Покупка телевізора 55‘ Sony - офіційний чи сірий ?

Мониторы и другие устройства отображения информации
Автор
Повідомлення
bes
Member
Аватар користувача
Звідки: Kryvyi Rih

Повідомлення

за 40 к взял летом польский lg c1 55 дюймов там hdmi 2.1 @ 120 герц. По поводу блокировок там ничего страшного нету, ставишь другой регион и все работает. Кстати у них можно же купить и ту модель за тот же прайс что и для рынка Украины.

Отправлено спустя 3 минуты 53 секунды:
единственный минус этих покупок серяков это то что продавцы с самой низкой ценой на хотлайне сначала возьмут с тебя предоплату за доставку а потом на следующий день скажут что именно этой модели у них сейчас нету - но есть для другого рынка с польши по цене как у всех.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Я от саме купував сірий Sony у серпні-вересні, тільки не 55 дюймів, а 50 дюймів. Розповім історію. Мені для того, щоб використовувати переважно як великий 4K-монітор для компа на відстані витягнутої руки, а також для перегляду фільмів та Youtube з дивану. Зараз от пишу цей текст, використовуючи даний ТБ як монітор. З грошима було дуже туго, тож розглядав тільки "сірі" варіанти. А 9-та серія взагалі в 50 дюймовому варіанті в Україну офіційно не постачається, лише "сірі". Спочатку вирішив зекономити і замовив 50X85TJ. Як завжди, починав обдзвонювати з найдешевших на Хотлайні й шукати, щоб можна було перевірити на биті пікселі при купівлі. Оскільки я працюю в Києві, в пріоритеті були ті, де можна самовивозом по Києві, щоб не платити за доставку в випадку моєї відмови, або доставка буле дуже недорого в районі 200 грн. і магазин брав на себе, що перевірить битіпікселі сам, а я вже повторно перевірю при купівлі. Кілька магазинів сказали, що немає в наявності, або ж кажуть, що по дешевій ціні "неякісна" словацька збірка, такі словацькі телевізори можуть прослужити недовго й скоро зламаються, мало не за три-п'ять років, проте в них є в наявності "якісна" малайзійська збірка, яка прослужить куди довше і якість зображення в ній куди краще, називають ціну, й ця ціна виходить на кілька тисяч гривень дорожче така, за яку на Хотлайні та Е-Каталозі найдешевші 50X90J! Я спеціально хотів, кривлячи душею, зекономити, купуючи 85-ту серію, а не 90-ту, а вони мені пропонують 85-ту серію по ціні 90-ої серії й ще втирають, що по якості зображення ця малайзійська 85-ка буде не гіршою за словацьку 90-ку, бо типу ж ви не захочете купувати БМВ калінінградської сбірки, як навели мені аналогію. Знайшов магазин, де все ж таки є за вказаною низькою ціною, беруться перевірити на биті пікселі й дефекти самі, я буду мати змогу повторно перевірити сам при купівлі, затребували 300 грн. передоплати. Вніс передоплату. Пройшло пару днів і вони повідомляють мені, що їхній екземпляр виявився бракований, зараз в часи війни з замовленнями складно, тож вони мені повертають передоплату назад. Повернули, лише втратив кілька гривень на банківських переведеннях.
За цей час я все ж таки захотів доплатити й замовити таки топову 9-у серії. З нею куди гірше вібір, ніж для 85-ки - в 50" варіанті вибір магазинів (усі "сірі") магазинів невеликий. Мені підійшла б будь яка модель з X90J, X92J, X93J, X94J, аби тільки ціна не кусалася, знову обдзвонюю найдешевші магазини й знову та ж сама лажа. Або нема в наявності, або пропонують малайзійську 85-ку по ціні 90-ки, або пропонують малайзійську 90-ку взагалі за межами моїх фінансів. Один магазин навіть відразу сказав, що телевізорами Sony ми взагалі більше не торгуємо, бо вони стали дуже неякісні, й тепер ми торгуємо тільки Самсунгами. Ну то якої холери телевізори Sony від імені вашого магазину висять :mad: в Е-Каталогу та на вашому сайті з написаною ціною! А я Самсунгів точно не хотів для використання в ролі монітору через проблеми з ШІМ.
Причому не всі магазини відповідають зразу, що в них немає в наявності, можуть обнадіювати, що телевізор у них скоріш за все буде за вказаною ціною, тільки треба взнати у постачальника. Я типу чекаю, припиняю шукати в інших магазинах, потім не можу до них додзвонитися, потім виявляється знову, що телевізора або нема, або є тільки дорога малайзійська збірка. Описав на спеціалізованому російському інтернет-форумі з вибору телевізорі ситуацію, що наші магазини розповідають про "неякісну" словацьку й "якісну" малайзійську збірку, так користувачі форуму реготали з цього, як українські магазини намагаються нас українців розвести купити більш дорогий телевізор, який по факту виявиться таким же. Я вже був навіть готовий ризикнути й замовити доставку поштою зі Львова.
Знайшов-таки магазин, де взялися доставити Sony 50X90J за вказаною недорогою ціною. Навіть не вимагали передоплати, от тільки самовивозу нема, а доставка дорога й коштує 600 грн. по Києву. Й тут знову почалося. Було домовлено день доставки, але спочатку на пару днів доставку відкладають, потім знову телефонують і кажуть що Sony XR-50X90J постачальник надати не може, але вони в іншого постачальника можуть роздобути Sony XR-50X94J, модель навіть краща тим, що має вбудований мікрофон. Ну гаразд, ще кілька днів почекаю. Домовлено день доставки. Мені потрібно викликати з села батька-пенсіонера в Київ, щоб ми разом тягнули цей телевізор електричкою додому після того, як куплю в Києві за місцем роботи. Спеціально дзвонив їм кілька раз протягом дня й перепитував, то чи буде сьогодні телевізор, чи варто батькові виїжджати з села електричкою в Київ, чому не звонить мені кур'єр і не домовляється коли і як його зустрічати. Запевняли, що доставку телевізора на сьогодні день заплановано й передано завдання кур'єру, тож в цей день обов'язково доставка буде. Батько виїхав, приїхав до Києва, а вони після цього під кінець робочого дня повідомляють, що цього телевізора все ж не буде, бо підвів постачальник, щось типу захворів і взагалі не можуть з ним зв'язатися. Ну то чого було перед цим запевняти мене, що завдання доставки передано кур'єру й сьогодні обов'язково телевізор буде. Кажуть, що 50-та діагональ дуже