Флудилка (часть 3)

Разговоры обо всем
Закрито
Автор
Повідомлення
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Продолжение флудилки
начало viewtopic.php?f=16&t=225508

В данной теме действуют правила аналогично остальным.
В т.ч. запрещено :
1. Обсуждение политики
2. Торговля во всех ее проявлениях
3. Пропаганда наркотиков, алкоголя!!! и т.п.

Ну понеслась....
Феном Феномыч
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

WakeMe
В смысле до 40? Приблуда? Или по?

Отправлено спустя 11 минут 37 секунд:
https://www.google.com/search?q=%D0%B0% ... e&ie=UTF-8
Немного прочитал. И полная совместимость? Мне кажется лучше штатно.
DarkJoney
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DuckRider
Ага, у меня NF-F12 в какой-то резонанс входят с корпусом при 800 оборотах, и там такое "ууууу у у у у у у " как будто коллайдер какой-то запускается...или микроволновка...

Вот думаю тайфуны или бикваеты взять. Вчера такие Адаты веселые писи разыгрывали, но там розыгрыш в ВК, где меня нет, а купить у нас нельзя еще :*(
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DarkJoney
А не простіше посадити вентилятор на резинки? :rotate:

Відправлено через 41 секунду:
спойлер
Зображення
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 15.05.2021 13:42 резинки?
ґумки
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sanьka
Чисто формально вони селіконки.

Відправлено через 4 хвилини 38 секунд:
я проти сучасної моди вживання цієї літери в словах, котрі прекрасно обходяться без неї
існує приблизно три слова, де ґ реально доречна
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer
Силикоиды же! (с) Submarine Titans
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

это буква архаизм и её целесообразность существования в сегодняшнем языке под сомнением
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

Scoffer: 15.05.2021 14:13я проти сучасної моди вживання цієї літери в словах, котрі прекрасно обходяться без неї
існує приблизно три слова, де ґ реально доречна
Прокидайся, вже прийняли нові правила української мови, в школі по ним вчать вже. :D Там реально не три слова а більше. Ще один "спеціаліст" який вважає що правильна українська мова це часів Шевченка? :lol:
DuckRider: 15.05.2021 15:12это буква архаизм и её существование в сегодняшнем языке под сомнением
Дякую Ваша думка дуже цінна, хоча ні! Можете залишити її при собі. B-)

Відправлено через 10 хвилин 24 секунди:
https://webpen.com.ua/pages/linguistic_ ... ter_G.html

ось просвіщайтесь)) ;)
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

в мене є великі сумніви, що в повсякденні ти вживаєш хоча б третину цих слів. В більшості випадків можна замінити цей звук звуком "Г" і нічого не втратити
walkietalkie
Member

Повідомлення

_clawfinger_: 15.05.2021 15:32Ще один "спеціаліст" який вважає що правильна українська мова це часів Шевченка?
да, да, правильная мова - с западенских сел, где половина жителей Кобзарь и прочитать не сможет.
GoToHell
пес Патрон
Аватар користувача

Повідомлення

Язык штука не статичная - раз и очень разнообразна в зависимости от места - два.
Учительница украинского у меня всё детсво проездила по Украине (отец военный) и на ходу переключалась с одного диалекта на другой. А они весьма различны были
А я как на закарпатье езжу, вообще дня два привыкаю чтоб разобрать что они говорят
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

язык как раз болтается постоянно во рту, а мова - другое дело.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

_clawfinger_
Тих, хто приймав останній правопис я б повісив за великі пальці ніг для профілактики.

Мова не статична, її не треба повертати на сотні-тисячі років назад, але відповідним інституціям треба займатись розвитком мови, а вони займаються її деградацією.
І ні, відпускати самотоком теж не варіант тому, що можна дожитись до аналога англійської де всі розмовляють наче в рота запхано брудну шкарпетку, при чому в різних місцевостях різного розміру. Про писемність англійської взагалі мовчу.
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

DuckRider: 15.05.2021 15:43в мене є великі сумніви, що в повсякденні ти вживаєш хоча б третину цих слів. В більшості випадків можна замінити цей звук звуком "Г" і нічого не втратити
Приклад слова грати й ґрати мають різне значення. Правильно "грати у футбол", також "кинути за ґрати" а не "кинути за грати". Ще такий варіант "набити гулю" й "набити ґулю". У першому випадку буде організувати гулянку, у другому буде впасти й отримати ґулю.
Ще є приклади з прізвищами, а переклади які мають різну фонетику. Я наводив посилання вище, там є приклади.

