Вело овери?

Разговоры обо всем
Відповісти
Автор
Повідомлення
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 29.07.2022 15:50Яким чином це пов'язано з тим що покупки типу велосипеду за 2к зараз краще не робити?
люди не в курсі своїх доходів, витрат, та обов'язкових витрат на місяць. фінансові цілі є лише в 40% дорослого населення, не знають поточну інфляцію десь 30%. це повний жах

Отправлено спустя 1 минуту 50 секунд:
leif: 29.07.2022 15:50 якщо маєш заощадження/дохід стабільний —треба брати, момент зараз гарний з вищезазначених причин.
цих людей майже немає. стабільний дохід в воюючій країні - це треба мати заощадження на н років за межами України і можливість їх витрачати тут в разу втрати роботи. жоден бізнес зараз не є стабільним доходом

Отправлено спустя 1 минуту 18 секунд:
leif: 29.07.2022 15:50Якщо немає — інша справа, але я ж і кажу, що ситуації у всіх різні, поради в дусі "зараз не час нічого купувати" не універсальні.
універсальні. от якщо б ми було на вечірці українського Форбс я казав купляйте що хочте

Отправлено спустя 7 минут 23 секунды:
leif: 29.07.2022 15:39Стоїть в салоні оф. дилера машина за 10к, ціна в гривні 360 000грн, ти сидиш в гривні або йдеш в обмінник, продаєш бакс по 42 і щоб купити машину яка об'єктивно коштує 10к ти витрачаєш 8500$. Як тільки НБУ відпускає оф. курс, машина в салоні в той же день коштує вже ті ж 420 000грн. Що тут ще досліджувати?
потім тобі ріжуть зарплату на 50% і ти думаєш нафіга я його купив. чи в тебе в матрасі 100 000 доларів лежить ? тоді ти в 0.0001% аппер мідл клас входиш і можеш купити ту машину під чай війни
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur: 29.07.2022 15:56жоден бізнес зараз не є стабільним доходом
Подумай ще. Ризики, безумовно, зросли для всіх без виключення, але перебільшувати їх теж не варто.
Hotspur: 29.07.2022 15:56от якщо б ми було на вечірці українського Форбс я казав купляйте що хочте
максималізм в поглядах, як завжди у тебе. або одразу яхти і форбз або інфляцію не знають, велосипед купувати протипоказано. Третього, звичайно, не існує :laugh:
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 29.07.2022 16:08Подумай ще. Ризики, безумовно, зросли для всіх без виключення, але перебільшувати їх теж не варто.
в 3 з 5 моїх знайомих розбили склади та заводи. 1 в офісі 2 рази вже міняв вікна. в мене все добре з математикою. з 5 Київських бізнесів що я знаю у 4 великі або критичні втрати

Отправлено спустя 1 минуту 2 секунды:
leif: 29.07.2022 16:08максималізм в поглядах, як завжди у тебе. або одразу яхти і форбз або інфляцію не знають, велосипед купувати протипоказано. Третього, звичайно, не існує
це статистика за 2019-2021 роки. в 2022 все стало сильно гірше. факти не можна ігнорувати
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur
Так так і SRAM nx розвалився від заїзду в суху траву.

https://itc.ua/ua/novini/doslidzhennya- ... lito-2022/
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 29.07.2022 16:21Так так і SRAM nx розвалився від заїзду в суху траву.
в мене навіть десь фото є :beer:

Отправлено спустя 26 секунд:
так у нас не країна ІТшників :weep: і по ІТшникам знайомим та картинка не справджується. зарплати урізали, кому підняли давали по курсу 29, тобто втратили всі. ті хто не заводив сюди гроші - це точно не про рядових працівників
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur
250тисяч лише іт-фопів це вже немало в контексті того, що ми не в фейсбуці обговорюємо чи доречно зараз купувати велосипед за 2к чи ні, а на залізячному форумі, де айтівців вистачає. і обговорюємо, зауваж, не в березні-квітні, коли ніфіга не було ясно як воно розкладеться, а майже в серпні, коли ситуація на фронті і в світі вже зовсім інша.

наприклад, є ще аграрії/фермери, які після зняття квот ЄС отримали непогані можливості для заробітку, просто форум від аграріїв трохи далі, тому я про них не згадую в першу чергу. У нас же аграрна країна, чи не так?

підсумовуючи, звичайно, що покупка нині чогось типу велосипеду за 2к це далеко-далеко не для всіх, але є ті, хто має такі можливості, нехай таких людей не дуже багато. для них час для купівлі вдалий.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 29.07.2022 17:37250тисяч лише іт-фопів це вже немало в контексті того, що ми не в фейсбуці обговорюємо чи доречно зараз купувати велосипед за 2к чи ні, а на залізячному форумі, де айтівців вистачає. і обговорюємо, зауваж, не в березні-квітні, коли ніфіга не було ясно як воно розкладеться, а майже в серпні, коли ситуація на фронті і в світі вже зовсім інша.