дефіцитна, дорожча, ніж 55-та діагональ, через це її мало беруть, й взагалі в Україні її дуже важко знайти зараз в умовах воєнного стану, тож пропонують мені взамін 55-ту діагональ на 2 тисячі грн. дешевше й кажуть, що тут вже проблем з замовленням у постачальника не буде, бо цей Sony 55 дюймів є особисто в них прямо зараз на складі. Ну готовий вже був плюнути й погодитись на 55 діагональ, батько вже приїхав до Києва, тож питаю, чи зможуть доставити до кінця дня. Ні, кажуть, сьогодні вже не встигнемо, давайте завтра в суботу, або з понеділка. Відмовився, якщо знову чекати доставки й повторно викликати батька, то все таки знову спробую відшукати 50-ту діагональ, бо таке доробало, як 55 дюймів для монітора таки не хочеться. Використовував 47 дюймів FullHD 5 років як монітор і це був просто ідеальний розмір екрану, 50 дюймів близько до цього, а 55 вже забагато. Почав знову переглядати інші магазини й шукати, де все ж таки можна придбати 9-ту серію 50 дюймів за прийнятною ціною. Аж тут через годину мені знову телефонують з цього магазину, де вже тричі зірвалася доставка, й кажуть, що от ми знайшли-таки постачальника, в якого можна замовити 50-ту діагональ, але на цей раз вони мають замовити з-за кордону й купити телевізор для себе, а потім вже перепродати його мені, тому запросили 1000 грн. передоплати й запевнили, що якщо все ж таки при перевірці при купівлі виявляться дефекти, то гроші повернуть. А за те, що так підвели мене з доставкою, то вибачаються й візьмуть за доставку не 600, а 300 грн. Й типу вантаж з за кордону там якраз щойно відправили, тож поки відправлять наступний і поки дойде, то потрібно буде зачекати 7-10 днів. Погодився. Бо вже й так пройшло 2 тижні, поки намагався купити. Все рівно в інших магазинах його в наявності на складах нема, щоб могли продати за прийнятною ціною, таки дуже хочу цю модель, а тисячею гривень можна й ризикнути в порівнянні з вартістю самого телевізора. Далі телефонував до них кожень тиждень, а вони мені казали, що типу товар виїхав, але затримали на кордоні й не пропускають в Україну. То Зеленський зустрічався з Ердоганом у Львові й через це на кордоні дуже посилені заходи безпеки, то День Незалежності був, то ще щось... :( У результаті пройшло аж цілих 4 тижні, поки нарешті доїхав до них. Домовились знову про день доставки, знову запевнили що на цей раз вже точно доставка буде й батькові не доведеться зайве приїжджати. Батько виїхав і поки він їхав, то за цей час телевізор таки нарешті доставили мені на роботу.
Далі намагався перевірити. Мені розпакували, підключили. Кур'єр управляв телевізором зі смартфона, не дістаючи пульт. Телевізор увімкнувся, показав картинку з меню початкового налаштування. Далі я хотів використати підготовлену заздалегідь флешку з тестами, а виявилося, що на нових телевізорах Sony це неможливо, поки не пройдеш процедуру початкового налаштування, де потрібно залогінитися під Гугл-акаунтом, а для цього потрібно підключитися до інтернету. Підключитися в мене на роботі змоги не було, це потрібно було б звертатися до адміна, а адміна в той день на роботі не було. Запевнили, що я все ж зможу повернути телевізор назад, якщо вдома протестую і виявляться дефекти. Тож я купив, мені виписали якусь-там гарантію на 12 місяців, батько приїхав на роботу й ми доставили телевізор в село. В селі я, намагаючись поменше розпаковувати й розрізати пакетики, підключив телевізор до інтернету, залогінився, перевірив на биті пікселі, все виявилося чудово. Далі розпакував, встановив, підключив і налаштував вже як слід і тепер користуюся. Дуже задоволений, телевізор виправдав все, що я від нього очікував, перелопативши купу інфи в інтернеті про нього, поки більше року збирався його купувати. Судячи по інфі в інтернеті, є в нього суттєвий недолік, що неповна пропускна здатність HDMI 2.1, тому я так і не зможу використовувати його в режимі 4K@120 Гц як монітор, коли куплю сучасну відяху, цьогорішні Sony ніби вилікувалися від цього недоліку, але вони ще набагато дорожчі і їх ще важче купити, довелося б знову відкладати покупку принаймні на півроку і витратити куди більше коштів, що відверто шкода. Проте він без проблем відтворює DTS-доріжку як передвстановленим плейером, так і через додаток VLC, а я очікував, що всі сучасні телевізори припинили це вміти через копірастичні заморочки, це виявилося дуже приємним сюрпризом.
Десь через три-чотири тижні зі мною знову зв'язалися з магазину й попрохали залишити відгук на Хотлайні про магазин, якщо мені не важко.
Я погодився. Відгуки на Хотлайні загалом про цей магазин не дуже, я таки написав хороший відгук, описав трохи сутуацію, що було важко знайти телевізор в інших магазинах, а цьому магазину дуже вдячний, що допомогли придбати дефіцитну модель за прийнятну ціну, в той час як в інших магазинах її або взагалі не було, або дуже дорого. Доставка з-за кордону йшла довго, але типу що поробиш, раз війна і все таке.
Судячи по наклейці на коробці телевізора, вони купили його в Польщі, перед тим, як продати мені. Ну звісно, де ж іще. :)
Sony багато в чому редиски, раз не постачають в Україну 50-ту діагональ, яка так потрібна, якщо хочеш використовувати телевізор в ролі монітора. Що немає змоги перевірити телевізор набором тестів з флешки при купівлі телевізора, якщо відсутній доступ в інтернет. І що страшенна купа глюків з режимом 4K@120 Гц по HDMI в телевізорах 2021 року, так що купуєш 120 Гц телевізор, а можеш використовувати його по суті тільки як 60 Гц.
Але добре хоч, що не займаються поки блокуванням за географічною ознакою, що всі їхні телевізори гарантовано не мають проблем з низькочастотною ШІМ, що використовують Android, а не свою закриту екосистему, і що все ж таки працює відтворення DTS-аудіодоріжок без необхідності використовувати зовнішній плейер, комп'ютер або перекодовувати в AC3. Ну і що займаються всяким новаторством типу спеціального процесора XR з "когнітивним" інтелектом, не знаю по суб'єктивним відчуттям наскільки саме він там покращує картинку, але приємно, що типу є.

