Часто срабатывает автомат на этаже при небольшой нагрузке напряжения

Разговоры обо всем
Автор
Повідомлення
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

2 бойлери і два кондиціонера в хрущобу? Стіралка 1.5-2 кВт під час нагріву, кавомашина так само.
Ви просто виходите за можливості 32А автомата. Проводку міняти не треба, якщо вона не гріється/іскрить тощо.
Поставити нормальний вхідний автомат, максимум подивитись і піджати за необхідності вхідний провод. Ніяких «гільз», як тут радили, воно по стандарту заводиться монолітним проводом.
Подумайте над оптимізацією споживання. Або вручну, або придбайте розумні розетки, щоб бойлери робили тільки позмінно. Коли включаєте пралку, також відключайте бойлер.
Нічого не поробиш, не розраховані такі будинки на бойлери і кондиціонери.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

murzik: 04.07.2024 19:36
Timedemo: 04.07.2024 08:30. У меня дом спроектирован и построен с нуля,
зекономив 5 тисяч грн на будинку в мільйон? красавчик
тобі не треба про це міркувать навіть. ти мислиш іншими категоріями.

Отправлено спустя 2 минуты 21 секунду:
wow_w: 04.07.2024 18:30
Timedemo: 04.07.2024 09:41 допустим. вопрос тогда к тебе как с пециалисту.
за телевизором 4х блок розеток. твои действия?
4 кабеля отдельные от щитка по 2.5?
кабель 2.5 к распред коробке и от нее 2.5 на весь блок розетокх 4х?
кабель 4.0 к распред коробке и от нее 4 кабеля 2.5 к каждой розетке?
Відповідь як не спеціаліста:
Ведемо одну лінію 2.5 мм на одну розетку для підключення телевізора, пилососа, обігрівача, зварювального апарату, а мало, що там завтра надумають підключати.
Ведемо лінію №2 кабелем Neotech NEP-3200 Solid 3x6.6 для того, щоб Ваш підсилювач на McIntosh MC2KW на 2000Вт мав гарне харчування
Ведемо лінію №3 так само як і лінію №2 нам ж потрібно підключити другу колонку
Ведемо лінію №4 Neotech NEP-3001 MK3 3x5.25 так як потрібно підключити попередній підсилювач.
Так як розетки закінчились додаємо, ще рядок на 5 розеток, щоб можна ще щось увімкнути.
І на автомати можна не витрачатися ставимо плавкі запобіжники.
не розумію подібноі відповіді, на питання якого Вам не задавав. якщо це був сарказм. то прикиньте зручно підключити 2 сабвуфери, телевізор, плойку, ресивер, безтродову зарядку у всі розетки, а не кидати соплі у вигляді подовжуваща з епіцентру на 6 розеток, і цей весь колхоз щоб десь тіліпався.

Отправлено спустя 34 минуты 54 секунды:
FANAT7: 04.07.2024 18:42 2 бойлера и 3 кондиционера в одной квартире? Там что, двухэтажная? Жестко однако
ну к примеру квартира 100 квадратор 3х комнатная, южная сторона, верхние этажи, 2 санузла. то почему бы там и не быть 3м кондиционерам и двум бойлерам?.
murzik
Member

Повідомлення

Timedemo: 04.07.2024 20:52тобі не треба про це міркувать навіть. ти мислиш іншими категоріями
коли будеш продавати будинок, не забудь розказати яка класна у тебе електрика, продумана і які всі довбоіоби
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

murzik: 04.07.2024 22:03
Timedemo: 04.07.2024 20:52тобі не треба про це міркувать навіть. ти мислиш іншими категоріями
коли будеш продавати будинок, не забудь розказати яка класна у тебе електрика, продумана і які всі довбоіоби
я вже казав про категоріі. ти там два роки манаєшься з кабелями, маякни як вже хоч щось в житті зробиш.
Skoda
Junior

Повідомлення

Timedemo: 04.07.2024 09:41
Skoda: 04.07.2024 09:33 Розетки рассчитаны на 16 Ампер стандарт. Поэтому розеточная линия 16 Ампер автомат- и кабель сечением 2.5 мм медь без занижения сечения. С хорошей изоляцией. Желательно моножила при стационарной прокладке.
допустим. вопрос тогда к тебе как с пециалисту.
за телевизором 4х блок розеток. твои действия?
4 кабеля отдельные от щитка по 2.5?
кабель 2.5 к распред коробке и от нее 2.5 на весь блок розетокх 4х?
кабель 4.0 к распред коробке и от нее 4 кабеля 2.5 к каждой розетке?

