Чи можливо розділити файли системи Windows 10 на два різних носія?

Обсуждение программ
Автор
Повідомлення
lindsay
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Тема є логічним продовженням ось цієї (про SSD Nvme на старих платах):
viewtopic.php?f=3&t=185732&start=580
В темі за посиланням обговорювалося використання SSD Nvme на платах Intel 6*/7*/8*/9* серій в яких уже є деякі зачатки EFI/UEFI. Я ж вирішила піти ще далі - поставила собі за мету подружити SSD Nvme з платою на 775 сокеті, де немає UEFI, а є лише Legacy BIOS, який не розуміє, що SSD Nvme є накопичувачем і бачить його лише як якийсь невідомий пристрій РСІ-express. Усі програмні милиці/костилі (Clover, DUET-REFIND та ін.), рекомендовані в темі за посиланням вище, на такій конфігурації працювати не будуть (перевірено емпіричним шляхом на декількох різних платах з 775).
На Лінуксі проблема вирішується досить просто:
Зображення
Тобто під час інсталяції папка /boot з ядром у ній монтується на HDD або на SATA SSD, які legacy bios прекрасно розпізнає як boot disk, а усе інше (тобно саме важке, корінь, ікси, оточення та ін) - на SSD Nvme. Розмір самого ядра що в Віндовс що в Лінукс невеликий, не більше 30 Мб, тобто це не дає якоїсь суттєвої затримки при завантаженні (ну може пару секунд). Далі, після того, як ядро завантажилося в ОЗУ і підхопило усі драйвери (у тому числі SSD Nvme), більше система туди взагалі звертатися не буде і буде працювати лише з SSD Nvme, зате швидкість завантаження і роботи системи у порівнянні з SАТА, зростає в рази навіть при умові не досить швидкого РСІ-е 1.1 на цих платах.
Але це Лінукс. Хотілося б навчити таким же чином запускати десяту Вінду.
Завантажується Вінда на Legacy BIOS наступним чином:
1. Ініціалізація BIOS, визначення підключеного "заліза".
2. Звернення до першого накопичувача, вказаного у списку завантаження. Якщо завантаження неможливе, перебір всіх накопичувачів зі списку, при невдачі - повідомлення про неможливість завантаження.
3. Якщо системний носій з міткою ACTIVE знайдено - з нього зчитується MBR-завантажувач.
4. МBR-завантажувач запускає Bootmgr (тобто меню завантаження Windows).
5. Bootmgr зчитує файл BCD у папці Boot, у якому описано які системи встановлені на накопичувачі і на яких розділах вони знаходяться
6. Після читання меню завантаження та вибору завантаження ОС здійснюється запуск основного завантажувача вінди. Для Windows 10 64bit - це файл Windows\System32\Boot\winload.exe. Він завантажує ядро, драйвера (у тому числі SSD Nvme), а потім... а потім я не знаю що і куди він передає для подальшого завантаження десятки.
Питання - хотілося б якось заставити winload.exe продовжити завантаження уже не з того розділу де він лежить, а скажімо, з клона розділу з віндою, записаного на SSD Nvme, який до цого часу система уже має побачити.
Якщо хтось розуміє про що тут говориться та має якісь ідеї - буду дуже вдячна якщо поділитесь. Підказка - можливо Windows РЕ якось задіяти як прокладку/завантажувач? В голові крутиться думка що це правильний шлях, але ніяк не може оформитися на предмет технічної реалізації.


Відповіді на часті питання:
1. Для чого це тобі?
Є в наявності декілька старих системників, є декілька SSD Nvme з адаптерами, хотілося б їх пристроїти до діла. Компів багато не буває. Лінукс це добре, але хотілося б мати в дуалбуті ще й вінду, іноді вона потрібна.
2. Чому раз така крута то не купиш нове залізо?
Із вредності. У мене є нове залізо, але хочу зробити саме так як я хочу зі старим. Навіть якщо по прайсу це вийде дорожче покупки нового заліза. В першу чергу назло розробникам ПО, які тільки й мріють з кожною новою версією ПО пересаджувати користувачів на нове залізо, щоб ми йшли в магазин і тратили там свої кровні, не дивлячсь на те що попереднє залізо ще справне і добре працює. Мабуть виробники заліза діляться з ними своїми надприбутками.
3. Навіщо все так ускладнювати? Чому б не юзати Windows 10 з SATA HDD або SATA SSD?
Максимальний SATA інтерфейс для таких плат - досить повільний SATA-II. Крім того, в оновленні Windows 10 на 21Н2, розробники дещо змінили драйвер NTFS (ніби-то заради підвищення безпеки локального користувача, а насправді усі ми знаємо для чого), після чого швидкість його роботи з накопичувачами під SATA-II стала неприпустимо повільною і працювати в такому режимі стало дуже некомфортно. На даний час пропускна швидкість SATA є самим вузьким місцем швидкодії комп"ютера, і якщо вирішити дану проблему - можна подарувати старому системнику ще кілька років повноцінного життя. Не для нових іграшок, звісно, але для офісної роботи, інтернету, програмування, чому б і ні?
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

