Перед описом процесу хочу порадити: зробіть свій вибір зброї до початку процесу оформлення. З ситуацією в країні поставки нерегулярні, багато зразків зброї відсутні, а якщо і з'являються, то їх встигають розкупати за лічені дні. Також потрібно розуміти, що вибір зброї також означає вибір набоїв, що також потерпають від зриву поставок та величезного попиту. З набоями ще "жпа" через ситуацію в США, де через величезний попит вони зникають з крамниць, а цінники летять у космос. Зробивши вибір, ви можете оплатити зброю в магазині, і вона буде чекати на вас там, доки не принесете "зеленку".
"Зеленка" - дозвіл на придбання одиниці зброї, який оформлюється у відділах дозвільної системи МВС. Складається з двух половинок, які заповнює магазин, залишаючи одну половинку собі, а іншу, зі зброєю, віддає вам.
"Корочка" - дозвіл на зброю, що має вигляд книжечки
З початком ВС, як я зрозумів, оформлення будь-якого виду зброї відбувається у центральному міському відділі дозвільної системи МВС м.Києва - вул. Єреванська 18А.
До війни, дозволи на гладкоствольну мисливську зброю потрібно було оформлювати в районних відділеннях дозвільної служби, для кожного району Києва відповідно свої. На Єреванській оформлювалась нарізна. В черзі зі мною стояв чоловік, який хотів дозвіл на гладкоствол, але його районна організація відправила до міської.
Під час ВС є два види оформлення дозволу на зброю:
1. Тимчасовий
2. Постійний (на 3 роки)
Тимчасовій дозвіл оформлюється легче, але діє лише на час воєнного стану. Після його закінчення, зброю потрібно буде перереєструвати по постійній схемі, чи продати назад до магазину.
Для оформлення потрібно:
1. Паспорт
2. Ксерокопія паспорту
3. 3 фото 3х4
4. Заява на ім'я керівника дозвільної (пишеться на місці)
5. Сплатити квитанції на оформлення (видадуть у дозвільній разом з бланком заяви), всього на суму близько 120 грн (прискорене отримання, але іншого вони не дають)
6. Бажання
Є ще нюанс, я не проходив цей процес, але кажуть що при швидкому оформленні вони цікавляться чи вибрали зброю і квитанцією що вона придбана.
Зрозуміло що це дуже легкий набор документів, що доступний прямо на місці, але уявіть собі черги та бажаючих оформитися після закінчення ВС.
Тому ми розглянемо схему отримання постійного (на 3 роки) дозволу на зброю.
Для оформлення будуть потрібні такі документи:
1. Паспорт
2. Ксерокопія паспорту (всі сторінки з фото та інформацією про видачу паспорта, прописка)
3. 3 фото 3х4
4. Медична довідка для отримання дозволу на об'єкт дозвільної системі (офіційна назва) - форма 127/о
5. Довідка про проходження курсу з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування (або її ксерокопія)
6. Довідка про відсутність судимості - необов'язково, але якщо є то вони її беруть з охотою, плюс це пришвидчить час оформлення
7. Договір страхування цивільної відповідальності (ксерокопія)
8. Заява на ім'я керівника дозвільної (пишеться на місці)
9. Сплатити квитанції на оформлення (видадуть у дозвільній разом з бланком заяви), всього на суму близько 120 грн (прискорене отримання, але іншого вони не дають)
Розкажу детальніше про етапи оформлення деяких документів.
1. Медична довідка 127/о
Не потрібно її плутати зх довідкою, що оформляється для видаці прав на керування автомобілем. Логічно що це різні довідки.
Довідку може оформити медицинська організація (поліклініка тощо) що має відповідну ліцензію. Довідка друкована на гербовому папері, має голограму.
Знайти медичні організації які оформлюють цю довідку можна через пошук в Гуглі
Важливо, для оформлення довідки ви повинні мати два сертифікати:
1. Про проходження обов'язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів - форма 122-2/о
2. Про проходження профілактичного наркологічного огляду - форма 140/о
Також потрібні будуть 2 фото 3х4 які вони вклеюють на довідку та внутрішню картку пацієнта.
Не все медицинські організацію мають право на видачу цих сертифікатів (але при наданні них можуть оформити 127/о), тому можливо їх потрібно буде оформити заздалегіть у відповідних лікарнях/поліклініках.
Не на правах реклами, а з власного досвіду оформлення.
Оформлював довідку у "Медстрахсервіс" https://www.medspravki.kiev.ua/uk/, там же на місці вони оформлюють вказані два сертифікати, якщо у вас їх немає.
