Виртуализация на Amd Ryzen

Обсуждение программ
Відповісти
Автор
Повідомлення
phobosse
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Ребята, может кто помочь с виртуалками ? Пытался запустить виртуалки и что в vmware, что в virtualbox дичайшие тормоза. Само железо при этом толком не используется, смотрел в taskmgr. Виртуализация в bios включена, проц 5600g, система win11, если это имеет значение.

Отправлено спустя 6 минут 9 секунд:
P.s.

Vmware выдает ошибку при запуске: "Virtualized AMD-V/RVI is not supported on this platform"

На reddit видел что помогает команда bcdedit /set hypervisorlaunchtype off ,но мне не помогло. То ли в win11 что-то напутали, то ли дело в чем-то другом.
BigTypoon
Member
Аватар користувача
Звідки: Борщагівка - Позняки

Повідомлення

phobosse
Зачем использовать бета версию?! для запуска ВМ. :facepalm:
Сам придумал, сам и "мучайся".
python
Member

Повідомлення

В win10 все работает нормально. Microsoft Hyper-V. Попробуй его использовать, если не взлетит то видимо дело все же в win11.
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

всё ок в вин 11 с этим, ищите проблему в железе или его настройке.
Deskmini X300 stx - предположу что проблема в этом
MW124
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

phobosse
все працює, в біосі включив?
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Панове , з того часу щось змінилось? бо у мене теж на Він11, вмваре воркстейшн 17 і Райзен 5ххх пише що "Virtualized AMD-V/RVI is not supported on this platform". От думаю це проц не тримає чи віндовс :)
lewerlin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

phobosse: 06.03.2022 17:16То ли в win11 что-то напутали,
erazel: 23.10.2023 16:17у мене теж на Він11
This.
Хочете віртуалки в десктопі - на десятку. Або на лінух.
11а поки виключно для дефолт юзера. З робочими моментами там багато чого зламано (L2TP наприклад).
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

lewerlin
В мене на 11 проблем не було, на віртуалці з убунтою андроід збирав без проблем. :-/
Paladin_D
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erazel: 23.10.2023 16:17 Панове , з того часу щось змінилось? бо у мене теж на Він11, вмваре воркстейшн 17 і Райзен 5ххх пише що "Virtualized AMD-V/RVI is not supported on this platform". От думаю це проц не тримає чи віндовс :)
Была такая же ситуация на 5800х, не знаю, с чем это связано, но как только пересел на 7700х, больше не видел такого
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Хм, накатав анлокер на вмвару(ще пробую макось віртуалку запустити котра пахала на старому інтел-проці), вроді заодно й віртуалізація включається. у всякому разі віртуалка з дебіаном не плачеться що не підтримується. Тому або анлокер допоміг або відключення клятого Гіпер-Ві у вінді(методом з першого посту).
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erazel: 23.10.2023 16:17 Панове , з того часу щось змінилось? бо у мене теж на Він11, вмваре воркстейшн 17 і Райзен 5ххх пише що "Virtualized AMD-V/RVI is not supported on this platform". От думаю це проц не тримає чи віндовс :)
Віртуалізацію ядра вимкніть :rolleyes: hyperv і т.п. повинні бути вимкнуті :)
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Donate: 25.10.2023 01:56 Віртуалізацію ядра вимкніть :rolleyes: hyperv і т.п. повинні бути вимкнуті :)
скоріше за все це й допомогло. Наразі зараз в вмваре-віртуалках дає включити віртуалізацію AMD-V/RVI.
І не те щоб до того я спеціально включав клятий Hyper-V, просто ставив WSL, а він автоматом і Hyper-V включив.
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erazel: 25.10.2023 08:53
Donate: 25.10.2023 01:56 Віртуалізацію ядра вимкніть :rolleyes: hyperv і т.п. повинні бути вимкнуті :)
скоріше за все це й допомогло. Наразі зараз в вмваре-віртуалках дає включити віртуалізацію AMD-V/RVI.
І не те щоб до того я спеціально включав клятий Hyper-V, просто ставив WSL, а він автоматом і Hyper-V включив.
Ну я обоявязково ось це вимикаю. Віртуалбокс не жаліється коли включено, але там продуктивність падає в разів 20 :weep:

спойлер
Зображення
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Donate: 25.10.2023 08:59 Ну я обоявязково ось це вимикаю.
спойлер
Зображення
Щось я не бачу де в тому клятому віндовсі добратися в цей розділ. в налаштуваннях нічого схожого не бачу
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erazel: 25.10.2023 10:38
Donate: 25.10.2023 08:59 Ну я обоявязково ось це вимикаю.
спойлер
Зображення
Щось я не бачу де в тому клятому віндовсі добратися в цей розділ. в налаштуваннях нічого схожого не бачу
В настройки защитника надо идти :shuffle:
спойлер
Зображення
ugluclar
Junior
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Раніше ж була можливість (у віртуалбокс точно) використовувати hyper-v замість рідної amd-шної віртуалізації. Прибрали?
Знайшов вже сам:
2.33. Using Hyper-V with Oracle VM VirtualBox
Oracle VM VirtualBox can be used on a Windows host where Hyper-V is running. This is an experimental feature.

No configuration is required. Oracle VM VirtualBox detects Hyper-V automatically and uses Hyper-V as the virtualization engine for the host system. The CPU icon in the VM window status bar indicates that Hyper-V is being used.

Note
When using this feature, some host systems might experience significant Oracle VM VirtualBox performance degradation.
Востаннє редагувалось 25.10.2023 11:06 користувачем ugluclar, всього редагувалось 1 раз.
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Donate: 25.10.2023 10:58 В настройки защитника надо идти :shuffle:
А , сенкс, а то я по загальній безпеці шукав. Я то зрозумів який то розділ, просто не міг зрозуміти як до Device security добратися, розділ чого саме це є. Вже знайшов з вашою підказкою, сенкс.
По суті вже було вимкнуто ітак
спойлер
Зображення
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erazel: 25.10.2023 11:05
Donate: 25.10.2023 10:58 В настройки защитника надо идти :shuffle:
А , сенкс, а то я по загальній безпеці шукав. Я то зрозумів який то розділ, просто не міг зрозуміти як до Device security добратися, розділ чого саме це є. Вже знайшов з вашою підказкою, сенкс.
По суті вже було вимкнуто ітак
спойлер
Зображення
Тоді тільки продуктивності може заважати включений hyper-v в налаштуваннях, але за замовчуванням він вимкнений :rotate:
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

ugluclar: 25.10.2023 11:04 Раніше ж була можливість (у віртуалбокс точно) використовувати hyper-v замість рідної amd-шної віртуалізації.
Я так зрозумів то воно не замість АМДшної а замістиь свого рідного двіжка використовує гіпер-Ві. Віртуалбокс стає просто фронтендом до гіперВі.

Відправлено через 1 годину 28 хвилин 49 секунд:
Donate: 25.10.2023 11:11 Тоді тільки продуктивності може заважати включений hyper-v в налаштуваннях, але за замовчуванням він вимкнений :rotate:
Та я й не відчуваю проблем, у мене вмвара чисто для дослідів невеликих. Просто в очі було кинулось що не дає ставити оті галочки підтримки на проці. З цього і почалась моє ковиряння , бо на старій профільній системі нічого такого не було. але там і віндовс інший і платформа інша. От питав в загалі в яку сторону починати рити. Вже з усім розібрався дякуючи підказкам. Бо на серверних платформах все якось простіше - ТАК ТАК ТАК, ДАЛЬШЕ ДАЛЬШЕ ДАЛЬШЕ... паше :gigi:
Відповісти