APC Smart-UPS SUA1000I (Заміна батарей, калібрування, софт)

Клавиатуры, мыши и прочая периферия
Автор
Повідомлення
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

БМС варто брати мінімум на 80 А, або навіть на 100 А. Бо 40 А - це ви якось надто оптимістично порахували. Той великий трансформатор, сам по собі, має великі власні "пускові" струми.
LIL2024
Junior

Повідомлення

Та про пускові струми то зрозуміло... Не зрозуміло, якого чорта УПС бере ці струми з АКБ а не з мережі 220В на яку переходить. Щось тут не так!

А ще в голові крутиться питання "що робити, якщо я вкину гроші на нову BMS 100A, а з нею буде теж саме"?Невідомо наскільки там струм стрибає...

Глянув BMS на 100А, жесть, вона більше мого АКБ за розмірами...
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

LIL2024: 11.07.2024 18:14 Вот думаю, як ці стрибки на літій у довготривалій перспективі вплинуть?
Ніяк.
LIL2024: 11.07.2024 18:142. Коли УПС повертається з батарей на роботу від мережі, чомусь BMS на АКБ падає у захист по короткому замиканню. Батарея відпадає на таймаут КЗ, УПС червону лампу батареї вмикає... Лажа.
Саме коли з батарей на мережу! Коли навпаки зникає світло УПС переходе на живленні від АКБ, все норм. Кліщами зловити шо там за стрибок струму я не зміг, мабуть дуже короткий.
BMS в мене смарт JK BMS 8S на 40А. Рахував, що 40*24= 960Вт повинно вистачити для УПС на 700Вт. А оно чогось коротить... Може щось підкажете?
Що стоїть в SCP Delay бмс-ки?

Відправлено через 2 хвилини 39 секунд:
Vovk_Z: 11.07.2024 20:20 БМС варто брати мінімум на 80 А, або навіть на 100 А. Бо 40 А - це ви якось надто оптимістично порахували. Той великий трансформатор, сам по собі, має великі власні "пускові" струми.
То перебір, 40-ка має пікове короткочасне (до 2 хв) перевантаження до 60А, цього має вистачати.
У мене з ДБЖ на 840Вт стоїть 60-ка номінальна, нормально все з нею.
LIL2024
Junior

Повідомлення

В SCP Delay прописані дефолтні 1500 микросекунд.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

LIL2024: 12.07.2024 07:56 В SCP Delay прописані дефолтні 1500 микросекунд.
Спробуйте 3000 поставити.
LIL2024
Junior

Повідомлення

Не впевнений, що це безпечно.
Я так розумію, зараз струм більше 60А (стільки витримує плата) жарить начинку плати 1500 мс і потім спрацьовує захист.
То поставлю я 3000... І цей струм буде жарити плату вдвічі більший час. Можливо колись BMS цього не переживе...

А літій без BMS - це досить пожежонебезпеча річ.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Безпечно, 3000 ставлять коли від АКБ запускаються насоси або інші двигуни з високими пусковими струмами.

Відправлено через 1 хвилину 52 секунди:
LIL2024: 12.07.2024 12:17 жарить начинку плати 1500 мс і потім спрацьовує захист.
Не мс (мілісекунд), а мкс (мікросекунд). 3000мкс - це 0,003с.

Відправлено через 5 хвилин 31 секунду:
LIL2024: 12.07.2024 12:17 А літій без BMS - це досить пожежонебезпеча річ.
Ліфепо4 не горить, не плутайте з NCM. Але, тим не менш, без БМС його використовувати не можна, бо просто вграєте комірки.
SashkoS
Junior

