Стоимость комплектухи: прогнозы, мысли, размышления

Разговоры обо всем
Ответить
Автор
Сообщение
realism
Member

Сообщение

У кого какие прогнозы и чего делать, что по чем продавать, когда покупать?

Дефицит видеокарт. Адекватные цены на бу видюхи. по чем брать?

П.3.7, п.3.10 правил в полной мере действуют в данной теме
Последний раз редактировалось gehka3 28.09.2015 09:15, всего редактировалось 1 раз.
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Nuclear World: 25.12.2022 11:25Ну продал пк сейчас, купил $, положил в дедовскую заначку, ждёшь. По итогу ничего не потеряешь по сути.
долар має інфляцію. продати щось дорого, чекати рік півтора а потім щось гарне купити дешево - простіше в лотерею виграть. для прикладу ціни на АМ5 зараз такі що я тільки сміюсь :rotate:
Nuclear World
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Hotspur
С цен на АМ5 я оуел в прямом смысле этого слова..., купи проц за дофига бабок, плату по мега-оверпрайсу и ещё не народную ддр5, переплати кучу бабок, в итоге всё равно интел на ддр4 будет дешевле и профитнее в сборке с нуля.
FusionSteel
Junior
Аватара пользователя
Откуда: Кривой Рог

Сообщение

А які очікування у спільноти щодо цін на відеокарти? Судячи з прогнозів, біткоїн вже може взагалі ніколи не піднятися вище 20к$ + скоро повинні вийти нові моделі nvidia 40** та нова серія 7*** від AMD. Цікавлять думки як щодо вживаних ВК, так і щодо нових.
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

FusionSteel: 25.12.2022 14:39 А які очікування у спільноти щодо цін на відеокарти? Судячи з прогнозів, біткоїн вже може взагалі ніколи не піднятися вище 20к$ + скоро повинні вийти нові моделі nvidia 40** та нова серія 7*** від AMD. Цікавлять думки як щодо вживаних ВК, так і щодо нових.
видяхи будут в дефиците (я про новые)
yupi
Member
Аватара пользователя

Сообщение

FusionSteel
Вон вышла 4070ти за 1400$ :lol:
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

FusionSteel: 25.12.2022 14:39Судячи з прогнозів, біткоїн вже може взагалі ніколи не піднятися вище 20к$ + скоро повинні вийти нові моделі nvidia 40** та нова серія 7*** від AMD. Цікавлять думки як щодо вживаних ВК, так і щодо нових.
все буде падати в доларі :beer:
олег Л
Junior
Аватара пользователя
Откуда: Первая СТОЛИЦА

Сообщение

Да прям там падает - Samsung на 10 % подняла цены на свою флеш-памяти 3D NAND на фоне санкций против YMTC


Компания Samsung в первой половине декабря увеличила цены на свою флеш-память 3D NAND на 10 % вслед за новостями о том, что китайский производитель флеш-памяти YMTC попал в «чёрный список» экспортного контроля Министерства торговли США, сообщает Tom’s Hardware со ссылкой на отчёт DigiTimes.
yermolim
Junior

Сообщение

Hotspur: 25.12.2022 11:20
yermolim: 25.12.2022 10:02 Простіше продати ПК зараз, а потім, коли/якщо ситуація повернеться до норми, зібрати новий комп, актуальний на той час.
гарний анекдот, дякую
Ну чого анекдот?
Я особисто не вірю, що проблеми з електроенергією буде вирішено найближчими місяцями. Після кожного обстріла руснею потужностей залишається все менше. А у казки, що у русні закінчаться ракети, я не вірю. Вони у них ще з березня "закінчуються". І не факт, що до приходу довгоочікуваної весни, ситуація не стане значно гірше.
Ну от продав я свій комп на 12600K. Я точно не повернусь до купівлі компа раніше ніж за рік. А там я приблизно за ті ж гроші вже зберу систему, наприклад, на тому ж 13600К, а може, вже й 14 буде, чи 8000ні райзени, через що ціни на 12-13 чи 7000 дещо впадуть + будуть вживані варіанти на ринку. І звісно, я не кажу про ціну у гривнях. У гіршому випадку, можна буде зібрати такий самий комп за таку ж ціну, що вже не погано, враховуючи що мати ці гроші зараз на руках корисніше, аніж залишити комп тупо стояти у кутку та збирати пил, щоб він втрачав актуальність та вартість за рахунок виходу нових поколінь чи спливання гарантії.
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

yermolim: 25.12.2022 20:42 А там я приблизно за ті ж гроші вже зберу систему, наприклад, на тому ж 13600К, а може, вже й 14 буде, чи 8000ні райзени, через що ціни на 12-13 чи 7000 дещо впадуть
за ті ж гроші ти збереш 0. от і все :rotate:
yermolim
Junior

