увеличте пожалуйста фонт статей

Обсуждение функционирования главного ресурса
Автор
Повідомлення
gehka3
Катярко
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

tolebamber
Де ты его у меня "рваным" видишь? :think:

А сглаживание вырезано на из винды, совсем, абсолютно и полностью :D
tolebamber
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Ну то я к своему привык) Да, присмотрелся все норм, у меня на жирных шрифтах чуток сглаживание пашед.
А за браузер чего молчишь?
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

просто там шрифты - font-size: 12px
для Verdana оно вроде как ок, но для arial буквы сливаются изза маленького letter-spacing

можно добавить letter-spacing и как вариант увеличить шрифты с 12 до 14px+
Вкладення
8caaaad997074b72af499fccfc5c1346.jpeg
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

john_cvet
Та нічого подібного, жодного з цих шрифтів немає на інших ОС за замовчуванням. Профіт буде лише в тому, що обереться щось рандомне з сімейства sans-serif і не буде засічок. А це такий собі профіт, виглядає все одно не дуже, в мене нікси є, я знаю :) Це по-перше, а по-друге треба підбирати метрично ідентичні шрифти, щоб нічого нікуди не розлізлось, а це складно, бо їх не так багато варіантів, і знову ж таки Verdana, Arial, Helvetica - метрично не ідентичні один до одного. Ну і по-третє така послідовність не має жодного сенсу, бо перша ж вердана є на всіх віндах починаючи з він98, а інші ніхто ніколи не побачить ні на віндах, бо вердана в пріорітеті, ні не на віндах бо їх там тупо немає.
Правильний варіант:
font-family: Arial, "Liberation Sans", метричний_аналог_для_мака_який_мені_лінь_гуглити, sans-serif - без засічок
font-family: "Times New Roman", "Liberation Serif", метричний_аналог_для_мака, serif - з засічками
font-family: "Courier New", "Liberation Mono", метричний_аналог_для_мака, monospace - моноширіні
І все одно це не відміняє факту що треба тестувати, бо через різні методи згладжування можуть бути різні результати, особливо з малими за розміром шрифтами, з великими в основному нормально, починаючи десь з 14-16px.

Отправлено спустя 34 минуты 11 секунд:
Найскладніше в цьому всьому - вбити в голову дизайнерам, що візуальний вигляд, накреслення шрифта, взагалі значення не має, головне - метрика, і що в зв'язку з цим у них не тисячі варіантів, а з десяток максимум :D

Отправлено спустя 7 минут 51 секунду:
https://habrahabr.ru/post/112401/ - гарна стаття про згладжування шрифтів
https://habrahabr.ru/post/112400/ - частина 2
і ілюстрація з неї для одного і того ж шрифта:
Зображення
І це все в вінді, а між різних ОС різниця ще більша.

Як я вже казав, проблема частково вирішується більшими розмірами, як мінімум 14px і аналоги в em для звичайного, і 16 для болду, тоді не так в очі кидаються відмінності в методах хінтінгу. Звісно в поєднанні з правильно вказаними шрифтами.

Зі сторони користувача ж проблема згладжування, теж частково, вирішується монітором з високим dpi/ppi :D
Востаннє редагувалось 22.12.2016 09:35 користувачем Scoffer, всього редагувалось 1 раз.
john_cvet
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Scoffer
не читал твой пост дальше пары предложений

Verdana, Arial = web safe fonts. Google в помощь

Но в целом 14-15пкс уже давно мин стандарт в веб-дизайне.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

john_cvet
"Не читав, але осуждую" :facepalm:
Та мені по барабану що ти там думаєш, є правильні рішення, і є не правильні. Verdana, Arial - не правильне, яке вигадали дизайнери, які абсолютно не розбираються в тому що відбувається, і котрі сидять виключно на віндах з CRT моніторами і 75PPI :laugh: Всім, хто вважає, що треба писати font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif, вготоване окреме пекло, де вони будуть дивитись на ці шрифти з ніксів вічно :D
boombyte
Member
Аватар користувача
Звідки: ZP

Повідомлення

Для реальної картинки треба відкрити скрін у новій вкладці і зменшити до 80%. Не знаю, чому 100% розтягує.
спойлер
Зображення
Хоча я юзаю 125% розмір. (знов таки--треба зменшувати картинку до 80%)
спойлер
Зображення
Без cleartype гірше. Чомусь не можу нормально дивитись на ті піксельні шрифти, якщо все поставити на 100%.
(у браузері 125%, у вінді теж)
Відповісти