APC Smart-UPS SUA1000I (Заміна батарей, калібрування, софт)

Клавиатуры, мыши и прочая периферия
Автор
Повідомлення
doctorloza
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

doctorloza: 17.02.2024 20:44 Прийшов час міняти батареї... Що скажете? Ціна дуже приваблива.
https://networkdiscount.com.ua/ua/p1822 ... k-EALw_wcB
Можна такі брати? Дякую.
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Візьміть - і нам розкажете. Певна проблема є в тому, що для моделі 1000 ВА (якщо мова за моделі 1000 ВА) потрібно, типово, два акумулятори, увімкнені послідовно. Свинцеві це переживають простіше, ніж літієві (в яких всередині має бути БМС). Тобто, є ненульова ймовірність, що через розбіжність між акумуляторами - в якомусь з них спрацьовуватиме БМС, і ДБЖ втрачатиме батарею. Але, так як зарядна напруга там, типово в АРС - невисока, то шанси на потрапити на цей ефект невеликі (за умови, що акуми більш-менш однакові з заводу, і не мають сильного розкиду зарядних чи розрядних характеристик).
Тобто, таке рішення - може працювати. Але ще правильніше - замовити готову LiFEPO батарею одразу номіналом 24 В, потрібного розміру (на 8 елементів, з однією БМС).
SashkoS
Junior

Повідомлення

doctorloza: 27.03.2024 11:49 Можна такі брати?
Все залежить від Ваших потреб. Цей аккумулятор дозволяє масимльний струм 12А, то бішь потужність більше 250Вт не потягне

Відправлено через 59 хвилин 21 секунду:
rayn: 07.12.2023 19:15 Ну так BMS з чесним активним балансуванням на 0.6А(достатньо)+ є моніторинг по блютузу,
Достатньо використовувати тільки активний балансир з блютуз. БМС тут не потрібна, точнішь вона встроєна в ДБЖ.

Росповім про свій досвід з цім ДБЖ.
У нього є одна прихована особливисть. Параметр Напруга батареї (В 0х42 у терміналі) на справді калібрує вольтметр процессора. Потрібно вімяряти напругу на батареї та внести таке значення. Потім цім значення він керується при заряд/розряд аккумулятора. В памя'ті в ньго зашиті значення макс напругі на аккумуляторі 27,6-27,8В якщо він заміряє більше значення то буде блимати усома світлодіодамі сповіщая про аварію. Також мінімальне значення напруги десь 21,4В. Тому при використанні Літієвих батарей можливо трохи підвищити ці значення установивши значення ніжче фактичних.
Тепер як ДБЖ визначає, скільки йому працювати від батареї. як не дивно, він не дивиться на фактичний рівень заряду батареї в цей момент, а просто обчислює час роботи. Приклад під'єдную батарею 44Ач, напруга на батареї 25,2В. Не калібрований вольтметр ДБЖ показує напругу 27,54 В і 3аряд 100% через 5 хв заряд 30%, водночас напруга на батареї залишається 25,2 В, і в програмі так само без зміни - 27,54 В. Після скидання регістра 0 без навантаження став показувати значення час роботи 383. Після калібрування вольтметра заряд став 85%.
Є ще параметр кількість батарей. Штатно встановлено комплект пакет з двох батарей 12В 12А. У цьому параметрі потрібно вказати кількість таких пакетів для свого акумулятора 44Ач я вказав 2, (12*3=36Ач) час роботи тут же став щось близько 1100. Після таких змін без проблем працював на ДБЖ 5 годин.
Отже, у формулі розрахунку часу роботи від батарей ДБЖ використовує
1. Коефіцієнт регістра 0
2. Значення часу роботи зашите виробником
3. Кількість пакетів батарей
4. Потужність, яка споживається в даний момент
5. Лічильник вже минулого часу роботи на батареї
Виходячи з цих даних ДБЖ розраховує заряд батареї, що залишився, і час роботи, що залишився.
Після відновлення живлення ДБЖ вимірює напругу на АКБ і змінює відсоток заряду, що залишився, з огляду на фактичну напругу, струм заряджання і час заряду. Я спостерігав як після калібрування вольтметра ДБЖ поступово зі 100% опустив рівень заряду до 85%.
SashkoS
Junior

