IT индустрия. Что выбрать, и какие направления перспективны. Онлайн курсы какие?

Разговоры обо всем
Автор
Повідомлення
moonlight49
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

В догонку: курсы не работают, нужна свежая голова и регулярность
Феном Феномыч
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

moonlight49
:beer: спасибо

Отправлено спустя 5 часов 52 минуты 19 секунд:
moonlight49
Посмотрел. Толково для :lamer: вопросы есть, буду посмотреть эти каналы. Хорошо бы пообщаться вживую с вовлечены в тему.
Предварительно вижу сисадмин (определиться какой), и осваивать программирование. В общем :beer:
0trog0
Member

Повідомлення

Хлопці, підніму тему.
Ситуація така: маю вік 35+, зараз без роботи, одружений, кредитами не обтяжений, гроші на життя на деякий час є.
По досвіду. Є досвід енікейства по молодості. 2 роки техпідтримки в ІТ конторі, SQL (написання запитів, процедур і функцій, аналітика і т.д.). Потім аналітика через PowerBI в НЕ ІТ фірмі, просто торгівельна мережа. Більше займався візуалізацією даних, ніж прямим доступом до БД через SQL. Ну і паралельно декілька завершених проектів по автоматизації.
Коротше кажучи, куди зараз перспективніше спрямувати зусилля? Англійською мовою на роботі не розмовляли, досвід читання є звісно. Кодинг з ранку до ночі не дуже подобається. Маркетинг цікавий, але в плані стратегічної розробки концепції, а не безпосередній спам ЦА чи налаштування сайту. І взагалі, більше подобається вирішувати завдання побудови структури, автоматизації чи оптимізації, ніж безпосереднє написання коду чи налаштування системи. В цьому плані доволі набите око щодо виявлення можливих вразливостей системи в цілому, в тому числі через людський чинник.
Думав проджект менеджмент в ІТ дивитись, а там треба досвід в якомусь специфічному ПО і англійська розмовна. Цифровий маркетинг? Аналітика?
Я так розумію, для початку курси англійської, бо розмовляю я погано, немає зовсім практики. А щодо спеціальності не можу зорієнтуватись.
Може підкажете, куди спрямувати зусилля, курси якісь пройти?
s_ova
Member
Аватар користувача

Повідомлення

moonlight49: 27.05.2022 05:11 Да и не каждый выдержит провести в кресле годы своей жизни пялясь в монитор...
Когда мне надоедает чинить какой-нибудь, я вспоминаю, как приходилось когда-то махать лопатой и гробить спину, и внезапно понимаю, что сидеть в тепле, пялясь в монитор, не так уж и плохо.
Sashr
Member

Повідомлення

0trog0: 09.08.2022 10:51 Хлопці, підніму тему.
Ситуація така: маю вік 35+, зараз без роботи, одружений, кредитами не обтяжений, гроші на життя на деякий час є.
По досвіду. Є досвід енікейства по молодості. 2 роки техпідтримки в ІТ конторі, SQL (написання запитів, процедур і функцій, аналітика і т.д.). Потім аналітика через PowerBI в НЕ ІТ фірмі, просто торгівельна мережа. Більше займався візуалізацією даних, ніж прямим доступом до БД через SQL. Ну і паралельно декілька завершених проектів по автоматизації.
Коротше кажучи, куди зараз перспективніше спрямувати зусилля? Англійською мовою на роботі не розмовляли, досвід читання є звісно. Кодинг з ранку до ночі не дуже подобається. Маркетинг цікавий, але в плані стратегічної розробки концепції, а не безпосередній спам ЦА чи налаштування сайту. І взагалі, більше подобається вирішувати завдання побудови структури, автоматизації чи оптимізації, ніж безпосереднє написання коду чи налаштування системи. В цьому плані доволі набите око щодо виявлення можливих вразливостей системи в цілому, в тому числі через людський чинник.
Думав проджект менеджмент в ІТ дивитись, а там треба досвід в якомусь специфічному ПО і англійська розмовна. Цифровий маркетинг? Аналітика?
Я так розумію, для початку курси англійської, бо розмовляю я погано, немає зовсім практики. А щодо спеціальності не можу зорієнтуватись.
Може підкажете, куди спрямувати зусилля, курси якісь пройти?
Без англійської дійсно дуже обмежені варіанти. Але добре що є хоч якийсь досвід в ІТ. Це вже хоч якийсь старт.
Тому я б радив влаштуватися куди візьмуть, щоб набиратися навичок і паралельно вчити англійську та напрямок, який зацікавив. Бо сидти без роботи доки вивчиш англійську - то може багато часу пройти.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

