Змагаймось в нашій команді Folding@Home!

Обсуждение программ
Відповісти
Автор
Повідомлення
Artistus
Digital Artist
Аватар користувача
Звідки: West

Повідомлення

Зображення
Зображення
Тут долучаються і змагаються відвідувачі нашого сайту і всі, хто бажає!
Координати команди Overclockers.UA. Team number 156571.
Статистика нашої команди на EOC (extremeoverclocking.com), на сайті проекту

Рекорди команди:
PPD=882610 на одній відеокарті встановив SergeyR (Geforce TitanX@1450). Це значення претендує на світовий рекорд.

Яка користь від проекту? Як до нас долучитися?
Міні-FAQ з використання FAH Client V7 у Windows, а також опис параметрів
Проект NaCl - тільки для процесора, зате швидко і легко
"ВЕЛИКИЙ FAQ з ФОЛДИНГУ в Windows" - застарілий, для історіїї
SMP-FAQ в Ubuntu 64-bit + інструкції з автозапуску та лову великих завдань - застарілий, для історіїї

Довідка:
Офіційний сайт проекту і домашня сторінка
Офіційний форум
Новини проекту в перекладі і в оригіналі
Перелік проектів у таблиці
Дані всіх проектів з калькулятором очок (на Java), лінки під калькулятором - фільтри проектів
Перелік серверів, які видають задачі для визначення їх статусу (режим роботи, кількість завдань, вимоги для їх отримання)
Співставлення параметрів 6 і 7 клієнтів
Wiki 7-го клієнта

Програми
- клієнт v7 для всіх систем, форум тут
- клієнт v6 - тре тільки останні версії для процесора v6,34, для відео - 6,41.
- FAHSpy - моніторинг, якісний і зручний, у слотах тре вказати шлях до файла журналу 6-го клієнта. 7-й не підтримується - додатково необхідний конвертор логів (див. нижче). У настройках змініть номер команди на 156571 (як основний), інакше в таблиці буде виділяти червоним як неспівпадаючий з основним.
- HFM - моніторинг, якісний, зручний, але не такий як FAHSpy, зате відразу підтримує 7-й клієнт. Теж тре вказати номер команди. Сумарна кількість очок - справа внизу. Тре настроїти і зберегти (див. меню) настройки у файл в папці з клієнтом, інакше, по замовчуванню їх не зберігає.
- гаджет F@H Monitor від Artistus і Dr.Oz для моніторингу клієнтів версії 6 з розширеними можливостями налаштування
спойлер
Зображення

- гаджет F@H Monitor від Igogo, тільки для 6-ї версії клієнта.
- конвертор логів 7-го клієнта у формат 6-го клієнта для контролю з допомогою FahSpy чи гаджетів
- FAHBench - тест швидкості відеокарт і процесора на основі ядра OpenMM (ZETA). Підтримує команди (консоль). Може тестувати декілька відеокарт одночасно, і навіть у звязці (SLI, CF - тільки у консолі). Має вбудований тривалий стресс тест. Результати можна (необхідно) постити сюди
- образи готових систем на Лінуксі, для завантаження по мережі, у віртуальній машині VirtualBox чи VMWare (для VMWare застарілий, процесори IviBridge не підтримує, тому рекомендую перетворити образ від VirtualBox через конвертер)