Повідомлення

Ось моя акб 44А/год 24В, з активним балансиром на штатному місці у ДБЖ.
Вкладення
photo_2024-04-23_09-53-57.jpg
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

SashkoS: 25.04.2024 20:01 Ось моя акб 44А/год 24В, з активним балансиром на штатному місці у ДБЖ.
це liion чи lifepo?
бо я собі поставив lifepo, поки що навіть не працював від батареї, світло не пропадало
SashkoS
Junior

Повідомлення

Li-NMC батарея 7S.
PS
Я собі вимкнув автокалібрування батареї. тепер регістр 0 не змінюється. Тому що при ніжній напрузі для ДБЖ, в батареї залишится ще певний заряд, тому хай краще вимнено чім буде зменьшувати час роботи.

Відправлено через 23 хвилини 34 секунди:
Smok: 25.04.2024 22:24 я собі поставив lifepo,
Яки зміни в налаштуванняз ДБЖ робили? регістр 0 скідал?
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

SashkoS: 27.04.2024 10:30 Li-NMC батарея 7S.
PS
Я собі вимкнув автокалібрування батареї. тепер регістр 0 не змінюється. Тому що при ніжній напрузі для ДБЖ, в батареї залишится ще певний заряд, тому хай краще вимнено чім буде зменьшувати час роботи.

Відправлено через 23 хвилини 34 секунди:
Smok: 25.04.2024 22:24 я собі поставив lifepo,
Яки зміни в налаштуванняз ДБЖ робили? регістр 0 скідал?
ніяких змін не робив, просто поставив батарею та й усе, на ixbt дивився, там писали, що мможна просто батарею поміняти на цьому ДБЖ і не заморачуватись
можливо я невірно зробив і ще треба покопатись в регістрах
doctorloza
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Перепрошую, а можна посилання на батарею ціна-якість? Останнім часом моргають всі лампочки заряду. Також коли перепади напруги і йде вирівнювання, батарея сідає і комп виключається. Не женусь за автономністю. Вистачить, щоб тримало пару хвилин, щоб все виключити.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

SashkoS
Использовать LiNMC без bms - это только для котов с 7мя жизнями.
Я бы не рискнул.
Активный балансир он совсем для другого предназначен.
А в вашем бесперебойнике нет никакой bms, там стоит элементарная плата зарядки, которая гонит напряжение до указанного.
Вот вышла ячейка с строя, активный балансир не справляется; куда лишнее напряжение пойдёт?
На оставшиеся 6 штук.
По перенапряжению можно такой фейерверк словить.
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

я б взагалі літій дома не використовував би, інакше як в павербанках
нехай буде дорожче, але негорючий ліфер, аніж дешевший та небезпечніший літій
SashkoS
Junior

