Новые Процессоры Intel 12-го поколения.

Обсуждение всего, что связано с CPU
Відповісти
Автор
Повідомлення
Dench3
Junior
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Timedemo
у меня с 8700 на 12700 самолет получился) рабочие задачи х2
Robostyle
Member

Повідомлення

С 8700К на 5800Х переехал - чет НЛО не заметил :-/
Dench3
Junior
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

У меня рендера видео в рабочих задачах: Premiere, Avid. В общем время рендера просто уменьшилось ровно в 2 раза.
Причем я железо поменял в середине проекта, соответственно даже систему тогда не переставлял.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

8700 немного быстрее 10400ф. у меня в 3дс максе чуть больше чем в два раза. там оптимизация покруче на все ядра. cinebench 23 было 8000 балов. ща 17200. правда память у меня простенькая.
Sashr
Member

Повідомлення

Погрався тут з розгоном ЦПУ та памяті.
Нагадаю - маю 12700к + MSI PRO-Z690-A-DDR4.
Результат такий:
Р ядра - +2 до турбо буста, отже це 4.9 на всі ядра.
Е ядра - фікс на 4.0
Ring - фікс на 43
Память - 3600 при 1.4в та 17-19-19-36-520

Тести:
спойлер
Зображення
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Timedemo
Интересно, а за счёт чего столько баллов в Cinebench R23, неужели такой буст? У меня на 11400 - где-то 10200 баллов даёт проц.
P.S. Посмотрел - так и есть... :)
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

там же еще 4 ядрышка по скорости санди бриджа.
Sashr
Member

Повідомлення

Ось тут я писав про повільний L1 кеш:
viewtopic.php?f=2&t=256217&start=40#
Здавалося б, нічого страшного, це лише папуги в бенчах, а віртуалізація потрібна.
Але, як нещодавно виявилося, це не лише папуги.
Я полюбляю політати в microsoft flight simulator 2020. Так ось на попередньому 8700к ця гра виконувалася взагалі без проблем.
На 12700к ж були помітні статтери, прям до дискомфорту. Я це списував на нову платформу та свої експерименти з розгонами ЦПУ та памяті.
І ось тут вийшов Dying Light 2. В цій грі в динамічних сценах зявлявся лаг керування. І лаг доволі помітний - до половини секунди від натиску кнопки до виконання дії персонажом.
Тут я вже зрозумів що це не випадковість і почав поглиблюватися в проблему.
Хоч я сподівався що проблема буде поширенною, але гугління та читання іноземних форумів особливих результатів не дало.
Аж доки я не натрапив на форумах MFS2020 про схожу проблему, але на поколінні 9. І там так само проблему вирішили вимкненням віртуалізації. Це вже була зацепка.
Коротше, пілся довгого вивчання теми та документації, я дійшов до того, у всьому винна Windows 11 та її VBS - virtualization based security.
Чому ж ця проблема не є масовою та усі форуми не гудять про зниження перфомансу?
А тому, що для її активації потрібні певні умови:
- Наявність TPM 2.0 модуля. Далеко не всі мат. плати навіть з чіпсетом z690 мають цей модуль. Моя має.
- Чисте встановлення W11 з нуля. Апгрейд з W10 не вмикає VBS. Я ж ставив з нуля після апгрейду на lga1700.
- Вкиористання функцій віртуалізації в Windows. Я користуюсь wsl2, яка як раз вимагає фічі віртуалізації.

Як бачите, умови налаштування доволі специфічні, тому й не має сотні тем на форумах про цю проблему.
Вирішення проблеми просте - або вимкнення віртуалізації в системі, або ж вимкнення віртуалізації через біос. При чому, якщо в w11 увімкненна virtual machine platofrm, то VBS буде завджди увімкненна і вимкнути її неможливо навіть через реєстр.
Я вимкнув віртуалізацію в біос і всі проблеми зникли.
Майте на увазі.

Відправлено через 2 години 19 хвилин 21 секунду:
BTW, якщо конче потрібна підтримка віртуалізації та не хочеться жертвувати перфомансом, то як вихід є перехід з UEFI на CSM. Я такий варіант не тестував, але пишуть що має спрацювати.
Alexey1977
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sashr
у себя включал и выключал виртуализацию - разницы ноль, правда я еще на 10ке сижу.
спойлер
Зображення
Alexey1977
Member
Аватар користувача

Повідомлення

в общем то проверил на Windows 11, активация изоляции ядра убивает пропускную способность кэша на приличную величину.
Sashr
Member

