Xeon у корпус Power Mac G4 Quicksilver

Модификации любого компьютерного оборудования
Автор
Повідомлення
ghfijhg
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Доброго вечора всім. Поділюсь з Вами своєю "творчістю".

Діти ростуть і, з часом, виростають зі своїх компів )))
От і донці в її 12 років стало не вистачати, хоч і "прокачаного" але вже старенького iMac 24" 2007-го року.
Спочатку задивлялись на новенькі mac mini, але arm не підійде бо по школі ще бува треба x86-го, на intel - якісь слабуваті, ну а прошки то занаддто для дитини. А тут під рукою старенький Power Mac G4 Quicksilver з дохлим блоком живлення, давно вже без діла, тож в ньому більш сучасний комп'ютер і було вирішено побудувати. Ну точніше дитині не сподобалися корпуса, що є зараз у продажу в інтернет магазинах, як я не вговорював, бо корпус павермака те ще "задоволення" при інтеграції чужої материнки.
Що з себе Power Mac G4 Quicksilver - https://www.ifixit.com/Guide/Power+Mac+ ... ement/1864
Фото свого корпуса до початку робіт не зробив.

Щоб не різати діромаху під стандартну задню планку материнки, була обрана материнська плата HUANANZHI X99-QD4. Спочатку навіть думав прибрати аудіопорти, але таки відвів для них місце, порти ps/2 теж нестав випаювати, вони просто закриваються панеллю і не відсвічують планується ще аналог заводської наліпки, яка і перекриє зайві отвори..
спойлер
Зображення Зображення
Так як корпус має штатні антени Wi-Fi то чого б їх не використати, на материнці якраз є два слота NVME, один з яких піде під мережеву карточку.
спойлер
Зображення Зображення Зображення Зображення
На фото вище видно що прорізані отвори під радіатор рідинного охолодження та під відцентровий вентилятор. На відкидній боковині вирізаний отвір для забору повітря охолодження, при проходженні якого буде додаткове охолодження материнської плати, а також так мені вдалося направити потік повітря для охолодження планок пам'яті, та зони VRM (спочатку я думав лишити штатний радіатор на мосфетах). Якщо подивитись уважно, то видно, що вся ця зона - CPU, VRM, пам'ять, NVME-SSD, при закритому корпусі, знаходиться в закапелку під блоком живлення.Забігаючи на перед скажу що радіатор VRM в закритому корпусі грівся порядка 70 С, а у відкритому до 110 С (якщо вірити датчику температури мультиметра).
Рідинне охолодження обране лише з тієї причини, що жоден радіатор CPU не поміщався, а низькопрофільні мають низький TDP.
За основу взяв MSI MAG Coreliquid 240 RH, від якої лишився, в кінцевому результаті, тільки радіатор із вбудованою помпою, та підсилююча пластина для Intel.
спойлер
Зображення
Далі буде...
Пан
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Так там будет работать макос или хакинтош?
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Хакинтош, так як треба кастомні кексти, тобто це вже не ванільна мак_ос.
ghfijhg
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Що ж забіжу наперед, вже піднята Sonoma. Паралельно ще Ubuntu з XFCE.

