Вибір акумулятора + ДБЖ для газового котла

Разговоры обо всем
Автор
Повідомлення
TSMatvey
Member

Повідомлення

Хочеться якось систематизувати інфо по акумуляторам для газових котлів: типи, ціни. Хотілось би почути реальни
Для себе розглядаю АГМ аумулятори, як проміжний варіант між
1) автомобільні акуми:
- дешеві, але мають мало циклів зарядки розрядки
- небезпечні ( не можна тримати у житлових приміщеннях)
- якщо часто розряджати майже в ноль, то швидко деградують
2) AGM/Гель/мультигель - мають 200 циклів при розряді до 0. 340 циклів пр розряді в 50%. 800 циклів пр розряді в 30%глубокої зарядки/розрядки - що прямо небагато
3) LiFePO4 - найдорожчі, кількість циклів від 3 000 до 10 000.
--Виробники
Топові :BB/Everexceed/Viktron enrgy
Середняк: CSB. Погірше: Merlion, LogicPower, Challenger, Ventura.
--Надійність
Люди зі сторони кажуть що середній китай вмирає через 1-2 роки середнього копистування. Топчики - живуть значно довше. Тому доплата умовних 25% по ціні при отриманні вдвічі більшому житті акума вважаю оправдану.
І того будуть критерії
1) ціна загальна
2) кількість циклів при розрядці умовно в 0
3) швидкість заряджання. (якщо світло з'явиться на 3-4 години на добу, то на скільки встигне зарядитись акум)

--Вартість 1 циклу розрядки/зарядки
Я розраховую на сценарій коли світло буде умовно 6годин чере 6. Планую купити поки що 1 батарею на 100Аг, яка буде живити тільки котел (сталенька валіант на 135ват), а на літо ще й холодильник.
Зараз планую брати 1 LPM-MG 12V - 120 Ah десь за 13 500 та 1 CSB HRL 12330WG 12V 100Ah за 15 900. Також це діло якось потрібно живити на автоматі. Тому дивлюсь в сторону чогось типу - https://logicpower.ua/ua/product/19408 . Це з запасом по напрузі, але є можливість регулювати струм від 1 до 40 А. Тому якщо добавлю батарей, або заміню на по менше, то не буде проблеми. Типу для будь-яких ємкостей батарей.
----
Це все написано, щоб в кінці задати питання - а яка вартість 1 циклу батареї ? хочеться щоб вона прослужила з 5 років, бо думаю світло будуть часто виключати.
CSB HRL 12330WG 12V 100Ah= 15 900грн = 350 циклів при розряді в 50%. 1 цикл=15 900/350=45грн.
Volt Polska LiFePO4 12,8V 100Ah (100A) + BMS = 32 000грн = 3000 циклів розрядки до 50%(умовно всюди різні дані). 1цикл =32000/3000= 10,7грн
І нажаль виходить, що Ліфоп найдорожчий за 1А ємкості буквально, але якщо взяти весь життєвий цикл, то виходить дешевшим. Хоча абсолютна ціна просто жахлива.
-Також проблема, якщо не можна сильно розряджати акумулятор, то виходить що його ефективна ємність не умовних 100 Аг, а тільки 50Аг і їх потрібно брати 2штуки.
-Такоє є питання по швидкості зарядки/розрядки у наші непрості часи і як при цьому вмирає акум - навіяно Екофлоу, що можуть дуже швидко заряджатись, вбиваючи при цьому ресурс, але якщо світло дають по 2 години на добу, то це все рівно супер якість.
Не кидайтесь тапками. Хочу якусь окрему тему під акуми, де спіціалість дадуть максимально коротку вижимку, що краще брати для простих людей як я.
//////
По ДБЖ інфи поки майже немає, тому прошу поділитись знаннями та реальним досвідом.
corzza
Member
Аватар користувача

Повідомлення

По части LiFePO4 могу рекомендовать польскую контору Vipow. Пользуюсь второй год 50-кой на электромоторе. Только положительные впечатления. 50-ки хватает чтобы два дня рыбачить на Десне с 30-кой Minn Kota. Правда для зарядки нужно использовать специфическое зарядное устройство под лифер аккумуляторы.
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

також до уваги треба брати проблему заземлення та нуля.

