Вибір павербанку

Клавиатуры, мыши и прочая периферия
Відповісти
Автор
Повідомлення
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Доброго дня.
Удома останній раз електрики не було більше 3 діб, а на роботі, куди їжджу 3 рази в тиждень, поки що електрика як правило є, тож павербанк був би дуже доречним, а я в своєму житті не тримав в руках ще жодного, бо власне і свій перший смартфон купив цього року влітку.
Думав спочатку просто замовити найпопулярнішу модель павербанку на Hotline - Xiaomi Redmi Power Bank 20000mAh Black (VXN4304GL). Тим більше що мій смартфон теж Xiaomi Redmi.
Можна у смартфоні переглядати офлайн попередньо закачані з Youtube відеоролики чи з Флібусти книжки.
Але все рівно Андроїд на маленькому сенсорному екрані - це за можливостями кульгава на обидві ноги жалюгідна подоба в порівнянні з Windows із клавомишею. Тож у майбутньому, якщо ситуація з перебоями в електриці надовго, то обов'язково буду купувати ноутбук і тоді не надто потрібним мені стане смартфон, перемкнеться основна увага на ноутбук, тим більше його можна брати надвір, коли пасу кіз, на відміну від стаціонарного компа. Можна буде і бензогенератор малопотужний для зарядки ноута чи для роботи компа/телевізора прикупити. Але поки ні на ноут, ні на бензогенератор грошей катма, і в найближчій перспективі не передбачається, тож доведеться хоча б втикати в смартфон при відсутності електрики, особливо зимою, коли в садку-городі роботи нема.
Побачив на Хотлайні, що при виборі павербанку є можливість виставити фільтр "Зарядка ноутбука". (Є ще корисний функціонал ліхтарика, але він пересікається з функціоналом зарядки ноута здається тільки в моделі за 7000 грн., а так якщо обирати, то думаю просто краще світити компактним смартфоном чи купити ще один ліхтарик за 150-350 грн., ніж світити павербанком на 700 грам і відмовитися від можливості заряджати ноут). Вирішив, що зарядка ноута - це буде дуже корисний функціонал на майбутнє, тож поставив цей фільтр і вивів результати, починаючи з найдешевших: https://hotline.ua/ua/mobile/universalnye-batarei/575017/?sort=priceUp Виявляється, що функціонал зарядки ноутбука значно зменшує вибір доступних моделей десь аж на порядок. Є модель 10000 мАг та 15000 мАг, які я відмітаю зразу. Залишається:

KENSA KP-68 20000mAh White 1999 грн в 1 магазині
Intenso PD20000 20000mAh (PB930227, 7332354) від 1850 грн. в 5 магазинах
Xiaomi Mi Power Bank 3 20000mAh (VXN4258CN, PLM18ZM) від 2189 грн. в 2 магазинах
Swissten Power Line 30000 mAh 20W (22013914) 2220 грн. в 1 магазині
Belkin 20000mAh 15W Blue (BPB012BTBL) від 2499 в 3 магазинах

Ну і далі моделі від 3000 грн. і більше, а з грошима дуже туго і не хотілося б багато на павербанк витрачати. Тобто вибір став дуже й дуже обмежений, якщо хочу, щоб цей павербанк в майбутньому можна було використати для зарядки ноута, а не тільки смартфона.
Наскільки я зрозумів, Belkin вважається якісним брендом, Xiaomi - просто дуже відомий бренд, а бренди KENSA, Intenso, Swissten мені взагалі нічого не кажуть. Але модель Swissten на 30000 мАг на фоні інших за ціною і характеристиками виглядає ну дуже вже смачно. Та й цей єдиний магазин, де вона продається, я добре знаю, можу купувати там зручно через метро самовивозом при відсутності електрики в магазині і вони мені нещодавно успішно, хай і довго, замінили безперебійник по гарантії. Написано, що ця модель типу новинка, на неї зараз типу акція, ну і відгуків у Інтернеті на новинку поки не знайшов. Тож я поспішив зробити замовлення, а то ще закінчиться знижка на чорну п'ятницю/кіберпонеділок, розкуплять в єдиному магазині чи що там.
Раджуся з вами, може хтось має досвід в павербанках, бо у мене він нульовий, підкажіть, будь ласка, якщо щось зможете.

