Авиация и космические технологии

Разговоры обо всем
Відповісти
Автор
Повідомлення
Clay Allison
Member

Повідомлення

В этой теме предлагаю обсуждать самолёты, вертолёты, космические аппараты и т. п.

ЗАПРЕЩЕНО системы вооружений, ракеты/снаряды/тощо
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

zmax: 17.10.2021 19:07V = 825м/с (за 1 оборот точка "пролетает" 125м, за 6,6 соответственно 825м в секунду, почти 3000 км/ч между прочим )
Ідею виходити на надзвук при переміщенні з циліндра в тор одобряю, але RPM це пер мінит, в нашому випадку 1 оберт за 9 секунд при довжині кола 125 метрів. Тобто порядку 14 метрів на секунду :rotate:
А от сопроматам я не обучений так що самі вирішуйте вистачить стальної обшивки товщиною 5 сантиметрів для підтримки власних штанів на торі чи ні. А то якщо ні, то у мене припасений ще один хід конем :laugh:
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Scoffer: 17.10.2021 22:13Ідею виходити на надзвук при переміщенні з циліндра в тор одобряю, але RPM це пер мінит, в нашому випадку 1 оберт за 9 секунд при довжині кола 125 метрів. Тобто порядку 14 метрів на секунду
Да, и тут я ошибся. Внимательность не мой конек в последнее время :(
В таком случае, легкий пересчет показывает "всего" 163 тонны на 1 спицу. Вполне приемлемо.
Scoffer: 17.10.2021 22:13А от сопроматам я не обучений так що самі вирішуйте вистачить стальної обшивки товщиною 5 сантиметрів для підтримки власних штанів на торі чи ні. А то якщо ні, то у мене припасений ще один хід конем
да какие там сопроматы.
Открываем гугл и ищем объем тора, дальше забиваем радуис 4 метра для внутренней оболочки и 4,05м для наружной, и все это на радиусе 20м. Умножаем на 7,85 плотности стали и получаем примерное значение массы такого тора - 1250 тонн. Это просто масса стальной конструкции тора, без защиты, изоляции и оборудования.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

zmax
Нє, мене цікавить не маса тора, а чи не порве сам тисячатоний тор від вказаних обертів якщо цю ж сталюку і заюзати як основну несучу конструкцію.

Відправлено через 5 хвилин 54 секунди:
Площа поверхні тора 4*pi^2*R*r.
В нашому випадку 4*3,14*3,14*20*2,25 = 1774,7 м2. При товщині сталі 5см вона займе об'єм 89м3, або 700 тон по масі. Ти якийсь неправильний калькулятор знайшов)

Відправлено через 22 хвилини 47 секунд:
tcpdump: 17.10.2021 20:09десятка баксів за доставку кілограму ваги. Ви тут будуєте найдорожче коліща для хом'яка
Або 30 мільярдів за доставку 3000 тон. Ну, так, в річний бюджет наса не впишеться (25 мільярдів). Але я думаю, Макс зробить оптову скидку :D І взагалі ЕКА хай теж башляє!
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Радіаційних захист всю малину псує для станцій красивої форми.
Я тут подумав, якщо замутити сферу радіусом 25 метрів зі сталі 2.5см товщиною, то вона вийде по масі 1550 тон.
І всередину запхати наш тор, але вже не з 5см сталі, а теж 2.5, тоді він заважить 350 тон чисто на обшивку.
Тобто +/- те на те і виходимо, але з в рази більшим загальним об'ємом станції.

Як збирати сферу діаметром 50 метрів на орбіті - не питайте, поняття не маю :laugh:

Відправлено через 12 хвилин 42 секунди:
Саме цікаве, що в Lunar Orbital Platform-Gateway на радіаційних захист походу просто пропонується забити і скоротити терміни перебування екіпажу на станції.
Насправді для нерухомої обшивки можна заюзати не нормальні матеріали, а збіднений уран. Сам по собі він приблизно в 5 раз краще поглинає гама-випромінювання в перерахунку на масу. Але не все так просто. Уран сильно пірофорний, і доведеться мутити бутерброд ззовні всередину типу 1.5мм сталь -> не знаю скільки поліетилена проти нейтроного випромінювання, сантиметрів 10-20 мабуть -> 1-1.5мм сталь -> 4мм уран -> 1-1.5мм сталь -> якась негорюча підбивка, кевлар там чи щось подібне. А то якийсь мікрометеорит може успішно згенерувати пожежу :D
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

zmax
Виглядає понтово, але свою шкуру ніякому мультикоптеру я б не довірив.
Якщо і літати на малих висотах, то на автожирах.
HighVoltageLP
I should go
Аватар користувача
Звідки: Dromund Kaas, Kaas City

Повідомлення

Вы же понимаете, что с такими малюсенькими диаметрами у вас ускорение на уровне головы и на уровне ног будет отличаться настолько, что кроме как возможности скрутиться в блевоте на полу в калачик, ничего хорошего "гравитация" не даст.