Сообщение

Hotspur: 25.12.2022 20:44
yermolim: 25.12.2022 20:42 А там я приблизно за ті ж гроші вже зберу систему, наприклад, на тому ж 13600К, а може, вже й 14 буде, чи 8000ні райзени, через що ціни на 12-13 чи 7000 дещо впадуть
за ті ж гроші ти збереш 0. от і все :rotate:
Ну це абсурдна заява. Нуль я зберу на ті ж гроші, тільки якщо не доживу до кінця війни. Інфляція долара все ж таки 10% за цей рік, а не 1000. При чому вже пару місяців як сповільнилася значно, т.к. як світ уже потрохи звикає до того, що відбувається. А вартість заліза вже випущеного, особливо вживаного, падає значно швидше за 10% на рік. Є, звісно, виключення, як відеокарти під час майнінг буму. Але у моєму компі взагалі відеокарти не було, а майнінг на процесорах вже багато років як мертвий)
Але якщо вважаєте, що тримати дома ПК, який не використовується, то мати інвестиційний капітал, хай буде по-вашому. :beer:
SergN
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

yermolim: 25.12.2022 10:02Бо в умовах постійних проблем зі світлом сенсу у ПК немає.
Що, в усьому світі? Чи ми тут зненацька стали таким світовим маркетмейкером в комп'ютерному залізі, що від міграції когось на ноут змінилося ціноутворення? Тим більше: якщо продав, тобто знайшов покупця, то логічно подумати, що той платив гроші, щоб ним зараз користуватися, а не поставити в кутку. Тож ти просто побув учасником перетоку нового заліза на ринок вживаного і не більше.
А тенденції і тренди задаються зовсім не тут, а на глобальних ринках. Ми тут просто прайс-тейкери.
yermolim
Junior

Сообщение

SergN: 25.12.2022 23:16 Що, в усьому світі? Чи ми тут зненацька стали таким світовим маркетмейкером в комп'ютерному залізі, що від міграції когось на ноут змінилося ціноутворення? Тим більше: якщо продав, тобто знайшов покупця, то логічно подумати, що той платив гроші, щоб ним зараз користуватися, а не поставити в кутку. Тож ти просто побув учасником перетоку нового заліза на ринок вживаного і не більше.
А тенденції і тренди задаються зовсім не тут, а на глобальних ринках. Ми тут просто прайс-тейкери.
Не треба мішати все до купи. Мова йшла саме про Україну, я з самого початку висловив думку з приводу того, чого зараз на нашому ринку трапляються пропозиції, дешевші за msrp чи за закордонні магазини, якщо рахувати по курсу. Чого в нормальних умовах наші бариги ніколи не допускають. І думка моя, що зараз у нас в Україні більше людей хоче продати ПК, ніж купити. Те саме відноситься і до іншої електроніки. При тому що проблеми з кількістю тих, хто виїхав, і зі скрутним фінансовим становище у більшості, все ще актуальні з початку війни. Треба ж десь брати гроші на оверпрайснуті павер стейшни чи генератори. Зараз, через проблеми зі світлом, реально багато людей продають свої ПК у зборі. Це дуже добре видно на тому ж ОЛХ, де збережені запити по ПК, які видавали 400 результатів пару місяців тому, тепер видають 600-700 за тими ж критеріями. Я не проводив досліджень, щоб стверджувати, що причина в цьому, але для мене то виглядає очевидним. Мої знайомі масово попереходили на ноутбуки, у кого був ноутбук і ПК - продали або продають ПК до кращих часів. Реальність така, що абсолютна більшість людей в Україні не може собі дозволити мати ПК і ноутбук одночасно, щоб один з них просто збирав пил. Один знайомий збирав на ПК, хотів на новий рік подарунок собі зробити - подарував замість ПК зарядну станцію :-/ . У дружини на роботі (працюють віддалено) всім поставили умову, щоб купили ноутбук плюс зарядну станцію, або звільнення (навіть ті, у кого поки є світло, бо компанія хоче уникнути ризиків). У більшості вже й так були ноутбуки, а не ПК, але кілька людей продають ПК, щоб купити ті ноути та станції. У мене прямо так не кажуть, але постійно випитують, які міри прийняли щодо відключень. А нову роботу знайти зараз дуже й дуже важко.
Звісно, я зараз не кажу про сеньйорів-айтішників, у них там своя реальність з зарплатами в рази більшими від основної маси населення, але навіть серед таких я знаю як мінімум двох, хто відмовився від ПК, бо то банально не має для них сенсу в теперішніх умовах. Проблема виглядає зовсім іншою, коли оренда комфортного будинку за містом на півроку + генератор + старлінк обійдуться у пару місячних зарплат, а далі можна і не звертати уваги на ті блекаути і працювати/жити далі. Але для багатьох така сума більше або дорівнює усій сумі їх накопичень.