Питання:
1. Як думаєте, варто купувати цю модель Swissten Power Line 30000 mAh 20W? Якщо написано 30000 мА*год на літій-полімерному акумуляторі, то це дійсно дасть віддачу? Чи може краще шукати якийсь більш відомий і надійний бренд/модель, бо можуть виникнути якісь підводні камені?
2. Якщо я буду купляти недорогий малопотужний ноут з інтегрованим відео з упором на максимальну автономність, то можливість його заряджати/запускати в майбутньому від такого павербанка не зменшить мені вибір при купівлі ноутбука? Будь який такий ноутбук можна буде від павербанка через USB-C під'єднувати, чи потрібно шукати ноутбук саме з можливістю заряджати його через USB-C? На ek.ua при виборі ноутбука є фільтр "Живлення USB-C (Power Delivery)", але наскільки я зрозумів, цей фільтр відповідає за можливість заряджати зовнішній пристрій по USB-C від ноутбука, а не навпаки заряджати ноутбук від павербанку. Наводжу опис цієї галочки під спойлером:
Живлення USB-C (Power Delivery)
Power Delivery (зарядка через USB C)
Наявність у ноутбуці хоча б одного роз'єму USB С з підтримкою технології Power Delivery.

Нагадаємо, USB С являє собою найновіший тип USB-роз'єму — з невеликими розмірами і зручною двосторонньою конструкцією. А підтримка Power Delivery дає змогу такому роз'єму як мінімум видавати на зовнішній пристрій живлення потужністю до 100 Вт — зрозуміло, якщо під'єднаний пристрій також підтримує цю технологію. При цьому фактична потужність живлення узгоджується між лептопом і гаджет, що заряджається, таким чином, щоб досягти максимальної ефективності без перевантажень. Подібні можливості особливо корисні при зарядці смартфонів, планшетів та іншої портативної електроніки — час зарядки помітно зменшується (зрозуміло, за умови, що гаджет також підтримує Power Delivery або сумісну технологію швидкої зарядки). Крім того, ця функція може стати в нагоді для деякої USB-периферії з підвищеними вимогами до потужності живлення. А деякі лептопи з Power Delivery здатні використовувати цю технологію і для зарядки власної батареї — це, крім іншого, дає змогу «заправлятися» від будь-якого ЗП або повербанку зі штекером USB С і функцією Power Delivery.
3. У моєї тітки з внучкою бюджетний ноутбук HP 250 G5 (Core i3, 8 Гб) десь п'ятирічної давнини і теж зараз гостро стоїть питання забезпечити його живлення. Якщо порекомендувати їй купити цю модель павербанка Swissten на 30000 мАг або інші з можливістю заряджати ноутбук, то чи зможуть вони заряджати/підключати свій ноутбук від такого павербанка? Як точно це взнати? (Можна в принципі, щоб купив спочатку я, потім перевірити, чи працює їхній ноут від мого павербанка, а потім вже купувати павербанк їм. Чи зразу можна купувати?)

Вибачте, що знову багато понаписував, ніяк не вдається формулювати питання коротко.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kassatka: 27.11.2022 11:13Вибачте, що знову багато понаписував, ніяк не вдається формулювати питання коротко.
1 ні
2 недорогий малопотужний ноут з інтегрованим відео з упором на максимальну автономність - вони дорогі. по PD заряджати від павербанка можна. Baseus 65W 30 0000 mAh або Romoss якийсь або Хаомі.
3 в ноутбук HP 250 G5 немає PD взагалі. якщо буде з ним на 65, то павербанк з PD на 65 буде заряджати. ноутбук з PD 100 павербанк на 65 заряджати не буде.
4 переставай дивитись сміття в розділі павербанки. це все непрацюючий мотлох. Хаоми-Редмі-Базуес-Ромосс-власні 18650.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Hotspur
Дуже дякую за повну відповідь. Ну ясно, зрозумів, що для ноута треба брати павербанк 65 Вт, а не 20 Вт, і що від цього дешевого ноунейм барахла навряд якийсь ноут заживити можна, хоча вони й пишуть, що типу можна. Значить так і буде, фокус типу не вдався. :(
Hotspur: 27.11.2022 11:33 недорогий малопотужний ноут з інтегрованим відео з упором на максимальну автономність - вони дорогі.

