Windows 11

Обсуждение программ
Відповісти
Автор
Повідомлення
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

ipix
ExplorerPatcher.
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Хто ще сидить без файлу підкачки? Позавчора прилетіло примусово оновлення, тепер маю в журналі системі 2004 та жалоби на те що в системі невистачає файлу підкачки. Також ігри стали ругатись на те саме чи намертво виснути. При цьому вільної ОЗУ десь 15 гіг залишається.
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Devijack: 18.05.2024 01:46 Хто ще сидить без файлу підкачки? Позавчора прилетіло примусово оновлення, тепер маю в журналі системі 2004 та жалоби на те що в системі невистачає файлу підкачки. Також ігри стали ругатись на те саме чи намертво виснути. При цьому вільної ОЗУ десь 15 гіг залишається.
1. Навіщо його вимикати? Те що там ввімкнено за замовчуванням так і потрібно залишати якщо не розумієте навіщо воно взагалі. Зі спірного у 10/11 це лише "Віртуалізація ядра"...

2. Те що софт закине у commit повинно бути, якщо система не може виділити то пробачте немає памяті.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Devijack: 18.05.2024 01:46 Хто ще сидить без файлу підкачки? Позавчора прилетіло примусово оновлення, тепер маю в журналі системі 2004 та жалоби на те що в системі невистачає файлу підкачки. Також ігри стали ругатись на те саме чи намертво виснути. При цьому вільної ОЗУ десь 15 гіг залишається.
Ніхто, він не тільки для підкачки, він ще використовується для логів та відлагодження і має стояти хоча би 500мб
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Із цікавості подивився - у самого на Win11 стоїть swap 16гб. Жодного разу не виникали проблеми із-за нехватки RAM.
Хоча ні, була проблема. Fallout4 чомусь вилітав, якщо файлу підкачки не було :D
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Donate: 18.05.2024 03:00

1. Навіщо його вимикати? Те що там ввімкнено за замовчуванням так і потрібно залишати якщо не розумієте навіщо воно взагалі.
Взагалі не розумію нащо він мені, за замовчуванням він десь десятки гігабайт постійно молотить, мені шкода свого ссд стільки перезаписів на порожньому. В системі 32гб озу. Ніяких проблем не було до нещодавного оновлення.
0F
Member

Повідомлення

Devijack: 18.05.2024 11:57 за замовчуванням він десь десятки гігабайт постійно молотить
16 ГБ ОЗП - файл менше 3 ГБ.
32 ГБ ОЗП - аналогічно.

Виставлено автоматичний вибір розміру файлу (як воно і є за замовчуванням).

А взагалі, навіть лінукс дуже не любить відсутність свопу аж до паніки ядра при агресивній роботі ООМ кіллера, яка може відбутись в тому числі тоді, коли якісь сторінки ОЗП треба вивантажити, але немає куди.
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

0F: 18.05.2024 12:49А взагалі, навіть лінукс дуже не любить відсутність свопу
На лінуксі swap - то must have. Завжди монтую окремий розділ під це діло. З віндою в цьому плані простіше набагато.
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Devijack: 18.05.2024 11:57 Взагалі не розумію нащо він мені, за замовчуванням він десь десятки гігабайт постійно молотить, мені шкода свого ссд стільки перезаписів на порожньому. В системі 32гб озу. Ніяких проблем не було до нещодавного оновлення.
1. Ну то велком до гугла читати як працює память фізична і віртуальна...
https://habr.com/ru/articles/107605/
Якщо нічого не зрозуміло, значить не вашого розуму інформація і просто потрібно нічого не чіпати. По дефолту виставлено так як треба, і він взагалі зменшується чи збільшується в залежності від потреб.

2. Ви там що патріот на 120 гігів купили і на нього молитесь? Середньої якості ССД вивести по запису практично неможливо...

3. Віримо що оновлення винні і тільки вони, а не практично вже десятиріччями :rotate:
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

0F: 18.05.2024 12:49 А взагалі, навіть лінукс дуже не любить відсутність свопу аж до паніки ядра при агресивній роботі ООМ кіллера, яка може відбутись в тому числі тоді, коли якісь сторінки ОЗП треба вивантажити, але немає куди.
Я не лінуксі без свопа (маю 12GB RAM) і на віндовс його також вимикаю, але в мене стара система на основі Server 2008R2. Все працює нормально.
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Devijack: 18.05.2024 01:46Хто ще сидить без файлу підкачки? Позавчора прилетіло примусово оновлення, тепер маю в журналі системі 2004 та жалоби на те що в системі невистачає файлу підкачки. Також ігри стали ругатись на те саме чи намертво виснути. При цьому вільної ОЗУ десь 15 гіг залишається.
Уже 100 раз обсуждалось, и MS однозначно по этому поводу высказался - даже если RAM много файл подкачки должен быть в любом случае иначе корректная работа не гарантируется.
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

1. Ну то велком до гугла читати як працює память фізична і віртуальна...
https://habr.com/ru/articles/107605/
Якщо нічого не зрозуміло, значить не вашого розуму інформація і просто потрібно нічого не чіпати. По дефолту виставлено так як треба, і він взагалі зменшується чи збільшується в залежності від потреб.

