Авиация и космические технологии

Разговоры обо всем
Відповісти
Автор
Повідомлення
Clay Allison
Member

Повідомлення

В этой теме предлагаю обсуждать самолёты, вертолёты, космические аппараты и т. п.

ЗАПРЕЩЕНО системы вооружений, ракеты/снаряды/тощо
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

zmax: 11.10.2021 00:11У нас же в стране нет научной деятельности!
Ну чого це одразу немає? Є! Особисто мене ще в універі запрошували працювати в НАНУ на якихось там дуже цікавих дослідженнях...
... за 1000 гривень (по курсу 8) :laugh:
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Scoffer: 11.10.2021 00:13Ну чого це одразу немає? Є! Особисто мене ще в універі запрошували працювати в НАНУ на якихось там дуже цікавих дослідженнях...
... за 1000 гривень (по курсу 8)
исследования бывают разные :gigi: КБ же тоже что то там "разрабатывают".
torny
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Scoffer, я ж і кажу, розумні люди не лишаються працювати за копійки. А тих працівників, що не вміють в закон Ома, ніколи не візьмуть на роботу, де треба працювати головою.
zmax: 11.10.2021 00:13
torny: 10.10.2021 23:12Мозги у нас есть. Это не заблуждение.
и где в нашей стране можно развить мозги?? У нас же в стране нет научной деятельности! Инженер, это не программист, по youtube не выучишь. Если человек закончил в Украине ВУЗ, свалил куда то за бугор и уже там стал Специалистом это обычное дело, но стать высококлассным спецом проживая тут ... мне просто не верится.
Универ учит учиться. Если кому-то повезло с преподами, которые стараются выпустить квалифицированных специалистов и относятся к студентам как к личностям - это прекрасно. Но таких преподавателей не много, как мне кажется. Но сама система учит человека учиться. Где дальше развивать мозги? Книги, статьи, конференции, профильные форумы. В общем, я не спрашивал "откуда ты такой умный?". Если люди хотят чему-то обучиться, они обучаются.
Кстати, по ютубу хорошим программистом тоже стать не так просто, как кажется. На ютубах по-быстрому учат инструментам. Хоть кадам, хоть ЯПам. Если человек не в состоянии построить математическую модель физического процесса, то компьютер ему никак не поможет. Даже с ютубом.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Роскосмос нанес на ракету-носитель "Союз-2.1а", которая выведет на орбиту транспортный грузовой корабль "Прогресс МС-18", символику в честь 800-летия Нижнего Новгорода и хохломские узоры. Об этом говорится в сообщении госкорпорации, распространенном во вторник.
спойлер
Зображення
Сама важлива новина в авіаспейсі за останній час.
HighVoltageLP
I should go
Аватар користувача
Звідки: Dromund Kaas, Kaas City

Повідомлення

А выведет ли?
tcpdump
Member

Повідомлення

спойлер
Зображення
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

tcpdump
Глушко просто про обеззараження ракет хвилювався. 0.01% розчин гептилу знищує всі відомі грибки і бактерії :laugh:

Відправлено через 1 хвилину 7 секунд:
треба ще на короні затестувати, може теж допомагає :lol:

Відправлено через 16 хвилин 48 секунд:
Я за паливну пару ацетилен + закис азоту. Не знаю який у неї імпульс, але в якості нейтралізації проливів можна буде на тому місці замутити вечірку. :D
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

https://argumenti.ru/society/2021/10/742285
С 15 октября на «Ильюшине» ликвидируют опытное производство. Условно говоря, бульдозеры стоят у забора. Цеха пойдут под нож. Решение принято. И цех общей сборки, и лабораторный комплекс прочностных испытаний – под снос. Останется, на время, цех ресурсных испытаний.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Международная космическая станция (МКС) кратковременно теряла ориентацию во время тестирования двигателей корабля "Союз МС-18". Сейчас она восстановлена, сообщили ТАСС в пятницу в Ракетно-космической корпорации (РКК) "Энергия" (входит в Роскосмос).

"При тестировании двигателей корабля "Союз МС-18" произошло влияние работы двигателей на ориентацию станции. В результате произошло временное изменение ориентации МКС", - отметили в РКК.