Відправлено через 50 хвилин 12 секунд:
Продовжу оповідку.
Для направлення повітря під материнською платою проклеїв ущільнювач. Так як материнка кріпиться до бокової стінки що відкидається, довелось подовжувати шлейф живлення ATX, 8-pin CPU та 8-pin відеокарти, для нарощування пішли дроти зі згорівшого блока живлення PowerMac. Корпус рідного блоку живлення теж знадобився, у нього була встановлена плата від Ciftec IARENA GPA-700S, ну і дроти від нього. Шлейф живлення вийшов довжиною 1100мм, але враховуючи що дроти нормального перерізу, а не як в дешевих БЖ, то й проблем немає ніяких. Живлення HDD та ODD теж робив нові.
спойлер
Зображення
Для фіксації шлейфів використовував двосторонній скотч (тонкий, та на вспіненій основі) Також в пригоді став алюмінієвий скотч, ним я заклеїв зайві отвори, щоб легше було скерувати потоки повітря в корпусі. SATA кабелі, після підігріву (я грів маленьким пропановим пальником, але краще феном) легко приймають потрібне викривлення при укладці, чорні так не гнуться. Я вирішив одразу прокласти всі кабелі (потрібні будуть чи ні) щоб не переробляти. На ODD прийшлось шукати метровий кабель, до корзини під ним 80 сантиметровий, До HDD теж пошукати прийшлось SATA кабелі, там ідуть з кутовим конектором, але з поворотом у гору, а не вниз як звичайно.
спойлер
Зображення Зображення Зображення
Щоб не нищити рідну панель кнопок та індикації, зробив нову, на макетній платі.
спойлер
Зображення
Довелось встановити резистор на підсвітку індикатора протоку. А от світлодіод індикатора HDD просто підсвічував напівпрозору передню панель корпусу, вирішив це зафарбувавщи перманентним маркером бокову поверхню світлодіода.
спойлер
Зображення Зображення
Доречі цей світляк встановлено замість кнопки зкиду NVRAM, адже тут вона не використовується. Діаметр світлодіода прийшлось підганяти до 1.8 мм, обпилював його використовуючи шурупокрут (затискав світляк в патроні за цоколь) та надфіль.
Спочатку вийшло занадто яскрава індикація роботи HDD, та підсвітка індикатора протоку рідини (що я встановив замість рідного динаміка)
спойлер
Зображення Зображення
Відправлено через 17 хвилин 4 секунди:
Спочатку використав для охолодження CPU простенький алюмінієвий водоблок 40х40мм (має чотири канали), якраз в розмір кришки процессора. І виявився досить ефективним, ну і помпі легше його прокачувати, з ним помпу небуло чути навіть впритул. Для притискання використовував Підсилюючу пластину для Intel з комплекту від водянки MSI. Для заправки системи зробив бачок з краном від осмосу, та шлангом. Підключаю знизу індикатора протоку, через голчастий вентиль. Таке заповнення системи практично повність витісня є повітря, решта виходить в розширювальний бачок після запуску. В цьому варіанті бачок (200мл) не проточний, встановлений зверху кармана ODD.
спойлер
Зображення Зображення Зображення Зображення
Через брак місця довелось вентиль зменшувати в габаритах, а вихід дренаж робити не на сгоні, а припаювати. Також довелось зрізати грані гайки грунтбукси (зачипались за корпус індикатора протоку) та напаювати грані на торець, з боку штока вентиля.
спойлер
Зображення Зображення Зображення
трубопровід "обратки" з нержавійки, вуха припаяні латунню. Отвори просвердлити не зміг жодним свердлом, тому пропиляв пази болгаркою, так навіть краще, легше монтувати*демонтувати.
спойлер
Зображення
Відправлено через 15 хвилин 37 секунд:
А нещодавно мені на очі попався комбінований водоблок CPU+VRM EKWB EK-FB ASUS Strix X299-E RGB Monoblock Nickel (3830046991980).
У представника дізнався розболтовку кріплення до сокета, та відстані до площадок охолодження мосфетів. По всьому виходило що на мою материнку підійде.
Щоправда довелось його трішки модернізувати, а саме - видалив частину що впиралася в розташований поруч конденсатор та розширив площадку VRM (штатний радіатор у HUANANZI охолоджував всю обв'язку, а не тільки мосфети), за допомогою мідної пластини, до якої припаяв латунню латунні залишки від "нульової" шини з електрощитка ))), для покращення теплопередачі від пластини до водоблоку. Пластину приклеїв на термопровідний клей TIAN MU, ну й просвердлив та нарізав різьбу під болти від материнки, для кріплення в зоні VRM. Також розширив площадку охолодження дроселів, це дало змогу охолоджувати і конденсатори, скоріш за все це зайве, але без обдуву (якби був повітряний кулер) конденсатори відчутно грілись. Розширював площадку алюмінієвою пластиною, яку приклеїв на теплопровідний клей.
спойлер
Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення
Відправлено через 5 хвилин 9 секунд:
Водоблок став як рідний
спойлер
Зображення Зображення Зображення Зображення
Фітинг на водоблоці використав не "стандартний" для водянок, а з нержавійки, найшов в магазині з/ч до дистиляторів... звідти й голчастий вентиль. Теж через брак місця, звичайний фітинг впирався в блок живлення.

