Ножеманы

Разговоры обо всем
Відповісти
Автор
Повідомлення
iwojima
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Scoffer: 19.06.2024 12:04До речі я вище там трішки збрехав, він таки King Gary, просто на моїх ножах літера не продрукована внятно
Я тому і попросив посилання, бо знаходив саме Gary :gigi:
wow_w
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Я мовчав, але вибачте ці ножі не для цієї теми.
Звичаний ніж з нержавійки. Ножі з м'якого металу легко точаться, чому це подається як перевага?) це факт
Тоді вже піарте ножі з серейторною заточкою їх то точити типу не треба )))
iwojima
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

wow_w: 20.06.2024 09:36Тоді вже піарте ножі з серейторною заточкою їх то точити типу не треба )))
Навіщо піарити?
Всі ножі для домашнього використання мають право на існування. Дешеві ножі для всього, що не жаль. Кращі ножі - лише для продуктів на дерев'яній дошці)
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

wow_w
Я не згоден. Мені є з чим порівнювати. У мене основні кухонні це вікторінокси і gräwe, котрі трішечки дорожчі, раз так в 50. І ще десь валяються бергофи чи як їх там.
Так от якщо бергофи треба переточувати повністю бо з заводу не ріжуть від слова зовсім, тобто не доточити, не доправити, а тупо переточити і це реально зашкварно, то ці кінги може і не красиві, але ріжуть +/- нормально, правляться нормально, точаться нормально. Не топ, не супер, але просто нормально.
Кому треба дешеві ножі то брати можна. Враховуючи їхню ціну - просто шикарний варіант.

А щодо ножів з твердих вуглецевих сталей то це на великого любителя твердих ножів. Мало того що ржавіють, так ще і натикання на кістку означатиме забаву з точіння на кілька годин.
iwojima
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Scoffer: 20.06.2024 12:33так ще і натикання на кістку означатиме забаву з точіння на кілька годин.
А чим гострите?
Бо вуглецевок точив не те щоб багато, але це було відносно комфортно і приємно їх гострити. По часу десь хвилин 30-40 ніж. Без грубих сколів.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

iwojima
Так в тому і суть шо там де нержавійка замнулась, вуглець відколовся)
iwojima
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Scoffer
Так, але також відносно швидко прибираються сколи. Хоча ще від кута і зведення залежить)
Але вуглецеві краще і довше тримають заточку.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

iwojima
Довше тримають заточку так, але краще не згоден. На любителя. Занадто ніжні вони. Хімозою з посудимийки не мий, мокрими не залишай, кістки не рубай. Забагато заморочок, як на мене)
wow_w
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Насправді тут мова про дві крайності, порівняння крайностей. Можна собі підібрати під якусь конкретну справу інший тип металу.
Наприклад я щоб не сколоти лезо об курячі кістки взяв ніж на AUS-8 Molybdenum Vanadium Stainless Steel, там здібності як у нержавійки і в принципі ножі з такої сталі йдуть для дешевих серій.
Варіант спробувати сучасні порошкові сталі, які будуть мати і багато вуглецю і ще й купу складових, що зробить їх по характеристиках ближче до нержавійки при досить хорошій гостроті.
Є вже достатньо класичні варіанти для тих хто хоче і гостроту і властивості нержавійки це VG10, є варіант з порошкових SG2/R2 хоча персонально мені чомусь сподобався варіант на SRS13.
Кожен може вибрати, щось під себе варіацій просто море.
Відповісти