою немає, відповідно далі цей пристрій не ініціалізувався, відповідно ви його не побачили. Проводячи аналогії з озп далі, при її розгоні ви можете збільшити кількість тактів очікування відповіді (компенсувавши скорочення фізичного часу на цей процесс через збільшення тактової частоти), таким чином, вона "встигає подумати і відповісти", а на контролері pci-e ви не можете збільшити кількість тактів очікування, відповідно, процесор дав запит на пристрій з часом очікування (наприклад, цифра зі стелі) - 100 тактів, візьмемо умовно, що це 1 секунда реального часу (знову ж таки, я точних цифр не знаю, просто для наглядності) і виробник контролера ссд знає, що в нього на формування відповіді буде ~1 секунда, але ви розігнали шину і тепер за секунду контролер pci-e згенерував 105 тактів, але контролер ссд не став від цього працювати швидше і йому все ще потрібна повна секунда, якої тепер у нього немає. Все дуже просто і очевидно. Чому ссд потрібна секунда як і раніше? Бо опитати свої чіпи пам'яті швидше він не зможе. І от коли час на умовні 100 тактів, які контролер pci-e чекає відповіді, стає недостатнім для повної ініціалізації ссд - він зникає як пристрій в списку того, що ви бачите. Я вже бачу запитання "а чому ж тоді з sata ссд я можу все завантажити?". Відповідь проста, бо сата ссд ви під'єднуєте не напряму до контролера pci-e, а до хаба, який готовий "почекати" довше, бо в нього немає такого жорстокого ліміту на час опитування. Чому? Тому що до сата можуть підключатись різноманітні пристрої, у яких час ініціалізації може бути більший. Але, якщо ви доженете до достатньо високої bclk, то у вас і сата пристрої зникнуть, коли хаб теж почне "не встигати відповісти". Якби ви застали часи socket478, або раніше, то для вас це все було би абсолютно очевидно (я про це писав - тоді ні для кого не було сюрпризом "зникнення" пристроїв, частіш за все першими "зникали" звуковухи і мережеві контролери). Тоді, щоправда, було рішення - якщо материнка "тримала" "наступний крок" частот і процесор теж це вивозив, то можна було гнати до наступного рівня, щоби змінились дільники - тоді вся ця переферія "верталась".

Написав оце і думаю "а чому на форумі для ентузіастів потрібно таке розжовувати?"
Наче й не старий ще, але вже так хочеться сказати "в наші часи такого не було" :beer:
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

sergey_sakevich
Вам вже відповіли на всі ваші питання, а те що ви ігноруєте відповіді суто ваші проблеми!
Пан Andikho все правильно написав.
sergey_sakevich
Junior

Повідомлення

Andikho: 21.10.2022 01:15
sergey_sakevich: 20.10.2022 22:16Почему корабль утонул?
Якби ви застали часи socket478, або раніше, то для вас це все було би абсолютно очевидно Написав оце і думаю "а чому на форумі для ентузіастів потрібно таке розжовувати?"
Наче й не старий ще, але вже так хочеться сказати "в наші часи такого не було" :beer:
Не поверишь, но у меня был БК-0010, так что я знаю времена гораздо более древние. Это раз. Два - ЛЮБОЙ форум для того и существует, чтобы в нём задавали вопросы, и получали ответы. А не корабль утонул потому что в него вода попала, и не для самолюбования на фоне остальных "неучей". Вот ответил же, и не умер, да? Потратил 2 минуты своего драгоценного времени. Хотя опять таки, ответил приблизительно, взагали по загалях, контроллер не отвечает. КАК это определить, что именно контроллер М.2 диска не отвечает? А не программный сбой например? Я написал, что проверял 2 разных М.2 диска, где наверняка стоят разные контроллеры, потому что скорости у них в 3 раза отличаются. А ведут они себя совершенно одинаково, вплоть до мегагерца. Хороший ответ был бы типа - "есть такая-то программа, для проверки типов контроллеров которые стоят на борту М.2 диска. Там-то можно скачть pdf на разные контроллеры. Далее для выявления причин отвала алгоритм действий такой-то и такой-то". И всё! Ответа толком я не получил, кроме "Ви перевищили граничну частоту, на якій контролер вашого ссд може давати відповіді контролеру pci-e в процесорі," и на том спасибо :beer: В принципе я тоже склоняюсь к этой версии, что контроллер диска глючит, но 2 разных контроллера, и так одинаково - сильно подозрительно. Это раз. И два - ну 5% запаса по предельной частоте - это слишком маленький запас. Даже не 5 а меньше ибо при 5% он уже не работает. Вон, самсунговская оперативка например гонится аж на 2 ступни выше, с 1333 до 1866мгц. Все процессоры V2 легко вывозят +10% частоты, материнки и т.д. А тут сраный контроллер диска и не вывозит. Даже два контроллера... :-/
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