Тому, звісно, це впливає на ситуацію на внутрішньому ринку. На глобальному там інші тенденції і інші причини. Ринок електроніки України взагалі мало впливає на світовий, обсяги дуже малі були навіть до війни. Мій продаж комп'ютера точно не вплине на глобальний ринок. Ніхто його не буде вивозити за кордон для перепродажу, бо це абсурдно, там електроніка дешевша.
Звісно є ті, хто купляє зараз комп. Може, у нього приватний будинок з генератором, може його будинок на одній лінії з критичною інфраструктурою, а може він просто вірить у байки нашої влади, щодо росія за кілька тижнів розвалиться, і зараз можна скористатися насиченим ринком, щоб взяти дешевше тощо.

Щодо глобальної ситуації, навіть з інфляцією та штучним здорожчанням цін ті ж нові процессори з +- аналогічною продуктивністю по msrp завжди дешевше за попередні покоління (типу 11700->12600->13400, кожен наступний дешевший за попередній на старті продаж і як мінімум не гірший по продуктивності). А якщо треба ультимативну продуктивність, то треба платити, бо чим вище ніша продукту, тим, зазвичай, гірше співвідношення продуктивності на долар. Врешті-решт, ціна товару завжди визначається тим, скільки за нього готові заплатити. Якщо товар не продається, ціну знижують, якщо вона стає нижчою за собівартість - припиняють виробництво. Якщо товар розлітається, як гарячі пиріжки, то ціну піднімуть, навіть якщо собівартість знизилась. Ну і я б не сказав, що все прям так сумно в тому плані. У мене на нюегг додано в бажання різне залізо, і все воно як мінімум не подорожчало з моменту додавання, більшість подешевшала, щось на 2-3%, щось на 15-20%. Що б там не казали, але пам'ять дешевшає. Видно, що ДДР4 вже в кінці шляху свого життєвого. Планки на 4000+ вже за цінами, за якими продавалися на 3200-3600 нещодавно. ДДР5 вже 6000 можна купити дешевше, ніж були 4800 на старті. Те саме з материнками АМ5, так, вони все ще значно дорожчі за аналогічні АМ4, але все одно втратили в ціні. Те ж з процесорами. Нові відеокарти також просядуть з часом, якщо не буде чергового майнінг буму. Тому я не бачу жодної причини для того, щоб продавши комп сьогодні, я не зміг би купити за ту ж саму ціну в доларах за рік-два кращий, або, як мінімум, такий самий за продуктивністю, але з нових комплектуючих. Про що власне і було моє повідомлення.

Так-то зрозуміло, що прайс на топовий ПК буде все більше рости з кожних поколінням, навіть з урахуванням інфляції. Від цього нікуди не подітися, бо ПК стає все більш нішовим продуктом для тих, кому потрібна ультимативна продуктивність, або повністю безшумна система, або скляна ргб коробка на столі. Але потреби абсолютної більшості споживачів вже перекривають ультрабуки чи навіть телефони. Ті ж АМД взагалі забили робити нові процесори початкового сегменту для десктопу. Бо кому достатньо такої продуктивності, скоріше за все, візьме ультрабук (для власного використання) або моноблок (якщо мова про корпоративний сегмент). Ковідні обмеження сильно оживили постійно падаючі продажі ПК, якщо дивитись статистику (але більшість, то готові рішення від Dell, Acer і т.п.), але тренд знову пішов униз.
Проте я не претендую на жодну об'єктивність прогнозу. Бо свого часу я думав, що планшети вб'ють сегмент ультрабуків, а по факту планшети були вбиті телефонами. :rotate:
shatun
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запорожская глухомань

