Новые Процессоры Intel 12-го поколения.

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
Mozhe
Junior

Повідомлення

arhilapa: 17.11.2023 16:58 Mozhe
Це круто. А у якого ви продавця замовляли, якщо не секрет?
Звісно не секрет, але я бачу їх розібрали вже в нього. Обійшовся він в 1695 юань (240$ приблизно), замовляв на Тао, бо на Алі ціни на них тоді були під 290-300 баксів. Вирішив освоїти екстрім шопінг. Китайці пишуть, що частіше ці інженери можно на піндодо взяти, але на цю площадку поки не заліз, бо були на Тао в наявності і ціна мене влаштовувала на той момент.
спойлер

Зображення
13900 ES Q0L4 Q0L5 Q0L7 Q0L9 Q0WK Q0NW Q1HM QOPU
Обрав цей проц, бо для себе збираю лише mini-itx і тількі інтел+радік, щоб макось влупити на нього без танців з бубнами.
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Всем привет.

Доехали железки для второго компа, конфиг:

i3-12100 OC 5.2GHz 1.3v
Pure Loop 2 280mm
B760M PG Riptide
2x16GB 6400 CL32
KC3000 1TB
750W A750GL
Pure Base 500 Window

К стабильности разгона, температурам или к памяти вопросов нет, смущает факт, что я отключил c states но в простое проц все равно роняет частоту, что еще из енергосберегаек на интоле нужно убрать, чтоб увидеть стабильный фикс разгон 24/7?
Wonderboy
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Mixx: 23.11.2023 21:57но в простое проц все равно роняет частоту, что еще из енергосберегаек на интоле нужно убрать, чтоб увидеть стабильный фикс разгон 24/7?
У вінді яка схема електроживлення виставлена? Якщо "збалансована", то так і буде.
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Mixx: 23.11.2023 21:57К стабильности разгона, температурам или к памяти вопросов нет, смущает факт, что я отключил c states но в простое проц все равно роняет частоту, что еще из енергосберегаек на интоле нужно убрать, чтоб увидеть стабильный фикс разгон 24/7?
Выставить макс.производительность в винде, выкл. SpeedStep/SpeedShift в биосе.
Dima4s
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Така проблема. Після андервольта 13900к все ок до постановки компа в сліп. після сліпа він не відновлює налаштування множинка з біоса.
я наприклад поставив макс 56х, і 51х для нагрузки на 8 ядер. після виходу з сліпа стає множник 41 максимальний. Не розумію що за фігня і як таке я міг взагалі десь наклацати.. Лікується тільки перезавантаженням.
Така ж штука з енерго ядрами. якщо ставлю в біосі, що ядра в першому кластері макс множник 43х, а всі інші в трьох інших кластерах 44х - т оце працює до переходу в сліп. після виходу - всі знову стають 44х.

В кого які думки? Як такий глюк поправити? (скрін під час навантаження. тупо застрягли ядра і кеш на 41)
Screenshot_71.jpg
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Dima4s: 21.12.2023 13:49 Така проблема. Після андервольта 13900к все ок до постановки компа в сліп. після сліпа він не відновлює налаштування множинка з біоса.
я наприклад поставив макс 56х, і 51х для нагрузки на 8 ядер. після виходу з сліпа стає множник 41 максимальний. Не розумію що за фігня і як таке я міг взагалі десь наклацати.. Лікується тільки перезавантаженням.
Така ж штука з енерго ядрами. якщо ставлю в біосі, що ядра в першому кластері макс множник 43х, а всі інші в трьох інших кластерах 44х - т оце працює до переходу в сліп. після виходу - всі знову стають 44х.

В кого які думки? Як такий глюк поправити? (скрін під час навантаження. тупо застрягли ядра і кеш на 41)
Screenshot_71.jpg
Підбирати андервольт, сильно придушили.
Dima4s
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Timedemo: 21.12.2023 17:02Підбирати андервольт, сильно придушили.
Ставив вольтаж на авто, плата докидує не слабо вольтаж, але проблему це не вирішує.
Таке відчуття що десь в вінді після сліпа не зберігається максимальний множник на ядро. Допомогло примусово в біосі поставити для кожного ядра макс множник. не знаю яким це боком, але все ж. після того як вказав- перестало глючити..МСІ з своїми кривими біосами :-/
GRISHMAN88
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