lindsay: 22.07.2023 01:02Не для нових іграшок, звісно, але для офісної роботи, інтернету, програмування, чому б і ні?
для цих задач сата ссд буде за очі

Отправлено спустя 29 секунд:
lindsay: 22.07.2023 01:02в оновленні Windows 10 на 21Н2, розробники дещо змінили драйвер NTFS (ніби-то заради підвищення безпеки локального користувача, а насправді усі ми знаємо для чого), після чого швидкість його роботи з накопичувачами під SATA-II стала неприпустимо повільною і працювати в такому режимі стало дуже некомфортно.
ви це особисто перевіряли? через CrystalDiskMark?
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

З якого перепугу сата2 повільний? Лінійка не показує взагалі наскільки система буде швидкою :insane: вас колишить лише швидкість рандомного считування/запису вони дають ту саму швидкість ССД

А маніпулювання з завантажувачами і КО я б до grub звертався в добрих руках ця штука такє враження вміє все.
vltk
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

lindsay
Мне нравится логики подхода и то, что вы "задумали". В августе куплю без радиаторов 4 nvm Crucial T700 2TB для создания 2х рейд0 массивов, один будет загрузочный (приедут с али два куллера под 2 nvm pci-e 5, на вторые два использую нативные два куллера материнки), второй рабочий одновременно с первым. И тогда я размонтирую свой временный загрузочный рейд 0 из 2х Самсунг 990про псий-э 4, один просто оставлю на материнке (материнка позволяет макс.5 нвм дисков), а второй освободится. А меня есть готовый системный блок на 775 чипсете на материнке Intel DG33BU ICH9DH, с документами на Вин7 и офис10 (Вин7 на сата ссд новом, задуманный на благотворительность для офиса или информатики сельской школы). И тогда я могу попробовать сделать загрузочный нвм на платке для псй-э с вин10 и попробовать осуществить вами задуманное - загрузку из биос без уэфи с псйэ нвм диска Вин10.
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Троллинг на ua-оверах набирает оборотов :lol:
lindsay: 22.07.2023 01:023. Навіщо все так ускладнювати? Чому б не юзати Windows 10 з SATA HDD або SATA SSD?
Максимальний SATA інтерфейс для таких плат - досить повільний SATA-II. Крім того, в оновленні Windows 10 на 21Н2, розробники дещо змінили драйвер NTFS (ніби-то заради підвищення безпеки локального користувача, а насправді усі ми знаємо для чого), після чого швидкість його роботи з накопичувачами під SATA-II стала неприпустимо повільною і працювати в такому режимі стало дуже некомфортно. На даний час пропускна швидкість SATA є самим вузьким місцем швидкодії комп"ютера, і якщо вирішити дану проблему - можна подарувати старому системнику ще кілька років повноцінного життя. Не для нових іграшок, звісно, але для офісної роботи, інтернету, програмування, чому б і ні?
Даже если Вы всё это на серьёзных щах пишете - это бредятина чистой воды. Ставите sata ssd и не морочите себе и форуму голову, можно даже дешевняк из Китая. Дадите старым железкам вторую жизнь, если в этом есть необходимость.
lindsay
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