Повідомлення

LIL2024: 11.07.2024 20:38 Та про пускові струми то зрозуміло... Не зрозуміло, якого чорта УПС бере ці струми з АКБ а не з мережі 220В на яку переходить. Щось тут не так!
Немає там пускових струмів, це струм перехідного процессу. Джерелом може бути наприклад зарядний пристрий, або імпульс з трансформатору.
Цей параметр БМС якраз і відповідає за перехідні процеси, скільки часу БМС на нього відводить, іноді допомагає феритовий фільтр на дроті батареї. Але частіше просто збільште час як радили вище
Wexel
Junior
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Добрий день.
Є власником SUA1000I.
Десь пітора роки тому купив нові батареї для ДБЖ (самі дешеві і які були в наявності, здається Матрікс) при блекаутах і якщо на початку ПК/Роутер спокійно тримали більше години (чисто роутер і ноут більше 4 годин), то зараз при відключеннях тримає 5хв і вирубається. Думаю прийшов час замінити і потрібна ваша допомога, які зараз взагалі є варіанти?

Робити якусь збірку/спайку вручну з контролерами і т.п. не буду, так як є страх накосячити + відсутність навичок.
По дефолту думаю взяти CSB Battery GP12120 2 шт, ціна за 1 шт від 1700грн.
Другий варіант розглядаю LogicPower LiFePО4 12V - 12 Ah 2шт, ціна за 1 шт від 2000грн. Але на скільки я розумію, в цьому випадку по автономності я нічого не виграю, а тільки в швидкості зарядки акумуляторів.
Третій варіант, це взяти умовний гелевий акумулятор Altek ABT-40Ah/12V GEL 1 шт, ціна від 5000 грн, де, якщо я правильно зрозумів, виграю в автономності, але заряджатися він буде в рази довше.

Можливо є якісь інші варіанти і взагалі, як буде себе почувати ДБЖ заряджаючи акумулятори іншого типу. Спец кабеля не маю і не разу не змінював внутрішні налаштування. Якщо теоретично можна поставити гелевий акумулятор з більшою ємністю, але для цього потрібен фірмовий кабель, щоб перепрограмувати токи, буду вдячний за уточнення.
В пріорітеті, автономність не гірше стокових батарей і відновлення якнайшвидше ємності акумуляторів, коли світло знову буде вмикатися не більше ніж на 2 години.
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Wexel: 30.07.2024 12:43 Добрий день.
Є власником SUA1000I.
Десь пітора роки тому купив нові батареї для ДБЖ (самі дешеві і які були в наявності, здається Матрікс) при блекаутах і якщо на початку ПК/Роутер спокійно тримали більше години (чисто роутер і ноут більше 4 годин), то зараз при відключеннях тримає 5хв і вирубається. Думаю прийшов час замінити і потрібна ваша допомога, які зараз взагалі є варіанти?

Робити якусь збірку/спайку вручну з контролерами і т.п. не буду, так як є страх накосячити + відсутність навичок.
По дефолту думаю взяти CSB Battery GP12120 2 шт, ціна за 1 шт від 1700грн.
Другий варіант розглядаю LogicPower LiFePО4 12V - 12 Ah 2шт, ціна за 1 шт від 2000грн. Але на скільки я розумію, в цьому випадку по автономності я нічого не виграю, а тільки в швидкості зарядки акумуляторів.
Третій варіант, це взяти умовний гелевий акумулятор Altek ABT-40Ah/12V GEL 1 шт, ціна від 5000 грн, де, якщо я правильно зрозумів, виграю в автономності, але заряджатися він буде в рази довше.

Можливо є якісь інші варіанти і взагалі, як буде себе почувати ДБЖ заряджаючи акумулятори іншого типу. Спец кабеля не маю і не разу не змінював внутрішні налаштування. Якщо теоретично можна поставити гелевий акумулятор з більшою ємністю, але для цього потрібен фірмовий кабель, щоб перепрограмувати токи, буду вдячний за уточнення.
В пріорітеті, автономність не гірше стокових батарей і відновлення якнайшвидше ємності акумуляторів, коли світло знову буде вмикатися не більше ніж на 2 години.
вітаю, lifepo беруть, для більшої тривалості роботи від батареї
а також щоб заощадити на заміні батарей кожні 1-2-3 роки, в вашому випадку півтора роки

нажаль зарядка тут всього 70w, тому не розраховуйте що цей дбж зарядиться за пару годин, наче зарядна станція
Wexel
Junior
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Smok
Дякую Вам за відповідь.
Чому lifepo для більш тривалої роботи від батарей, якщо умовні АГМ та lifepo мають однакові параметри 12/12, чи Ви мали на увазі, що батареї lifepo мають більший життєвий цикл, ніж АГМ?