Отправлено спустя 2 минуты 54 секунды:
Skoda: 04.07.2024 09:36 И аккуратнее с автоматами.
Брать лучше качественные.
Совместно с УЗО- для защиты человека от поражения электрическим током.

На все, что контактирует с водой- УЗО обязательно.
автомат друг мой береться не только под кабель, но и под конечную нагрузку на другом конце кабеля. и в случае того же холодильника на другом конце провода, не зависимо там 1.5 или 2.5, ты ставишь максимум 10а автомат, чтобы если этот холодильник решит приехать и начать пожар с внутренним кз, то должен кто-то отключить это маленькое кз, т.к. тот же провод 2.5 может держать ооочень большие нагрузки, чтобы поддерживать пожар. то же касается и кондиционеров и подобной техники.
с дуру можно сами знаете что.
Смысл мне что-то советовать или объяснять, если у тебя своё видение и своя правда?

Сечение кабеля выбирается по нагрузке. Защита выбирается зная сечение и тип кабеля/линии.

Если б я делал для блока розеток линию- то первоначально прикинул максимальную нагрузку, подключаемую в этот розеточный блок, потом бы думал- хватит ли одной линии на 2.5 мм сечения или нет.

Если у меня в ней будет телевизор, ПК, саунбар- конечно хватит.

Если у меня там будет кондиционер, бойлер, стиралка (т.е. я уже первоначально знаю что будут мощные потребители и их несколько)- конечно же не хватит.

Из опыта. Делал в свое время отдельную линию на стиральную машину 2.5 мм медь, без заужения сечения, ВВГ-нг в сан узел через всю квартиру. Пришло время - потребовалось установка бойлера на 1.5 кВт (не планировался). Тянуть туда же новую линию, если уже сделан ремонт? Можно, но в данном случае данная линия тянет и стиралку, и бойлер. Поэтому установка распред коробки и запитка от этой линии 2 потребителя.

Все подбирается индивидуально под запросы с учётом определенных норм и правил, но в основном с возможностью расширения/увеличения нагрузки.
murzik
Member

Повідомлення

Timedemo: 05.07.2024 00:09категоріі
тут категорія лише одна - один чел зробив собі електропроводку по своїй логіці і тепер всім розказує-вихваляється який він ахуєний тіп :facepalm:
ну зробив то зробив. навіщо це в маси нести? ти даєш людям поради. електроповодка це дуже важлива річ. якщо людина кине на розетку 2.5мм2, це буде краще, ніж 1.5мм2 і якісь імовірні проблеми. людина витратить на 200 грн більше на 1 лінію раз за життя, зате буде все правильно.

Відправлено через 10 хвилин 59 секунд:
Skoda
думаю при КЗ що 10А що 32А виб'є однаково по часу
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

murzik: 30.06.2024 19:39 я не фахівець, але і ви не на профільному електро форумі
багато слів, у вас своя термінологія і "бачення" ситуаії.
вибиває автомат, а не проводка. якщо проводка не горить-плавиться-іскрить чи це старий алюміній то заміна не треба, в будь якому випадку не через січення проводки вибває автомат

2 бойлера і пралка - це вже імовірно 6 кВт. 27Ампер. Якщо автомат на 25А, то може і вибити через годину роботи цих всіх пристрої разом.

зверніться до нормального електрика або енерго установи для вияснення причин
то ти фахівець чи ні? коли будеш фахівцев, тоді росказуй мені щось конструктивно, якщо дилітант, і навіть не зміг зрозуміти суті моєї логіки розетки для холодильники, то йди вчись, пізнавай набирайся досвіду. А ще краще коли хоть щось спроектуєш і побудуєш , покажешь хоч щось. (в мене побудовано більше 30ти будинків, та більше 50ти квартир зроблено, і це все спроектовано мною, і побудовано під моїм кирівництвом, і поки ніде ніяких не має проблем, та більше 10ти сонячок, деякі працюють з 2012 року по цей день успішно).

Отправлено спустя 3 минуты 39 секунд:
murzik: 05.07.2024 08:56
Timedemo: 05.07.2024 00:09категоріі
людина витратить на 200 грн більше на 1 лінію раз за життя, зате буде все правильно.
нічого в цьому немає правильного. э раціональність, проекти, норми, бюджеті коли в тебе по будинку запроектовано 3км проводу, то давай ще світильники ним зробимо, роутери і охранку на нього підключим. Це не панелка квартира, де в тебе в розетці холодильника підключена пральна машина, а запроектоване і заплановани місце обладнання, а не колхоз абли наліпить з запасом.

