IT индустрия. Что выбрать, и какие направления перспективны. Онлайн курсы какие?

Разговоры обо всем
Автор
Повідомлення
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Ostin: 30.12.2022 11:19 Українська ІТ-спільнота - це виключно ФОПи, чи бувають контори з нормальним працевлаштуванням?
Буває, але дуже рідко. Кому охота поатити податки?
mumu
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Ostin,
є і з нормальним працевлаштуванням. Банки часто так влаштовують та інші фін установи.
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Ostin
а так в чому проблема фопів? я розумію ще цю притензію коли 99% працівників 99% часу працють з офісу.
але це вже дуже давно не так.
зараз 95% людей працють з дому, часто з інших регіонів, якщо і приходять на офіс то тільки підписати документи.

І доречі закордоном таких людей(subcontractor) теж немало.

Хочеться вам чи ні, але в сучасному світі профейсій з вільними відвідуванням та по суті відв'язковю від штату тільки зростатиме.

Контори з найомом в штат є. ось тільки зп(бруто) там мінімум в 2-3 рази менша. І часто виходить що по податкам через менше бруто
ви платите стільки ж податків(як я розумію для вас принциповий саме цей пунк?) або навіть менше ніж фоп. :lol: :lol: :lol: :lol: і за пдв теж не забувайте. він дає в бюджет навіть більше ніж єп+пдфо заром взяті

тому це дуже і дуже спірне питання.

В ідеалі насправді подакти треба зменшувати для тих хто в штаті працює.

Відправлено через 3 хвилини 43 секунди:
dead_rat
тут питання не тільки в податках. зараз більшість галєр всі витрати нормально так вішають на замовника.

штат вимагає робити з 8 до 18.00, бігунки, і купу старої совкої дічі, яка була придумана для заводу.

так само проблеми зі звільненням, зі штату якщо працівник не мав зальотів(прогули і бухло) важко звільнити.

А в айті це дуже і дуже принципово. бо для замовників можливіть скоротити штат за потреби дуже і дуже приваблива
Ostin
Member

Повідомлення

IvanCh
Я просто цікавився, як воно по той бік, бо останнім часом я працюю виключно зі сторони замовника. А тут все штатно.

Відправлено через 14 хвилин 56 секунд:
IvanCh: 30.12.2022 15:59купу старої совкої дічі, яка була придумана для заводу ... для замовників можливіть скоротити штат за потреби дуже і дуже приваблива
Західний світ теж може без компенсації взяти і розпустити штат? Якось у мене було уявлення, що там коли звільняють, то нормальна компенсація на виході. Думав, це тільки в нас люблять "Уволен", "Яка компенсація?".
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Ostin
Там трохи цікавіше, розпишу сьогодні.

Отправлено спустя 10 минут 11 секунд:
Є Америка, де допускається дикий капіталізм, тож якщо ти підписав контракт по якому тобі можна дать під зад без компенсацій - твоі проблеми. Той самий Маск як приклад, хоча якісь компенсаціі наче виплачував щоб не було скандалів.

В Європі навпаки, звільнити співробітника майже неможливо, навіть якщо сам хоче піти, то попереджає за 1-3 чи навіть 6 місяців(в мене за три). Тому є сенс мати контракторів з котрими підписується контракт на 3-6-12 місяців і просто не подовжується чи брати контракторів у третьої фірми, тоді для тебе вони контрактори і ти можеш іх викинути будь коли, а для тієї фірми вони співробітники і вона іх звільнити не може, лише перевести на інший проект. Проблема що це коштує неймовірних грошей, наприклад день роботи Software Architect з консалтінгу був 4000 євро.
Тож якщо фірма має скільки-небудь довгострокову потребу, краще нанімати нормальних співробітників ніж консалторів.
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

dead_rat
це якби дуже і дуже залежить від проекту.

Якщо це якийсь стартап чи молода компанія, чи ще якісь нюанси то можливість звільнити стає дуже навіть актуальна.
я стикався з німмецькими замовниками і те що в нього була частина людей у штаті, частина німецькиїх сабконтракторів,
і частина українських аутсорсерів. І це була дуже навіть немала компанія продуктова.
і наші я б не сказав що дешевші. наймалися сініори + трошки мідлів і все. і зп були мабуть = німецьким.

З америкою там окрема історія. Сабконтрактори там немають доступів до 401k та ira

тому беруть овердофіга. Там сабконтактори це досить специфічні специ бо беруть дорого і яких наймають погодинно
розгрібати якісь агнієві конюшні та рятувати проекти і компанії при зальотах.

Я би сказав що там весь час, поки не вийдеш на пенсію
є дилема що і як робити, в білу, чи в коверті, чи сабом,
ira чи 401 к.

компаніям теж круто з ira та 401к бо вони як правило туди своїх акцій накидують
і по суті мають такий собі інвестиційний "кешбек" з зп
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

IvanCh
Для пояснення німецьких зп.

Сіньорний співробітник 80-100к, сіньорний консалтор ~200к і більше.

Тож можливість звільнити легко збільшує ціну у 2-2.5 рази, іноді і більше. Часто консалторів беруть, бо не можуть закрити позицію наймом, а грести треба.
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

dead_rat
ну для сініора у нас бумаю десь 5т медіана. а це вже виходить 60т в рік.
а якщо врахувати що і контора на ньому заробляє що виходить що наші і нім не сильно відрізняються. але да, враховуючи нім контрактора то наш аутсорсер все одно вигідніший.