Словник (сортування по категоріям, кирилиця і латиниця разом, тобто b=б, s=с, і т.д.)
. жаба (job) - задача, завдання
. БЖ (біг жаба, bigjob) - задача дуже великого обєму. На даний момент існують БЖ тільки для процесора: 8101-8105, (6901-6906 здається вже не активні). Обіцяють БЖ для відеокарт. Дають у 2 рази більше очок, за той же період, ніж звичайні задачі середньої прибутковості. Мають дуже короткий термін здачі - 2,4 доби для 810х, крім 1,8 доби для 8104. Обєм задачі - 1.340 тис атомів (у звичаних - від 0,13 до 187 тис). Щоб вкластися в термін вимагають компютерів потужністю мінімум 135 Гфлопс (3770k@4,7: 4ядра*4.5ГГц*7,4Флопс=135ГФлопс) для задач 8102-8105. Інші вимоги легко реалізуються - Лінукс (є готові образи для віртуалок), 16 ядер - підроблябляється скриптом чи напряму у VirtualBox, решту - певні значення параметрів клієнта вписується в файл конфігурації.
. PRCG - Project: 7777 (Run 11, Clone 22, Gen 33) - позначення проекту з його номером 7777 і субномерами. Таблиця проектів
. паскей (passkey) - унікальний ключ для точної ідентифікації користувача, необхідний для розділення при однакових іменах і т.п. Саме на
. база, (ставка, credit) - базова кількість очок за завдання, без бонусів і т.п.
. бонус - додаткові очки, кількість пропорційна степені 0,5 до швидкості, тобто у 4 рази швидше здана задача отримає у 2 рази більше очок. Нараховується всім задачам для процесора, але для відеокарт тільки для завдань на ядрі 17. Нараховуються тільки при наявності паскея, після здачі під даним паскеєм 10-ти завдань, на які начисляються бонуси (т.зв. прокачка паскея), і якщо кількість успішно зданих завдань (рейтинг) перевищує 80%.
. Preferred (дедлайн) - термін, протягом якого тре здати завдання щоб отримати бонуси (див. таблицю)
. Final deadline - термін після Preferred (дедлайн), протягом якого начисляють тільки базові очки. Після нього очки не дають, просто кількість завдань зараховують.
. bonus factor - число, на яке множиться база, при нарахуванні бонусів. =(тривалість Preferred/тривалість розрахунку)~0.5 (~ це степінь)
. рейтинг - процент успішно зданих задач з даним паскеєм відносно всіх отриманих з цим паскеєм
. smp (смп) (smp задача) - задача для процесора
. smp (смп) - число, параметр клієнта (слота) для процесора, позначає у скільки потоків запустити розрахунок. Може бути б-я розміру (і навіть більше числа ядер/потоків всіх процесорів системи, хоча сильно шкодить розрахунку, а клієнт 7, починаючи з вер. 7.2.9, відмовляється запускати розрахунок. Але деколи необхідно для фільтрації завдань на етапі отримання)
. крок (frame=фрейм, %=процент) - всі задачі розбиті на 100 кроків (фрейм, %).
. TPF (ТПФ) - time per frame - тривалість розрахунку одного % задачі.
. PPD (ППД) - point per day - кількість очок за день (24 год)
. прибутковість задачі - кількість очок, які принесе задача за одиницю часу на одиниці обладнання, тобто на 1 ядрі процесора з ефективністю архітектури =1 на частоті 1 ГГц. За 1-цю ефективності архітектури взято Intel Core 2 чи AMD К10 (Athlon II), тобто 4 Флопа/такт на ядро. Відповідно прибутковість NetBurst=0.5, Nehalem =1,25, SandyBridge=1.5, IviBridge=1.6, Athlon (К8)=0.75, Buldozer=0.75 (на 1 ядро, на модуль - 1,5), Piledriver=0.82 (на модуль 1,64). Цифри вказані без врахування гіпертрейдингу, який додає від 0 до 40% залежно від задачі. Прибутковість дозволяє порівняти очки задач незалежно від можливостей заліза, але при умові що те залізо ніщо не обмежує: пропускна здатність памяті, шин обміну інформацією (FSB, QPI), перегрів, оптимізації операційної системи, фонові задачі і т.п. Також дозволяє вирахувати ППД для даного обладнання, і порівнявши системи, вирахувати вузькі місця і кращі умови для розрахунку (кількість потоків, частоту, необхідність гіпертрейдінгу і т.п.)
. какао - сайт статистики kakaostats.com
. ЕОС, extreme- сайт статистики extremeoverclocking.com
. ядро - основні на даний час:
для процесора: А3 і А4 - для протих (smp) задач, А5 - для БЖ. Всі ядра підходять для б-я процесорів.
для відеокарт (від новіших до старіших):
_ 17 - імя-ZETA, двіжок: OpenCL 1.2, для карт: АТІ-від 5ххх серій, Нвідія-від 4xxx, Інтел-від 3000). Працює тільки у 7-му клієнті, пишуть, можна і в 6-му, тільки тре настроювати вручну, тому-що він не розпізнає нове обладнання.
_ 16 - імя:, двіжок: OpenCL, для карт: тільки ATI-від 5ххх
_ 15 - імя:OPENMMGPU, двіжок:Cuda, для карт: тільки Нвідії-від 8ххх
_ 11 - імя:, двіжок:Cuda, для карт: тільки Нвідії-від 8ххх

Основні параметри клієнта
- номер команди (156571)
- імя користувача
- паскей
- кількість потоків процесора (smp)
- тип завдання
- розмір пакета
- інформативність журналу
- тип клієнта
- кількість дозволеної памяті
- ліміт завантаження процесора
- пріоритет завантаження процесора
- кількість завдань, які дозволено вирішити за раз.