Якщо я куплю 2 батареї lifepo і встановлю в ДБЖ, чи потрібно проводити ще якісь маніпуляції з "налаштування"?
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Wexel: 30.07.2024 16:09 Smok
Дякую Вам за відповідь, але чому lifepo для більш тривалої роботи від батарей, якщо умовні АГМ та lifepo мають однакові параметри 12/12, чи Ви мали на увазі, що батареї lifepo мають більший життєвий цикл, ніж АГМ?

Якщо я куплю 2 батареї lifepo і встановлю в ДБЖ, чи потрібно проводити ще якісь маніпуляції з "налаштування"?
кажуть що ємність AGM батареї треба фактично ділити на 2, бо та ємність що написана є реальною тільки при малих навантаженнях
до того ж вграти таку батарею можна менш ніж за 100 циклів (мені здається у вас приблизно такі цифри і вийшли), ще й дуже швидко падає ємність AGM батареї при повних циклах заряд-розряд
lifepo батареї зазвичай можуть спокійно працювати при великих навантаженнях 1-2С - 1-2 ємності, тобто 12аг батарея віддасть близько 12аг, при навантаженні 12-24а, ще й циклів таких може бути 2000-3000, проти 20-50 у AGM
тому я не бачу причин брати свинець, гель, карбон та інше, навіть якщо вони в 2-3 рази дешевші за lifepo

по налаштуванню тут писали, що треба зкинути якийсь регистр, для збросу ємності в мізках ДБЖ, щоб ДБЖ віддавав повну ємність
особисто я нічого не робив, 4 години без світла спокійно тримає, споживання пк + моніки + роутер близько 100w
Wexel
Junior
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Промоніторив доступні позиції і звернув увагу що деякі lifepo4 акумулятори продаються з BMS (якщо я правильно зрозумів, то це плата контролю заряду/розряду), а деякі без цієї плати. На який краще звертати увагу? Почитав в темі, що користувачі, які самі збирали акумулятори на lifepo4 елементах ставили такий, щоб не було перезаряду, але з іншої сторони, ці плати іноді відключали від ДБЖ акуми і це викликає незручності. Так на які "готові" акуми краще звернути увагу?
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Wexel: 30.07.2024 17:44 Промоніторив доступні позиції і звернув увагу що деякі lifepo4 акумулятори продаються з BMS (якщо я правильно зрозумів, то це плата контролю заряду/розряду), а деякі без цієї плати. На який краще звертати увагу? Почитав в темі, що користувачі, які самі збирали акумулятори на lifepo4 елементах ставили такий, щоб не було перезаряду, але з іншої сторони, ці плати іноді відключали від ДБЖ акуми і це викликає незручності. Так на які "готові" акуми краще звернути увагу?
під цей дбж треба ставити 1 акум 24v з bms, і бажано з активним балансиром на 1а+, 2 по 12в краще не ставити, бо коли на одному акуму на 12в буде перезаряд і бмс буде його відмикати, то буде вилазити помилка по акумам, бо напруга буде просідати до 12в