але якщо повертаємось до початкового мого посилу. Фоп як такий це по суті сабконтрактор,
А їх використоють багато де, зі своєю специфікою,а але це вже деталі.
Capz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

По теме ветки, при желании стать девом и войти в айти, я бы начал с нуля учить Javascript. Потому что, js позволит в последствие развиться во фронтенд разработку (react, vue), бекенд разработку (node.js), мобильную разработку (react native), автоматизацию тестирования (webdriver.io, cypress, playwright) да и вообще соскочить в ручные тестировщики с базой в веб программировании будет намного легче (понимание верстки, работа с консолью браузера, клиент серверная архитектура, rest api, sql это маст хев для любого manual qa).
Так же не стоить хоронить java, c++, php. Как минимум они ещё будут долго востребованы за счёт гигантского количества легаси приложений, написанных на этих языках. Но вот как с поиском работы для trainee/junior dev java/c++ я не знаю.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Capz
работу можно в принципе не искать, если не уверен что тебя возьмут, какой ни бы язык ты знал

Отправлено спустя 1 минуту 39 секунд:
на личном опыте знаю, что без стажа хотя бы в несколько месяцев не берут, но тогда как тогда преодолеть эту планку? ведь наличие стажа это минимум что требуют работодавцы даже для новичка, что просто нонсенс
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

KimRomik
Хто тобі заважає написати в резюме, що досвід є?
работу можно в принципе не искать, если не уверен что тебя возьмут
Це як? Поки ти не топ розроб, ніяких гарантій
Dark-seer
Member
Аватар користувача
Звідки: Deutschland

Повідомлення

До войны было полно интернатур со стажировкой за еду/бесплатно, сейчасс этим посложнее конечно,но энивей реально
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat: 01.01.2023 02:08Хто тобі заважає написати в резюме, що досвід є?
это только для самых везучих подсосников
должно быть простое правило: знаешь JS (просто как язык, а не библиотеки)- берут на определенную должность/задачи и все
но вместо того работодатели уже пускают пыль в глаза, пишут дополнительные требования, я встречал такие слова “Приветствуется знание бла-бла” и т.д.

но на самом деле это звучит как “мы приветствуем вас, но вы не надейтесь на нас”
нужно действовать по конкретике, то есть если “знаешь это, то годен для чего то” и все!
зачем кто то пытается исказить систему рыночного труда не понятно...

Отправлено спустя 2 минуты 59 секунд:
dead_rat: 01.01.2023 02:08
работу можно в принципе не искать, если не уверен что тебя возьмут
Це як? Поки ти не топ розроб, ніяких гарантій
то есть только топ годные, а не топ - нет? что за расизм?
Ostin
Member

Повідомлення

В теорії кажуть, що потрібно навчитись програмувати, а не мову вчити, бо мова це просто інструмент. На практиці ж це не так, шукають досвід в реалізації певної мови.
MindStealer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Цікаво, що там з топікстартером, курси пройшов?
Ну чи хоч визначився з напрямом
Saffa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat: 30.12.2022 16:39 Ostin
Там трохи цікавіше, розпишу сьогодні.

Отправлено спустя 10 минут 11 секунд:
Є Америка, де допускається дикий капіталізм, тож якщо ти підписав контракт по якому тобі можна дать під зад без компенсацій - твоі проблеми. Той самий Маск як приклад, хоча якісь компенсаціі наче виплачував щоб не було скандалів.

В Європі навпаки, звільнити співробітника майже неможливо, навіть якщо сам хоче піти, то попереджає за 1-3 чи навіть 6 місяців(в мене за три). Тому є сенс мати контракторів з котрими підписується контракт на 3-6-12 місяців і просто не подовжується чи брати контракторів у третьої фірми, тоді для тебе вони контрактори і ти можеш іх викинути будь коли, а для тієї фірми вони співробітники і вона іх звільнити не може, лише перевести на інший проект. Проблема що це коштує неймовірних грошей, наприклад день роботи Software Architect з консалтінгу був 4000 євро.
Тож якщо фірма має скільки-небудь довгострокову потребу, краще нанімати нормальних співробітників ніж консалторів.
в быстрых контрактах тоже есть свой плюс: работодатель может давать положительный отзыв/рекомендацию. Тогда следующий будет тебе более рад. И от противного: плохую характеристику и предидущее место работы ты можешь скрыть от нового работодателя.

Отправлено спустя 1 минуту 13 секунд:
MindStealer: 04.01.2023 07:54 Цікаво, що там з топікстартером, курси пройшов?
Ну чи хоч визначився з напрямом
периодически отсвечивает в теме о войне :-/

Отправлено спустя 2 минуты 39 секунд:
Ostin: 01.01.2023 08:44 В теорії кажуть, що потрібно навчитись програмувати, а не мову вчити, бо мова це просто інструмент. На практиці ж це не так, шукають досвід в реалізації певної мови.
де ты такое ИПСО откопал? :lol:
Mad Dog
Member

Повідомлення

InfinityUA: 30.12.2022 11:45 Зараз ще через дію.сіті беруть, якщо це ок для вас.
На днях Кабмін вніс резидентів Дія Сіті у перелік критеріїв для отримання відстрочки для військовозобов'язаних. В чергу на резидентство записались навіть ті хто був категорично против Дія Сіті. :gigi:
Феном Феномыч
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

MindStealer
Пока нет. Зараз не на часи.
MindStealer: 04.01.2023 07:54Ну чи хоч визначився з напрямом
Мысль пока такая, что то типа сисадмина. Железо+язык к нему. Там тоже несколько направлений, насколько помню. Потом осваивать языки и какие то направления. Что то в этом духе.
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Феном Феномыч
це називається devops, там і адмінська частина і багато по автматизації-програмування цього самого адмінства
Відповісти