Поради для розрахунків
- На чому краще фолдити (на 10.2013) див. тут

- кращі параметри (на 10.2013):

- В кого проблеми з новими відеокартами - див. тут
- 6-й клієнт для відеокарт не розпізнає нове обладнання, особливо АТІ (АМД). Також він, скорше всього, не зможе працювати як служба, навіть для відеокарт АТІ, що може 7-й клієнт
- Драйвера Нвідії не дозволяють запускати Cuda чи OpenCL не з консолі, тобто тре сидіти за монітором. Тому запуск відеоклієнта як служба чи завдання не можливий, навіть у 7-му клієнті. Так само з RDP. Але працює віддалений запуск через UltraVNC, RAdmin і т.п. Але якщо сеанс закрити - це ніби погасити монітор - відеокарта відключена - нова задача не запуститься.
- папка з даними клієнта вер. 7 по замовчувацнню знаходяться у профілі користувача, який встановлював програму: %appdata%\FAHClient (так і вставляйте), або у загальній папці C:\ProgramData\FAHClient для Вісти-7ки чи C:\Locument and Settings\All Users\Aplication Data\FAHClient
- виставте повний доступ до папки і файлів з даними клієнта для тих користувачів. У Віндовс Віста і 7-ці адміністратор по замовчуванню працює з правами користувача, який всюди має лише дотуп для читання, тож тре групі користувач виставити повний доступ. Також бажано замінити Власника на групу Адміністратори, інакше інші користувачі не зможуть запустити програму. Це стосується всіх програм які використовуєте.
- процесори АМД у лінуксі знаачно швидші (до +25%, що дає +40% очок). Навіть у віртуалці вигідніше рахувати ніж напряму у Віндовсі. Інтел теж швидше, але не значно.
- фільтруйте сервери з невигідними задачами (при наявності вигідних) через брендмауер Віндовса, чи вбудований у маршрутизаторі (діє на всю мережу відразу), чи проксі.
- слідкуйте на форумі за появою нових вигідних завдань - вони можуть зявитись і на старих серварах. Деколи нові тестові задачі приносять у 3-5 раз більше очок. Також, якщо замітите такі задачі - напишіть, будь-ласка, у форумі.
- 7-й клієнт дуже часто невірно вираховує тривалість кроку, і відповідно, ППД. Тому краще контролювати самостійно у журналі (наступна вкладка), або моніторити у HFM.
- 7 клієнт у полі Estimated PPD виводить не точне значення в даний момент (миттєве), а середнє - з врахуванням всього часу розрахунку даного завдання, тобто якщо був якийсь простій чи гальмування внаслідок зовнішнього навантаження, чи ще якась затримка - воно теж вплине на значення в цьому полі, хоча тривалість кроку може вірною. Тому краще точне значення ППД визначати у калькуляторі по тривалості кроку, який тре вираховувати по записам у журналі.
- якщо визначаєте ППД, заміряйте його на повністю вільному процесорі (відеокарті). Тому-що навіть мінімальне навантаження на одне ядро тормозить всі інші. Крок має бути обрахований на вільному проці від початку до кінця. Також звертайте увагу на кількість потоків, які виділені під роботу клієнта
- якщо якийсь чужий процес відїдає 1%, то обрахунок може сповільнитись на 5-25% (залежить від проца), тому-що йде т.зв переключення контексту - пезакачка даних кешів процесора. Такими процесами можуть бути програми моніторингу (не тільки фолдингу, а й параметрів обладнання), службове навантаження процесора пересилкою даних при обрахунку на відеокарті (наприклад OpenCL в Нвідія грузить одне ядро на 100%, а АМД - теж, але драйвер 13.1 це виправляє), заставки екрану і т.п. Тож деколи краще звільнити одне ядро процера від розрахунків для своїх задач чи для відеоклієнта, і тоді решту будуть швидко рахувати.
- пріоритети процесів клієнтів відео і процесора мають бути однакові - інакше нижчий сииильно тормозитиме, навіть якщо другий слабо грузить проц. 7-й клієнт автоматом виставляє однакові і самі мінімальні пріоритети - Idle (=1). 6-й клієнт розділений для проца і відеокарти і краще перевірити пріоритети їх процесів - він може автоматом не виставити мінімальні, або виставити не рівні. Це можна підправити параметром priority. Якщо ж обрахунок йде у віртулці то тре і їй виставити пріоритет, краще засобами самої віртульної машини, а не сторонніми програмами -вони можуть викликати сильні тормоза інших програм.
- програми моніторингу краще включайте тільки в момент контролю, і завжди виключайте їх, не ховайте у трей (відключіть це у 7-му клієнті, а розрахунок запускайте через консоль FAHClient (в ярлику в полі Рабочая папка має бути вказана папка даних клієнта) чи встановіть як сервіс. Також виставте більший інтервал обновлення даних (у FAHSpy, HFM)
- при розрахунку на більшій кількості потоків, ніж може виділити система, розрахунок сповільниться у багато разів. Лінукс з цим справляється знааачно краще (але не у віртуалці, особливо VirtualBox).
- виставте автозавантаження клієнта після включення компа, як завдання або як службу, навіть без входу в сеанс.
- в кого електрика не стабільна - включіть в біосі повернення в попередній режим після появи електрики (Last State в розділі Restore on AC Power Loss). Але спочатку див. п. Безпека
- Безпека. Увага! перш за все подбайте про електричну безпеку - переключення режиму обладнання, особливо в момент включення, викликає значне навантаження електроніки, особливо силових компонентів - блока живлення, системи живлення процесора і т.ін, може стати причиною їх перегріву і виходу з ладу, а також компонентів, які залежать від них. Раптове виключення компютера призводить до втрати даних, як робочих, так і системи (пошкодження реєстру і т.п.), а також пошкодення головок жорстких дисків. Блок безперебійного живлення (ББЖ, УПС) має бути сумісний з блоком живлення - інакше, в момент переключення, перехідні процеси можуть пошкодити його. Також недавайте розряджатись батареям до кінця - напруга на них падає і електроніка думає що вони вийшли з ладу і відмовляється включатись. Просто тре виставляти автоматичне завершення роботи системи при досягненні певного заряду батарей з допомогою софта для ББЖ. Подбайте про якісне і надійне охолодження, і не просто вентилятори, а достатній притік повітря ззовні і вивід нагрітого повітря. Контролюйте запиленість і можливе перекриття в проходах повітря.