KimRomik: 25.05.2022 20:10
Alligator: 25.05.2022 19:21Как обстоят дела у полноценных прогеров на данный момент не знаю
дела обстоят так:
1) жесткая конкуренция, более умные оттесняют менее умных
2) мировой рынок ИТ уже поделен, многие идеи заняли такие мировые бренды как Activision и т.д., вакантных мест не так много
3) есть много готовых продукций (Office, Adobe и т.д.), которых покупатели забирают, их не интересует ваш велосипед
4) даже если ты достаточно умный, тебе работодатель или команда скажет что ты на самом деле не достаточно умный
5) ну и самое главное правило жизни надо запомнить - как развиваться так, чтобы пройти даже кратчайшим путем, тебе никто не скажет, все это держат в секрете

по факту, прогер - это такая мутная область, это нечто похоже на клуб избранных, где работает по большому счету команда друзей, которые хорошо доверяют друг другу чуть ли не на уровне как родственники
для примера, сообщество overclockers, вроде интересно поработать у них, можно делать обзоры железа и т.д., а по факту тебя не возьмут туда, потому что: 1) ты чужой, 2) не факт, что ты умнее нас, 3) и еще раз ты чужой, даже если ты сосед из нашего подъезда

в общем, одним словом, логика трудоустройства прогера мало отличается от логики женщин, вроде пытаешься понять, но не всегда получается

Alligator: 25.05.2022 19:21PHP скатилась до потери пульса.
просто Node.js начал обретать популярность, поэтому начал его оттеснять
вот какой нюанс надо знать, а то не зная его и начинаешь изучать php, а потом узнаешь, что Node.js обретает популярность и понимаешь что время зря потратил на изучение php, лучше бы начал сразу с Javascript
пізно відповідати через стільки часу, але все абсолютно не так. Пункти від 1 до 5 абсолютно навпаки.
0trog0
Member

Повідомлення

dead_rat: 17.10.2022 06:47пізно відповідати через стільки часу, але все абсолютно не так. Пункти від 1 до 5 абсолютно навпаки.
Не знаю як по пунктам, але в якісь джуни у віці 35-40+ потрапити у нас практично нереально. Маю на увазі команди з розробки, де прийнято новичків називати джунами.
Легше знайти роботу в суміжних областях (автоматизація промисловості, обробка даних), де відразу претендувати на спеца середнього рівня чи вище (використовуючи свій близькоайтішний досвід). Ще й зарплата більша буде. Якийсь парадокс.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

0trog0: 31.10.2022 15:46
dead_rat: 17.10.2022 06:47пізно відповідати через стільки часу, але все абсолютно не так. Пункти від 1 до 5 абсолютно навпаки.
Не знаю як по пунктам, але в якісь джуни у віці 35-40+ потрапити у нас практично нереально. Маю на увазі команди з розробки, де прийнято новичків називати джунами.
Легше знайти роботу в суміжних областях (автоматизація промисловості, обробка даних), де відразу претендувати на спеца середнього рівня чи вище (використовуючи свій близькоайтішний досвід). Ще й зарплата більша буде. Якийсь парадокс.
Мій батько перейшов цього року після початку війни, йому 55.
А коли я сам був мідом, то моєму джунові було 42. Зараз він тімлід десь у Голландіі.

Хто хоче - робить, хто не хоче той знайде відмазку.
0trog0
Member

Повідомлення

dead_rat
Ми ж про Україну говоримо, так?
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

0trog0: 31.10.2022 16:33 dead_rat
Ми ж про Україну говоримо, так?
Так, про Україну.
0trog0
Member

Повідомлення

Хлопці, якщо дивитись по роботі на DOU, то є суттєва різниця між роботодавцями в плані зп? Наприклад, якщо якийсь банк чи агрофірма шукає там спеціаліста певного рівня певного напрямку (мід для прикладу), то можна очікувати більш-менш ринкову зп від цих контор, чи краще орієнтуватись на виключно іт-контори, якщо є бажання не тільки змінити роботу, але й отримувати відповідну зп?
Питання в економії часу, щоб не займатись спамом і відмовами. Типу раз роботодавець поліз на доу, то готовий платити? Також, є думка, що частина іт-фірм не відноситься серйозно до досвіду в не іт конторах. Тому такий досвід може бути цікавий, але не дуже конкурентноспроможний в майбутньому.
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

0trog0
Банк - тотальне рабоство. Але ні в банку ні в агрофірмі ти не отримаєш ЗП що на доу. Все воно буде нижче ринку.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

0trog0
Питання в економії часу, щоб не займатись спамом і відмовами
Якщо це початок кар‘єри, то пишемо всім і намагаємося знайти місце де буде хоч якийсь досвід і зп дозволить існувати.
Мід і вище - йти в іт галери за грошима.
0trog0
Member