Сообщение

yermolim: 26.12.2022 10:28 ...У дружини на роботі (працюють віддалено) всім поставили умову, щоб купили ноутбук плюс зарядну станцію, або звільнення (навіть ті, у кого поки є світло, бо компанія хоче уникнути ризиків). У більшості вже й так були ноутбуки, а не ПК, але кілька людей продають ПК, щоб купити ті ноути та станції. У мене прямо так не кажуть, але постійно випитують, які міри прийняли щодо відключень. А нову роботу знайти зараз дуже й дуже важко.
І короткохвильову радіостанцію для зв'язку. :lol:
У 90% населення з інетом той інет тупо вирубається разом зі світлом і зарядна станція не допоможе, бо провайдер, зазвичай, у тому ж районі, що і споживач.
Я чув про хитровжарених, що зараз з користувачів доять на аварійне живлення сітки, але то вже інше.
Мобільний інет "здихає" десь на третю-четверту годину відключення найближчої вежі - мабуть роботодавці жінки змусять її подарувати мобільному оператору генератор. :laugh:
Сходи до роботодавця, поясни, що зараз у кожного сьомого є чим стрельнути їм у ногу навіть без причини, а не те що за вимоги купувати щось своїм коштом для їх спокою.
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

yermolim: 26.12.2022 10:28 У дружини на роботі (працюють віддалено) всім поставили умову, щоб купили ноутбук плюс зарядну станцію, або звільнення (навіть ті, у кого поки є світло, бо компанія хоче уникнути ризиків).
компанія банкрот з таким керівництвом.
0 щоб всі купили будинок собі
1 щоб всі купили генератор і 500 л палива
2 щоб всі купили ноутбук
3 щоб всі купили старлінк
ноутбук в місті+великий павербанк дасть 0 в реальних умовах бо інтернету немає

Відправлено через 43 секунди:
shatun: 26.12.2022 10:52І короткохвильову радіостанцію для зв'язку.
:lol: :lol: :lol: :super:
leif
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Hotspur: 26.12.2022 11:18ноутбук в місті+великий павербанк дасть 0 в реальних умовах бо інтернету немає
хм, це що мені аж настільки сильно пощастило з провайдером? Pon зовсім мало розповсюджений?

Інтернет вдома працював навіть коли оце нещодавно декілька днів поспіль світло було лише двічі на добу по 4години, а морози вночі доходили до -12 у Львові.
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

leif: 26.12.2022 11:31хм, це що мені аж настільки сильно пощастило з провайдером?
так

Відправлено через 24 секунди:
leif: 26.12.2022 11:31 Pon зовсім мало розповсюджений?
його цілодобово треба живити генератором :rotate:
SergN
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

yermolim: 26.12.2022 10:28того, чого зараз на нашому ринку трапляються пропозиції, дешевші за msrp чи за закордонні магазини, якщо рахувати по курсу
Це не тільки зараз. Начебто раніше не було сіряка, ввезеного без сплати податків. А хто ще вміє робити повернення ПДВ в ЄС...
Перехід на гаджети з акумуляторами у нас в поточних умовах досить логічний і прогнозований. Але це хіба може тимчасово підняти локальні ціни цих гаджетів (у випадку вигрібання товару аж до появи дефіциту), проте рух цін на нові комплектуючі визначається насамперед світовими трендами, а не розпродажем вживаних ПК.
Там вище он дехто здивувався, як це відяха, що нещодавно вийшла, так швидко подешевшала. Ну прямо відкриття, як веде себе ціна товару, що лише щойно попав на ринок до моменту насичення. Ніколи такого не було і ось знову(с), особливо про ПК-комплектуху :).