Ну так, ціни я довго на ноути дивився, дійсно такі ноути значно дорожчі за базові 6000-10000 грн. Просто мав на увазі, що значно дешевші, ніж ходові ігрові та високопродуктивні робочі моделі, особливо якщо брати якісь Pentium з UHD 600/605, а не Intel Core чи AMD Ryzen. Якщо візьму за ціль, назбираю 17-25 тис. грн. на нову високоавтономну модель Full HD, не захочу, то куплю дешевше менш автономну чи щось з б/в. Головне, що ноут в будь-якому разі буде обиратися економний до енергоспоживання і не надто потужний.
Hotspur: 27.11.2022 11:33 Baseus 65W 30 0000 mAh або Romoss якийсь або Хаомі.
Подивився на 65 Вт 30000 мАг моделі - це просто жах. Romoss чи Xiaomi з такими параметрами щось не знаходжу, можливо розкупили.
Baseus Amblight Digital Display Quick Charge 65W 30000mAh є в білому та чорному варіантах (мені фіолетово), вранці був від 6450 грн. і тільки в одному магазині 5800 грн., зараз увечері ніби можна як білий, так і чорний в одному магазі за 5500 грн. купити. Але в будь-якому разі викладати зараз такі гроші з розрахунку на майбутній ноут, я поки що не готовий. Нема в мене зараз фінансів, буде на днях десь 4000 грн. з яких 900 грн. треба віддати за батарейки/ліхтарики та інше і ще комуналка 1400 грн. борг висить. Та за ці 6000 грн. можна реально готовий ноут купити! Новий на гарантії, якщо найгівняніший з 1366x768 екраном, або можна й Full HD з більш-менш кращими характеристиками, якщо по б/в ринку на ОЛХ поритися. І не втикати як лох у маленький сенсорний смартфон, а як ПК-боярин з клавомишкою перед екраном Вінди сидіти. А тут просто павербанк за ці гроші. Та й докласти трохи грошей до 10000-14000 грн. і можна вже бензогенератор 800 Вт купити і не думати про павербанки для ноутів, і взагалі купу різних пристроїв на будь-який смак підключати, окрім кіловаттних. І смартфон з доволі пристойними характеристиками я за ці 6500 грн. не так давно купив. Все ж таки я порівнюю ціну не тільки з можливостями свого гаманця на даний момент, а й з тим наскільки багато функціоналу і віддачі може дати пристрій сам один власними силами. З такої точки зору топовий телевізор за 1000 баксів виглядає норм, бо сам по собі телевізор на дуже багато здатний, це цілий автономний пристрій багатого функціоналу з власним процом, графічною підсистемою, оперативкою та постійною пам'яттю. А от відеокарта за такі ж гроші - це всього лише одна з комплектуючих компа, хай і навіть найскладніше, без купи інших комплектуючих в комплекті вона просто зайва залізяка. От цілий системник - це вже інша річ, він пофункціональніше телевізора буде. Так само й тут, одне діло повністю робочий смартфон чи дешевий ноутбук за 6000 грн., це вже цілий мінікомп'ютер, друга річ просто павербанк. Ну не готовий я поки що віддати за павербанк з можливостями заживити ноут в майбутньому, а зараз просто щоб було чим пару раз зарядити смартфон стільки, як за найдешевший ноут. :weep: Дуже вже дорогі зараз павербанки. От якби вже був гідний ноут отой що за 17-25 тис. грн. на руках, тоді можна й за павербанк для нього за 6000 грн. думати.
Або куплю зараз якийсь бюджетний павербанк, або буду ще мінімум цілий місяць час від часу сумно на заряд смартфона поглядати і все економити заряд чи взагалі без смартфона тільки ліхтариком з дюраселками з усіх "високотехнологічних" девайсів користуватися. :weep:
Вибачте за ниття, може я трохи запізнився з купівлею павербанку, треба було напевне раніше, коли я вчасно в середині жовтня терміново реле напруги та безперебійник придбав, поки вони не почали дорожчати й зникати з продажу.
Hotspur: 27.11.2022 11:33 власні 18650
Не дуже я спец по саморобним пристроям, особливо незнайомої категорії. Он нещодавно допоміг школяру 7 класу придбати й налаштувати старий б/в комп - бачу він під'єднав до цього компа через USB проводочками якусь платку а до платки під'єднано теж іншими проводочками щось типу двох пальчикових батарейок в обгортці. Спитав, що то таке в нього. Він відповів, що павербанк. Тож у компах він поки що чайник, а от в павербанках виходить ас у порівнянні зі мною. :) Я поки що конструювати і використовувати подібні саморобні пристрої не готовий, краще якийсь бюджетний павербанк з магазину куплю, щоб як не ноут, то хоча б смартфон заряджав і був високої ємності, бо сам смартфон має батарею аж 6000 мА*год.
Hotspur: 27.11.2022 11:33 4 переставай дивитись сміття в розділі павербанки. це все непрацюючий мотлох.
Вибачаюся, а в якому такому сенсі непрацюючий? Ну не може ж бути, що куплю новенький павербанк з гарантією, а він взагалі нічого не може, навіть смартфона зарядити. В будь-якому разі я матиму право протягом 2 тижнів в такому разі прийти в магаз, сказати, що продали фуфло і затребувати назад гроші.
У чому конкретно може бути підвох?
1. ноунеймовський акумулятор з заявленими типу 30000 мА*год по факту зможе зарядити смартфон менше раз, ніж 20000 мА*год від популярної моделі Xiaomi Redmi за ці ж самі гроші?
2. Ці 30000 мА*год виявляться нечесними, порахованими не при стандартній, а при меншій напрузі чи взятими зі стелі як бажане, але реально не достижиме?
3. Він реально міститиме в собі заряд 30000 мА*год, але будуть дуже великими втрати при заряджанні смартфона, тому доведеться множити ці 30000 на якийсь нуль цілих мало десятих коефіціент?
4. Низька надійність роботи. Швидко вийде з ладу, особливо при активному користуванні?


