Авиация и космические технологии

Разговоры обо всем
Відповісти
Автор
Повідомлення
Clay Allison
Member

Повідомлення

В этой теме предлагаю обсуждать самолёты, вертолёты, космические аппараты и т. п.

ЗАПРЕЩЕНО системы вооружений, ракеты/снаряды/тощо
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Scoffer
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Хвилинка ниття з боку америкосів
https://habr.com/ru/post/581036/
В целом, картина такова: все ключевые группы, обладающие властью и деньгами, очень довольны SLS, потому что она обеспечивает операционное прикрытие для перемещения огромных сумм общественного богатства в частные руки. Действительно, запуск реальной физической ракеты довольно рискован с точки зрения существующей схемы: она может взорваться и положить конец этим хорошим временам.
Відправлено через 7 хвилин 21 секунду:
Я правда не підтримую восхваляння спейсХ. СпейсХ це точно така ж тесла в світі ракет - криве, косе, і може без сторонньої допомоги впилятись в найближче дерево. Чого вартує одне лише використання цивільних зіонів в системах керування, і коду писаного на плюсах.
Одна справа коли така ракета подешевкі завозить жрачку на мкс, або черговий 100500й ретрансляційний супутник, тут чом би і ні, хай літає собі. І зовсім інша коли треба вивести екіпаж або телескоп, котрий 20 років всім світом робився.
tcpdump
Member

Повідомлення

Scoffer
Ну, там досить жорстка прийомка ж при сертифікації для екіпажу, та і дублювання систем ніхто не відміняв. В принципі я згоден що воно недосконале і може багнути, але треба мати на увазі, що якщо у тесли є аналоги від більш уважних до якості автовиробників, то основний аналог фалконів клепає Роскосмос, з уже їх поправкою на якість продукції.
tcpdump
Member

Повідомлення

https://habr.com/ru/post/581036/
цікаве на почитати
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

tcpdump
Я рівно двума повідомленнями вище викладував :laugh:
tcpdump
Member

Повідомлення

Scoffer
чорти б той понеділок вхопили, піду ще кави заварю :lol:
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Avenger80
А ти все не заспокоїшся. Що ж, окунемся в історію вироблених літаків ХАЗом:
92й рік - 1 штучка
95й - 12 штук, абсолютний рекорд
97й - 1 шт
2002 - 2007 включно - 17 літаків за 6 років, не знайшов як ділити їх по рокам
2011 - 2 шт
2014 - 2 шт
І того трішки більше одного літака на рік для серійного заводу. Гарні серії :horror:
Ну і запчастин там ще випускалось.

І при цьому як мінімум з 2007 го року включно, ХАЗ сидить в перманентних боргах зі збитками. А скоріш за все і раніше, якщо добре пошукати. Не в золоті ж там купались на одному замовлені 95го року.
З такими результатами роботи нормальний власник розпилив би цю вашу шарагу на брухт ще в 90х.
Що і навіщо там рятувати особисто я не розумію. Очевидно криза на заводі наступила зовсім не в 2014му році.

Відправлено через 6 хвилин 14 секунд:
Саме забавне, що портфель замовлень назбирали аж в 152 літаки зі ці роки, тільки не виконали його.
Kronus
Member

Повідомлення

Scoffer: 05.10.2021 15:44З такими результатами роботи нормальний власник розпилив би цю вашу шарагу на брухт ще в 90х.
Що і навіщо там рятувати особисто я не розумію. Очевидно криза на заводі наступила зовсім не в 2014му році.
Ну, тут дело в том, что если когда-то жизнь наладится, то имея хоть какие-то мощности и специалистов, проще все восстановить, чем начинать с полного нуля.
Но, это "когда-то" скорей всего уже не наступит. Так что, можно все заводы закрывать и вооружать население тяпками.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kronus
Це так не працює. Перші згадки про скорочення я знайшов датованими 2007-им роком. Тобто вже в ті часи прямо таки гарантовано почався відтік кваліфікованих кадрів. А скоріш за все ще в 90х. А на "кращих з гірших" з манією минулої величі далеко не заїдеш, що і показала практика.
Kronus
Member

Повідомлення

Scoffer: 05.10.2021 16:10А на "кращих з гірших" з манією минулої величі далеко не заїдеш, що і показала практика.
Думаю, дело не в кадрах. Просто, в стране такая коррупция, законы и т.д, что даже с самыми лучшими кадрами самолеты строить было бы не выгодно.
tcpdump
Member