Повірю - я знаю багато людей, що компами 20 років користуються і навіть приближно не розуміють як воно працює (і процесор у них під столом отой ящик, так)
sergey_sakevich: 21.10.2022 15:08я знаю времена гораздо более древние
Це чудово, але чому за такий довгий час не навчилися елементарні речі гуглити - не зрозуміло :rotate:
sergey_sakevich: 21.10.2022 15:08Потратил 2 минуты
Ви надміру переоцінюєте мою швидкість набору тексту.
sergey_sakevich: 21.10.2022 15:08проверял 2 разных М.2 диска
І що? Те що вони відрізняються за швидкістю зовсім не означає, що в них стоять різні контролери, бо, власне, контролерів для ссд не так і багато існує. Візьміть самсунговський 970 Про - він, можливо, вивезе більші частоти.
sergey_sakevich: 21.10.2022 15:08есть такая-то программа, для проверки типов контроллеров
Є така програма, яка вам покаже, що за контролер стоїть у вашому ссд, але що це вам дасть? Та й для чого вам та програма, якщо модель контролера можна на сайті виробника ссд подивитись?
sergey_sakevich: 21.10.2022 15:08Ответа толком я не получил
А на яку відповідь ви розраховували? Це просто з цікавості.
І їх вам виробник забезпечувати не зобов'язаний - гарантується робота на штатних частотах
sergey_sakevich: 21.10.2022 15:08амсунговская оперативка например гонится
Бо, не повірите, ви женете її множниками, які для вас люб'язно надав виробник процесора і це для нього - штатні режими.
sergey_sakevich: 21.10.2022 15:08Все процессоры V2 легко вывозят
Так буває, що хомутик за 10 центів спиняє станок за 300к долларів.
sergey_sakevich: 21.10.2022 15:08и не для самолюбования на фоне остальных
Жодного самолюбовання у мене немає, не вигайдуйте. Я дав відповідь одразу і, судячи з подальшої тиради про те що у вас було і що ви тестували, ви маєте досвіду зрозуміти причини і без мене.
sergey_sakevich: 21.10.2022 15:08аж на 2 ступни
Якби в тому поколінні залізяк було декілька режимів штатної bclk, вам би надали відповідні дільники і, діставшись наступного кроку, ви би отримали стабільну роботу переферії (про це я теж писав, але чи то ви не бажаєте бачити, чи то читаєте діагонально, чи то занадто профі з надглибоким розумінням що й звідки береться, та як працює).
Оффтопчик на цьому прикрию - не вистачало мені ще від модераторів по шапці отримати :gigi:
Святой
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

Народ кто делал мод биоса на х79 что бы NVME диск загрузочным был? Что и куда установить надо?
У всех знакомых с х79 спрашивал но никто не смог загрузиться. Есть ли какой то простой способ замодидь биос в 2 клика. Решил половину SATA SSD заменить на более шустрый.
Death
Member
Аватар користувача
Звідки: Малин

Повідомлення

Святой
у меня на msi так и не получилось, нашел готовый биос так и не заработало. В винде нюхался, как загрузочный нет, подвернулся клиент слил платформу.
сижу пока на соплероне скайлейке зато с NVME :gigi:
Graveworm
Member
Аватар користувача
Звідки: посеред Ніде

Повідомлення

В мене ±нормально вийшло на обох платах (р4е і р4бе)
Фішка в тому, що через флешбек не хоче шитися та ж версія, що і поточна, довелося зашити більш стару версію оригінального біосу, а потім оновити на мод
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

Святой
Программатором , получалось на z420 / lenovo s30 / dell 790 . Даже на 1156 сокете пару мамок в 2019 году еще запускал . Прошивал только готовые дампы. В инете даже на 775м сокете даже люди запускали)
Софтово даже не пробовал шить

Отправлено спустя 1 минуту 57 секунд:
Death
там возможно в биосе и не будет этого. А ставите виндоус сразу на nvme и загрузчик при запуске платы срабатывает автоматически. Вот как на моих платах допустим hp z420 . nvme в переходник поставили . Включаем и автоматом стартует система с nvme . В биосе и не видно даже этого загрузчика при выборе
Святой
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

nochnik89
Graveworm
Death
Решил не любить себе мозг с nVME и на тао взял OCZ RevoDrive 350 PCI Express на 480 гигов. Сегодня приехал.
спойлер
Зображення
Зображення
Зображення
Погоняю его еще. :rotate:
infa
Member