Відправлено через 4 хвилини 7 секунд:
Підсвітку водоблока підключив до вільного другого роз'єма вентилятора CPU, просто переставив відповідні піни в роз'ємі RGB підсвітки (там загальний +12, та мінусові від кожного кольору).

Відправлено через 26 хвилин 53 секунди:
По залізу - процессор xeon e5-2660-v3, пам'ять DDR4 2133 32ГБ, Wi-Fi BCM94360CS2, Відеокарта RX660M 8ГБ, SSD ATRIA X500S 512GB M.2 2280 NVMe PCIe 3.0 x4 3D NAND (TLC) і до нього радіатор Gelid IceCap M.2 SSD Cooler (HS-M2-SSD-21). Термопрокладки що на SSd, що на VRM використовував Arctic TP-3. Вентилятори на радіатор 120х120х15мм 2-шт Arctic P12 Slim PWM PST (ACFAN00187A) (на диво тихі, та продуктивніші за комплектні від MSI), сліми бо 25мм не давали стати відеокарті. Термопаста Arctic MX-4. Охолоджуюча рідина EKWB EK-CryoFuel Premix Navy Blue, Водоблок EKWB EK-FB ASUS Strix X299-E RGB Monoblock Nickel (3830046991980), Материнська плата, як я вже вказувава - HUANANZHI X99-QD4, брав одразу перешиту з андервольтом та розблокуванням турбобусту на всі ядра (сюрпризом стало що з цією прошивкою відмінно працюе процессор v3 та глючить v4 (коли немає навантаження, простоює, може комп зависнути, лише інтерфейс, чи піти на перезавантаження), ну донці і v3-го вистачить, а четвірка, скоріш за все, піде дружині, бо вона поки бідує на macmini 2014 року, i5 2.6 ГГц та 16 ГБ пам'яті, два ядра трохи вже замало (вона художниця графік), теж треба оновлювати комп, а на arm не всі програми є що їй треба.

По цьому ж системнику ще лишилося довести до ладу бокові пластикові накладки, бо дуже подряпались (шпатлювання та фарбування). Щетреба підлаштувати роботу вентиляторів відеокарти, неподобається що нижня температура вмиканняі 65 С, так більшу частину часу вона й не гріється, температура тримається в межах 45 - 50 С, вистачає того повітря що всмоктують вентилятори водянки через задню решітку відеокарти.

Відправлено через 14 хвилин 30 секунд:
Якщо комусь треба налаштована папка EFI під macos Sonoma (Ventura через завод WiFi не піде), на цю материнку (OpenCore 0.95), вбудована звукова теж працює, то пишіть в особисті. За основу брав https://github.com/luchina-gabriel/EFI- ... L-RX5500XT

Відправлено через 1 хвилину 1 секунду:
Wi-Fi заводив через OPCL

Відправлено через 3 хвилини :
Зображення
moonlight49
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Прикольно. А скільки загально часу вже інвестували в цей huananchi?
ghfijhg
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Часу ну як подивитись, почав із серпня. Але тут більше пошук комплектуючих, та вигадати як це все розмістити в цьому корпусі. Погодинно звісно ж не підраховував.
moonlight49
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