Отправлено спустя 6 минут 7 секунд:
Skoda: 05.07.2024 07:57 [
Если у меня в ней будет телевизор, ПК, саунбар- конечно хватит.
а если как тут начинают умняка кидать, жена туда стиралку включит? или ты туда 3квт обогреватель засунешь? а как же запас? вот как раз для таких случаев и ставят автомат нужного номинала на нужную ветку. и если какойто Мурзик захочет вставить вместо саунд бара бойлер и стиральную машинку, то на обратной стороне провода стоит автомат 16 ампер, который объяснит мурзику, может не надо суюда вставлять стиралку. Вот таже самая ситуация с холодильником, и я говорил про одну розетку холодильники, и 1.5кв провода. на холодильник ставится просто 6-10а автомат, и Мурзик уже с стиралками и бойлерами поймет, что таким заниматься не нужно. понятное дело, если это какойто гараж, или однушка на все случаи жизни, и х.р пойми кто чего туда засунет, то можно сделать розетку с подводом мощнее, только вопрос на..ра? если у холодильника есть постояннное место жительства. А если на все случаи жизни, то нужно просто изначательно делать нужные розетки в нужных местах, под нужные потребности, с нужными автоматами и под провод и под нагрузку. поэтому и тащат на блоки 2-4 шт розеток провод 2.5 кв. на весь блок, и ставят автомат 16а. чтобы там вдруг возле телика резко всем незахотелось пылесосить, гладить, и стирать. Надеюсь доходчиво объяснил суть своих мыслей.
Skoda
Junior

Повідомлення

murzik: 05.07.2024 08:56
Timedemo: 05.07.2024 00:09категоріі
тут категорія лише одна - один чел зробив собі електропроводку по своїй логіці і тепер всім розказує-вихваляється який він ахуєний тіп :facepalm:
ну зробив то зробив. навіщо це в маси нести? ти даєш людям поради. електроповодка це дуже важлива річ. якщо людина кине на розетку 2.5мм2, це буде краще, ніж 1.5мм2 і якісь імовірні проблеми. людина витратить на 200 грн більше на 1 лінію раз за життя, зате буде все правильно.

Відправлено через 10 хвилин 59 секунд:
Skoda
думаю при КЗ що 10А що 32А виб'є однаково по часу
Это если автоматы с одинаковой чувствительностью (В- к примеру) и одной фирмы- то номинал не важен при КЗ.

Если чувствительность разная- то сработает первый от КЗ тот- что имеет бОльшую чувствительность.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Skoda: 05.07.2024 07:57 [
Сечение кабеля выбирается по нагрузке. Защита выбирается зная сечение и тип кабеля/линии.
ну вот и подошли к сути. какой провод то потащим к холодильнику? у которого есть свое место.
murzik
Member

Повідомлення

Timedemo: 05.07.2024 09:26в мене побудовано більше 30ти будинків,
як НЕ попасти на тебе? назва фірми? чи "брігада виконає всі види робіт недорого качетвЄно"?
ти економиш гроші не замовнику. ти заробляєш більше собі. з замовника нарахують як треба :up:
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

murzik: 05.07.2024 09:39
Timedemo: 05.07.2024 09:26в мене побудовано більше 30ти будинків,
як НЕ попасти на тебе? назва фірми? чи "брігада виконає всі види робіт недорого качетвЄно"?
колхозник ти звичайний. Що ти будеш робити, коли твій 2.5 квадрати буде мати запас, твій автомат 16ампер має запас, і коли який холодильник вийде з ладу не дай Бог, і буде іскро утоверення, або буде якесь перенавантаження, та зможе піти пожар, банально бо 2.5 квадрати потужний, автомат потужний, і воно все тобі палить, бо в тебе б.ля все с запасом? ти вообще далекий від розуміння всього цього, що потужна проводка, для малих споживачів, які нон стоп працюють теж не гарна ідея, бо ти можеш отримати пожар, бо мурзік взяв з запасом.
по фірмі не переймайся, ти ще не доріс і не доростеш вже мабудь, щось толкове собі побудувать, або робить. Бо ти кажеш не фахівець, а сам тут умняки кидаєш. Заспокойся вже, та йди роби собі колхоз дома від віялових відключень, і незабудь кабелі на акб 100 кввадратів, і 10 квадратів на івнертор 500вт. ну щоб з запасом було. а запобіжник постав на акб 20 ампер, ну щоб не згоріло нічого, але провода з запасом обов"язково, і на кабель 10кв. автомат став 2 ампери. бо інвертор твій більше не видасть. але кабель бери с запасом обов"язково. а ще краще мідну шину візьми, одразу тягни від щитка до роутера свого.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Sailon
Нужно навести порядок в электропроводке.
Людей, которые на старую советскую проводку ставят автоматы на 32А нужно принудительно стерилизовать, чтобы не размножались.