Відправлено через 1 хвилину 36 секунд:
leif: 26.12.2022 11:31хм, це що мені аж настільки сильно пощастило з провайдером? Pon зовсім мало розповсюджений?
В багатоповерхівках - так, особливо в старих мережах.
leif
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Hotspur: 26.12.2022 11:41його цілодобово треба живити генератором
то ясно, але, наскільки я зрозумів, кількість обладнання, яке треба живити під час блекауту у випадку PON відносно невелика, тож провайдеру легше це організувати. мій навіть тарифи не сильно підняв, гривень на 60 від початку війни за гігабіт.
SergN: 26.12.2022 12:16В багатоповерхівках - так, особливо в старих мережах.
шкода, звичайно. без інтернету ноутбук дійсно далеко не всім буде корисним в якості заміни десктопу, якщо говорити саме про формат хоумофісу. але з ноутом, на відміну від десктопу, можна піти в коворкінг зі старлінком/оптикою та потужними генераторами. таких вже чимало у Львові, мабуть, і в Києві аналогічна ситуація.
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

leif: 26.12.2022 14:18то ясно, але, наскільки я зрозумів, кількість обладнання, яке треба живити під час блекауту у випадку PON відносно невелика
невелика. а мороки багато

Відправлено через 54 секунди:
leif: 26.12.2022 14:18можна піти в коворкінг зі старлінком/оптикою та потужними генераторами.
якщо вони не забиті на 200% от як зараз :lol: . а так піти звичайно можна :lol:
yermolim
Junior

Сообщение

SergN: 26.12.2022 12:16 Це не тільки зараз. Начебто раніше не було сіряка, ввезеного без сплати податків. А хто ще вміє робити повернення ПДВ в ЄС...
Частково згоден. Але зазвичай кінцева ціна в Україні навіть сірого товару, як мінімум, виходила такою ж, як за кордоном в магазині, якщо не завозити самому чи через знайомих, а брати на форумі чи ОЛХ. Той повернений податок якраз йшов у кишеню продавцю. А магазини з хотлайну, навіть якщо сіряк продають, все одно дорожче в нормальних умовах виходить.
SergN: 26.12.2022 12:16 проте рух цін на нові комплектуючі визначається насамперед світовими трендами, а не розпродажем вживаних ПК.
Все комплексно впливає. Звісно, що локальні ціни не впадуть в два рази через падіння попиту та перенасиченість ринку, просто стануть менше завозити, але локальні умови все одно мають значний вплив.
Ціни на генератори та зарядні станції у нас яскравий показник локальних умов, які кардинально впливають на локальний ринок, просто там це значно більш виражено.

shatun: 26.12.2022 10:52 І короткохвильову радіостанцію для зв'язку. :lol:
У 90% населення з інетом той інет тупо вирубається разом зі світлом і зарядна станція не допоможе, бо провайдер, зазвичай, у тому ж районі, що і споживач.
Сходи до роботодавця, поясни, що зараз у кожного сьомого є чим стрельнути їм у ногу навіть без причини, а не те що за вимоги купувати щось своїм коштом для їх спокою.
Hotspur: 26.12.2022 11:18
компанія банкрот з таким керівництвом.
ноутбук в місті+великий павербанк дасть 0 в реальних умовах бо інтернету немає

Я те все розумію. І самі прекрасно знаємо, як ловить мобільний інтернет без світла (ніяк). Але там нікого це не хвилює. Вони моделюють інтер'єри для закордонних замовників. З перебоями інтернету працювати можна ще якось, головне мати можливість якось скачати завдання та потім завантажити назад результат більш-менш вчасно.
Компанія банкротом не стане, у них ще є команди з індусів, які роблять те саме. Якщо не виконувати умови, вони просто беруть ще одного індуса на твоє місце, і усе на тому.
І ногу нікому не прострілиш, бо директор давно в Іспанії, а менеджери всі - жінки, які також роз'їхались по Європі.
І це зараз звичайна справа. У мене є друг, який працює менеджером у рекрутинговій компанії для айті. У них всі замовники зі США, більша частина навіть не розглядає кандидатури з України з самого початку війни, а частина навіть звільнила всіх співробітників з України, звільняли цілими командами. Інший друг працює на аутсорсну компанію українську розробником, там з 10 людей, які були у нього в команді на момент початку війни, сімох вже замінили на іноземців. Але у нього хоча б компенсують 50% витрат на генератори/станції/ноутбуки. Та і взагалі, всі мої знайомі або втратили роботу (і місяцями не можуть знайти нову), або тримаються за свою роботу з усіх сил, виконуючи будь-які забаганки керівництва, ну і ще кілька примусово мобілізовані, але то ще більший офтоп, аніж описане вище.
Ответить