Поради при роботі на форумі:
- пишіть обдумано
- для написання ніка користувача просто клацніть по ньому (у полі з ніками)
- не вставляйте надлишкових смайлів - від цього в очах рябить ;) Але ставте їх для звернення уваги де необхідно.
- інформація має стосуватись тільки: 1. фолдингу 2. команди і необхідного для її успіху. Можна про розгін, вибір обладнання, і т.п., але якщо це буде приносити користь фолдингу :)

Література
- Влияние частоты и таймингов памяти, UCLK и QPI на PPD в F@H.

_______________

БАЖАЄМО ВСІМ НЕОБМЕЖЕНОГО ЕНТУЗІАЗМУ І ВИСОКИХ PPD!!! :beer:
_______________

Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 27.07.2015 18:13 користувачем ronemun, всього редагувалось 177 разів.
pushyk
Member
Аватар користувача
Звідки: Звідки і всі

Повідомлення

і дякуем Artistus за створення факу! :beer:
Runax
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Можливо, в майбутньому всім учасникам, які допомагали проекту, присвоять масову нобелівську премію...
Улыбнуло :D
HighVoltageLP
I should go
Аватар користувача
Звідки: Dromund Kaas, Kaas City

Повідомлення

Не майтесь дурью, есть комманда Ukraine, к ней и присоединяйтесь... Она в верхней части рейтинга
pushyk
Member
Аватар користувача
Звідки: Звідки і всі