ghfijhg: 08.11.2023 23:05 Часу ну як подивитись, почав із серпня. Але тут більше пошук комплектуючих, та вигадати як це все розмістити в цьому корпусі. Погодинно звісно ж не підраховував.
Але хоча б приблизно? Враховуючи інженерні роздуми. В такій справі - як в подорожі: значно більше планування ніж самого процесу.
ghfijhg
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Приблизно - в суммі в районі 60 годин, я ж не цілими днями бавився з компом. Сама материнка є в продажу на OLX,або й по інтернет магазинах, там вже комплектом можна взяти. Як незаморочуватись з таким корпусом, то й в загалі, часу на добре посидіти з пивом... ))) Точніше не скажу.
Що не наважитесь самі в таке ж влізти?
moonlight49
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Так.
ghfijhg
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Що ж, ось і завершення епопеї.
Для полегшення "життя" вентиляторам водянки. встановлено відцентровий вентилятор, він відбирає частину (практично все) гаряче повітря з під кожуху та викидає через перфорацію у задній стінці. Аби вентилятор тяг саме гаряче повітря з радіатора, з поролону створив йому такий собі повітряний канал. Швидкість вентилятора можна відрегулювати за допомогою DC-понижайки, на фото - платка запаяна в термоусадку.
спойлер
Зображення. Зображення
Бокові панелі фарбовані у бузковий колір, спочатку була ідея перефарбувати радикально в якісь "ядовиті" кольори, але прикинувши картинку в фотошопі, від ідї відмовились. Ззовні жодних нештатних отворів під вентилятори. Побоювався що буде перегріватись, але ні все нормально, навіть відеокарта не вмикає свої вентилятори, вистачає того потоку повітря що створюють вентилятори водянки за підтримки осьового вентилятора, лише в іграх іноді вмикається СО відеокарти.
спойлер
Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення
Дротів як і має бути - лише мінімум і ніяких "рогів" від WiFi. ---
спойлер
Зображення
Також була дурнувата ідея реалізувати стартовий звук Mac-у, але iMac рявкнувши пристарті посеред ночі, нагадав, що я на всіх своїх Mac-ах звук цей навпаки вимикав. Ну а кому таки захочеться, то стартовий звук можна реалізувати за допомогою нехитрої платки --
спойлер
Зображення
Задля більшого "естетизму" замінив стартове лого материнки на яблучко. Ну і намалював нову наліпку на задню панель, заодно зайві отвори прикрились.
спойлер
Зображення Зображення
Монітор підключено 20" Apple Cinema, через перехідник DP to DVI, яскравість екрана програмно регулюється.
спойлер
Зображення
Звісно в комплект більше б підійшов так званий "скляний" Apple Cinema HD. і він є 23". але займає дуже багато місця.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Вітаю! Ви з самого початку планували збірку на платформі 2011-3? Можна ж і на новішому "залізі" наприклад i7-8700/9900, по ціннику звісно дорожче але новіша платформа як не як цікавіша. До речі сон коректно працює? І що за відео RX660M?
В мене був хак на платформі 2011, сон не працював (на тій китайдошці він в жодній системі не працював), зараз на платформі s1150 Haswell (E3-1240 v3) працює все без нарікань, тільки не поспішаю оновлюватись до Sonoma, - до речі як в ній працює Wi-Fi BCM94360CS2?
ghfijhg
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Сон повноцінно не працює, вентилятори не вимикаються і це не залежно від оперційки, в Ubuntu те саме, наче є вже ті що виправляють цей косяк, але мені це не критично, адже комп або ввімкнений майже весь день, або вимкнений повністю. Чому таке залізо - писав вище, лише через те що у цієї материнки мінімум портів, а отже не треба вирізати великий отвір в задній панелі під заглушку. 2011-v3 - для дитини вистачить ще дуже на довго, тим більш що по синтетиці збірка задніх дуже і не пасе. Відеокарта RX6600M (схоже в попередньому повідомленні "0" загубився), холодна, шустра, недорога. Дитина в основному зависає з планшетом в Krita, а з ігор - в ROBLOX. Дружині взагалі MacMini 2014 року поки ще вистачає, а вона художник.
WiFi заводив через OСLP, працює нормально, вбудований блютуз взагалі без патча завівся, так мінуси є від патча, великі оновлення тільки викачувати і ставити вручну, якось не очікував що цю карточку зіллють в Legacy.