12900K ЗА 10К на сегодня хорошая покупка для игр (по тестам у него лоу фпс на достойном уровне)?
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

GRISHMAN88: 23.12.2023 01:38 12900K ЗА 10К на сегодня хорошая покупка для игр (по тестам у него лоу фпс на достойном уровне)?
а де такі ціни ? о_О
Dima4s
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

GRISHMAN88: 23.12.2023 01:38 12900K ЗА 10К на сегодня хорошая покупка для игр (по тестам у него лоу фпс на достойном уровне)?
він і не за 10 хороший проц. В мене на 12700к ніяких проблем не було. Після заміни на 13900к в іграх я різниці не побачив.
Так що, якщо можна взяти дешево - беріть. Головне не попастись і не купити селерон з лєвою кришкою чи мертвий чи ще на якийсь розвод.
MAREVO
Junior

Повідомлення

Доброго вечора. Підкажіть будь ласка, хто мав діло з i9-13900T ES QOPV крім заниженої частоти він не має проблем? Хочу замовити на алі та поставити на MPG Z790I EDGE. Не топ, але тільки його побачив, більше ні про що неможу думати.
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

MAREVO
Проблема с глючной встройкой, проблемами с хмп, режимами памяти, поддержкой линий пси-х и тд. :)
SVVAT
Member
Аватар користувача
Звідки: Никополь

Повідомлення

Обязательна ли Win11 для процов 12-14поколений?и какие минусы,если все визуально норм работает на 10ке?
Нет ли потери производительности?
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

SVVAT: 29.01.2024 09:27 Обязательна ли Win11 для процов 12-14поколений?и какие минусы,если все визуально норм работает на 10ке?
Нет ли потери производительности?
Не обов'язкова, там були проблеми в 10-ці з адекватністю роботи Е-ядер (в розподіленні задач між ядрами), але то вже давно пофікшено якимись оновами, тому слідкуйте, щоб були останні. Може воно якось не так, як в 11 працює, але на око то різниці немає.
В він 11 навпаки з обновою 23Н2 є відома проблема зниження продуктивності, але фоно фікситься нескладно.
Але рано чи пізно все одно доведеться на 11 переповзати, тому дивіться самі, якщо думаєте що ставити з нуля на новий ССД - ставте 11 і не займайтесь міграцією, якщо 10ка є і працює норм, то най буде :)
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

GreenMile: 29.01.2024 10:23Але рано чи пізно все одно доведеться на 11 переповзати
С чего вдруг?
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

yupi: 29.01.2024 11:12
GreenMile: 29.01.2024 10:23Але рано чи пізно все одно доведеться на 11 переповзати
С чего вдруг?
З того ж, чому всі пересіли з 7 на 10: підтримка софта, драйверів, заліза тощо.
Десятці вже 9 років, якщо шо, нагадаю, що офіційна підтримка 7-ки завершилась якраз приблизно за 10 років з її релізу.
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

GreenMile
После 7 была 8 вообще-то ещё ;) поэтому будем перелазить уже на 12 :rolleyes:
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

yupi: 29.01.2024 11:47 GreenMile
После 7 была 8 вообще-то ещё ;) поэтому будем перелазить уже на 12 :rolleyes:
Вона буле не після, а одночасно, 8-ка була релізнута на рік пізніше 7 і підтримка в неї припинилась через рік після завершення підтримки 7-ки. Тому можна скільки завгодно пручатися, але все одного доведеться переходити і це вже не за горами.
Він 12 заточена на всякі ШІ-приколи, тому навряд ;) Будуть сидіти до упору спочатку на 10, потім на 11 :laugh:
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

SVVAT: 29.01.2024 09:27 Обязательна ли Win11 для процов 12-14поколений?и какие минусы,если все визуально норм работает на 10ке?
Нет ли потери производительности?
там може бути тільки один баг. наприклад фонова задача зі зменшеним пріоритетом, може дуже сповільнитись. наприклад фоновий рендер, кодування то що. саме в згорнотому вигляді і з мінімальним приоритетом.
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Timedemo: 30.01.2024 11:00фонова задача зі зменшеним пріоритетом, може дуже сповільнитись
Нет такого ни на 12, ни на 13 и на вин 10. Разницы ноль с 11. Сравнивал несколько дней :)
Відповісти