Как уточнили в "Энергии", ориентация станции была оперативно восстановлена благодаря действиям персонала Главной оперативной группы управления российского сегмента МКС. "Станции и экипажу ничего не угрожает", - подчеркнули в РКК.
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

похоже на МКС нужно отправить Кирилла, пусть освятит)) Интересно, в американском сегменте тоже бывают инциденты? Мы ведь можем просто не знать, а их там внезапно окажется еще больше?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

zmax
Бувають: крутиться разом з росіянським сегментом росіянськими двигунами, так що їх там як мінімум не менше :laugh:

Відправлено через 17 хвилин 46 секунд:
Мені здається НАСА там вже давно в паніці з цим російським сегментом і його кораблями. Я думаю, що прийшов час будувати нову станцію. З гравіцапою і радіаційним захистом.
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Scoffer: 16.10.2021 11:59Мені здається НАСА там вже давно в паніці з цим російським сегментом і його кораблями. Я думаю, що прийшов час будувати нову станцію. З гравіцапою і радіаційним захистом.
я это давно говорю. В новую МКС россиян не пригласят, косвенно это же подтверждает высказывание Рогозина. Он заявил, что россияне сделают сами свою космическую станцию. Ну а МКС в ближайшее время отправят в утиль, тем более с такими то проблемами.
tcpdump
Member

Повідомлення

А ви впевнені що нова МКС буде?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

tcpdump
Місячну ш там планують. Особисто я вважаю що це марна трата грошей, краще їх пустити на телескопи і автоматичні міжпланетні станції.
А якщо вже сильно хочеться жилу станцію, то хоча б не просто бочку, а зі штучною гравітацією і пристойним радіаційним захистом. І площою, достатньою для частково замкненої екосистеми, а то до Місяця замахаєшся припаси возити. Ну там гідропоніки всякі з гмо, водорослі на кисень і утилізацію органічних відходів, ядерний реактор і все таке. Щоб станція мала наукову цінність, а не тупо повторювала такі ж бочки з 70х років.
tcpdump
Member

Повідомлення

Scoffer
ну я згоден про наукову цінність, плюс якщо розглядати як якийсь крок перед подальшим освоєнням хоча б сонячної системи, то вона ж зовсім користі не несе, не показує вже давно ніяких принципово нових проблем чи рішень до них, якщо говорити в контексті висадки на той самий Марс.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

zmax: 16.10.2021 11:39похоже на МКС нужно отправить Кирилла, пусть освятит))
Патриарх Кирилл не может приземлиться в Орле из-за плохих погодных условий.
кадило зламалось :laugh:

Відправлено через 5 годин 43 хвилини 57 секунд:
Давайте дуже приблизно прикинемо параметри станції зі штучною гравітацією.
Форму станції оберем якусь таку
Зображення
Тобто тор з циліндром всередині. Просто тому, що мені так подобається :D
Якщо циліндр і бублик крутити незалежно, то за допомогою системи рухомих грузиків станцію можна повертати в просторі як душі заманеться, не юзаючи хімічні двигуни, що вважаю зручним.

В буржуйській вікі пишуть що в ідеальному випадку частота обертання повина бути 2 оберти на хвилину, аля люди пристосовуються аж до 23 rpm. Але є і інший момент: при сильно малих радіусах штучна гравітація буде дуже сильно відрізнятись в голові і ногах. Не знайшовши ніяких досліджень на цю тему, і подивившись в стелю, я вирішив, що астронафів підберуть без морської хвороби, а різниця в голові і ногах не може бути більшою за 1/10 гравітації. Відповідно для 2х-метрового астронафта це ~20 метрів мінімального радіусу. Цю величину і візьмем до середини труби тора.
Для отримання стандартного прискорення 9.8м/с2 при такому радіусі, частота обертання повинна бути ~6.(6) rpm. Довжина окружності по центру труби ~125 метрів.
Діаметр труби тора приймемо за 4.5 метрів як у самих товстих модулів МКС. Площа поверхні тора віходить ~1800м2
Центральний циліндр станції зберемо з шестиграних сегментів прям
по схемі дзеркала на Джеймсі Веббі
Зображення
, тим же максимальним діаметром 4.5 метра кожен і довжиною стопки метрів 10 в товстій частині і 40 загальної, чисто для краси конструкції. В нижній частині циліндра причепити ще один невеличкий рухомий циліндр і юзати його як основний стиковочний док. Запасні неважливо де, в разі аварії можна і припинити обертання.
Ще знадобиться 2, або краще 3 шпиці з бублика до циліндру довжиною ~10 метрів кожна з все тим же стандартним для нас діаметром.
Набалдашник можна замутити розкладним/надувним діаметром 20 і висотою 10 метрів. Буде зоною, вільною від клаустрофобії.