Відправлено через 38 хвилин 37 секунд:
Ось прогнав тести в Geekbench 6, не зовсім чисто, бо у малої неможна було закрити всі її програмки, але тим неменш -
спойлер
Зображення Зображення

Доречі в Sonoma результативність відеокарти набагато вище, у Ventura було здається десь 78000 в "метал"

Відправлено через 1 хвилину 33 секунди:
Гадаю для "дитячого" комп'ютера вистачить )))
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Дякую за відповідь. Чудова робота. Думаю поки до Sonoma оновлюватись не буду, - десь через півроку глянемо що й як.
ghfijhg
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Ekz0rcyst: 27.11.2023 22:51 Дякую за відповідь. Чудова робота. Думаю поки до Sonoma оновлюватись не буду, - десь через півроку глянемо що й як.
Дякую за Вашу оцінку. А стосовно Sonoma - заради цікавості ставивив на iMac 24" 2007-го року (так я його вже 16 років мучаю) ))) Результат цікавий, працює трішки швидше за Ventura (на такому динозаврі це відчутно), за виключенням неробочих віджетів, тож як допиляють то Sonoma обіцяе бути непоганою на відповідних машинах.
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Дуже крута робота, ТС запарився з малими деталями, як от прінт на IO панельку та іншими крутими штуками, приємно було читати та оглядати фото з результатом.
По поводу сну на китай платах 2011-2011v3 це фішка китай плат нажаль, сон там не працює і на вінді також.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

atropgeon
Згоден, але є плати на 2011-3 на яких коректно працює сон.
ghfijhg
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Дякую.
Стосовно сна - він не був в приоритеті, хоча як перевести компʼютер в "сон" хоч вентилятори і не вимикаються, але HDD вимикаються (це добре чути), радіатори відеокарти та на мосфетах материнки (тоді ще водоблок був лише на процессорі) з часом стають "кімнатної" температури. Мабуть це не баг, а новий режим - режим дрімання в пів ока )))

Материнку підбирав за зовнішнім виглядом в першу чергу, та виходячи з легкості її інтергації в корпус. Що особливо сподобалось - працюють всі SATA та NVME диски, нічого не конфліктує і не "відпадає" (спеіально підключав все одразу), читав що навіть на брендових материнках буває що при встановленні NVME диску, може не робити якійсь з портів SATA. І Хоч навряд, що колись буде треба встановити весь максимум дисків, але хай буде.

Наліпка з підписами IO-портів - після малювання деколя на відновлюваному старенькому ровері, то це вже дрібничка.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

ghfijhg
Зі сном в macOS більше питання про правильний PowerManagement, впливає на швидкодію та стабільність системи. Перевіряється доволі просто, - в IORegistry Explorer дивимось чи "підчепився" драйвер X86PlatformPlugin до CPU0@0/AppleACPICPU.
Та ця тема не про це, це тема про збірку та результат, - збірка цікава, особливо деталями, видно зусилля і це круто. :up:
ghfijhg
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Ось неочікувано виявився один ньюанс із цим комбо-модулем WiFi/Bt
Зображення
Якщо підключити блютуз клавіатуру в MacOS, то така клавіатура буде доступна і в EFI/BIOS/OpenCore, тоб-то можна зайти в налаштування "Біос", обрати розділ для завантаження по F11... При чому при підключенні декількох клав, в "Біос" буде доступна та клавіатура, яку підключав першою. Встановивши драйвери BootCamp в Windows, теж отримав доступ до цієї блютуз клавіатури в MacOS та в "Біос". Якщо ж підключати BT клавіатуру в Windows, без встановлених драйверів BootCamp, то клавіатура буде доступна лише в Windows, в "Біос" і MacOS її не буде. Чи з усіма модулями так? В усякому разі із звичайними USB-"свистками" такий фінт вухами не вдався.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

В мене теж такий модуль, але до нього підключена тільки миша (Logitech MX Master 2S Graphite), в меню завантажувача OpenCore вона не працює.
Відповісти