[/quote]

Звісно дякую за інформацію, але питання вмикати або ні, я не ставив. Кажу що проблем ніяких не було до нещодавного оновлення. Як і на 10ці до того і фол 4й нормально працював і 11 вінда вже більше року прекрасно працювала.
Оновлення я відкатив, буде прикро якщо це не виправлять у майбутьному.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Devijack: 18.05.2024 11:57
Взагалі не розумію нащо він мені, за замовчуванням він десь десятки гігабайт постійно молотить, мені шкода свого ссд стільки перезаписів на порожньому. В системі 32гб озу. Ніяких проблем не було до нещодавного оновлення.
Навіть на бомжацькому WD SN580 щоб вичерпати ресурс перезаписів свопом при щоденному користуванні або навіть геймінгу знадобиться років з 10.

Відправлено через 6 хвилин 1 секунду:
Donate: 18.05.2024 12:59
Devijack: 18.05.2024 11:57 Взагалі не розумію нащо він мені, за замовчуванням він десь десятки гігабайт постійно молотить, мені шкода свого ссд стільки перезаписів на порожньому. В системі 32гб озу. Ніяких проблем не було до нещодавного оновлення.
1. Ну то велком до гугла читати як працює память фізична і віртуальна...
https://habr.com/ru/articles/107605/
Якщо нічого не зрозуміло, значить не вашого розуму інформація і просто потрібно нічого не чіпати. По дефолту виставлено так як треба, і він взагалі зменшується чи збільшується в залежності від потреб.
Стаття за 06.11.2010, це 14 років назад. З того часу уже вийшла він 8, він 8.1, він 10, яка оновилась мажорно 16 разів і він 11, яка оновилась мажорно 7 разів. Мінорно навіть не берусь підраховувати. З того же часу було додано багато заплаток від хардварних вразливостей, додаткових фіч захисту цілісності ядра, секьюр бут і був змінений менеджмент пам'ятью, який чудово проілюстрований навіть в диспетчері завдань. А розглядаємі версії вінди в статті вже давно протухли і перестали бути актуальними
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

S: 18.05.2024 13:18 Уже 100 раз обсуждалось, и MS однозначно по этому поводу высказался - даже если RAM много файл подкачки должен быть в любом случае иначе корректная работа не гарантируется.
Є посилання на слова Майкрософт? Якщо достатньо пам'яті, то своп потрібен тільки для запису інформації про синій екран смерті. Ну і запустити зможете не N вкладок в браузері, а N*2. От і все.

Відправлено через 5 хвилин 27 секунд:
Dremjke: 18.05.2024 12:56 На лінуксі swap - то must have. Завжди монтую окремий розділ під це діло. З віндою в цьому плані простіше набагато.
Та вже давно окремий розділ не потрібен і він навіть не пропонується при інсталяції. Ну і без swap чудово працює, якщо є достатньо пам'яті (у мене 12ГБ). Плюс в Linux є налаштування роботи зі swap: параметр vm.swappiness. На Windows не чув, щоб його можна якось налаштовувати.


Відправлено через 27 хвилин 28 секунд:
AFU_power: 18.05.2024 14:08 Навіть на бомжацькому WD SN580 щоб вичерпати ресурс перезаписів свопом при щоденному користуванні або навіть геймінгу знадобиться років з 10.
Щодо ресурсу SSD. Одна комірка пам'яті може бути перезаписана 3000 раз. Зазвичай виробник додатково резервує 10% об'єму для запасних комірок. Для 256ГБ диску це буде 25ГБ. Якщо кожен день своп буде записувати 25ГБ даних, то диску вистачить на 3000 днів (8 років). Якщо є вільне місце на диску - то вистачить на більше, бо навантаження буде розподілятися на всі вільні комірки рівномірно. Але скільки даних записується в своп за один день - залежить від багатьох параметрів. Це може бути і 0.25ГБ і 250ГБ. Кожен може промоніторити у себе, який саме об'єм пишеться на SSD за 1 день.
0F
Member

Повідомлення

SergiusTheBest: 18.05.2024 13:02 Я не лінуксі без свопа (маю 12GB RAM) і на віндовс його також вимикаю, але в мене стара система на основі Server 2008R2. Все працює нормально.
Сподіваюсь твої ручки не дотичні до критичних систем. Раз в тебе лінукс/вінда працює нормально без свопа, то запусти 10-20 докер-контейнерів на такому об'ємі ОЗП і повтори фразу "працює нормально" ще раз.
SergiusTheBest: 18.05.2024 19:01 Є посилання на слова Майкрософт?
Є, і вони знаходяться по першому посиланню в пошуку.
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