Просто я можу не підтверджувати, коли будуть дзвонити з приводу нового замовлення цього ноунейм-павербанку 30000 мА*год і купити трішки дешевше, скажімо найбільш ходову модель Xiaomi Redmi на 20000 мА*год. Чи подивитися, щоб з ліхтариком моделька була, раз все рівно про зарядку ноутбука в такій ціновій категорії думати не варто. Але чисто хочеться ризикнути й спробувати цей ноунейм-новинку, що тільки в одному магазі продається, протестувати, а потім тут відписатися, відгук на Хотлайні можна буде додати, бо взагалі ніде відгуків нема. :) Скільки раз, скажімо, зможу від нього мій смартфон з вбудованим 6000 мА*год зарядити.
moonlight49
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Друже, тобі потрібен щось типу такого павер банку але треба дивитись на потужність блоку живлення ноута.
Та кабель до нього, що буде робити тріггер на потрібну напругу: https://www.aliexpress.com/item/1005004056958007.html
Звісно у Україні це вкрай важко знайти, або по оверпрайзу на олх, або aliexpress.

Ліхтарики https://www.ixbt.com/live/flashlight/vy ... antov.html
dimus8210
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

якщо "павербанк" не потребує мобільності то можна взяти автомобільний зарядник для ноутбука+любий 12в акум, я взяв на промі ноунейм китайчатину з перемиканням напруги від 12в до 24в на 120ватт за 675грн, також на ньому є usb пишуть що 1А, в потужності його не впевнений, але старенький ноут на амд е1 тягне нормально, не гріється.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kassatka: 27.11.2022 23:22Вибачаюся, а в якому такому сенсі непрацюючий? Ну не може ж бути, що куплю новенький павербанк з гарантією, а він взагалі нічого не може, навіть смартфона зарядити.
може взагалі не працювати. купляти можна тільки відомі фірми і ту ж хаомі потім перевіряти на підробки по номеру на коробці. поганий павербанк може спалити не тільки телефон але і квартиру чи будинок. випадків повно

Відправлено через 49 секунд:
dimus8210: 28.11.2022 00:25автомобільний зарядник для ноутбука+любий 12в акум
по перше не любий акум. по друге чим акум заряджати ? :gigi: . не все так просто

Відправлено через 3 хвилини 43 секунди:
Kassatka: 27.11.2022 23:22Скільки раз, скажімо, зможу від нього мій смартфон з вбудованим 6000 мА*год зарядити.
якщо там реально 30 000 лтій полімеру то це 18 000 при 5 V а значить повністю зарядити 6000 можна 3 рази при гарному кабелі

