Выбор клавиатуры под все нужды и направления

Клавиатуры, мыши и прочая периферия
Відповісти
Автор
Повідомлення
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

leif

А чем вам глориус не устроила что замену решили сделать? Просто интересно что в ней не понравилось или она просто сдохла? Если нужна клава с низким откликом это или опто-механики или на магнитных свитчах, обычная механика имеет отклик хуже потому что там есть задержка ввода которую разработчики делают специально чтобы исключить двойное нажатие из-за дребезга контактов, у выше озвученных клавиатур нет такого из-за совершенно другой технологии переключателей которым не нужно делать дополнительную задержку перед вводом, у опто-механики 1мс если частота опроса 1000Гц, может быть и меньше если и частота опроса выше, у магнитных может быть и того меньше но я уже не помню цифры, у обычной механике минимум 5-6мс а может быть и больше, так что Asus Azoth может не лучший выбор если вам вашен низкий отклик бо там же обычная механика, у неё как и у всех обычных механик частота 1000Гц но отклик они обычно не пишут в хар-ках бо он точно выше 1мс.
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Melofon: 19.07.2024 20:18А чем вам глориус не устроила что замену решили сделать? Просто интересно что в ней не понравилось или она просто сдохла?
ні, жива, все працює добре, насправді, жодних проблем з клавою за всі 2.5 роки, що вона у мене, окрім того, що штатні стаби треба одразу викинути, але це, я думаю, не новина для вас. я ще не вирішив, чи хочу заміну, чи залишу gmmk pro, перезберу її з іншими світчами/кейкапами/плейтом, або ж віддам дружині/поставлю в шафу. коли приїде асус подивлюсь і вирішу.

щодо латенсі, то по моїх відчуттях, порівнюючи gmmk pro з "ігровими клавіатурами", вона відчувається повільніше на відгук. ретельно потестувати, порівняти лоб в лоб можливості не було, але побіжно так здалось.

якщо піти на rtings і глянути там тести латенсі, то для gmmk pro це буде 9.5ms, а для azoth 1.8ms (single key latency) або 12.7ms проти 2.5ms (Multi-Key Latency).

придбав новий монітор (PG32UCDM), у якого направду швидкий відкуг, рєзкій як удар серпом по яйцях, як казали в одному відомому фільмі, тож вирішив заодно сетап клавомиші оновити на більш ігровий з нижчою латенсі, подивитись що з цього вийде. зупинився на azoth + Keris II WL ACE.

чи помічу різницю, чи велика вона буде -- не знаю, але спробувати, самому протестувати цей момент з latency є бажання.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Melofon: 19.07.2024 20:18 обычная механика имеет отклик хуже потому что там есть задержка ввода которую разработчики делают специально чтобы исключить двойное нажатие из-за дребезга контактов, у выше озвученных клавиатур нет такого из-за совершенно другой технологии переключателей которым не нужно делать дополнительную задержку перед вводом,
затримку можна робити і після першої рееєстрації натиснення. Тому наявність додаткової затримки це не обов'язково.
(підробиці - дивиться у документаціі QMK,. debouncing strategy - Eager)
Melofon: 19.07.2024 20:18 у опто-механики 1мс если частота опроса 1000Гц, может быть и меньше если и частота опроса выше,
частота опитування usb шини може не співпадати з частотою сканування клавіатурної матриці. Навіть впевнений, не співпадає (бо usb за своїм принципом не гарантує нічого і МК клавіатури чекати запиту usb для сканування - нема сенсу, та і час на сканування треба.
(QMK, matrix scanning)
Melofon: 19.07.2024 20:18 у обычной механике минимум 5-6мс а может быть и больше, так что Asus Azoth может не лучший выбор если вам вашен низкий отклик бо там же обычная механика, у неё как и у всех обычных механик частота 1000Гц но отклик они обычно не пишут в хар-ках бо он точно выше 1мс.
механиці треба час на відновлення статусу після перемикань. але, враховуючи час на реакцію того хто натискає - ті 5, 10, 20мс - не мають значення. Ну, мені не зустрічалися люди, які здатні натиснути клавіши сотні разів на секунду.
leif: 19.07.2024 20:51 щодо латенсі, то по моїх відчуттях, порівнюючи gmmk pro з "ігровими клавіатурами", вона відчувається повільніше на відгук. ретельно потестувати, порівняти лоб в лоб можливості не було, але побіжно так здалось.
вона ж у вас, наскільки знайшов - повністю QMK сумісна. можна було просто перезібрати прошивку, підтюнив параметри і отримати латенсі на рівні асуса скоріш за все...
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

artko
Дякую за підказку. Я бачив колись на цю тему коменти, правда без замірів і конкретики. але щось натхнення в цьому розібратись так і не знайшлось.