Повідомлення

HighVoltageLP
а какая разница за кого считать?
Runax
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А где по русски или украински можно почитать на каком этапе уже эти вычисления, и чего в общем уже добились?
ja-vova
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Artistus
paskey на почту не приходить....
і шо дєлать???
pushyk
Member
Аватар користувача
Звідки: Звідки і всі

Повідомлення

ja-vova
подождать ;)

если больше суток прошло попробуй на другой ящик
Runax
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ja-vova
У меня мгновенно пришел - попробуй на другой ящик.
ja-vova
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

key прийшов, але при спробі
[/quote] Якщо натиснути по треєвій іконці > Display, то воно покаже молекулу білка,[quote]
то получаю BSOD. а це від чого?
pasha4ur
Member
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Много ли съедает трафика? Мобильный интернет.

Жаль, что у меня не сво. Компьютером не пользуюсь в полной мере, а помочь ученым хочется, но видик сильно греет комнату. :)
Runax
Member
Аватар користувача

Повідомлення

pasha4ur
Трафика вообще килобайты - присоединяйся - азартное это дело ;)
pasha4ur
Member
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Азарт мне не нужен. Просто людям помочь. :))
ja-vova
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Runax
вроді щось собі розраховує.... :-/
відео 8800 ГТ прогрівається до 90*.

блін при спробі тицьнути на пункт "дисплей"--викидає синій екран.....
Runax
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ja-vova
А видео в бублике не выкидывает, случайно не переразгон?

Добавлено спустя 2 минуты 9 секунд:
pasha4ur
Да людям и так само по себе поможется, присоединяйся и к концу месяца наша команда будет в первой 10000 :D
Rost
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

pasha4ur:но видик сильно греет комнату
с сво он будет сильно меньше греть? :spy:
Artistus
Digital Artist
Аватар користувача
Звідки: West

Повідомлення

ja-vova:вроді щось собі розраховує.... :-/
відео 8800 ГТ прогрівається до 90*.

блін при спробі тицьнути на пункт "дисплей"--викидає синій екран.....
90 градусів - то трохи забагато. В іграх до скільки гріється? Я завжди ставлю альтернативну СО, якщо в купленої карти ядро гарячіше, ніж 80 градусів.

На пункт дисплей тицяти не обов'язково, але БСОДів бути не повинно. Може драйвер оновити... :spy:
В мене один раз був, коли я на першому профільному карту погнав до 850/4200... Спробуй тицьнути, поки карта не прогрілася. :shuffle:

Добавлено спустя 17 минут 30 секунд:
Runax:А где по русски или украински можно почитать на каком этапе уже эти вычисления, и чего в общем уже добились?
Лінк в першому пункуті першого FAQ. Продублюю - Folding@Home. То офіційна сторінка проекту.

Добавлено спустя 5 минут 51 секунду:
Runax:Трафика вообще килобайты...
Якщо ставите нижню галочку на вкладці Connection (що описано в FAQ), то цим ви дозволяєте прийом завдань і відправку резалтів об'ємом більше, ніж 10МБ. Так, що може бути по-різному.

Добавлено спустя 6 минут 34 секунды:
pasha4ur
В мене теж в кімнаті тепліше стає, а якщо не відкривати вікна, то воно все тепліше і тепліше... :gigi:
Alexsandr
Member

Повідомлення

Что будет если к примеру клиент поставить на домашний и на рабочий комп, как будут идти расчеты? Можно ли регулировать нагрузку на видеокарту (к прмиеру указать что нагружать не более 80%)? Есть ли клиенты оптимизированные под те или иные видеокарты? Почему незагружен процессор (все ядра) при вычислениях? Есть подробная русская/украинская инструкция к программе? Может ил данное ПО считать оффлайн если инет есть невсегда?
Что будет если приложени ево время расчетов зависнет (или видеодрайвер вырубится)?
ja-vova
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Runax
случайно не переразгон?
точно.
розгін по частотах зняв, а напругу зменшити забув.
Скинув напругу до 1,1 В і всьо ок, більше 84 темпа не піднімається.
по 8800 ГТ критична температура 105, думаю, що 90 не вплинула на відеоядро.
svejachock
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Поставил, начал юзать. Хотелось бы узнать поконкретнее, сколько он трафика жрет. Да, и почему только один чип видяхи юзается? У меня 3870 х2.
Відповісти