Тор это гиблая идея изначально, можно только отдельные элементы (скажем, использованные баки как с Аполлоном хотели) соединять длинными тросами и раскручивать вокруг центральной точки 2-3 м/с^2 будет более чем достаточно
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

HighVoltageLP: 27.10.2021 20:01Вы же понимаете, что с такими малюсенькими диаметрами у вас ускорение на уровне головы и на уровне ног будет отличаться настолько, что кроме как возможности скрутиться в блевоте на полу в калачик, ничего хорошего "гравитация" не даст.
З чого ти це вирішив? Діаметр спеціально підібраний щоб різниця була в районі 10%. Деяких особливо чутливих може і буде укачувати, але ми умовились, що космонафти у нас люди здорові, відібрані, морською хворобою не хворіють.

А от що точно гибла ідея так це троси. З ними доведеться стикуватись по хитрій спіралі, що, як мінімум, контрінтуітивно для ручного стикування. А автоматики он дві штуки недавно у москалів відмовили. Тільки стиковка на ступицю, прямо на вісь обертання, нормально виглядає.
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

как его показывают в новостях
как это было на самом деле
разницу незаметит только глухой полностью.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

zmax
Ну так імпелери в усій своїй красі. Ти мені краще скажи чим всіх цих хіпстерів автожир не влаштовує. Як на мене, самий адекватний пристрій для ширпотребних польотів на малих висотах. :rotate:
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Scoffer: 28.10.2021 11:27Ну так імпелери в усій своїй красі.
я за рёвом движка ничего не слышу, а он там должно быть не самый маленький. Мне даже жалко стало фотографов, я не увидел на кадрах наушников, а находится рядом с такой техникой должно быть больно ушам.
Я видел вживую ZAZ GTR от ребят из Сум.
спойлер
Зображення
Когда они его завели , все кто были рядом, просто кинулись врассыпную. Находится рядом с ним невозможно, барабанные перепонки хлопают как тряпка в бурю.
Scoffer: 28.10.2021 11:27Ти мені краще скажи чим всіх цих хіпстерів автожир не влаштовує.
Мы так до воздушных шаров и дирижаблей договоримся)) Думаю дело в моде, всякие коптеры сейчас на гребне волны.
Покупать себе за 700к того ревущего монстра я бы не стал)) и никому не рекомендовал. Его место в музее странной и необычной техники.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

zmax
Нє, ну мода модою, а автожир конструктивно простий і на перманентній авторотації. Двигло здохто - плавно приземлився. Подув вітерець - прекрасно, значить зекономим паливо :laugh:
А шо буде з пілотом цього коптера якщо двигун на пару секунд заглохне? :rotate:
HighVoltageLP
I should go
Аватар користувача
Звідки: Dromund Kaas, Kaas City

Повідомлення

Scoffer: 28.10.2021 09:30
HighVoltageLP: 27.10.2021 20:01Вы же понимаете, что с такими малюсенькими диаметрами у вас ускорение на уровне головы и на уровне ног будет отличаться настолько, что кроме как возможности скрутиться в блевоте на полу в калачик, ничего хорошего "гравитация" не даст.
З чого ти це вирішив? Діаметр спеціально підібраний щоб різниця була в районі 10%. Деяких особливо чутливих може і буде укачувати, але ми умовились, що космонафти у нас люди здорові, відібрані, морською хворобою не хворіють.

А от що точно гибла ідея так це троси. З ними доведеться стикуватись по хитрій спіралі, що, як мінімум, контрінтуітивно для ручного стикування. А автоматики он дві штуки недавно у москалів відмовили. Тільки стиковка на ступицю, прямо на вісь обертання, нормально виглядає.
со школьного курса физики и здравого смысла

вам виднее, видимо :laugh: про стыковку вообще ничего не понял
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

HighVoltageLP: 28.10.2021 21:25со школьного курса физики и здравого смысла
І що з курса фізики забороняє будувати подібні станції? В формулах будь ласка :)
HighVoltageLP: 28.10.2021 21:25про стыковку вообще ничего не понял
Намалюй траекторію стиковки транспортного корабля зі своєю станцією з тросами. А ще краще повтори в якому-небудь симуляторі. Та хоч в тому ж KSP.
HighVoltageLP
I should go
Аватар користувача
Звідки: Dromund Kaas, Kaas City

Повідомлення

:lol:
Кому-то меньше фильмов фантастических смотреть нужно)
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

В Иркутской области разбился самолет Ан-12, выполнявший рейс из Иркутска в Якутск.
Kronus
Member

Повідомлення

Scoffer: 28.10.2021 11:27чим всіх цих хіпстерів автожир не влаштовує. Як на мене, самий адекватний пристрій для ширпотребних польотів на малих висотах. :rotate:
Дык, автожиру для взлета надо полоса. Как автожир продвинуть в массы?
Вот, представь. Выходишь ты с хрущевки, перепрыгиваешь через лужу у подъезда и садишься в автожир. Дальше что? Немного, утрированно, но смысл ясен. Даже в продвинутых городах всю инфраструктуру переделывать придется.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kronus
А то типу без інфраструктури хоч десь нормально літати можна. Як злетиш прямо з під'їзду, то заплутаєшся в проводах :laugh:
Плюс регулювати трафік теж не завадить.
Kronus
Member

Повідомлення

Scoffer: 06.11.2021 21:14А то типу без інфраструктури хоч десь нормально літати можна.
Ну, на компактном аппарате с вертикальным взлетом можно с одной крыши взлететь и на второй сесть. С автожиром даже так не прокатит.
Відповісти