Тож така от ситуація в мене вийшла з купівлею телевізора Sony через "сірого" постачальника. З товаром не обманули й більше грошей не вициганили, хоча й довелося витратити купу часу - два тижні, поки замовляв і зривалося, ще чотири тижні, поки доставляли замовлення. Але якщо купувати менш дефіцитну модель, то повинно бути простіше, якщо є на складах в Україні.
Ну а якщо
bes: 19.10.2022 19:38 продавцы с самой низкой ценой на хотлайне сначала возьмут с тебя предоплату за доставку а потом на следующий день скажут что именно этой модели у них сейчас нету - но есть для другого рынка с польши по цене как у всех.
, то в таких випадках маємо повне право вимагати передоплату назад, раз не можуть надати саме той товар і за ту ціну, про яку домовлялися. Далі казати "до побачення" й замовляти в іншому магазині. Просто що при банківських переведеннях з картки на картку втрачається комісія, і її назад звісно ніхто не поверне. Але це буквально кілька гривень. Все рівно націнка у всіляких Фокстротах не на один порядок вища. Просто можливо доведеться витратити немало часу, поки знайдемо потрібний магазин.
pelia
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Блокируются смарт функции действительно только у лыжи и самсунга, из того что я знаю, сменить регион стоит тыщу гривен в моем жопосранске, но лично я считаю что это чушь собачья, когда это делается за 5 минут БЕЗ сервисного пульта, но с телефоном с ИК портом. Платить ли за официал? Если модель и разница в цене вас устраивает и вы таки хотите настоящую гарантию, то да
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