Частина моделей котлів юзають хитрі датчики іонізації для визначення наявності полум'я. і вони
вимагають заземлення.

а немала частина дбж і повер станцій не прокидують заземленя коли працють від батареї.

тут вже народ робить наступні речі.

а)визначає нуль в проводці і хімічить прехідники об все працювало.
б) роблять гальванічні розв'язки. навіть є вже умільці що роблять їх у вигляді більш-менш
адекватних дівайсів
murzik
Member

Повідомлення

з такими ціна на сьогодні - пізно, імхо. я теж довго вибирав, та й забив. 12 годин потерпіти можна, а якщо буде більше 2х днів - то акум не допоможе
TSMatvey
Member

Повідомлення

а по ДБЖ по типу https://logicpower.ua/ua/product/19408 щось можете сказати, бо планую взяв 120аг+50аг і їх відповідно потрібно заряджати 5А та 12А відповідно (10% від ємності). Боюсь взяти непотріб за 10тис) Але і просто автомобільна зарядка не підійде, бо хочеться 1 раз ввімкнути і щоб він автоматом заряджався і переключався між мережею та акумом

Відправлено через 50 хвилин 50 секунд:
Ще один "+" LiFePO4 -це їхня вага, 100Аг=11кг. Бо я вчора тягнув 100Аг =30кг і таку бандуру важко носити і не всюди поставиш. Короче чекаємо здешевлення ліфопів в якійсь невідомій перспективі (як перехід від ласпових телевізорів до тонюсіньких сучасних)
murzik
Member

Повідомлення

TSMatvey
для котла таке треба http://www.leoton.ua/ups-mx1-online.php
коштував він 5 тисяч до початку росту цін
TSMatvey
Member

Повідомлення

пищить/гуде блок живлення ноутбуку та монітора від інвертора+акум. Світильники працюють нормально. В чому може бути причина? Інвертор без синуса, але типу на 4квт, а із навантаження 1 ноутбук.
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

murzik: 08.12.2022 11:16для котла таке треба http://www.leoton.ua/ups-mx1-online.php
коштував він 5 тисяч до початку росту цін
не вздумайте покупать такое !!!
посмотрите на его внутренности! это Пожаро-опасная херь!
TSMatvey
Member

Повідомлення

На алі зарядка для акума Foxsur на 12в-8А коштує 800грн+150 доставка.а у нас 3000-3500. ням-ням
Andriy14
Member
Аватар користувача
Звідки: Великий Аттрактор

Повідомлення

Немного печальной инфы про зарядку для аккумуляторов Foxsur.
На Ali можно купить с доставкой не за 950 грн, а за 563 грн. На розетке уже 2149 грн. :)
С зарядкой свинцовых акумов это устройство справляется. Но почему-то китайцы забыли упомянуть в описании к устройству, что "бонусом" к зарядке вы получаете генератор импульсных помех! На розетке есть отзыв, цитата: Ще при роботі пристрою глючать, або взагалі відключаються клавіатури на стаціонарних комп'ютерах.
Я сам лично столкнулся с проблемой. Твердотопливный котел+автоматика управления МРТ AIR LOGIC. Если запитать по одной фазе AIR LOGIC и Foxsur, то AIR LOGIC сходит с ума, останавливается турбина раздува+еще всякие неприятности. Благо есть три фазы и можно раскидать запитку по разным. Думаю что автоматика в газовых котлах будет не в восторге от такого соседства :gigi:
Так, что обратите внимание!
TSMatvey
Member

Повідомлення

Дякую за інфо. А зараз зарядка, де куплв за 3500 уже коштує 1800 )) Кажуть іна газовібалони трохи спав ажіотаж
TSMatvey
Member

