Разгон Skylake / Kaby Lake 6700K 6600k 7700k 7600k: как, перегрев и прочие вопросы

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Clever
Перегрев???
Clever
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

NikolaZack:Clever
Перегрев???
троттлинга нет, макс температура 81градус.
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Може перегріву живлення процесора?
Плата ж не топова)
Clever
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

NikolaZack
Понятия не имею,ууууууу но раз такие расклады, то больше LinX включать не буду) В играх никаких проблем нет, да и в целом все отлично, правда сам вариант что проц может работать не наполную не будет давать спать спокойно :weep: Хорошо, как же тогда исключить вариант перегрева питания, только вставлять камень в другую МП?
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Направить на VRM какой-то вентилятор, можно даже комнатный :gigi:
Olegych85
Junior

Повідомлення

Здравствуйте все, есть один вопрос! Clevo P870DM-G, стоит проц 6700К, можно ли поставить проц 7700К без всяких танцов с бубнами и мод BIOS, или всё таки надо мод BIOS? Всем заранее благодарен!
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Никто Вам тут не ответит. Обратитесь в саппорт производителя, тем более он достаточно именитый - есть шансы получить вразумительный ответ. Сразу пишите им номер сборки UEFI (видно в CPU-Z и много где ещё).
Panicia
Junior

Повідомлення

Помогите пожалуйста, не могу установить напряжение на процессоре.
Идея разогнать скальпанутый 7700k хотя бы до 4,8 ГГц.
Материнка - asrog z270 pro4. Выставляю напряжение CPU Vcore voltage как показано на скрине - 1,350 при множителе на все ядра 48.
Но в HWiNFO64 при тесте Cinebench наряжение гуляет от 1,235 до 1,260. В Prime95 напряжение максимальное - 1,260, конечно стресс тест почти сразу после запуска крашается. Соответственно и CS:GO вылетает после 5 - 10 минут игры.
Интересно, что при дефолте биоса напряжение при работе Prime95 устанавливается в 1,370 и частота проца при этом 4,2 - 4,4 ГГц.
Пробовал устанавливать напряжение не в постоянном режиме, а в режиме со смещением + 0,100 В, но результат тот-же: HWiNFO64 показывает, что напруга не растет выше 1,260.
Еще в материнке существуют предустановленные профили разгона 4,5 - 4,9 ГГц. При установленном профиле разгона до 4,8 ГГц материнка устанавливает автоматически напряжение 1,300, но в стресс тестах и частота не поднимается выше 4,2 и напряжение выше 1,2.
С LLC профилем тут тоже какая-то беда, везде видел, что профилей должно быть 10 штук и они увеличивают напряжение при сильной нагрузке. Но у меня их 4 и, по описанию в биосе, они наоборот понижают его при отсутствии нагрузки. Я везде при разгоне устанавливал 1 профиль.
Вкладення
Настройки напряжения
Настройки напряжения
Настройки частоты
Настройки частоты
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Panicia:хотя бы до 4,8 ГГц
А Вы уверены, что камень столько умеет? Хочется - это понятно, но реалии бывают не такими радужными.
Плата дешёвая, напряжение под нагрузкой проседает очень сильно даже с лучшим профилем LLC. С этим ничего не поделать.
Больше мыслей было в обзоре:
https://www.overclockers.ua/motherboard ... 70-pro4/3/
Для предельного разгона i7 Вам нужна другая плата или снижение амбиций по частоте.
Hiden
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Подскажите, как разогнать 7700к на материнке msi z270 sli plus до 5 ггц на все ядра, память 2400
Что бы сбрасывал частоты в простое как и в дефолте ?
Или для него это непосильно ?
Охлад башня Залман Перформа
И есть ли смысл вообще ?
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Hiden
По перше скальп.
По друге вода, краще кастомна.
Віра у те що процесор може ці самі 5ГГц на конкретно цій МП (мій не може (подивиться можна в профілі моєму)))
P.S. Як на мене скайлейк, кабілейк вище 4.5 тільки на топ МП.
observer
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Доброго дня!

Пошук по темі не дуже допомагає.
Маю MSI Z170a-pro і i5 6600k і БЖ на 650Вт. Настав час викидати його на помійку, але вирішив взяти поки що відяху, 3070 замість 1060, а новий системник купити через півроку.

Процесор погнав по біосу до 4,6 ГГц, живлення виставив 1,35 В. У одноядерних чи CPU-Z все ніби класно, все стабільно, цифєркі ростуть, але проблема - під 100% навантаженням у сучасних іграх і аїді частоти садяться у базові 3,5.

Таке враження, що стоїть обмеження по живленню ЦП у приблизно 66 Вт. Датчики рідко показують іншу цифру під навантаженням.

Якщо знижувати вольтаж на ЦП - збільшується частота! Трохи зменшив частоти, до х43, зменшив напругу до 1,225, і досяг 4,1 ГГц під навантаженням. Тобто зворотня залежність явно вказує на блокування по ваттах. Чи дійсно має доска MSI Z170a-pro таке обмеження? Клік біос версія 4. Куди дивитись? Витратив на пошук в форумі і гуглі кілька годин, нічого не знайшов.

Енергозберігайки у біосі включав і виключав, мало на що впливає глобально. Лок частот на заданих множниках нічого не дає. Вимикав термічний контроль на платі!

Температури на ядрах під навантаженням не перевищують 62 градуси при погоді +30 у кімнаті.

Найкраще, чого досяг - зміг вручну повторити профіль авторозгону до 4,1 ГГц, але зі змінною частотою ЦП (хоча змінна частота майже не зменшує теплопакет судячи з аіди і подібних прог). Вище 4,1 андервольтингом діститись не можу. 65 Вт виступає кришталевою стелею. Проц має тримати ніби 95 Вт. Може це з відеоядром включно? Чи з коротким турбобустом? Автотурбобуст показує 130 Вт HWinfo64 взагалі-то...

Таке враження, що система живлення материнки не тримає потужність вище 65 Вт. 6 мосфетів здається (квадратні чіпи навколо проца). Радіатор на мосфетах слабенький. Може виробник обмежив потужність, і це не просто так?

Чи я просто не можу здолати біос МСІю?
Зображення
observer
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Сам собі відповім, всім має бути корисним.

1. Мануал по розгону, для ознайомлення - https://youtu.be/ZxPJGvVerU4
З цим мануалом на материнці MSI z170a-pro я впираюсь у ліміт потужності 60-65 Вт.
2. Треба виставити CPU Current Limit (A) = 250 у біосі, у додаткових налаштуваннях процесора внизу, розділ Overclocking/CPU Features/ -> CPU Current Limit (A)

Тоді доска легко бере будь-які частоти. Я виставив CPU Ratio = x45, Ring Ratio = x43 (можливо зря, може можна і менше). На x45 вольтаж виставив 1,295, крок збільшення - як на відео, 0,015. Енергозберігайки увімкнув, не заважають.

Температури у стрес-тесті Аіди - до 71 градуса на одному з ядер, в середньому 67, Кулер баштовий, на 120 Вт тепловідведення.

Енергоспоживання з 60 Вт на авто СPU Current Limit (A) збільшилося до 82 Вт на 250 Амперах. У простої лишається десь 35 Вт.

Поки політ нормальний.

Капець, ніхто ніде не згадував про автострум у дошках MSI, зміг з 10ї спроби вигуглити рішення на форумі MSI.
https://forum-en.msi.com/index.php?thre ... 0k.266989/

Тепер можна ще рік погратись зі старим процом i5 6600k, трошки омолодив його розгоном до рівня 2018 року)
Відповісти