Словацкая сборка раньше (лет 10-12 назад) была качественной. Брал себе "серый" Самсунг - до сих пор работает без проблем. Покупал в оффлайновом магазине, рядом стоял такой же российской сборки - ну вы поняли... :gigi: В то время было очень много жалоб на российскую сборку, где вообще не заморачивались с настройкой.
Когда захотелось 50", но уже не Самсунг, то купил б/у по месту за вменяемый прайс (5-6 тысяч сэкономил по сравнению с новым по ценам Хотлайна), этот бренд больше брать никогда не буду, хотя железо в телеке хорошее, но ПО своей разработки и жуть какое отвратительное... Называть не буду, ибо личная неприязнь не должна влиять на выбор других.
Но в любом случае - брать надо с обязательной проверкой, т.е. я с трудом себе представляю возможность более-менее вменяемо проверить экран ТВ на те же засветы в условиях пункта выдачи на "Новой почте". Остаётся только магазин, чтобы тебе вынесли ТВ в ЗАПЕЧАТАННОМ виде, при тебе первый раз вскрыли и включили. Иначе отказ от покупки и поиск другого магазина.
А "серый" ТВ или "белый", то тут дело везения: если последний раз в жизни вступал в какашки только в детстве, то можно и "серый" купить - с ним будет всё нормально и свой срок отслужит без проблем. ;) :D
Sashog
Junior
Звідки: Київ

Повідомлення

Ну мені більше пощастило, телик був у наявності, Бельгія виробництво. На вибір доставка чи самовивіз, приїхав розпакували все перевірив що хотів, забрав. Привезений теж з Польщі. Я купив сірий за 33 тис. а у комфі офіційний коштував 49. Взагалі багато чого купляв сірого(телик, мікрохвильовка, пральна машина, монітор, мотооприскувач на дачу) і проблем не було.
MobileLord
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

atropgeon: 19.10.2022 18:47 Дивіться яка ситуація, ігри на пс5 або нативно 4к або в псевдо 4к, там багато тонкощів (шахматний рендер та інше) вони якщо рендеряться або апскейляться до 4к то буде працювати в 60 гц (60 фпс) або навіть 30 фпс, якщо гра підтримую 1080р 120 гц, то буде працювати в 120 гц, таких ігр не багато, я суджу по CoD Cold War і Vanguard, бо грав в них, там є підтримка 1080р 120 гц, недавно добавили 1440р 120 гц.
Якщо вам це потрібно, то варта доплатити, але це моя думка, вам треба почитати на цю тему детальніше, це роляє в основному в онлайн шутерах. Для сингла користі немає майже.
Уже все игры выходят с поддержкой vrr на ps5, так что без hdmi 2.1 брать смысла нет. Что это дает:
1.Само собой уменьшает задержку.
2.Отпускает fps. В ремейке the last of us и gow ragnarok показывают 80fps с vrr. В пауках около 100fps в среднем с vrr, в cod mwII новой тоже.
3.Уплавняет игры с поддержкой режима 40fps, то есть один и тот же кадр показывается 3 раза. Да костыль, но выглядит лучше чем без vrr, недавно прошел Plague Tale Requiem в этом режиме.
bes: 19.10.2022 19:38 за 40 к взял летом польский lg c1 55 дюймов там hdmi 2.1 @ 120 герц. По поводу блокировок там ничего страшного нету, ставишь другой регион и все работает. Кстати у них можно же купить и ту модель за тот же прайс что и для рынка Украины.
Найс телек, у самого такой же. Менял на Африку через vpn регион, пришлось покумекать как это провернуть. Также заблокировал обновления через роутер от греха подальше.
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Klon: 19.10.2022 18:47 romawrq
погуглите\поспрашивайте "серые" подвальные магазины с ТВ в вашем городе, они в каждом городе есть . Гарантии на полный срок вы не получите, но дают месяца на 3ри + можете посмотреть его в магазине, понажимать пульт и глянуть матрицу.