Повідомлення

Хто хоче поганяти камінь 1660v3 ?бровари-київ
У мене з ним вінда зависає, нова також не встановлюється. Біос грузиться а вінда ні, неможу зрозуміти шо за фігня
Denya
Junior

Повідомлення

привіт маю процессор E5-2667 v2 проблема така ніяк не працює в турбобуст 36х тільки 35х. но замітив що кошли він нагрівається до 60 градусів взбільшується тдп та підноситься частота до 36х. чи можна якогось пофіксити дану проблему процессора щоб він працював і на малих температурах в 36х?
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

Denya
Проблема в материнке, на Китай платах это еще офигенный результат ))) Не гневите Бога )
Denya
Junior

Повідомлення

nochnik89: 04.03.2023 07:10 Denya
Проблема в материнке, на Китай платах это еще офигенный результат ))) Не гневите Бога )
Можливо і китайська плата не тяне його я і не буду спорити. Але в мене є дві китайських плати і два однакових процессора
Перша плата machinist x79 v2.82
Друга huananzi x79 v2.72
І не наодній не працює 36х. а вот другий процессор спокійно працює шо на тій шо на тій платі в 36х.
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

Denya
знач одному процу нужно ниже напруга для такой частоты , а китаечка не способна дать напряжение повыше для раскачки проца по максимуму . Поэтому один проц и долбит 3,6 ,а другой 3,5 . Советую не заморачиваться )работает - та и нормально , поберегите плату, а лучше озаботьтесь обдувом и охлаждением врм
Denya
Junior

Повідомлення

nochnik89: 04.03.2023 08:07 Denya
поберегите плату, а лучше озаботьтесь обдувом и охлаждением врм
Врм гріється не сильно перевіряв градусніуом 55-70 думаю для китайської плати нормальн
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

nochnik89: 04.03.2023 07:10 Denya
Проблема в материнке, на Китай платах это еще офигенный результат ))) Не гневите Бога )
У E5-2667 v2 стоковая частота 3,30 GHz, хотел написать, что лок 4ГГц нужен, а потом дошло, что это у v3...
Есть вариант попробовать андервольт, как раз на 0.1 ГГц должно хватит.
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

Alligator
cхема работы анлока турбобуста
Xeon E5-2667 v2
SR19W (M1)
3.3 GHz 3/3/3/3/4/5/6/7
Graveworm
Member
Аватар користувача
Звідки: посеред Ніде

Повідомлення

Питаннячко до некрофілів
Нещодавно оновився до 1680в2 і взяв іншу р4бе

Як на ньому пиханути пам'ять хоча б до 2000?
На сандалі нормально було 2200@10, тут не хоче, поки на 1866@9 зупинився

В яку сторону колупати, щоб стабільно на 4400 було? Якось мікрофрізить + періодично падає :insane:

Навряд проблема в напругах, крутив туди-сюди, реакції мало

Підозрюю
а) вторинні-третинні-четвертинні таймінги
б) перегрів чогось (пам'ять наче холодна, але взимку було краще :insane: ). Сьогодні ще спробую докинути вентилей для обдуву врм і рами

Поки це все барахло на столі зібрано
Святой
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

Graveworm: 25.05.2023 16:02 Питаннячко до некрофілів
Нещодавно оновився до 1680в2 і взяв іншу р4бе

Як на ньому пиханути пам'ять хоча б до 2000?
На сандалі нормально було 2200@10, тут не хоче, поки на 1866@9 зупинився

В яку сторону колупати, щоб стабільно на 4400 було? Якось мікрофрізить + періодично падає :insane:

Навряд проблема в напругах, крутив туди-сюди, реакції мало

Підозрюю
а) вторинні-третинні-четвертинні таймінги
б) перегрів чогось (пам'ять наче холодна, але взимку було краще :insane: ). Сьогодні ще спробую докинути вентилей для обдуву врм і рами

Поки це все барахло на столі зібрано
Я оставил на частоте 4250 проц но хорошо настроил память и теперь нет потери в скорости записи. По шине бустанул. Было время сидел на частоте 4500 чисто по множителю и раз в неделю ребут ловил да и память по записи проведала на 43 гига а сейчас вот такие настройки:
спойлер
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
скачать картинки по запросу
На 1866 пробовал 8-9-9-24 память тоже
В Марках есть резалты системы? Любые марки или суперпозишен?
Graveworm
Member
Аватар користувача
Звідки: посеред Ніде

Повідомлення

Святой
Ввечері гляну

1.344 то шось занадто, як на мене :insane:
Відповісти