Вопросы по Linux/Unix-системам

Обсуждение программ
Відповісти
Автор
Повідомлення
Shandor1982
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Shpoker: 15.08.2024 00:46 Shandor1982
Это политика для секюрбута. Отруби его(а лучше поставь в состояние other os, вместо винды по умолчанию), поставь свою бубунту, и если нужен секюрбут - грохни политику на которую ругается и включи обратно секюрбут (а потом с апдейтом ядра все проделывать прийдется снова). Секюрбут для дома вряд-ли нужен.
Це в біосф треба робити?

Відправлено через 56 хвилин 22 секунди:
Річ у тім, що я не можу в біосі це вимкнути: він порізаний на ноуті Acer Nitro AN515-54.
Раніше все заводилось.
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Да, в биос. Тогда ищи более старый образ, в котором еще все работало и аккуратно его обновляй не удаляя старые ядра сразу, что б была возможность отрихтовать политики, когда они появятся.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Shandor1982: 15.08.2024 05:39
Shpoker: 15.08.2024 00:46 Shandor1982
Это политика для секюрбута. Отруби его(а лучше поставь в состояние other os, вместо винды по умолчанию), поставь свою бубунту, и если нужен секюрбут - грохни политику на которую ругается и включи обратно секюрбут (а потом с апдейтом ядра все проделывать прийдется снова). Секюрбут для дома вряд-ли нужен.
Це в біосф треба робити?

Відправлено через 56 хвилин 22 секунди:
Річ у тім, що я не можу в біосі це вимкнути: він порізаний на ноуті Acer Nitro AN515-54.
Раніше все заводилось.
Постав пароль на біос, тоді розблокує зміну налаштування секьюр бут
Shandor1982
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

AFU_power: 15.08.2024 15:06
Shandor1982: 15.08.2024 05:39
Це в біосф треба робити?

Відправлено через 56 хвилин 22 секунди:
Річ у тім, що я не можу в біосі це вимкнути: він порізаний на ноуті Acer Nitro AN515-54.
Раніше все заводилось.
Постав пароль на біос, тоді розблокує зміну налаштування секьюр бут
О, це дає надію. Дякую!
Shandor1982
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Дякую, все вийшло.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Shandor1982: 16.08.2024 05:33 Дякую, все вийшло.
В ацерів є така фішка в уефі біос, головне пароль потім не забути
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

AFU_power
не тільки у асерів. леново, асус, хп - теж такі попадалися.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

artko: 16.08.2024 08:33 AFU_power
не тільки у асерів. леново, асус, хп - теж такі попадалися.
Попадались, але в ацерів прям у всіх
Shandor1982
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

AFU_power: 16.08.2024 08:32
Shandor1982: 16.08.2024 05:33 Дякую, все вийшло.
В ацерів є така фішка в уефі біос, головне пароль потім не забути
Це точно :-/
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Чим користуєтесь для моніторингу споживання/температур десктопа? Я розумію що hwinfo64 не буде, але хоча б частина функціоналу? Плата B650
Я от вставив два NVMe ссд в слоти чипсета, а не проца - на одному OC, на другому файли. Перелогінився в вінду, зайшов в hwinfo64 що глянути дещо, і помітив температуру чипсета за 70 градусів. Де можна таке подивитись під лінуксом? Mint 22

Є всякі апки і аплетки типу оцієї, але в них зазвичай однаковий функціонал - завантаження проца, температура проца, використання пам'яті, мережевий трафік. Доволі скупо, але хоча б так.
спойлер
https://gitlab.com/mission-center-devs/mission-center
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Piter Cantrope
hardinfo2 + sensors, якщо дуже цікаво. в іграшках - mangohud. налаштування профілів по споживанню - corectrl, відяха - amdgpu top
спойлер
sensors.jpg
amdgputop.jpg
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

artko
найс! hardinfo2 - саме те, що треба. дуже дякую
Krakrakrya
Junior

Повідомлення

Привіт.
Ніхто тут часом не пробував завести через вайн якісь торгові термінали типу ватаги, сскальпа, тайгера?
Загалом цікавить як правильно сконфігить вайн/вайнтрікс, які бібліотеки треба доставлять. Може хто стикався з необхідністю установки софта, який зразу не заводиться з вайна,дайте пж поради чи посилання на чтіво/відоси
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Krakrakrya: 21.08.2024 16:34 Привіт.
Ніхто тут часом не пробував завести через вайн якісь торгові термінали типу ватаги, сскальпа, тайгера?
Загалом цікавить як правильно сконфігить вайн/вайнтрікс, які бібліотеки треба доставлять. Може хто стикався з необхідністю установки софта, який зразу не заводиться з вайна,дайте пж поради чи посилання на чтіво/відоси
Раджу спробувати стімовським протоном, або протон ge, його можна використовувати окремо від стіма. Зазвичай в префіксах протона достатньо бібліотек щоб запустити будь який софт
Відповісти