Повідомлення

dead_rat
Є два роки SQL програмування (реалізація алгоритмів обробки даних для автоматизації процесів замовників, в якості інженера, аналітика), досвід як в MS SQL, так і в Oracle. Також, 5 років в якості аналітика Power BI, бізнес аналітика.
Перше - це ІТ контора, але ми не спілкувались англійською. Друге - це просто мережа, в якій мені було цікаво працювати. Були процеси автоматизації, в якій від нуля вів проекти, від опису технічного завдання до контролю його виконання.
Коротше кажучи, був з обох сторін розробки, а в ІТ ледь-ледь побував. Виходить, що в ІТ типу майже не маю досвіду, ще й без англійського. По зп зараз легко маю більше середньої по Україні, але сильно менше від статистики зп на ДОУ. Тому й питаю, як і кого спамити)
Англійську вчу самостійно, щоденно. До розмовного ще дуже далеко, а читати я і так непогано вмів.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

0trog0
Ситуація виглядає непогано, особливо якщо якась робота зараз є.
Є шанси на «ДОУ зарплатню», треба подивиттся описи вакансій на чи Дата Аналітика чи щось близьке, потім написати резюме максимально схожим на ідеального кандидата під таку вакансію і спамити галєри.
Треба попасти хоч на пару співбесід, щоб побачити наскільки близько підходиш і наскільки впевнено можеш вішати лапшу на вуха. На початку зп на галері буде співставною з тим що ти сказав, але цифри розтуть там швидко(не знаю як зараз при війні).

Звичайно, треба покращувати англійську.
Saffa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

moonlight49: 27.05.2022 05:11 Прочел тред выше... Вставлю свои пять копеек:
IT не каждому зайдет... тут и проблемы со здоровьем и строгая дисциплина к себе, знание английского уже должно быть в копилке... Да и не каждый выдержит провести в кресле годы своей жизни пялясь в монитор... Если вам за 35 - тем сложнее дадутся базовые вещи...

Учиться можно, выберите любое направление по душе (не по перспективыности, потому как вам с этим жить), но работу найти в Украине джуну сложно стало... И вот почему - тезисно:

"Майже всі компанії зменшили кількість вакансій"

"Ринок все ще потребує сеньйорів і, здається, зовсім не хоче джунів"

"Частка закордонних вакансій збільшилася в півтора раза"

Курсы для родственников :
https://dou.ua/lenta/articles/it-courses-for-relatives/

Рынок труда :
https://dou.ua/lenta/articles/job-marke ... m=fp_top1m
Ага. Как в танки играть или контру- так готовы были по 25/8 торчать,даже в компьютерные клубы ради этого на ночь сбегали. А как сделать что-то своё- так сразу лень,ломка,комнения... Знакомо-знакомо :rolleyes:
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

0trog0: 31.10.2022 16:33 dead_rat
Ми ж про Україну говоримо, так?
я колись з хлопакою під сорок на 2-х у складчину знімали квартиру 3 кімнатну.
так він найшов платні курси на куа, і паралельно ганяв на убері шоби було за що кушать. йшло не те щоб бистро, але йшло.
+ убер забирав не мало часу.

але нічо, вивчився і ось людина вже років 3 мабуть як в ойті тестером працює з елементами автоматизації.

по барабану скіко вам. питання в першу чергу в мотивації та дисципліні.
Saffa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IvanCh: 24.12.2022 16:10
0trog0: 31.10.2022 16:33 dead_rat
Ми ж про Україну говоримо, так?
я колись з хлопакою під сорок на 2-х у складчину знімали квартиру 3 кімнатну.
так він найшов платні курси на куа, і паралельно ганяв на убері шоби було за що кушать. йшло не те щоб бистро, але йшло.
+ убер забирав не мало часу.

але нічо, вивчився і ось людина вже років 3 мабуть як в ойті тестером працює з елементами автоматизації.

по барабану скіко вам. питання в першу чергу в мотивації та дисципліні.
Специальность с доходностью менегера базы стиральных порошков. Ну всяко краше,чем Юбер.
Ostin
Member

Повідомлення

Українська ІТ-спільнота - це виключно ФОПи, чи бувають контори з нормальним працевлаштуванням?
InfinityUA
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Ostin: 30.12.2022 11:19 Українська ІТ-спільнота - це виключно ФОПи, чи бувають контори з нормальним працевлаштуванням?
Зараз ще через дію.сіті беруть, якщо це ок для вас.
Звичайне працевлаштування може бути в держ. чи військових установах.
Відповісти