Довідка коштує 400 грн, сертифікати вище - кожний по 400 грн.
Тобто 1200 грн у сумі. Дорогувато, так. Кажуть що в психоневрологічному диспансері та наркології сертифікати можна оформити дешевше
Зайняло це все оформлення близько 1 години, можливо було швидше, але деякі лікарі були зайняті пацієнтами.
Під час огляду:
- спойлер
-
- Беруть анализ сечі та крові (із вени)
- Перевіряють зір та реакцію зрачків на віддалені/дуже наближені предмети, наприклад на вістря голки
- Міряють тиск, роблять ЕКГ
- Перевіряють неврологію (це там де молоточком бьють по колінці )
Тобто не якась підвальна контора, яка клєпає справки
2. Довідка про проходження курсу з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування
До початку ВС знав лише два місця, що мали відповідну ліцензію від МВС проводити навчання та видавати довідку. Взагали навчати могли будь-які тири, але довідок - не могли.
1. Тир "Динамо" - вул. Курська, 4, http://tir-dinamo.kiev.ua/
2. Тир "Ібіс" - вул. Вадима Гетьмана, 27, https://ibis-club.com.ua/contact-us/
Але з початком ВС меня потрапили на очі реклами деяких стрілецьких клубів, що також можуть видавати довідку:
3. "Реаліст" - вул. Юрія Іллєнка 46а, https://realist.ua/course/course-gun-safety/
4. "Artbullet" - вул. Курнатовського, 20А, https://artbullet.com.ua/ua/
Ціни та час навчання можуть відрізнятися, тому контактуйте з тирами та визначайтеся.
Особистий досвід:
Перед ВС, черга в тому ж "Ібісі" на навчання була на 2 місяці вперед. І я був записаний на 25.02 (от невдачка ). Після першого шоку та стабілізації ситуації в Києві вони відкрили запис на навчання, при цьому можна було записатися день-в-день. проходив навчанні та залік в "Ібісі" на Гетьмана, 27. Складного нічого немає, не хвилюйтеся, в назначений час вас відведуть в навчальну кімнату, дадуть методички та листи з іспитом. Не вагайтесь запитувати у методиста про будь що вам не зрозуміле, чи що вас плутає.
Примітка: візьміть 250 грн готівкою.
Після здачі та перевірки ваших відповідей, всю групу відведуть на стрільбище де дадуть зробити 5 пострілів. Там буде інструктор, який все покаже та підкаже.
Потім вам видадуть довідки, які потрібні дозвільній. Краще зробити ксерокопію та віддавати саме її.
Часу затрачено - 1.5 години, витрати - 250 грн + 20 грн кава в їх кафе
3. Договір страхування цивільної відповідальності
Там здоровення повна назва у бланку, але це окремий вид договору страхування для власників зброї, має окремий бланк (у Оранти точно).
Оформлював у "Оранті", вони знаходились у Сервісному центрі МВС де я отримумав довідку про несудимість.
Часу затрачено - 10 хв, витрати - 51 грн
Тепер, коли зібрано всі документи, настає черга квесту по оформленню дозволу.
Етап 1
Дозвіл оформлюється у м.Київ, вул. Єреванська 18А. Знайти просто, але вони познімали всі вивіски з будинку (а сам будинок жила високоповерхівка). Тому йдучі по правій стороні вулиці Єреванської, від площі Космонавтів наприклад, коли ви побачите на торці будинку номер 16, то звертаєте у двір, там буде висотка, і в ний буде вхід до дозвільної (ще там буде черга з бажаючих, тому не заблукаєте).
Час роботи на час ВС: Понеділок - Субота, 10.00 - 13.00. Тому краще прийти заздалегідь.
Перед входом буде черга на оформлення, та товпа "безчерговиків" на отримання "зеленки" чи "корочки" (в цій товпі ви будете на етапах 2 і 3)
Впускають по одному, спеціальний поліцейський охоронець.
Як заходите, передаєте документи зі списку вище поліцейському за віконцем, відповідаєте який тип зброї збираєтеся оформлювати. Вам буде видано бланк заяви та квитанції на сплату. Заяву можна заповнити перед входом, там є стіл, стілец і прив'язана на мотузку ручка (або якщо у вас є своя, то можете заповнити у будь-якому зручному для вас місці).