наприклад, є ще аграрії/фермери, які після зняття квот ЄС отримали непогані можливості для заробітку, просто форум від аграріїв трохи далі, тому я про них не згадую в першу чергу. У нас же аграрна країна, чи не так?
не так. потрібно брати середню ЗП по Києву чи Львову ділити на курс долара який сьогодні 42.5 а потім дивитись що виходить. а виходить от що :
1 21 347 по Києву, курс 27.29 - 782 долари, або 2.5 місячних зарплати
2 даних на червень 2022 немає, але допустімо ті ж 21 347 при курсі 42.5 - 502 долари, або 3.9 місячних зарплати.
всього то падіння майже в 2 рази

ці всі історії про аграріїв та ІТшників чомусь не призводять до рівня життя хоча б Варшави. А чому не призводять - бо це не масові історії які кардинально не впливають на рівень доходів населення. от буде ІТшників 5 000 000 - вони будуть впливати, можливо
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur
Варшава, 5млн айтішників, середня зп в Києві, все на купу намішав.

Давай ще простіше:

Є можливість придбати велосипед за 2к і давно його хотів і задонатив на ЗСУ — купуєш зараз, не втикаєш вдалий момент з курсом.

Немає можливості або сумніваєшся — не купуєш.

Казати, що можливості витратити 2к зараз є лише "у одиниць" це не відповідає дійсності, порада "не купуй нічого великого поки війна не закінчилась" підходить для багатьох, для більшості, але ні разу універсальна.

Лише в червні в Україні було нових легкових авто продано майже 3 тисячі, не кажучи вже про десятки тисяч вживаних, ввезених по безмитному ввозу. як ти розумієш, далеко не всі з цих авто поїхали на фронт і це все трохи дорожче ніж велосипеди. Хто ж їх всі купив? :)
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 29.07.2022 19:11Варшава, 5млн айтішників, середня зп в Києві, все на купу намішав.
розмовляти треба цифрами а не постами ІТшники багаті. зередня зп в Києві впала на 36% в доларі і це дуже багато.

Отправлено спустя 2 минуты 21 секунду:
leif: 29.07.2022 19:11Казати, що можливості витратити 2к зараз є лише "у одиниць" це не відповідає дійсності, порада "не купуй нічого великого поки війна не закінчилась" підходить для багатьох, для більшості, але ні разу універсальна.
з радістю подивлюсь твої викладки в відсотках населення в Україні в кого після втрати роботи є заощадження на 3 -6-9-12-18 місяців життя :beer: . тоді поговоримо що універсально а що ні :beer:

Отправлено спустя 1 минуту 30 секунд:
leif: 29.07.2022 19:11Лише в червні в Україні було нових легкових авто продано майже 3 тисячі, не кажучи вже про десятки тисяч вживаних, ввезених по безмитному ввозу. як ти розумієш, далеко не всі з цих авто поїхали на фронт і це все трохи дорожче ніж велосипеди. Хто ж їх всі купив?
авто це буває засіб заробітку. по авто міряти таке собі. краще по якихось розважальних івентах чи ювелірці
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur: 29.07.2022 19:18розмовляти треба цифрами а не постами ІТшники багаті.
я тобі по IT скинув як раз актуальну статистику, з цифрами.
Hotspur: 29.07.2022 19:18викладки в відсотках населення в Україні в кого після втрати роботи є заощадження на 3 -6-9-12-18 місяців життя
апелювати до інфи, якої не існує в природі це сильний аргумент.
Hotspur: 29.07.2022 19:18авто це буває засіб заробітку.
буває, з європи робочі конячки як раз можна було без мита гнати, але 3 тисячі нових машин проданих в червні це точно не про заробіток. з них 454 тойоти, найдешевша Toyota на авторіа зараз 16к, ну нехай там були яріси ще на пару тищ дешевше, але це все одно не про заробіток і набагато дорожче ніж велосипед.

так, 3 тисячі це лише третина від того обсягу, що було продано за червень 2021, але з іншого боку третина від минулорічного попиту в наших умовах це зовсім немало.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 29.07.2022 19:46апелювати до інфи, якої не існує в природі це сильний аргумент.
існує. існує :beer: ти не в курсі просто

Отправлено спустя 2 минуты 55 секунд:
https://rb.com.ua/blog/sberezhenija-ukraincev-v-2021-g/

Понад третина українців взагалі не має жодних заощаджень, Так, 23% з тих, хто має заощадження, вважають, що їм вистачить їх тільки на місяць. Стільки ж вважають, що вони зможуть протриматися до чотирьох місяців. Тільки 7% вважають, що заощаджень вистачить їм на пів року, і тільки 4% - що заощаджень вистачить їм на рік або більше. 10% взагалі не знають, чи вистачить їм заощаджень хоч на якийсь термін. :beer:

Отправлено спустя 23 секунды:
я знаю про що я пишу а ти ні :rotate:
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur
Припустимо, це опитування репрезенативне, яким чином це стосується питання чи купувати зараз велосипед за 2к чи ні?