Повідомлення

Користуюсь десь 2 тижні таким ДБЖ LPY-W-PSW-1000VA(2штуки). Спочатку хотів взяти LPE-B-PSW-1500VA, але їх обіцяли в грудні, а згодом уже на березень.
По ДБЖ, що не сподобалось
!) дуже шумний вентилятор, гудить як генератор бляха, думаю над тим, як поставити якийсь тихенький, бо коли 2 штуки включаються, то хоч із квартири йди. дуже бісить
2) не показує вольтаж батареї і залишається тільки здогадуватись, при якому вольтажі він вимкне АКБ і до якого вольтажу зараджає АКб.
3) Великий розмір.
4) сила струму ТІЛЬКи або 10 або 20 ампер, що дуже незручно, бо маю акум 55Аг і його я не можу заряджати такими струмами
--- У родичів стоїть UPS-0512 так він
1) показує вольтаж АКБ
2) немає вентилятора зовсім, працює безшумно(курпус іде як радіатор)
3) щей має силу зарядки до 30 ампер.
Я шукав у грудні, а наявність його обіцяли в лютому, тому купив уже цей ЛогікПавер.
Але якщо хтось має час на вибір, то краще взяти не таку модель як у мене))
murzik
Member

Повідомлення

TSMatvey
тому що його вартість була 3000 грн. напевно не має шим на вентилятор, лише вкл-викл, а поставили з розрахунку роботи на максимальній потужності. якщо у вас навантаження не постійне і не 800 Вт, то, я думаю, можна і відключити той вентилятор, але краще щось прикрутити тихіше-більше.
TSMatvey
Member

Повідомлення

може хтось уже розбирав його, або цієї ж фірми - якщо там вентиль міняється як на ПК, то це буде просто щастя))
Alex+
Member

Повідомлення

Я ще не бачив вентилятора, який не можна замінити
TSMatvey
Member

Повідомлення

зняв кришку, і там підключення іде через 2пін конектор. тепер треба десь знайти перехідник на 2 пін, бо у моїх вентилях 3піни. Який якісний тихенький кулер** порекомендуєте?
спойлер
https://ibb.co/wJ34wLg
Востаннє редагувалось 22.01.2023 23:41 користувачем TSMatvey, всього редагувалось 1 раз.
Alex+
Member

Повідомлення

TSMatvey: 22.01.2023 23:29бо у моїх вентилях 3піни
Третій пін то датчик обертів. Не підключаєте його та й усьо. Подивіться його параметри, на яку він напругу, то розміри
TSMatvey: 22.01.2023 23:29Який якісний тихенький акум
А шо, є гучні акуми? :spy: Може вентилятори? :shuffle:
Я собі поставив id cooling
TSMatvey
Member

Повідомлення

тут проблема в тому, що гніздо під цих 2 піни меньше за звичайні гнізда. якби просто торчали 2 піна і бортиків із пластмаси не було, т оя б просто поцепив свій кулер. а так перехідник маленький потрібно шукати.
Alex+
Member

Повідомлення

TSMatvey
тю, та обрізаєте дроти та з'єднуване як вам потрібно зберігаючи полярність. Заізолюєте шматочком синьої ізоленти (чорною не можна, не буде працювати :) )
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

TSMatvey: 07.12.2022 13:26 Хочеться якось систематизувати інфо по акумуляторам для газових котлів: типи, ціни. Хотілось би почути реальни
Для себе розглядаю АГМ аумулятори, як проміжний варіант між
1) автомобільні акуми:
- дешеві, але мають мало циклів зарядки розрядки
- небезпечні ( не можна тримати у житлових приміщеннях)
- якщо часто розряджати майже в ноль, то швидко деградують
2) AGM/Гель/мультигель - мають 200 циклів при розряді до 0. 340 циклів пр розряді в 50%. 800 циклів пр розряді в 30%глубокої зарядки/розрядки - що прямо небагато
3) LiFePO4 - найдорожчі, кількість циклів від 3 000 до 10 000.
--Виробники
Топові :BB/Everexceed/Viktron enrgy
Середняк: CSB. Погірше: Merlion, LogicPower, Challenger, Ventura.
--Надійність
Люди зі сторони кажуть що середній китай вмирає через 1-2 роки середнього копистування. Топчики - живуть значно довше. Тому доплата умовних 25% по ціні при отриманні вдвічі більшому житті акума вважаю оправдану.
І того будуть критерії
1) ціна загальна
2) кількість циклів при розрядці умовно в 0
3) швидкість заряджання. (якщо світло з'явиться на 3-4 години на добу, то на скільки встигне зарядитись акум)