Це було просто, а тепер що не просто: маса. Погоний метр пересічного модуля МКС з фаршем заважує десь 1.5-1.8 тони. Але на нього не діють відцентрові сили (якщо тільки москалі не тестують свої двигуни :laugh: ), відповідно треба невідомий запас по масі на саму ферму і ще на радіаційних захист як мінімум бублика.
Недавно китайці наміряли на Місяці 1369 мікрозіверт на добу без вказання якими сортами радіації воно отримано. Це в 2 з копійками раз більше ніж на МКС, і в усі 200 ніж на землі в спокійну пору. Будемо рахувати, що нам треба знизити рівень опромінення в 4 рази в бублику і в 2 рази по всій іншій станції. Чим саме захищатись від гама-опромінення з точки зору маси великого значення не має. Що сталь, що вода, що свинець, все буде важити в районі 200 кг на м2 площі за в кожні 2 рази зменшення опромінення, а сталь ще й сама собою конструктивний матеріал.
І того на тор нам треба в районі 720 тон сталі на гама-захист + скількись там десятків тон на поліетилен проти нейтроного опромінення + порядка 200 тон на начинку = 1000 тон.
Шпиці заважать ще тон на 200.
Ядерний реактор на прикладі Памір-630Д важитиме 65 тон сам + ~стільки ж генератор і інша обв'язка, тобто 130 тон. Це самий маленький, котрий я знайшов.
Обшивка цилиліндра важитиме тон так 800, інші нутрощі, окрім реактора ще пару-трійку сотень.
Плюс кудись приткнути ферми охолодження і запасні сонячні батарейки.
І того треба вивести на орбіту в районі 2500-3000 тон. Не так вже і багато, МКС заважує 450.

Критика? Пропозиції?
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Scoffer
я тут тоже от нечего делать решил прикинуть центробежную силу для Ваших параметров.
Входные параметры (по тору):
- вес - 1000т или 1000*1000кг
- диаметр - 125м
- скорость 6,6 rpm
Все верно?
По формуле имеем mV2/R.
m = 1 млн килограмм
R = 62,6 м
V = 825м/с (за 1 оборот точка "пролетает" 125м, за 6,6 соответственно 825м в секунду, почти 3000 км/ч между прочим :) )
Итого перемножаемым по формуле 1 000 000 кг * 825²/65= 10 471 153 846,15 Н или примерно 1 млн тонн.
Предположим что тор удерживается 6 спицами к центру, тогда получаем нагрузку на разрыв примерно 175 тыс тонн на 1 спицу.
Далее, предел текучести неплохой конструкционной стали 40Х - 785Н/мм² или ~78 кг/mm²
Значит по минимуму в каждой спице должен быть несущий металлический сплошной стальной стержень диаметром 1,7м для удержания того самого тора. Или эквивалентной сечение металлоконструкций. И это еще расчет без учета влияния веса самих спиц. Согласитесь бред получается? :shuffle:
Andrey2005
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

zmax
Что то сильно большие цифры получились.
Там длина круга 125м а не диаметр. Ну и плюс сам по себе тор вполне несущая конструкция.

Все давно придумано до нас, добавить обшивку и в космос :gigi:
спойлер
Зображення
tcpdump
Member

Повідомлення

десятка баксів за доставку кілограму ваги. Ви тут будуєте найдорожче коліща для хом'яка :laugh:
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Andrey2005: 17.10.2021 19:55Что то сильно большие цифры получились.
а скорость 3 тыс км не пугает?
Andrey2005: 17.10.2021 19:55Там длина круга 125м а не диаметр.
принимается, пересчитаем. Я в расчеты брал 62,5м радиус, а правильным будет R= 20 метров, при длине окружности 125м.
Значит результат .... умножаем на 3 :shuffle:
Если я ошибся , поправьте. Формула там простейшая, размерности вроде все соблюдены. Просто скорость сумашедшая.
Відповісти