іншими словами можна купити такі lifepo 12в, які разом будуть працювати гірше за 2 AGM, тому люди беруть AGM, щоб не заморачуватись
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Wexel: 30.07.2024 12:43 Добрий день.
Є власником SUA1000I.
Десь пітора роки тому купив нові батареї для ДБЖ (самі дешеві і які були в наявності, здається Матрікс) при блекаутах і якщо на початку ПК/Роутер спокійно тримали більше години (чисто роутер і ноут більше 4 годин), то зараз при відключеннях тримає 5хв і вирубається. Думаю прийшов час замінити і потрібна ваша допомога, які зараз взагалі є варіанти?
Є варіант припинити це знущання, бо ви просто купу енергії спалюєте в нікуди, по-перше на подвійне (навіть, потрійне) перетворення, по-друге, у ДБЖ власне споживання десь 25-30Вт, тобто, якщо роутер споживає 5-10Вт, то ви в три рази більше енергії просто витрачаєте на нагрів повітря.
Краще зберіть окрему систему на ліфепо4 батареях з ВЧ-інвертором і окремим зарядним пристроєм, а не займайтесь мазохізмом.
Задача ДБЖ - зберегти живлення навантаження, коли пропадає світло для коректного завершення роботи, він вкрай неефективний, якщо його ганяти годинами. Ще й ж заражається дуже повільно.
Wexel
Junior
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

GreenMile
Вдома вже є гелева сотка з інвертором, на яку я перевісив роутер та користуюся ноутом за необхідністю, а свій ДБЖ хотів "апгрейнути" в допомогу до інвертора, але подивився по цінах і зрозумів що 24в lifepo 10-40Аh немає, або майже немає в наявності, а брати 100 на ДБЖ фактично немає сенсу, та і ціна там космос. Тепер розумію, чому багато користувачів самі збирають такі акумулятори.
Дякую за Ваш відгук. Дійсно, в чомусь Ви праві і можливо я забагато хочу від мого ДБЖ.) Для виконання своєї задачі і без заморочок поки зупинюся на звичайних АГМ акумах, а для автономності краще збирати окрему повноцінну систему.
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Wexel: 30.07.2024 20:15 GreenMile
Дякую за Ваш відгук. Дійсно, в чомусь Ви праві і можливо я забагато хочу від мого ДБЖ.) Для виконання своєї задачі і без заморочок поки зупинюся на звичайних АГМ акумах, а для автономності краще збирати окрему повноцінну систему.
ще як варіант - продати цей дбж та купити зарядну станцію, типу eb3a
там і зарядка швидша, і lifepo з завода, і ціна +- як APC Smart-UPS SUA1000I, але менше дозволене навантаження
Alexsandr
Member

Повідомлення

Wexel: 30.07.2024 20:15 GreenMile
Вдома вже є гелева сотка з інвертором, на яку я перевісив роутер та користуюся ноутом за необхідністю, а свій ДБЖ хотів "апгрейнути" в допомогу до інвертора, але подивився по цінах і зрозумів що 24в lifepo 10-40Аh немає, або майже немає в наявності, а брати 100 на ДБЖ фактично немає сенсу, та і ціна там космос. Тепер розумію, чому багато користувачів самі збирають такі акумулятори.
Дякую за Ваш відгук. Дійсно, в чомусь Ви праві і можливо я забагато хочу від мого ДБЖ.) Для виконання своєї задачі і без заморочок поки зупинюся на звичайних АГМ акумах, а для автономності краще збирати окрему повноцінну систему.
Где-то видело отзывы, на литии ИБП тянет раза в два дольше. Ресурс выше, да долго заряжается, но лишним резерв по питанию не будет.
Anatoliy67
Junior

Повідомлення

Добрий день! Як відкалібрувати ДБЖ APC Smart-UPS 1000 після заміни акумуляторів, якщо є тільки кабель на USB-порт?
photon
Junior
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Anatoliy67: 19.08.2024 15:21 Як відкалібрувати ДБЖ APC Smart-UPS 1000 після заміни акумуляторів, якщо є тільки кабель на USB-порт?
Якщо до заміни світився червоний індикатор батареї, а після заміни більше не світить, то калібрування пройшло успішно.
Відповісти