Люди у яких немає/мало заощаджень і до війни не були покупцями велосипедів за 2к, їх такі питання не обходили. Нехай їх хоч 75%, яка різниця? 25% можуть купити, розмова виключно про них: купувати зараз чи ні.

Перечитай уважно мої повідомлення, не розумію з чим ти сперечаєшся.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 29.07.2022 20:18Перечитай уважно мої повідомлення, не розумію з чим ти сперечаєшся.
я кажу що нічого великого зараз не купувати ще універсальна гарна порада для 97% мешканців України навіть якщо в них є заощадження
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur
А серед відвідувачів форуму такі ж пропорції, як серед всього населення, ти вважаєш?

В тему про вибір відеокарти давно заходив? Можна ще там людям порадити 3070 не купувати за 700-800$ як ти тут мурзіку радиш байк не купувати. більш непотрібна покупка ніж велосипед, здається.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 29.07.2022 20:36А серед відвідувачів форуму такі ж пропорції, як серед всього населення, ти вважаєш?
а форум в нас особливий ? вхід після довідки що є депозит на 1 000 000 в банку ? :rotate:

Отправлено спустя 30 секунд:
leif: 29.07.2022 20:36Можна ще там людям порадити 3070 не купувати за 700-800$ як ти тут мурзіку радиш байк не купувати. більш непотрібна покупка ніж велосипед, здається.
я це вже казав, і не тільки я до речі. треба ж голову вмикати хоч колись хоч це і неприємно
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur: 29.07.2022 20:42а форум в нас особливий ?
очевидно. тут концентрація любителів іграшок по 1-2 кілобакси перевищує середньоукраїнську в рази.
Hotspur: 29.07.2022 20:42я це вже казав, і не тільки я до речі.
звідки ти знаєш кому ти даєш поради?
сюди приходить не так багато людей, абсолютна більшість з них цілком ймовірно можуть мати ресурси купувати карти по 700 доларів і під час війни. взагалі не розумію до чого тут фінансові поради, тим паче базуючись на якихось сумнівних опитуваннях виборки, яка має репрезентувати все населення України, а не купку ентузіастів.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 29.07.2022 20:57звідки ти знаєш кому ти даєш поради?
часто буваю на вечірках Форбс Україна :beer:

Отправлено спустя 1 минуту 47 секунд:
leif: 29.07.2022 20:57очевидно. тут концентрація любителів іграшок по 1-2 кілобакси перевищує середньоукраїнську в рази.
тобто не 97% а 94% ? це принципово щось міняє ?

Отправлено спустя 2 минуты 59 секунд:
leif: 29.07.2022 20:57взагалі не розумію до чого тут фінансові поради, тим паче базуючись на якихось сумнівних опитуваннях виборки
в мене спостереження що це було до початку війни. зараз все в середньому гірше. і чому сумнівні, є опитування які роками проводять і відповіді там + - такі самі. я б сказав 4% це оптимістично
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Hotspur
ці всі історії про аграріїв та ІТшників чомусь не призводять до рівня життя хоча б Варшави.
На початку війни був у Варшаві, якось не побачив якогось супер рівня - щось середнє між Київом і Харківом.

Так що, якщо є можливість, то можна вєліка купляти
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat: 29.07.2022 22:25На початку війни був у Варшаві, якось не побачив якогось супер рівня - щось середнє між Київом і Харківом.
я теж там був і різниця раза в 2. зараз перевіримо, середня зарплата в Варшаві на початку 2022 6 235 злотих на місяць або 49 692 гривні. десь 2 раза ї є, який я молодець
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur: 29.07.2022 21:15в мене спостереження що це було до початку війни
ага, знаємо-знаємо, пів вареника, всі бідні нещасні, грошей нема, життя важке, оце от все, а потім в 21 році (пандемія, криза, жах) рекорди на ринку нерухомості і ринку авто :laugh:

https://www.rbc.ua/ukr/realty/zhil-ryno ... 06997.html
https://www.rbc.ua/ukr/auto/ukrainskiy- ... 29399.html

зубожіння B-) два корупціонера і три з половиною айтішника все купили, не інакше.
Hotspur: 29.07.2022 21:15і чому сумнівні
face to face опитування на вулиці, 1800 людей на всю Україну. підходить до тебе чувак і питає скільки в тебе грошей заникано, що тут може піти не так :lol: українці люди такі, що родичі не знають цієї інфи, незнайомцям про це розповідати це точно не про нашу країну. це моє імхо, ти можеш вірити про 3%.
Hotspur: 29.07.2022 21:15тобто не 97% а 94% ? це принципово щось міняє ?
на мою думку, твої оцінки відірвані від реальності.

щоб закрити тему повторюсь, що я думаю з приводу купувати велосипед чи ні саме зараз:
спойлер
leif: 29.07.2022 17:37покупка нині чогось типу велосипеду за 2к це далеко-далеко не для всіх, але є ті, хто має такі можливості, нехай таких людей не дуже багато. для них час для купівлі вдалий.
ти можеш далі вважати себе в праві давати поради іншим людям, базуючись на сумнівному опитуванні і наївній впевненості, що ти розумніше за інших.
Відповісти