Посчитать потребителей, спланировать новую схему проводки, на несколько отдельных линий.
Каждую линию защитить автоматом на 16А.

По минимуму нужно будет 4-5 линий.
Вот только общее ограничение в 32А, а это 7,4кВт никуда не денется.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Timedemo: 05.07.2024 09:31
Skoda: 05.07.2024 07:57 [
Сечение кабеля выбирается по нагрузке. Защита выбирается зная сечение и тип кабеля/линии.
ну вот и подошли к сути. какой провод то потащим к холодильнику? у которого есть свое место.
2,5квадрата под защитой автомата в 16А, и розетка на 16А.
Занижать сечение идиотизм.
Для защиты от пожаров ставится УЗО на входе.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Cirax: 05.07.2024 09:48
Timedemo: 05.07.2024 09:31
ну вот и подошли к сути. какой провод то потащим к холодильнику? у которого есть свое место.
2,5квадрата под защитой автомата в 16А, и розетка на 16А.
Занижать сечение идиотизм.
Для защиты от пожаров ставится УЗО на входе.
ну да. на роутер тоже 2.5? на свет тоже 2.5? на слаботочный щит тоже 2.5? а на витяжки сан узлов тоже 2.5? а на насоси циркуляционные телпых полов тоже 2.5? а на газовый котел тоже 2.5? на кондиционер 7ку-9ку тоже 2.5? так для кого тогда продают провода 1, 1.5? для радиолюбителей.?

Отправлено спустя 1 минуту 42 секунды:
Cirax: 05.07.2024 09:48
Timedemo: 05.07.2024 09:31
ну вот и подошли к сути. какой провод то потащим к холодильнику? у которого есть свое место.
2,5квадрата под защитой автомата в 16А, и розетка на 16А.
Занижать сечение идиотизм.
Для защиты от пожаров ставится УЗО на входе.
изучи тоже мат часть, какие автоматы на какое оборудование. и никто не ставит из вменяемых электриков на холодильники 16 ампер автоматы. ( при условии что это розетка только для холодильника)

Отправлено спустя 1 минуту 50 секунд:
https://gyazo.com/13e1fc1551f2e71d3c92e256343ae58b

изучайте друзья табличку.
murzik
Member

Повідомлення

блін. доведеться всю проводку замінити на 1.5 мм2 :( і автомати ставити 3-5-10А В-шки

Відправлено через 3 хвилини 20 секунд:
а якщо у мене індивідуальна спеціалізована розетка піід зарядку для смартфона? туди скіко тягнути і автомат такий існує взагалі на 33 Вата? :laugh:
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

murzik: 05.07.2024 10:00 блін. доведеться всю проводку замінити на 1.5 мм2 :( і автомати ставити 3-5-10А В-шки

Відправлено через 3 хвилини 20 секунд:
а якщо у мене індивідуальна спеціалізована розетка піід зарядку для смартфона? туди скіко тягнути і автомат такий існує взагалі на 33 Вата? :laugh:
відключи холодильник, і там зарядись. це ж зручно. ти не знав? :lol: :lol: :lol:
ну да автомати різного номіналу ніжче 16 ампер придумали для дибілів, провода нижче 2.5 теж придумали для дибілів. на.хуа вони придумали. коли по інструкіі мурзіка все просто. вся хата в 2.5 квадраті, і все в 16 ампер автоматі. все ж геніально!!!!
murzik
Member

Повідомлення

Timedemo: 05.07.2024 10:03вся хата в 2.5 квадраті, і все в 16 ампер автоматі.
додай сюди УЗО і не треба ламати голову. це унверсальне рішення без ризиків.
ти ставиш 1.5мм2 і 10А на холодильник. в чому проблема , якщо буде 2.5мм2 і 10А автомат?