Повідомлення

Cirax: 27.04.2024 10:56 На оставшиеся 6 штук.
По перенапряжению можно такой фейерверк словить.
Ваши доводы принял, BMS добавлю. Спасибо.
doctorloza: 27.04.2024 10:48 можна посилання на батарею ціна-якість?
батарея саморобна з елементів SK Innovation E741 44AH 3.7V (max 130A, pulse 350A). Ціна комплектуючих без BMS- 5000-5500грн
doctorloza: 27.04.2024 10:48 Вистачить, щоб тримало пару хвилин, щоб все виключити
На деякий час можна попрацювати з наявною батареєю. Вийняти батарею з ДБЖ добавити дистильованої води (відео в ютубі багато) зарядити батарею. Потім зробити їй КТЦ, встановити в ДБЖ скинути регістр 0. Попрацює ще деякий час. Також якщо просто скинути регістр0 час роботи трохи збільшиться.
По поводу підбору батареї LiFePO4 зазвичай вони можуть працювати з максимальним розрядним струмом 1С (потрібно дивиться для деяких батарей може бути 0,5С). Для цього ДБЖ максимальна потужність 1000ВА при напрузі 24В виходить струм 41А враховуємо ККД перетворювача 70% виходить біля 53А. Тобто щоб ДБЖ зміг працювати на максимальну потужність потрібна батарея LiFePO4 підтримуюча розрядний струм 53 А/год
Якщо батарея наприклад 20А/год 1С, максимальна потужність буде біля 300ВА. Яку потужність споживає Ваше обладнання можна оцінити під ‘єднавшись до ДБЖ програмою та подивиться навантаження.
На штатне місце цього ДБЖ влізе готова батарея біля 20А/год макс, якщо демонтувати кріплення для батарей 12в/12А. Якщо цього не робити то влізає 12- 15А/год.
Smok: 27.04.2024 10:43 ніяких змін не робив, просто поставив батарею та й усе,
Для цих ДБЖ після заміни батареї скидати регістр 0 обов'язково. Інакше час роботи залишається той що був у попередньої батареї. Так само перевірити/відкалібрувати показання внутрішнього вольтметра, що б ДБЖ правильно заряджав батарею.

У зв'язку з тим що Україна перейшла на європейський стандарт напруги 230В, рекомендую налаштувати у ДБЖ таку ж вихідну напругу та максимально доступні відхилення min U 196V та max U 265V. Це дозволяє ДБЖ рідше переходити на роботу від батареї
SashkoS
Junior

Повідомлення

Хтось стикавься з такою особливистю, якщо ДБЖ вимкнути коли немає напруги, то він потім не вмикається холодним стартом, якщо вимкнути коли є напруга тоді вмикається без напруги. Основне питання як побороти?

Відправлено через 1 годину 36 хвилин 5 секунд:
Сам відповім, потрібно було читати інструкцію
Для холодного запуску потрібно обов'язково відпустити кнопку доки триває длиний сігнал зумера
LIL2024
Junior

Повідомлення

Добрий день.
Багато років маю APC SUA1000i, загалом добрий УПС, але.

1. Хтось знає як його заставити вимкнутись після відключення навантаження? Зараз світло вирубають на декілька годин... УПС десь пів години сидить на батареях, потім у відповідності до налаштувань завершує роботу підключених комп'ютерів. Але сам УПС після цього залишається увімкненим, лампи на морді горять... і за пару годин УПС висмоктує акумулятори практично у ноль, після чого вже виключається сам. Звісно таке повне розряджання АКБ є шкідливим та непотрібним!
Хтось знає як заставити цей УПС виключатись, після завершення роботи ПК? Особливо коли сам ПК вже вимкнений і не може дати УПСу будь які команди...
Хтось вирішував таку проблему?

2. Давно вже хочу перевести цей УПС на лифер. Але...
Я прочитав цю ланку з початку... тут є люди у яких вже на литії цей УПС працює! Яле я не побачив як була вирішена проблема відвалу АКБ коли він повністю заряджений. Як відомо на литії BMS, коли АКБ повністю заряджений, від'єднує АКБ від зарядного ланцюга. У цей момент УПС починає блимати лампами, тому що думає що АКБ відвалився. Я вже міркував в сторону використання в АКБ на одну комірку більше, ніж потрібно, щоб АКБ ніколи не досягав напруги, коли його від'єднує BMS. Але в цьому випадку виникають проблеми з балансуванням. BMS балансує АКБ на останньому етапі заряду і якщо напруга початку балансування не досягнута, АКБ залишається без балансування.

Також не зрозуміло як вирішена проблема перегріву. Як відомо SUA1000i не має вентилятора. При роботі від АКБ температура всередині УПС постійно зростає і лише обмежена ємність АКБ не дає температурі перевищити критичну межу. Іншими словами, АКБ садиться раніше, ніж УПС здохне від перегріву. Але народ тут я бачу вставляє АКБ значно більші за ємністю за номінальні... Влітку це може вбити УПС!