KimRomik: 22.07.2023 01:48 Отправлено спустя 29 секунд:
lindsay: 22.07.2023 01:02в оновленні Windows 10 на 21Н2, розробники дещо змінили драйвер NTFS (ніби-то заради підвищення безпеки локального користувача, а насправді усі ми знаємо для чого), після чого швидкість його роботи з накопичувачами під SATA-II стала неприпустимо повільною і працювати в такому режимі стало дуже некомфортно.
ви це особисто перевіряли? через CrystalDiskMark?
Скажімо так, я про це читала на багатьох ресурсах. У мене немає десятої вінди, старішої за 21Н2, але я порівнювала швидкість під 21Н2 зі швидкістю такого ж самого носія на Windows 7. Різниця вражаюча, на сімці швидкість як послідовного так і рандомного читання вища приблизно на третину. Причому якщо повторити даний експеримент на платі з SATA-III - різниці немає майже ніякої.
Donate: 22.07.2023 02:56 З якого перепугу сата2 повільний? Лінійка не показує взагалі наскільки система буде швидкою :insane: вас колишить лише швидкість рандомного считування/запису вони дають ту саму швидкість ССД
А маніпулювання з завантажувачами і КО я б до grub звертався в добрих руках ця штука такє враження вміє все.
Це перше що прийшло мені в голову. Але grub і його аналоги - це просто завантажувачі, вони можуть лише завантажувати з тих носіїв, які система уже бачить. Добавити в Груб наприклад драйвер Nvme на жаль неможливо, тобто якщо матеирнка не бачить носія або не розуміє, що це носій - Груб його теж не побачить.
vltk: 22.07.2023 03:07 lindsay
Мне нравится логики подхода и то, что вы "задумали". В августе куплю без радиаторов 4 nvm Crucial T700 2TB для создания 2х рейд0 массивов, один будет загрузочный (приедут с али два куллера под 2 nvm pci-e 5, на вторые два использую нативные два куллера материнки), второй рабочий одновременно с первым. И тогда я размонтирую свой временный загрузочный рейд 0 из 2х Самсунг 990про псий-э 4, один просто оставлю на материнке (материнка позволяет макс.5 нвм дисков), а второй освободится. А меня есть готовый системный блок на 775 чипсете на материнке Intel DG33BU ICH9DH, с документами на Вин7 и офис10 (Вин7 на сата ссд новом, задуманный на благотворительность для офиса или информатики сельской школы). И тогда я могу попробовать сделать загрузочный нвм на платке для псй-э с вин10 и попробовать осуществить вами задуманное - загрузку из биос без уэфи с псйэ нвм диска Вин10.
Да Вы же просто умница! Еще ничего не сделав, Вы уже придумали решение.
Рейд-контроллер на интерфейсе pci-e для накопителей Nvme - вот оно решение. Система будет его видеть как загрузочный накопитель, поскольку он инициализируется не в БИОСе а уже после БИОСа! Вот же он, родненький! Это первый попавшийся, думаю что можно найти и дешевле. Даже на одном накопителе будет прирост, а если воткнуть 2 шт и сконфигурировать как RAID 0 - то выше будут только звезды.
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... BzliH&mp=1
Dremjke: 22.07.2023 09:04 Троллинг на ua-оверах набирает оборотов :lol:
lindsay: 22.07.2023 01:023. Навіщо все так ускладнювати? Чому б не юзати Windows 10 з SATA HDD або SATA SSD?
Максимальний SATA інтерфейс для таких плат - досить повільний SATA-II. Крім того, в оновленні Windows 10 на 21Н2, розробники дещо змінили драйвер NTFS (ніби-то заради підвищення безпеки локального користувача, а насправді усі ми знаємо для чого), після чого швидкість його роботи з накопичувачами під SATA-II стала неприпустимо повільною і працювати в такому режимі стало дуже некомфортно. На даний час пропускна швидкість SATA є самим вузьким місцем швидкодії комп"ютера, і якщо вирішити дану проблему - можна подарувати старому системнику ще кілька років повноцінного життя. Не для нових іграшок, звісно, але для офісної роботи, інтернету, програмування, чому б і ні?
Даже если Вы всё это на серьёзных щах пишете - это бредятина чистой воды. Ставите sata ssd и не морочите себе и форуму голову, можно даже дешевняк из Китая. Дадите старым железкам вторую жизнь, если в этом есть необходимость.
Так у меня винда сейчас и работает на SATA SSD. Но как показали опыты с линуксом, Nvme на РСI-E 1.1 даёт почти тройной прирост как в синтетике так и в реальном быстродействии.
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

lindsay: 22.07.2023 11:02Nvme на РСI-E 1.1 даёт почти тройной прирост как в синтетике так и в реальном быстродействии.
Прирост чего? Производительности? Это Вы в синтетике на тестах увидели? Реальный пример прироста есть?
AMD
Member
Аватар користувача
Звідки: Незалежна Україна

Повідомлення

Dremjke: 22.07.2023 09:04 Троллинг на ua-оверах набирает оборотов :lol:
Та да!, при чому кожного дня вилазять, останній про звук там щось писав, що канали переплутані...дуже схожий на цього писаку.
lindsay
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