Треба буде все ж таки спробувати, порівняти з асусом.
murzik
Member

Повідомлення

брав механічну клавіатуру Evga. Зараз деяккі ккклавіші дуублюють буукви. ЛИше заміна свічів?
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Розетка це капець, замовив клаву в п'ятницю, спочатку пообіцяли доставити 24го (подумав, що трохи довго, але фіг з ним, почекаю), тобто сьогодні. і шо? Нічого не приїхало, замість цього тільки прислали повідомлення, що доставка переноситься на 27 число. 8 днів клавіатура, яка була на сайті як "в наявності" їде з Києва у Львів :tomat: :tomat: :tomat: мені з Китаю на три дні довше їде.

Ну то таке, перепрошую за офтоп.

Подивився тут відео на дозвіллі:


І вирішив, що це треба спробувати також. Тож на додачу до асуса замовив ще й цей разер на оптичних світчах (tkl версію).

Подивимось, що воно таке, тут треба самому тестити і розбиратись. В огляді виглядає досить привабливо, але наскільки мені підійде, наскільки це краще ніж azoth — незрозуміло.

І це я ще до прошивки gmmk pro так і не дійшов.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

leif

Оптика таки шустрее обычной механики, но советую ещё попробовать клавиатуры на магнитных свитчах, во первых они ещё шустрее, а во вторых там очень интересная фишка в том что можно настроить как высоту срабатывания так и высоту выключения, тоесть оно может быть не на одной высоте как на механике и оптике, например срабатывание внизу а выключение вверху или наоборот, в общем там уйма возможностей по настройке срабатывания свитча что для многих геймеров это оказывается очень удобной фишкой в зависимости от игры и стиля, там даже на одну клавишу из-за этой технологии можно забиндить четыре кнопки просто по разному её нажимая.
В общем тут более подробно как оно работает и в чем их фишки:
Kosdnepr
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

murzik
Так, заміна світчів, і так як даблклікати почав не один, то бажано всіх.
Або ж заміна клавіатури вцілому.
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Melofon: 24.07.2024 20:55Оптика таки шустрее обычной механики
тут важливо дивитись на все в комплексі, тому що одна справа це світчі, інша -- сама клава, її залізо і софт.
Melofon: 24.07.2024 20:55попробовать клавиатуры на магнитных свитчах, во первых они ещё шустрее
а звідки такий висновок, що вони швидше? є якісь тести з замірами?
Melofon: 24.07.2024 20:55а во вторых там очень интересная фишка в том что можно настроить как высоту срабатывания так и высоту выключения
так само як і на оптичних світчах другого покоління від разер. від 0.1мм обидва значення і там і там.
Melofon: 24.07.2024 20:55там даже на одну клавишу из-за этой технологии можно забиндить четыре кнопки просто по разному её нажимая.
на разері 2 дії теж можна: на легке натискання і натискання до кінця. більше двох це вже, здається, перебор.

відео я подивився, але наразі не побачив якихось переваг магнітних світчів відносно оптичних. якщо будуть якісь якісні тести порівняння -- буде цікаво глянути.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

leif: 24.07.2024 22:40але наразі не побачив якихось переваг магнітних світчів відносно оптичних. якщо будуть якісь якісні тести порівняння -- буде цікаво глянути.
Ясно, видимо ещё не готов чтобы увидеть ;) , я лично для себя решил что моя следующая клава точно будет на магнитных, механику поюзал не только лет, оптику уже тоже больше двух лет, пора на магнитные переходить, и мне очень зашла эта фишка с регулировкой высоты включения и выключения, это мега-удобно во многих смыслах, что в играх что для печати, не знаю как можно не заметить преимуществ если их только это одно бимба, а по качеству просто надо знать бренды и выбирать из них, есть конечно так себе клавы, но есть и топ качества.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Melofon: 25.07.2024 10:10 и мне очень зашла эта фишка с регулировкой высоты включения и выключения, это мега-удобно во многих смыслах, что в играх что для печати, не знаю как можно не заметить преимуществ если их только это одно бимба
так у вас вже була така клавіатура чи тільки збираєтесь? як можна побачити зручність такої поведінки? (просто не можу вигадати як це використовувати на зараз)