3. Бачів вище, що народ використовує вже готові збірки литію, що виглядають як звичайні свинцеві АКБ на 7-9-12 Аг, але з залізо-фосфатом або литий-іоном всередині. Розрядні струми на ті збірки вказані 6...12А, я так розумію BMS на такий струм в середині стоїть. Це якщо китайці зі струмами не набрехали, у них це часто буває.

Вибачте хлопці, але з таких АКБ можна зняти лише 12*12=144 Вт з одного, або 288 Вт з пари. Буде струм вище, спрацює захист по струму в BMS і АКБ відвалиться. Наш УПС на 670Вт. Сучасний комп запросто споживає 400+ Вт на піку! Як такі АКБ можна в УПС ставити? Якщо в момент переходу на АКБ малеча грає або комп щось рахує і споживання системи 300+ Вт, буде спрацювання захисту на АКБ і аварійне вимкнення всього...
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

в мене батарея приблизно 800вт*г ліфера: 3,2v * 6,5Аh * 40шт = 832Wh
повного циклу ще не було
повністю збалансована

робив для роботи пк 4-6годин, але зараз дивлюсь, що відключення будуть частіше/більше 4 годин
спойлер
Зображення
Відправлено через 4 хвилини 45 секунд:
LIL2024: 10.06.2024 14:44Вибачте хлопці, але з таких АКБ можна зняти лише 12*12=144 Вт з одного, або 288 Вт з пари. Буде струм вище, спрацює захист по струму в BMS і АКБ відвалиться. Наш УПС на 670Вт. Сучасний комп запросто споживає 400+ Вт на піку! Як такі АКБ можна в УПС ставити? Якщо в момент переходу на АКБ малеча грає або комп щось рахує і споживання системи 300+ Вт, буде спрацювання захисту на АКБ і аварійне вимкнення всього...
ну якщо комп жере 400вт то це 400 / 60 = ~7вт/ хвилина
але при 100% навантаженні на свинець, його ємніть буде ділитись навпіл, а при 400вт ємність ще менша буде, от і отримаєте свої 5хв, для відключення пк
щоб отримати реальні 144вт*год свинця - треба споживати десь 20-30% від його ємності
LIL2024
Junior

Повідомлення

Не зовсім я розумію, навіщо ви мені про Вт-години щось розповідаєте, коли я про миттєвий струм та потужність писав і про спрацювання захисту BMS в АКБ.
Я вам про Хому, ви мені про Ярєму...
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

LIL2024: 10.06.2024 18:40 Не зовсім я розумію, навіщо ви мені про Вт-години щось розповідаєте, коли я про миттєвий струм та потужність писав і про спрацювання захисту BMS в АКБ.
Я вам про Хому, ви мені про Ярєму...
Хома, якщо ви трохи протрете окуляри, зможете побачити, що я відповів на питання про потужність та доцільність встановлення свинцевих акб на 144втг, чи навіть 84втг
коротко: це доцільно, тому вельми розповсюджено, як 12в 12а так і 12в 7а

з приводу ліфера, Хома, вам краще не лізти в цю тему та замовити у більш компетентних людей, які в цьому розбираються, тоді ніякі bms не будуть вимикати ваш акб і будинок ваш не згорить через ваше незнання

Відправлено через 3 хвилини 49 секунд:
LIL2024: 10.06.2024 14:44Вибачте хлопці, але з таких АКБ можна зняти лише 12*12=144 Вт з одного, або 288 Вт з пари. Буде струм вище, спрацює захист по струму в BMS і АКБ відвалиться
Хома, на свинець не ставлять bms, і в цьому винен не Ярєма
LIL2024
Junior