AMD: 22.07.2023 13:38
Dremjke: 22.07.2023 09:04 Троллинг на ua-оверах набирает оборотов :lol:
Та да!, при чому кожного дня вилазять, останній про звук там щось писав, що канали переплутані...дуже схожий на цього писаку.
Які ж тут добрі та зовсім нетоксичні люди попадаються
_FYA_EXel
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

lindsay
А про какой трехкратный прирост вы говорите - если сата - 150 мб\с, а псие 1х1 - 250мб\с :spy:
Так же винде при установке, если не ошибаюсь, можно вручную скормить драйвер вашего нвме и установить сразу на него.
Ну и винду10 нужно чистить от мусора, что бы была производительность как в 7ке, особенно это важно для слабых пк.
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AMD: 22.07.2023 13:38дуже схожий на цього писаку.
+
Стиль писанины очень схож - вбрасывается проблема, которая на первый взгляд банальна и в теме множество людей пишут пути решения, но у ТСа якобы ничего не получается и т.д. и т.п.

lindsay: 22.07.2023 13:49Які ж тут добрі та зовсім нетоксичні люди попадаються
Да не токсики мы, но действительно похоже на одного и того же тролля.
заказали контроллер?
lindsay
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Dremjke: 22.07.2023 14:32
AMD: 22.07.2023 13:38дуже схожий на цього писаку.
+
Стиль писанины очень схож - вбрасывается проблема, которая на первый взгляд банальна и в теме множество людей пишут пути решения, но у ТСа якобы ничего не получается и т.д. и т.п.

lindsay: 22.07.2023 13:49Які ж тут добрі та зовсім нетоксичні люди попадаються
Да не токсики мы, но действительно похоже на одного и того же тролля.
заказали контроллер?
Пока нет, хочу для начала получше изучить вопрос, никогда не приходилось иметь дело с рейдом вообще, чтоб не купить не то что нужно. Если всё получится - по результату оставлю отзыв. Но вопрос разделения оси на 2 носителя всё равно остается открытым, рейд-контроллеры явно не все будут себе покупать, это так сказать решение для энтузиастов, а вот переходник дешевле и доступнее.
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

lindsay: 22.07.2023 14:41Но вопрос разделения оси на 2 носителя всё равно остается открытым, рейд-контроллеры явно не все будут себе покупать, это так сказать решение для энтузиастов, а вот переходник дешевле и доступнее.
Суть в том, что задача действительно интересная, но только для энтузиастов. Обыватель и пересічний користувач ПК таким заморачиваться не будут. В старый, но используемый компьютер гораздо проще воткнуть саташный твердотельник и вопрос решен, даже если деньги жмут, то на вторичке можно найти живой эксепляр за ту же цену, за которую продают raid-контроллер на али, а может и просто тупо новый китайский ноунейм ssd.
То, что это будет интерфейс SATA2, вообще роли не играет, скорости никто замерять не будет, "на глаз" винда будет грузиться шустрее и в целом работать быстрее и стабильнее, чем на старом и убитом HDD с кучей переназначенных и откровенно побитых секторов...

Отправлено спустя 1 минуту 49 секунд:
Опять-таки, возвращаемся к Вашим словам о разнице между скоростями SATA2 твертодельником и PICe NVME... Разве это действительно будет иметь значение для 775 сокета? Очевидно же, что нет.
lindsay
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Dremjke: 22.07.2023 14:51 Опять-таки, возвращаемся к Вашим словам о разнице между скоростями SATA2 твертодельником и PICe NVME... Разве это действительно будет иметь значение для 775 сокета? Очевидно же, что нет.
Как показал опыт на линуксе (Убунту 20.04) - машина на SSD SATA2 просто становится немного быстрее чем на HDD. На PICe NVME она просто начинает летать как современная, всё открывается мгновенно. А поскольку Винда 10 обращается к дискам чаще чем Линукс, после загрузки начинаются там всякие индексации, сбор и отправка телеметрии, Windows antimalware, да это даже в работе видно как молотит накопитель и мигает светодиод - то на винде быстрый накопитель будет еще актуальнее.
Вот результат кристала на плате gigabyte ga-g33m-s2 с РСI-e версии 1.1 (диск NVME Western Digital Black SN750 разумеется не системный, стоит вторым)
Зображення
Линейное чтение 815 - это результат недорогого китайского nvme на современной машине.
При этом SSD SATA3 показывает около 360, этот же SSD, будучи подключенным к SATA2 - примерно 220-240, а HDD - 55-57

