Модифікація системи охолодження MacBook Pro 15" 2011

Модификации любого компьютерного оборудования
Відповісти
Автор
Повідомлення
Sterkh
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Доброго здоров'я спільното!
Через цікавість користувачів (аж двох :gigi: ) до сабжу, виконую обіцяне.

Увага! Це не є гайдом чи інструкцією, деякі з описаних операції можуть незворотньо пошкодити вашу техніку.

Отже пацієнт - MacBook Pro 15" 2011 із Intel® Core™ i7-2760QM на борту.
Проблема - 80+ градусів у помірному браузерному користуванні, та 95+ у навантаженні із тротлінгом, і в ліпшому разі 3.1 Ghz від теоретично можливого бусту у 3.5Ghz.
Ноут використовується в основному з додатковим монітором, тож жару додає щє і відеокарта.
Очевидно - заміна термопасти, але значного поліпшення ситуації не вдалося досягти. З настанням карантину з'явилося надто багато вільного часу, і щоб остаточно не поїхати :rotate: , вирішив піти складним шляхом.
Розбираємо малого та вивчаємо організацію охолодження:
mbp15_2011_or.jpg
Маємо два вентилятори із двома радіаторами (червоні стрілки), крізья які відводиться повітря назовні. А надходить повітря в основному через сегмент вентиляційної решітки (велика синя стрілка) трохи через щілини роз'ємів I/O (маленькі сині стрілки), й частково змішуючись з гарячим вихлопом, через решітку між радіаторами (синьо помаранчева стрілка). На самому піддоні, нажаль немає на цьому фото, є термоізолюючі наліпки напроти радіаторів, що не дають піддону напряму нагріватись від радіаторів (щоб ваші колінця не оппекло, і це не жарт, а таки міра безпеки, хоча все одно припікає :lamer: ).
Міркуємо - треба максимально поліпшити відведення тепла, та збільшити надходження свіжого повітря :think: .
Та маємо план:
1- викинути до біса dvd, бо заважає повітрю затягуватися через решітку, та звільнити щілину для дисків від фетрового ущільнювача, щоб через неї також могло затягуватися повітря.
2 - додатковий вентилятор у просторі, що звільнится після видалення приводу - він буде примусово нагнітати повітря у простір між платою та корпусом (з верху і з низу), що ліпше охолоджуватиме ланцюги живлення, зніматиме частину тепла що розсіюється самою платою, та дальній вентилятор також отримає більше холодного повітря.
3 - зняти термоізолюючі наліпки з піддону, та замінити їх на термопрокладки. Маємо чудовий алюмінієвий корпус, хай розсіює тепло :D , а на колінцях я ним не користуюся. Ну і зробити охайну підкладку, щоб коли працюю з ним за робочим столом, повітря вільно проходило між корпусом і поверхнею столу, хочаб сантиметр.

До роботи!
Донором вентилятора став інший, трагічно загиблий від какао ейчарів макбук. Донором 1,5 міліметрових термопрокладок не менш трагічно загибла 8800 (на диво чудові прокладки і в шикарному стані, хоча вік не малий).
Розбираємо машинку до гвинтика, ну майже. По перше - треба все почистити і помити, коли вже поліз, по друге - зняти dvd не проблема, а от фетр з внутрішної сторони щілини виявилося не просто, бо заважали динамік, та корпус бездротового модуля. Також довелося трошки напилком підправити внутрішню деталь підсилення корпусу, бо вона заважала якісному потоку повітря від додаткового вентилятора.
Далі трошки дрібної пайки, бо треба підвести живлення і керування до нового вентилятора, а розводити шмарклі із розрізаними дротами не хо. Тому тоненько з п'ятаків плати найближчого вентилятора тянемо дроти у зручних щілинах до п'ятаків на новому. Вентилятор приклеїв на якісний пухкий двосторонній скотч так, щоб він найліпше нагнітав повітря поверх та з низу плати до дальнього вентилятора.
Тепер замінюємо наліпки на прокладки, таким чином, щоб радіатори щільно до них прилягли, але не надто притискалися, мо можливий зсув усієї СО та поганий контак із кристалом процессора.
mbp15_2011_mod.jpg
Додаткові фото
спойлер
mbp15_2011_mod_fr.jpg
mbp15_2011_mod_trpd.jpg
Збираємо ото все до купи і дужа радіємо, коли воно все ж працює :jump:

Тепер результати:
у помірній роботі стало 50 - 60 градусів, а під навантаженням ті самі майже 99 ... але із бустом до 3.4 Ghz :teacher: (найбідьше значення за данними моніторингу 3.48 Ghz, проте не думаю, що воно довго так може), а при
використанні додаткового монітору й значному навантаженні щей й на відео маємо 3.3 Ghz. Це все на стандартному профілі керування вентиляторами.
Гадаю, що використавши рідкий метал замість термопасти, та програми керування вентиляторами, для більш "активного" охолодження, можна дотягтися до стабільного бусту 3.5 Ghz, а можливо щє й без страних 95+ градусів.
Нажаль, із показових тестів лишилося лише незграбне фото екрану із результатами сінебенчів на різних етапах:
спойлер
photo5278512311864242427.jpg
Але й по сінебенчових "папугах" видно, як процессору стало значно легше :shuffle:
Результатом я задоволенний - комп'ютер трошки пожвавішав, а я приємно розважився колупаючись у ньому.
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Вот что с людьми безделье делает. :gigi:
Learjet
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Vpupkin:Вот что с людьми безделье делает. :gigi:
Это с людьми не безделье делает, а 95+ градусов на проце)
seraphic
Member
Аватар користувача
Звідки: Дон.обл

Повідомлення

вообще делается так пропилы,лазерная резка...
ЗображенняЗображення
КПД охлада в разы лучше чем у тебя... у тебя чё воздух с юзб нагнетается? :lol:
Sterkh
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

seraphic
По перше - на вашому фото не макбук зазначеної моделі, тому як порівнювати ККД не дуже зрозуміло.
По друге - я в тексті вказав, чому в моєму випадку перфорація не найкращий варіант.
По трете - так, у яблучок тих років повітря частково надходить через щілини портів.
animal_black
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Где то создавал тему)
Если хозяев не парит нагрев верхней крышки возле экрана, можно отдать тепло на ребро жесткости напрямую с теплотрубок - проложить терможевачку между телотрубкой и верхней частью ноута.

ОО) Нашел -
viewtopic.php?f=6&t=148638
Відповісти