Відправлено через 5 хвилин 19 секунд:
Scoffer: 15.05.2021 17:44Тих, хто приймав останній правопис я б повісив за великі пальці ніг для профілактики.
А я обома руками й ногами за останній правопис 2019 року.
Scoffer: 15.05.2021 17:44Мова не статична, її не треба повертати на сотні-тисячі років назад, але відповідним інституціям треба займатись розвитком мови, а вони займаються її деградацією.
Вірно, саме тому її впорядковують. Правопис 2019 року повертає деякі правила з минулого, та додає нові яких раніше не було.
Scoffer: 15.05.2021 17:44І ні, відпускати самотоком теж не варіант тому, що можна дожитись до аналога англійської де всі розмовляють наче в рота запхано брудну шкарпетку, при чому в різних місцевостях різного розміру. Про писемність англійської взагалі мовчу.
Ось саме тому потрібні зміни й оновлення.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

_clawfinger_: 15.05.2021 18:17грати й ґрати
І це єдині слова з мінімальними парами. Про гулю то у тебе якась вигадана фігня.
З ґ ще однозначно ґедзь тому, що через г максимально тупо звучить і в реальності ніхто через г ніхто не вимовляє.
І ще є якесь одне таке слово, котре я навіть забув яке, але точно пам'ятаю, що воно є.
Всі інші слова, котрі формально повинні бути через ґ, вільно вимовляються через г трішки більше ніж кожним першим, і нікого це не напрягає.

Я теж за зміни. При тому я не проти глобальних. Я б взагалі на латиницю перевів, між іншим. Але правопис 2019го року - дегенеративний.
Востаннє редагувалось 15.05.2021 18:39 користувачем Scoffer, всього редагувалось 1 раз.
Kosdnepr
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

_clawfinger_
Але деякі зміни дуже радикальні, ніби інша мова:
спойлер
Зображення
Добре, що це лише допустима альтернатива, а не повна заміна.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kosdnepr
З ф/т є така тема, що при т треба наголоси здвигати накшталт польської на другий склад, тоді звучить норм. Але я теж не згоден про передачу грецьких міжзубних через т в українській мові.

Відправлено через 1 хвилину 29 секунд:
Про АВ треба тупо ввести білоруську літеру Ў
А то звук [w] є, а відповідної літери немає. Звідси всі проблеми ростуть.
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kosdnepr: 15.05.2021 18:39дуже радикальні
я українською в побуті постійно говорю трохи менше трьох років, до цього був досить двомовним, але ці зміни не видаються особисто мені аж надто радикальними, тим паче, що використання "старої" форми слів нікуди не дівається. взагалі норм.

загалом підтримую новий правопис.

щодо ґ, то через цю літеру сам кажу: ґанок, ґедзь (у виразі який ґедзь тебе вкусив, скажімо), ґрати, ґудзик, дзиґа (в першу чергу у значенні кав'ярні у Львові), ґрунт кажу в обох варіантах, навіть не знаю який частіше. в цілому, звичайно, літера у цих словах має залишатись, імхо.
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kosdnepr: 15.05.2021 18:39 _clawfinger_
Але деякі зміни дуже радикальні, ніби інша мова:
спойлер
Зображення
Добре, що це лише допустима альтернатива, а не повна заміна.
Кринж
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

27 січня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва скасував постанову Кабміну № 437 «Питання українського правопису», якою було схвалено нову редакцію «Українського правопису» у зв'язку з тим, що Кабінет Міністрів України не має відповідної компетенції. Станом на квітень 2021 року рішення ОАСК не набуло чинності, оскільки оскаржується в апеляційному порядку. :D
Закрито