p.s. ех, була колись у мене на спектрумі клавіатура на магнітних перемикачах, хто ж знав, що воно таке продвинуте...
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

artko

А ваша Спектрум тоже имела возможность такой широкой регулировки свитчей? Если нет то не продвинутое, так то я знаю что магнитные свитчи это хорошо забытое старое, но сейчас это уже совсем другие клавиатуры с намного боле широкими возможностями. Я себе могу представить и увидеть её возможности для себя лично, та даже для обычного геймера показанные в видео возможности как по мне очень полезны в некоторых играх, особенно для всяких заядлых для которых малейшее превосходство в управлении даёт результат.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Melofon
звісно ні, тоді ще маркетологи не продавали клавіатури :) тому просто свічі магнітні та усе.

Імхо це ж таки більше іграшка. ті ж tap dance, home row mod, multi layer можливості (незалежні від свічів) як на мене більше корисні. поживемо, побачимо, чи піде воно в массове користування. Для себе я також не бачу де міг би використати можливість регулювання моменту спрацювання на цей час.
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Melofon: 25.07.2024 10:10Ясно, видимо ещё не готов чтобы увидеть
а конкретніше можеш написати? ти уважно прочитав, що я відповів і про висоту спрацювання та скидання і про можливість призначення кількох дій на клавішу у актуального покоління оптичних світчів разер?

наразі я побачив одну відмінність між оптичними світчами разер другого покоління та магнітними від дарк проджект: можливість призначення аж 4х дій на клавішу замість двох у разер. ну... що я можу сказати. удачі в користуванні цією "кілєр фічєю". імхо, більше 2х дій призначати на клавішу це маячня. повне і неповне натискання -- так, це спрацює. натискання на 15%-33%-60%-100% (значення умовні) -- виглядає вкрай сумнівно.

які ще переваги у магнітних світчів перед razer analog optical switches gen 2 побачив ти особисто, які я, як ти кажеш, не готовий був побачити?

тільки, знову ж таки, повторюсь: якщо ти стверджуєш, що вони швидші ніж оптичні, то наведи пруф, щоб не бути балаболом.

Відправлено через 2 хвилини 15 секунд:
тим часом понеслось:


:popcorn: :popcorn: :popcorn:

чекаємо поки підтягнуться інші виробники. нікуди вони, судячи з усього, не дінуться вже.

Відправлено через 4 години 51 хвилину 21 секунду:
дякую представнику розетки, який читає цей топік :laugh:
мої скарги були почуті і я отримав azoth вже сьогодні. поки що кілька годин використовую, але вже можу впевнено сказати, що в іграх різниця з gmmk pro відчувається одразу, а бездротове 2.4гц з'єднання дійсно працює чудово. це очевидно швидша клавіатура і чим швидше гра тим більше це відчувається.

стокові світчі nx red в цілому пристойні, але нічого особливого. а от змащені стаби, які так хвалили в оглядах, не виправдали сподівань: у мене пробіл з одного боку недозмастили -- трошечки цокає при зовсім легенькому постукуванню по клавіші з лівого краю, це треба буде виправляти. хоча інші стаби дійсно норм.
також не сильно сподобалось, що нижня частина корпусу пластикова, хоча в цілому враження від набору тексту досить непогані хоч тактильно хоч по звуку.
ну дисплейчик прикольний, але крутилка на gmmk pro краще. поки такі враження. чекаю huntsman v3pro і продовжу експеримент.
evgeniyproweb
Member
Аватар користувача
Звідки: Zaporizhzhya

Повідомлення

leif: 25.07.2024 23:26 чекаю huntsman v3pro і продовжу експеримент.
эту Razer Huntsman V3 Pro Mini Analog Optical Switch Gen-2 ?
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

evgeniyproweb
TKL версію.
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

отже, отримав і трохи потестив Razer Huntsman V3 Pro TKL.
спойлер
Зображення
оновив прошивку, активував той самий snap tap скатав пару каток в овервотч. і шо я вам маю сказати, ця "чітєрська" фіча це дійсно доволі круто, в такому вигляді грати на цій клавіатурі краще ніж на асусі, це без варіантів. з gmmk pro (яка зараз у мене знаходиться на стадії повного ребілду з заміною шумки, плейту, світчів і кейкапів), думаю, порівнювати навіть не треба починати, це різні виміри в тому, що стосується гамінгу.