Повідомлення

Smok: 11.06.2024 03:13 Хома, якщо ви трохи протрете окуляри, зможете побачити, що я відповів на питання про потужність та доцільність встановлення свинцевих акб на 144втг, чи навіть 84втг
Шановний, так я НІЧОГО НЕ ПИТАВ про доцільність встановлення свинцевих АКБ. Я писав про «…що виглядають як звичайні свинцеві АКБ на 7-9-12 Аг, але з залізо-фосфатом або литий-іоном всередині».
Також я НІЧОГО НЕ ПИСАВ про Ват-години, які ви почали у Ват-хвилини чомусь переводити… Маю надію, що ви розумієте різницю між ватами, амперами та ват-годинами і ампер-годинами.
Smok: 11.06.2024 03:13 з приводу ліфера, Хома, вам краще не лізти в цю тему та замовити у більш компетентних людей, які в цьому розбираються, тоді ніякі bms не будуть вимикати ваш акб і будинок ваш не згорить через ваше незнання
Архі-вельми-шановний, ви токсична людина, ярлики розвішуєте, кому чим займатися, розповідаєте… Випийте Персену, він заспокоїть.
Smok: 11.06.2024 03:13 Хома, на свинець не ставлять bms, і в цьому винен не Ярєма
Да, да, і про BMS на свинець я також НІКОЛИ НЕ ПИСАВ, ви знову щось собі придумали... Який ви фантазер.
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

LIL2024: 11.06.2024 14:04
Smok: 11.06.2024 03:13 Хома, якщо ви трохи протрете окуляри, зможете побачити, що я відповів на питання про потужність та доцільність встановлення свинцевих акб на 144втг, чи навіть 84втг
Шановний, так я НІЧОГО НЕ ПИТАВ про доцільність встановлення свинцевих АКБ. Я писав про «…що виглядають як звичайні свинцеві АКБ на 7-9-12 Аг, але з залізо-фосфатом або литий-іоном всередині».
Також я НІЧОГО НЕ ПИСАВ про Ват-години, які ви почали у Ват-хвилини чомусь переводити… Маю надію, що ви розумієте різницю між ватами, амперами та ват-годинами і ампер-годинами.
Smok: 11.06.2024 03:13 з приводу ліфера, Хома, вам краще не лізти в цю тему та замовити у більш компетентних людей, які в цьому розбираються, тоді ніякі bms не будуть вимикати ваш акб і будинок ваш не згорить через ваше незнання
Архі-вельми-шановний, ви токсична людина, ярлики розвішуєте, кому чим займатися, розповідаєте… Випийте Персену, він заспокоїть.
Smok: 11.06.2024 03:13 Хома, на свинець не ставлять bms, і в цьому винен не Ярєма
Да, да, і про BMS на свинець я також НІКОЛИ НЕ ПИСАВ, ви знову щось собі придумали... Який ви фантазер.
вибачте, якщо ваші почуття були задіті, я не хотів
дивні люди в 670вт ДБЖ за 12к+ ставлять нещасний китайський ліфер на 7-12Аг
краще не зважати на такі поради і поставити звичайний гелій, і 700вт гарантовано тримає і мороки немає

якщо хочеться більше та нормально - замовляєте акб на 24в, з відповідною бмс та розмірами під цей ДБЖ
так, це буде трохи дорожче готового рішення, але і ДБЖ не 2к коштує, і потужність буде гарна, потягне потужні пк

є 12ah на 12-100a навантаження, але чим більше навантаження, тим більше перегрів в пасивному корпусі - про це вірно ви підмітили, це особливо важливо для малої ємності, там грітися буде ще більше
під потужне навантаження краще не ставити літій малої єммності
SashkoS
Junior