Но есть и еще нюанс - для полноценной работы SSD NVME требует не менее 4 линий РСI-e. На коротеньком однолинейном РСI-e оно будет работать медленно, примерно как SATA2. А надо еще куда-то воткнуть видеокарту. То есть, плата должна либо иметь 2 или больше слота РСI-e, либо встроенное видео. Вышеуказанная плата на которой я экспериментирую, имеет один РСI-e 1.1 х 16 и один РСI-e 1.1 х 4, то есть для всего хватает.
Зображення
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

Як мені здається - гра не коштує свічок. Очами я не побачив приріст коли поставив систему замість сата ссд на нвме із псіє3.0, на око все працює як і працювало. Звісно що синтетика буде малювати різницю, але на мене як звичайного юзвєря все залишилось на місцях. Одне що радує - нвме не треба тягнути два дроти, компактніше і акуратніше виглядає в цілому все.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Donate: 22.07.2023 02:56З якого перепугу сата2 повільний? Лінійка не показує взагалі наскільки система буде швидкою вас колишить лише швидкість рандомного считування/запису вони дають ту саму швидкість ССД
Не розумію. чому хтось мінуснув.
Маю один з профільних ноутів з SATA2, різниця з вінчестером - небо і земля.
І пофіг, що лінійної швидкості своєї SSD там не видає - в повсякденних задачах всеодно рулить рандомне зчитування та запис.
Думаю, навіть на першій ревізії SATA від SSD був би толк :rolleyes:
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

lindsay: 22.07.2023 15:25 Вот результат кристала на плате gigabyte ga-g33m-s2 с РСI-e версии 1.1 (диск NVME Western Digital Black SN750 разумеется не системный, стоит вторым)
Зображення
Линейное чтение 815 - это результат недорогого китайского nvme на современной машине.
При этом SSD SATA3 показывает около 360, этот же SSD, будучи подключенным к SATA2 - примерно 220-240, а HDD - 55-57
SN750 Windows 11 :gigi: Версия програм слишком разная но факт фактом :laugh:
Зображення
lindsay
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Donate: 22.07.2023 16:22
lindsay: 22.07.2023 15:25 Вот результат кристала на плате gigabyte ga-g33m-s2 с РСI-e версии 1.1 (диск NVME Western Digital Black SN750 разумеется не системный, стоит вторым)
Зображення
Линейное чтение 815 - это результат недорогого китайского nvme на современной машине.
При этом SSD SATA3 показывает около 360, этот же SSD, будучи подключенным к SATA2 - примерно 220-240, а HDD - 55-57
SN750 Windows 11 :gigi: Версия програм слишком разная но факт фактом :laugh:
Зображення
Ну так сравнили PCI-e Gen 3.0 или даже 4.0 c Gen 1.1.
Востаннє редагувалось 22.07.2023 16:44 користувачем lindsay, всього редагувалось 2 разів.
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

lindsay: 22.07.2023 16:40
Donate: 22.07.2023 16:22
SN750 Windows 11 :gigi: Версия програм слишком разная но факт фактом :laugh:
Зображення
Ну так сравнили PCI-e Gen 3.0 c Gen 1.1.
Самый важный параметр рандомного чтения упал не так значительно с 45 до 33 и это на мейнстримном ССД то, если там что то более дешевое разница будет меньше :shuffle:

Хоча когда я с крушака мх300 пересел на СН750 вообще разницу увидел только когда комп выключается :lol: Когда с хдд на ссд переезжаешь там эффект прям вау есть :rotate:
lindsay
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Donate: 22.07.2023 16:42
lindsay: 22.07.2023 16:40

Ну так сравнили PCI-e Gen 3.0 c Gen 1.1.
Самый важный параметр рандомного чтения упал не так значительно с 45 до 33 и это на мейнстримном ССД то, если там что то более дешевое разница будет меньше :shuffle:

Хоча когда я с крушака мх300 пересел на СН750 вообще разницу увидел только когда комп выключается :lol:
Вы точно уверены что это 750?
Скорее всего у Вас не SN750 а SN850 или SN770, потому что у 750-го вот характеристики:
Швидкість читання 3100 МБ/с
Швидкість запису 1600 МБ/с
То есть на линейной записи он никак физически не может до 3000 разогнаться. Да и чтение 3500 как-то не совсем правдоподобно. Это показатели дешевеньких Gen 4.0 или самых топовых Самсунгов на 3.0
Відповісти