але при цьому звук який разер видає при активному клацанні і загальнге відчуття від клави...
спойлер
Зображення
ні в яке порівняння не йде з azoth, все погано.

що з цим всім робити поки не ясно. в підсумку асус виглядає як класний збалансований варіант, який і достатньо приємний по звуку/тактильно, при цьому вельми швидкий, непогано виглядає, ще й з різними фішками типу гарного бездротового з'єднання, дисплеєм тощо. але грати на разері все ж однозначно краще. а gmmk pro по своєму гарна клавіатура, якщо не грати. ще подивлюсь, що з цим модифікаціями у мене з нею вийде.

ну це не кажучи вже про те, що, закуповуючись світчами та кейкапами для асуса і gmmk pro, я до купи купив ще одну клавіатуру (не ігрову) -- akko spr67. більше клавіатур богу клавіатур :pray: :laugh:

якийсь час поюзаю все по черзі, потім буду вирішувати що залишати, що продавати і чи продавати взагалі.

Відправлено через 13 хвилин 15 секунд:
Насправді треба просто дочекатись wooting 80ку. Все в одному! B-) :super: :idea:
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 28.07.2024 19:11якийсь час поюзаю все по черзі, потім буду вирішувати що залишати, що продавати і чи продавати взагалі.
наюзався короче :lol: :lol: :lol:

повернув разер. ну його нафіг такими погрємухами користуватись, які б вони не були швидкі.

але також повернув і асус. це хороша клавіатура, але все таки до кастомів навіть початкового рівня типу gmmk pro вона не дотягує саме по негамінг складовій. якщо ви не сильно угоріли по клавіатурній темі і хочете щось середньо/універсальне з нахилом в гамінг, то цілком собі класний варіант.

я ж ітого нині залишвся з:
- gmmk pro. стаби nightwalker, шумка stupid fish, плейт FR4 від avx works, світчі purple panda змащені вручну трібозісом, кейкапи наразі wuque studio poker (PBT). з часом ця клава все ж таки буде замінена на більш ігровий кастом типу wooting 80ки або boog 75 (якщо в корпусі від zoom75 :gigi: ) і т.д. в процесі вибору.
- akko spr67. надзивичайна клава за свої гроші, категорично та наполегливо рекомендую всім. наразі стоять стокові стаби (бо pcb-маунт ТХ не влізли в плейт, скоро приїдуть плейт-маунт TX на заміну), світчі HMX cloud, кейкапи GMK Botanical white (ABS). ця клава дуже цікаво звучить/відчувається і з PBT кейкапами від nicepbt та світчами emogogo linear, та в інших варіаціях. я ще навіть не все спробував на ній, що хотілось. але це просто чудова клавіатура.
спойлер
Зображення
Зображення
на тижні, мабуть, буду брати бербоун QK75N, тож клавіатурні пригоди продовжаться :kbd: :write:
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

поповнення підїхало: QK75N black. на цей раз я задоволений на всі 100, бербоун направду якісний і вартує своїх грошей без жодного сумніву:
спойлер
Зображення
Зображення
Зображення
наразі rклавіатура зібрана в вигляді: всі комплектні фоами, POM плейт, стаби TX, світчі emogogo linear, кейкапи NicePBT Morse Code. звук і тактильні відчуття дуже сподобались. далі будуть експерименти з вийманнями фоамів, різноманітними світчами та кейкапами, обов'язково хочу докупити FR4 плейт а також PC плейт. і так далі :rotate: :kbd: :rotate:
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

leif

Это другое дело :up: , а все эти Асус и Рэйзер я бы себе точно не купил бы, мне хватило попробовать поклацать их в магазе, все они не стоят своих денег как по мне.
Відповісти