Повідомлення

LIL2024: 10.06.2024 14:44
2. Давно вже хочу перевести цей УПС на лифер. Але...
Яле я не побачив як була вирішена проблема відвалу АКБ коли він повністю заряджений.
Налаштування максимальної напруги в ДБЖ трохи нижчі, ніж максимальна напруга використовуваного акумулятора, і БМС не відключає. Жертвуємо 5-10% ємності акумулятора
LIL2024: 10.06.2024 14:44 BMS балансує АКБ на останньому етапі заряду і якщо напруга початку балансування не досягнута, АКБ залишається без балансування.
Тому використовується активний балансир, який балансує батарею весь час, а не тільки наприкінці заряду.
LIL2024: 10.06.2024 14:44 Також не зрозуміло як вирішена проблема перегріву. Як відомо SUA1000i не має вентилятора.
Усе залежить від використовуваної потужності. коли цей ДБЖ використовують як ДРЖ (джерело резервного живлення), якщо потужність невелика, то вистачає природного охолодження, якщо споживана потужність призводить до перегрівання, то ставлять додатковий вентилятор так, як у моделі 1500.
LIL2024: 10.06.2024 14:44 Хтось знає як заставити цей УПС виключатись, після завершення роботи ПК? Особливо коли сам ПК вже вимкнений і не може дати УПСу будь які команди...
Хтось вирішував таку проблему?
Ніколи не замислювався, але є термінальна команда "К...К" відключити, інтервали "р" 20/180/300/600 сек. У програмах управління комп'ютером зустрічається розділ запуск програми перед вимкненням. Логіка така ДБЖ надсилає команду комп'ютеру вимкнутись, комп'ютер надсилає команду ДБЖ вимкнутись через 5 хв.
У цього способу начебто є недолік, ДБЖ може не увімкнеться під час відновлення живлення.
LIL2024: 10.06.2024 14:44 3. Бачів вище, що народ використовує вже готові збірки литію, що виглядають як звичайні свинцеві АКБ на 7-9-12 Аг, але з залізо-фосфатом або литий-іоном всередині. Розрядні струми на ті збірки вказані 6...12А,
Так, потрібно підбирати батареї під споживану потужність. Кожен користувач підбирає батареї під своє завдання.
У батареї є короткочасний максимальний струм і тривалий. Струм БМС так само вказується на акумуляторі (правда не всі виробники)
У потужного ліфера зазвичай максимальний тривалий струм розряду 2-3С, звідси і вибирайте собі батарею, якщо хочете знімати з ДБЖ повну потужність 680Вт, то візьмемо нижню межу напруги на акб 20В, для простоти розрахунку струм буде 34А, тобто ваша батарея має бути на рівні 15-20А/год, це в режимі ДБЖ. За умови що батарея може 3С. Для режиму ДРЖ вже рахуйте ємність від необхідного часу роботи.
LIL2024
Junior

Повідомлення

Зібрав збірку 24В на lifepo4 с bms на 40А. Підключив до SUA1000I, по спостерігав...

1.SUA1000I дивно заряджає батареї. Зарядна напруга йде не безперервно, а кожну секунду-дві заряд переривається, дається коротенький розряд (десь на 100 мА) потім знову заряд продовжується. Це показує BMS через bluetooth. Я не повірив, тому повісив на червоний провід до акб струмові кліщі - вони також ці стрибки показують.
Не знаю що то таке... Схоже на асиметричний заряд для десульфатації, як роблять продвинуті ЗУ для свинцю. Або може УПС якось так АКБ тестує.
Вот думаю, як ці стрибки на літій у довготривалій перспективі вплинуть?

2. Коли УПС повертається з батарей на роботу від мережі, чомусь BMS на АКБ падає у захист по короткому замиканню. Батарея відпадає на таймаут КЗ, УПС червону лампу батареї вмикає... Лажа.
Саме коли з батарей на мережу! Коли навпаки зникає світло УПС переходе на живленні від АКБ, все норм. Кліщами зловити шо там за стрибок струму я не зміг, мабуть дуже короткий.
BMS в мене смарт JK BMS 8S на 40А. Рахував, що 40*24= 960Вт повинно вистачити для УПС на 700Вт. А оно чогось коротить... Може щось підкажете?
Відповісти