в маєтках може і є сенс. та й робота у тебе така.
зробиш мені, як чму конченому (с), безкоштовно проект на 3 кімнатну квартиру? тільки у мене зараз 1 холодильник,а я планую ще 1 або морозильну камеру. це треба буде тягнути нові 1.5мм2 , штробити стіни, кап ремонт? але на кухні місця мало, можливо він буде в кімнаті. тоді треба замінити 2.5мм2 на 1.5мм2? чи лише замінити автомат на 10А?

ти як і всі "майстри". кожен розказує, що попередній був довбойоп. а він зробить все краще. але після тебе прийде ще кращий, і скаже що ти довбойоп і буде переробляти
Востаннє редагувалось 05.07.2024 10:11 користувачем murzik, всього редагувалось 1 раз.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

murzik: 05.07.2024 10:05
Timedemo: 05.07.2024 10:03вся хата в 2.5 квадраті, і все в 16 ампер автоматі.
додай сюди УЗО і не треба ламати голову. це унверсальне рішення без ризиків.
наівний ти, якщо думаєшь що узо спасає від всіх бід. засунь електро тен під подушку включи його без термоконтролю, і подивися як твоє узо спрацює. коли вже буде дим йти. або китайський вентилятор витяжки який заклинило, як він плавиться, і ніяке узо не спрацьовує. не все ж металеве обладнання, де лелко фазі або нулю дібратися до заземлення. і це ще при умові що заземлення нормальне.

Отправлено спустя 2 минуты 58 секунд:
murzik: 05.07.2024 10:05 в маєтках може і є сенс. та й робота у тебе така.
зробиш мені, як чму конченому (с), безкоштовно проект на 3 кімнатну квартиру? тільки у мене зараз 1 холодильник,а я планую ще 1 або морозильну камеру. це треба буде тягнути нові 1.5мм2 , штробити стіни, кап ремонт? але на кухні місця мало, можливо він буде в кімнаті. тоді треба замінити 2.5мм2 на 1.5мм2? чи лише замінити автомат на 10А?
людина яка записала в меня обдирувачі по коштам не знаючи мене, для мене ніхто стає одразу. ну ти зрозумів. так що зроби мені ласку, не реагуй на моі повідомлення, та не відповідай, я зрозумів хто я в твоії глазах, ти зрозумів кто ти в моіх глазах.
murzik
Member

Повідомлення

Timedemo
а твої "проекти" як врятують від таких ситуацій? "заклинило вентилятор", але він "працює", і більше 100 Вт він не візьме. то чим автомат допоможе?
тен в парі з терморугялтором працює.

Відправлено через 56 секунд:
Timedemo: 05.07.2024 10:13не знаючи мен
аеликий пан. а мене то можна відверто обзивати?

Відправлено через 50 секунд:
Timedemo
так дай пораду на перше повідомлення теми і утилізуйся. бо тебе бомбануло від коментаря про січення кабеля і 2 сторінки піни з рота, замість одного розгорнутого повідомлення як воно повинно бути. холодильник - в щитовій таке-то, проводка така-то. і т.д.

в квартирах вентилятори санвузла підключають на лінію освітлення
на кухні подовжувач в найближчу розетку, в кращому випадку буде окрема лінія, в ідеальному - узо і окрема лінія.
зазелмення в бульшості не має
частіше - занулення
в більшрості випадків - схема TN-C :down:
Востаннє редагувалось 05.07.2024 10:22 користувачем murzik, всього редагувалось 1 раз.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

murzik: 05.07.2024 10:16 Timedemo
а твої "проекти" як врятують від таких ситуацій? "заклинило вентилятор", але він "працює", і більше 100 Вт він не візьме. то чим автомат допоможе?
тен в парі з терморугялтором працює.
прикинь терморегулятори теж з ладу виходять. БМС з ладу виходять, електроника інколи зума сходе, стабілізатори інколи з ума сходять.
а в моіх проектах вентялтори канальні, металеві, з заземленням, узо, і автоматом 6 ампер. а ті що на стіні в санвузлах, я не використовую дешман типу домовент. а взагалі немає 100 відсотків захисту від всього, а є правильний підхід.

Отправлено спустя 1 минуту 12 секунд:
murzik: 05.07.2024 10:18 так дай пораду на перше повідомлення теми і утилізуйся. бо тебе бомбануло від коментаря про січення кабеля і 2 сторінки піни з рота, замість одного розгорнутого
так не росказуй що мені робити, коли сам сказав не фахівець ти. то чого ти умняка кидаєш?
Відповісти