0F: 18.05.2024 19:05 Сподіваюсь твої ручки не дотичні до критичних систем. Раз в тебе лінукс/вінда працює нормально без свопа, то запусти 10-20 докер-контейнерів на такому об'ємі ОЗП і повтори фразу "працює нормально" ще раз.
Ви розумієте, що система повинна відповідати навантаженню на неї? Для мого домашнього користування достатньо RAM без свопа. Контейнери я також запускаю, вони на Linux майже безкоштовні в плані витрати зайвих ресурсів. Тут важливо, що знаходиться в контейнері, а не сам факт наявності контейнера. Для будь-якої системи (зі свопом чи без) завжди буде якесь число N, на якому вона зламається.
0F: 18.05.2024 19:05 Є, і вони знаходяться по першому посиланню в пошуку.
В першому посиланні форум answers.microsoft.com, де кожен може дати будь-яку відповідь (як stackoverflow). Це не офіційна відповідь, і навіть не гарантується її правильність.
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AFU_power: 18.05.2024 14:08 Стаття за 06.11.2010, це 14 років назад. З того часу уже вийшла він 8, він 8.1, він 10, яка оновилась мажорно 16 разів і він 11, яка оновилась мажорно 7 разів. Мінорно навіть не берусь підраховувати. З того же часу було додано багато заплаток від хардварних вразливостей, додаткових фіч захисту цілісності ядра, секьюр бут і був змінений менеджмент пам'ятью, який чудово проілюстрований навіть в диспетчері завдань. А розглядаємі версії вінди в статті вже давно протухли і перестали бути актуальними
І нічого не змінилось в цілому... Так як суміністність з вістою зберігаємо :rotate:
0F
Member

Повідомлення

SergiusTheBest: 18.05.2024 19:17 Ви розумієте, що система повинна відповідати навантаженню на неї? Для мого домашнього користування достатньо RAM без свопа.
Мені все одно взагалі на твій сценарій користування, ось дока RHEL:
https://access.redhat.com/documentation ... -swapspace
SergiusTheBest: 18.05.2024 19:17 В першому посиланні форум answers.microsoft.com, де кожен може дати будь-яку відповідь (як stackoverflow). Це не офіційна відповідь, і навіть не гарантується її правильність.
Можна почати з того, щоб задавати правильні питання пошуковику:
https://learn.microsoft.com/en-us/troub ... of-windows
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest: 18.05.2024 19:01 Щодо ресурсу SSD. Одна комірка пам'яті може бути перезаписана 3000 раз. Зазвичай виробник додатково резервує 10% об'єму для запасних комірок. Для 256ГБ диску це буде 25ГБ. Якщо кожен день своп буде записувати 25ГБ даних, то диску вистачить на 3000 днів (8 років). Якщо є вільне місце на диску - то вистачить на більше, бо навантаження буде розподілятися на всі вільні комірки рівномірно. Але скільки даних записується в своп за один день - залежить від багатьох параметрів. Це може бути і 0.25ГБ і 250ГБ. Кожен може промоніторити у себе, який саме об'єм пишеться на SSD за 1 день.
Ось профільний ССД що на ньому тільки не було за роки...
спойлер
Зображення
117ТБ при ресурсі в 600 ТБ і це тільки те що заявлено...
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

SergiusTheBest: 18.05.2024 19:01 Є посилання на слова Майкрософт? Якщо достатньо пам'яті, то своп потрібен тільки для запису інформації про синій екран смерті. Ну і запустити зможете не N вкладок в браузері, а N*2. От і все.
Настолько избитая тема, что лень искать сами можете нагуглить на английском.

Отправлено спустя 4 минуты 18 секунд:
SergiusTheBest: 18.05.2024 19:01Щодо ресурсу SSD. Одна комірка пам'яті може бути перезаписана 3000 раз. Зазвичай виробник додатково резервує 10% об'єму для запасних комірок. Для 256ГБ диску це буде 25ГБ. Якщо кожен день своп буде записувати 25ГБ даних, то диску вистачить на 3000 днів (8 років). Якщо є вільне місце на диску - то вистачить на більше, бо навантаження буде розподілятися на всі вільні комірки рівномірно. Але скільки даних записується в своп за один день - залежить від багатьох параметрів. Це може бути і 0.25ГБ і 250ГБ. Кожен може промоніторити у себе, який саме об'єм пишеться на SSD за 1 день.
На среднестатистическом домашнем ПК своп ssd и за 10 лет не убьет. Но если сильно переживаете, то купите Enterprise ssd или вообще Optane.

Отправлено спустя 2 минуты 17 секунд:
AFU_power: 18.05.2024 14:08 З того же часу було додано багато заплаток від хардварних вразливостей, додаткових фіч захисту цілісності ядра, секьюр бут і був змінений менеджмент пам'ятью, який чудово проілюстрований навіть в диспетчері завдань. А розглядаємі версії вінди в статті вже давно протухли і перестали бути актуальними
И именно по этому в Win10 своп файлов стало два а то и три когда в более ранних версиях был один. :gigi:
Відповісти