Повідомлення

Kronus
або Антонов та ХАЗ пропонують гірші літаки чи супроводження ніж конкуренти. Коли ми дивимось в історичній перспективі на сферичні в вакуумі "жигулі" чи "москвич" які в певний момент часу продавались за кордоном, а потім перестали - то ми все прекрасно розуміємо, що вони технологічно відстали від конкурентів в динамічному ринку і стали нецікаві користувачу. Чому АНи не мають наступити на ті ж граблі?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

tcpdump: 05.10.2021 16:52гірші літаки чи супроводження
Не чи, а та.
Хартронівська, чи кого там вони зараз сунуть, авіоніка і близько не валялась з гармінами. Паливна економічність турбореактивних двиглів теж не вивозить. А на турбогвинтові ми не вміємо гвинти робити :laugh:
Тільки я не розумію чо не купити ті винти наприклад у британців, котрі на них собаку з'їли, це все одно вигідніше ніж ціле двигло. Як власне і авіоніку у гарміна, котрий продає її всім на право і наліво.
А техобслуговування на рівні нижче дна то ще окрема тема.

Відправлено через 1 годину 13 хвилин 2 секунди:
Российская актриса Юлия Пересильд и режиссер Клим Шипенко перешли с корабля «Союз МС-19» на Международную космическую станцию (МКС). Об этом свидетельствует трансляция на YouTube-канале «Роскосмоса».

Корабль состыковался с МКС в 15 часов 12 минут по московскому времени. В процессе стыковки два комплекта оборудования автоматической системы сближения «Курс» поочередно отказали, из-за чего Центр управления полетами приказал космонавту Антону Шкаплерову, который руководит экипажем, перейти на ручное управление.
Зображення
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

я ржу с российских журнашлюх

первый источник

В процессе стыковки поочередно отказали два комплекта оборудования автоматической системы сближения «Курс». В связи с этим Центр управления полетами приказал командиру корабля Антону Шкаплерову перейти на ручное управление. По данным агентства, космонавту ассистировали актриса Юлия Пересильд и режиссер Клим Шипенко. «Помогали. Использовали планшеты, которые я им дал», — поделился Шкаплеров.

второй источник

Сбой в работе системы сближения и стыковки случается не так часто, но не является для космонавтов нештатной ситуацией. Это то, чему экипаж обучают очень хорошо на Земле. Система представляет собой программу, заложенную в корабле, собственное радиолокационное устройство. Если в какой-то момент система дает сбой, и камеры не могут «захватить» корабль в поле зрения, командир берет управление процессом на себя. Двое других членов экипажа, которые находятся в корабле, никаким образом не участвуют в ручной стыковке. Кстати у американцев .....

:laugh:


дальше не менее весело
МКС потеряла стыковочный узел из-за трещин в модуле «Звезда»
tcpdump
Member

Повідомлення

zmax: 06.10.2021 17:51Кстати у американцев
всё ещё негров линчуют, ога
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення


в коменты лучше не смотреть, там бот на боте ботом погоняет.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

zmax
"Невидиме" літаюче крило замутили, а заникати те, що світить більше всього - двигло знизу, як в нормальних машинах, забули :D
спойлер
Зображення
Зображення
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Scoffer
да так в комментариях и написали, копия X47B. По движку - скорее всего это оооочень сырой прототип, и в нем не стали заморачиваться с выхлопным устройством, не думаю что это большая проблема. Есть и другое предположение, - такой выхлоп потому, что будет свехзвук и форсажная камера. Но я больше верю в макет-прототип.
tcpdump
Member

Повідомлення

zmax: 08.10.2021 00:04такой выхлоп потому, что будет свехзвук и форсажная камера
ага, пак фа ж отримали нові двигуни, і цей отримає. Колись, років за 10
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Вони ж віщають, що там двигуни з су-57, може одразу і з форсажною камерою. Я б не здивувався.
Тільки це гибла концепція. Американцям на ходу довелось перевзувати високошвидкісні B-1A в низьколітаючі B-1B. А тепер і ті планують замінити ще повільнішими B-21. Малопомітність не дуже поєднується з надзвуковими швидкостями.
Ну, нам від того не гірше :rotate:
Треба розробляти комплекти по угону таких БПЛА, з ріперами ж у когось виходило :D
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

если он будет летать в сверхзвук какой у него радиус полета будет? поэтому и ставят что то медленное и простое, чтоб он не час в воздухе был, как истребитель. Да и вообще сам ролик, помпа с которой все это представили))) Оригинал у америкосов с 12 года летал и было несколько штук летных экземпляров. А тут только 1, прототип , даже не прошедший всех испытаний, но уже самый самый во всем мире.
Scoffer: 08.10.2021 09:47Треба розробляти комплекти по угону таких БПЛА, з ріперами ж у когось виходило
не проще им портить связь, как и любому дрону?? Куда он без связи с GPS улетит?
Відповісти