Відправлено через 4 хвилини 54 секунди:
Kassatka: 27.11.2022 23:22Ну не готовий я поки що віддати за павербанк з можливостями заживити ноут в майбутньому
це речі для людей кому треба, ну як бізнес ноутбуки. тому вони дорогі і в виготовленні також дорогі. спочатку я б купляв ноут а далі дивився. ноути зараз до 20 годин працюють, маки до 32 :rotate: на 1 зарядці. мій старий 11 годин (батареї я міняв на нові)
dv_matrix
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

На свій HP з Ryzen 5700u взяв такий павер.
https://vinga.ua/ru/batareya_universaln ... 45)_2p8369
Батарейку і так держить добре а павера хватає ще +70% дозарядити якщо що. :beer:
Ну і ціна його не за всі гроші світу...
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Kassatka
Аккумулятор 12В*100А/ч за 3400; плюс зарядное для ноутбука под автомобиль за 600.
В итоге за 4000грн у вас павербанк на 400 тысяч мА.
Держит ноутбук и роутер сутками.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Cirax: 28.11.2022 09:50В итоге за 4000грн у вас павербанк на 400 тысяч мА.
Держит ноутбук и роутер сутками.
зарядку акка забув у список докинуть :rotate:

Відправлено через 30 секунд:
dv_matrix: 28.11.2022 09:19Ну і ціна його не за всі гроші світу...
ну вінга в принципі краще ноунеймів
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

Всем привет.
какие нынче популярные модели павербанков ? 20000-30000.
LeoX
Member
Звідки: Прилуки

Повідомлення

nochnik89: 28.11.2022 15:12 Всем привет.
какие нынче популярные модели павербанков ? 20000-30000.
Я взяв собі на тому тижні baseus 30000mah 20w. Приїхав мені у п'ятницю із 80%. Сьогодні ще 26%лишилось, 4 зарядки, із 16 40, і дві з 50% батарейки.
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Cirax: 28.11.2022 09:50 Kassatka
Аккумулятор 12В*100А/ч за 3400; плюс зарядное для ноутбука под автомобиль за 600.
В итоге за 4000грн у вас павербанк на 400 тысяч мА.
Держит ноутбук и роутер сутками.
Тільки треба розуміти, що на відміну від павербанка не кожен зможе це безпечно використовувати. Токсічні і вогненезбечні випари + деградація пласти при сільному розряді.
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

LeoX
:beer:
TSMatvey
Member

Повідомлення

4000грн це заавтомобільнй зі шкідливим викидами. АГМ/гелевий коштує десь 13 000. І заряджається він годин 10. Я сам розглядаю такий варіант. І якщо світло даватимуть тільки по 2-3 години на день, то він не встигатиме зарядитись. І залишається лише всілякі екофлоу із супер швидкою зарядкою
maroders2
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

nochnik89
Зараз популярне те, що дешевше, бо ціни у нас нагнали просто жесть.
Тут німці продають Базеуси 20000 20вт по 900грн. Міст за доставку гривень 300 візьме. Один банк не дуже вигідно замовляти, а от кілька вже є сенс тягнути.
Я собі 4шт замовив, в кінці вийде дешевше 1000\шт
спойлер
https://www.amazon.de/Powerbank-Externa ... 123&sr=8-3
LeoX
Member
Звідки: Прилуки

Повідомлення

До речі, чи потрібно його в 0 розрядити? А тоді до 100 зарядити?
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

LeoX: 28.11.2022 20:31 До речі, чи потрібно його в 0 розрядити? А тоді до 100 зарядити?
Ні, не потрібно.
Літієві акумулятори в нуль краще взагалі не розряджати ніколи (вкорочує їм віку).
LeoX
Member
Звідки: Прилуки

Повідомлення

Дякую :beer:
Sachem
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

maroders2: 28.11.2022 20:22Тут німці продають
Продавали?
www.amazon.de:Currently unavailable
We don't know when or if this item will be back in stock.
И так по всем моделям Baseus.
LeoX
Member
Звідки: Прилуки

Повідомлення

По басеусу. Я так розумію що в нього теж є швидка зарядка, чому заряджається так довго? В кого є такий, підскажіть. Заряджаю зарядкою від honor 20pro.
Upd. Знайшов. Швидкої зарядки на жаль немає...
Відповісти