Повідомлення

Потрібно було мені змонтувати відео на своєму 12700к. Нагадаю - тут 8р та 4е ядер.
Змонтував, запустив конвертацію. Робив софтварно - силами процесора і без участі GPU.
Процедура важка і займає мало не всю потужність процессора. За кілька секунд процеср нагрівся, вентилятор загудів - робота йде.
Щоб скоротати час до закінчення конвертації, я звернув відео-редактор і відкрив браузер, подивитися фотки мертвої русні.
Доки розглядав, помітив що компютер став менше гудіти. Я подумав що процес вже закінчився і відкрив відео-редактор. І був дуже здивований, що до кінця залишалося часу більше, ніж було коли я звертав софтину у фоні. І доки я це роздивлявся, процессор знову нагрівся і почав гудіти.
Коротше, коли софт у фокусі - працюють усі ядра. Коли софт у фоні - наватажені лише 4е ядер, що значно сповільнює процес. Зате я маю аж 8р ядер для браузеру.
Дякую, звісно, але це якись неправильний сценарій взагалі.
W11, якщо що.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

У меня другого характера нюанс. раньше на 10400. когда я рендерил, и что бы параллельно комфортно было сидеть, я уменьшал просто приоритет, и рендерилось и все летало. на 10й винде на 12600к когда я это делаю, у меня проц грузиться на 10 процентов при минимальном приоритете, а при среднем приоритете, иногда не комфортно. решение нашел только, забрав у процесса с средним приоритетом одно эко ядро. но это тоже бесит. нужно попробовать 11ю
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

11я винда решила эту проблему полностью.
SergFX
Member
Звідки: Одесса

Повідомлення

Жаль что на сайте нет обзора новых процессоров. В базе их тоже нет.
У народа от агрессивной пропаганды красных маркетологов(куда походу вкладывают больше средств чем в отдел разработки) и фанатов сложилось ложное впечатление о альдерах.
У меня в тяжелых онлайн играх с открытым браузером с десятками вкладок 12700 с снятыми лимитами на башне около 50C греется в пике.
и это при настройке всех вентилей на тихий профиль и при комнатной в 24-25C.
zen4 с tpd 105-170ВТ и пиковыми 230 не факт что догонят :shuffle:
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

SergFX: 15.06.2022 16:18 У народа от агрессивной пропаганды красных маркетологов(куда походу вкладывают больше средств чем в отдел разработки) и фанатов сложилось ложное впечатление о альдерах.
Ти акуратно, а то зараз всю родину до 5го коліна проклянуть :lol:
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

SergFX: 15.06.2022 16:18Жаль что на сайте нет обзора новых процессоров. В базе их тоже нет.
Зачем тебе обзор на негонибельном 12700? Разве что интересно на сколько микронов гнётся теплораспределительная крышка при установке в сокет и сколько понадобится снятий/установок до отвала контакта припоя, судя по местным обывателям у одного процессор non K, у другого плата негонибельная, третий сидит с 12600к, b660 и памятью 2666мгц в win10 и даже не замечает что е ядра криво в многопотоке работают,, говорит всё чётко, зачем таким людям обзоры если даже не соблюдают рекомендации производителя по выбору ПО :weep:
Wonderboy
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lorichic: 15.06.2022 18:39в win10 и даже не замечает что е ядра криво в многопотоке работают
Богоподібна Win11 навчилася тримати ресурсоємкі задачі на Р-ядрах в фоні? :-/

Відправлено через 46 хвилин 59 секунд:
Перейшов з 9700К на 12700К так як любитель симуляторів, і що Prepar3D, що MSFS упиралися в потужність однопотоку. Пам'ять залишилася та сама, тому можна +/- говорити про "чисту" потужність ядер. Плата ASUS TUF GAMING Z690-PLUS D4.
Переходом в цілому задоволений, тепер в обох симуляторах fps не обмежений процесором і упирається у відеокарту. Win10, е-ядра вимкнені, шина 4600, пам'ять 3800 з кінськими таймінгами на gear 1( але вона і на старій системі зірок з неба не хапала. На новій мамці розгін навіть став кращим).

Поки єдина проблема - система розучилася вимикати монітор. Або сплячий режим, або вимикай кнопкою.
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Поделитесь плиз температурами i5-12600k в играх или Prime95.
Только не забудьте указать какой кулер стоит, системник и вентиляторы в нём.
ZDino
Junior

Повідомлення

Интересно будет ли подорожания на процессоры? :-/
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ZDino
оно и так произошло
если можно раньше было взять 12400 за 155$ и 12600к за 250$
то уже они стоят 190/275 :-/

про новые амд можно не заикаться, там цены и так будут космические :rotate:
Відповісти