--Вартість 1 циклу розрядки/зарядки
Я розраховую на сценарій коли світло буде умовно 6годин чере 6. Планую купити поки що 1 батарею на 100Аг, яка буде живити тільки котел (сталенька валіант на 135ват), а на літо ще й холодильник.
Зараз планую брати 1 LPM-MG 12V - 120 Ah десь за 13 500 та 1 CSB HRL 12330WG 12V 100Ah за 15 900. Також це діло якось потрібно живити на автоматі. Тому дивлюсь в сторону чогось типу - https://logicpower.ua/ua/product/19408 . Це з запасом по напрузі, але є можливість регулювати струм від 1 до 40 А. Тому якщо добавлю батарей, або заміню на по менше, то не буде проблеми. Типу для будь-яких ємкостей батарей.
----
Це все написано, щоб в кінці задати питання - а яка вартість 1 циклу батареї ? хочеться щоб вона прослужила з 5 років, бо думаю світло будуть часто виключати.
CSB HRL 12330WG 12V 100Ah= 15 900грн = 350 циклів при розряді в 50%. 1 цикл=15 900/350=45грн.
Volt Polska LiFePO4 12,8V 100Ah (100A) + BMS = 32 000грн = 3000 циклів розрядки до 50%(умовно всюди різні дані). 1цикл =32000/3000= 10,7грн
І нажаль виходить, що Ліфоп найдорожчий за 1А ємкості буквально, але якщо взяти весь життєвий цикл, то виходить дешевшим. Хоча абсолютна ціна просто жахлива.
-Також проблема, якщо не можна сильно розряджати акумулятор, то виходить що його ефективна ємність не умовних 100 Аг, а тільки 50Аг і їх потрібно брати 2штуки.
-Такоє є питання по швидкості зарядки/розрядки у наші непрості часи і як при цьому вмирає акум - навіяно Екофлоу, що можуть дуже швидко заряджатись, вбиваючи при цьому ресурс, але якщо світло дають по 2 години на добу, то це все рівно супер якість.
Не кидайтесь тапками. Хочу якусь окрему тему під акуми, де спіціалість дадуть максимально коротку вижимку, що краще брати для простих людей як я.
//////
По ДБЖ інфи поки майже немає, тому прошу поділитись знаннями та реальним досвідом.
тип АКБ не вибираєтся під котел, під котел вибираєтся інвертор а бо ДБЖ, та ємність АКБ.
По вибору акб, дивітся на перспективу, умовно якщо Ви візьмете ліфер, то що будете робить з ним коли все нормалізуєтся. Якщо немає у нього майбутнього застосування, то в ньому немає резону. дивитись що він будет працювать 5 років на відключеннях, сумнівна перспектива.
Я пішов по шляху, звичайної стартерної якісної батареї. Зараз Лифери дорогі не по ринку, через рік вони будуть дешевші значно.
Ліфери проживе 8-20 років, якщо він дійсно зроблений з нових якісних комірок. (визначити це не реально в готових сбірках), також він довго буде жити, якщо його не розряджати і не заряджати токами більше 0.3с.
АГМ Гель, дуже ніжні акб, їх потрібно уміти заряджати, були вже випадки, як ушатали за місяць. вони теж дорогі, прослужать 5-10 років, якщо не використовувать більше 50ти відсотків.
Стартерна гібрідна батарея (Важливо не СА\СА) проживе 3-10 років в залежності від якості, та обслуговування. та якщо не використовувати більше ніж 25 відсотків ємності, і правильно заряджати.
якщо фінанси не жмуть, звичайно беріть ліфер, потім буде працювать на природі, на відпочинку і т.д.
Відповісти