Квитанції можна сплатити у відділенні Укрпошти, на іншій стороні вулиці якраз навпроти заїзду до дозвільної. Але там на вас може чекати квест "Пенсіонери в черзі за пенсією". В суботу всі навколишні банки не працюють, так що вибір лише один.
Післі сплати, отримуєте квитанції, несете їх та заповнену заяву у дозвільну, приймають вже без черги (просто попередьте очікуючих у черзі що вам здати квитанції). Здаєтесь. Поліцейський повідомить дату коли вам прийти за "зеленкою".
Етап 2
Отримання "зеленки". У визначену дату або пізніше (раніше можливо, але я бачив приклади коли приходили раніше і ще не було готово) приходите у робочий час (вище) до дозвільної. Черга вам вже не потрібна. Час від часу з дозвільної виходить поліцейський і запитує "чи є ті хто забрати зеленку?", підходите до нього, віддаєте паспорт. Він збирає паспорти бажаючих і йде всередину шукати "зеленки". Ніколи у житті не бачив стількох бажаючих добровільно віддати паспорт поліцейському
Через деякий час він виходить з паспортами і зеленками в них. Отримуєте свою, бажаєте оточуючим гарного дня, і мандруєте в магазин зброї.
"Зеленка" діє 3 місяці, за цей час ви маєте визначитися зі зброєю та придбати її. Якщо ні, то ще є можливість один раз продовжити її ще на 3 місяці.
Якщо зі зброєю все визначено, то в магазині обмінюєте один корінець "зеленки" та певну сумму коштів на зброю. Отримуєте у них заповнений другий корінець "зеленки". Обов'язково перевірте, щоб зі зброєю у комплекті був запечатаний пакет з Актом від НДІ та "відстрілом" (для нарізної, гладку не купляв).
Тепер у вас є час у 10 днів на виконання етапу №3.
Етап 3
Впродовж 10 днів після придбанні зброї вам необхідно привезти знов у дозвільну заповнений корінець "зеленки" та вказаний вище пакет з "відстрілом". Зброю везти не потрібно і небезпечно - як тільки ви віддасте корінець "зеленки" у вас на руках не буде документу на зброю. І можна нарватися на неприємності.
Без черги здаємо у дозвільну у їх робочі часи.
Етап 4
У визначений день прибуваєте до дозвільної і так само стаєте в товпу що не в черзі. Той самий поліцейський, що запитував бажаючих отримання "зеленки" запитає чи є ті хто за "корочкою". Віддаєте йому паспорт, через деякий час він повернеться з "корочками" і паспортами. Все, після цього ви отримали ваш дозвіл на зброю. Обов'язково перевірте щоб у "корочці" було вказано правильні дані. Я бачив випадки, коли щасливий власник корочки пішов, а через 5 хвилин біг назад через одруківку в документі. В цьому випадку - вас пустять без черги на вияснення що ж трапилося.
Після отримання "корочки" ви зможете в збройових магазинах купувати набої до вашої зброї.
Маю надію що даний матеріал будев нагоді користувачас форуму.
Відправлено через 23 хвилини 27 секунд:
Забув про сейф. Для зберігання зброї увас вдома має бути встановлено сейф. Зараз на ринку їх можна придбати від 1500 зовсім дешманський, до безкінечності - з велюровою обивкою всередині. Мій сейф обійшовся у 8000 грн, модель Griffon GS.140.K від компанії "Паритет-К". Можна було обрати модель простішу, але це єдиний сейф за більш-менш адекватні гроші, що влаштував мене: три позиції для зброї та бокові полички з трейзером. Всі сейфи у яких поличок не було, а був лише один трейзер зверху - мені не сподобалися.
Майте на увазі, наявність сейфу може перевірити дільничний інспектор.
Чітких критеріїв до сейфу у наказі 622 МВС не визначено (ні товщини стінок, дверей, класу захисту замка), але у законі про зброю, що був прийнятий у першому читанні ВР (і який є компіляцією наказу 622) вказано що сейфи вагою менше 30 кг мають бути закріплені до підлоги чи стіни.
- спойлер
- Взагалі до ВС мені описували процедуру з сейфом трохи по іншому, думаю що оформлення змінилося під час ВС.
До ВС, після "реформи" дозвільної, інспектор дозвільної при першому оформленні мав видати вам бланк-наказ, а ви в свою чергу мали зателефонувати у свій районний відділок МВС, сказати що у вас є бланк-наказ і запросити дільничного додому на перевірку сейфу та написання рапорту про його присутність. Приходить дільничний, забирає наказ, пише мав рапорт. Цей рапорт потрібно було здати у дозвільну