В Алло\Фокстротах\циитрусах тоже много серого товара, тк они так зарабатывают сверхприбыль.
Разница в том, что при проблемах с товаром в фокстротах/алло/цитрусах ему будут пытаться как-то чинить или даже заменят товар, а в подвальном магазе он сможет сходить только на и услышать как им по
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Ну от мені в даному плані простіше і, як правило, не треба опускатися до рівня таких підвальних магазинів, що з тримісячною гарантією і шукати їх треба через гугл або розпитуючи людей. Я обираю бажаний товар на Hotline, а потім шукаю серед тих магазинів, де цей товар з найнижчою ціною. У випадку з телевізорами це завжди буде "сірий" товар. Серед таких магазинів якщо різниця в ціні невисока, то можу обрати той, де умови доставки/самовивозу зручніші для мене або гарантія довша. Як правило, більшість таких магазинів базуються в Києві (бо столиця й найбільше місто), або у Львові (бо зручно недалеко від кордону привозити з Європи, а потім вже розсилати поштою по Україні). Хоча можуть траплятися по одному магазину в якомусь іншому великому місті України. Я сам обираю серед тих, що з Києва, в цьому плані мені зручно, що можу самовивозом, або трапляється безкоштовна/недорога доставка по місту.
Ну але якщо приїхати до Києва/Львова проблема, то можна пробувати замовляти в таких магазинах поштою, але так щоб або перевірити при купівлі на биті пікселі, або хоча б щоб сам магазин виконував перевірку на биті пікселі перед відправкою.
У випадку телевізорів Sony гарантія на "сірий" товар в таких найдешевших магазах буде 12, іноді 24 місяців. А от в офіційних партнерів Sony так само 12 місяців на такий телевізор буде, навіть у магазині Sony Center. Наскільки нормальною виявиться така "сіра" гарантія, на щастя, не мав змоги перевірити. Сподіваюся, що магазини з Hotline, які продають на всю Україну, будуть ліпше дбати про свою репутацію з гарантією, у них краще організовано сервіс, ніж оті підвальні магазини в конкретному місті.
В моєму випадку на коробці телевізора який мені продали "сірим" з 12 місячною гарантією є наклейка польською мовою. Щойно подивився уважніше. Написано "HiFi Center - Nowy Sacz", "ul. Dojazdowa 20" Я так зрозумів, що це назва магазину, польського міста, адреса з вулицею і номером будинку. І дійсно, загуглив, Nowy Sacz - польське місто, а за цією адресою розташований магазин Hi-Fi Center, який є "Autoryzowany dealer Sony i Loewe". Отже якщо в мене таки виникнуть проблеми з телевізором, то його мають відправити в Польшу цьому авторизованому дилеру Sony. Звісно, якщо в умовах війни мені доставляли цей телевізор з Польщі місяць, то в даному випадку напевне місяць буде їхати в Польщу, місяць обслуговуватися й ще місяць повертатися назад. І це ще в кращому випадку. :)

Не по телевізорам, але приведу дуже свіжий приклад, коли мені таки знадобилася гарантія з дешевих магазинів на Hotline:
От щойно місяць назад в такому найдешевшому магазині на Hotline по вигідній ціні купив потужний безперебійник, а він виявився з дохлими батареями чи по якій там причині він тримає легеньке навантаження від батарей 10 секунд замість 35 хвилин. Раз купив по вигідній ціні й передбачав, що скоро в Україні на них станеться дефіцит і зростуть ціни в умовах рашистських обстрілів енергосистеми, то вирішив не вимагати назад гроші, а щоб мені його привели до ладу через гарантію. Здав по гарантії 17 жовтня, і от сьогодні 14 листопада їм в черговий раз телефонував, сказали, що зданий в сервісний центр на діагностику ще 18 жовтня і з тих пір з сервісного центру ніякої інформації по моєму безперебійнику не надходило, що візьмуть мій випадок на особистий контроль, запитають у сервісного центра, і в середу я зможу перетелефонувати їм ще раз і взнати, що там в сервісному центрі відповіли. В результаті я вже задовбався при вимкненнях світла переживати за свої вінчестери :( , задовбався чекати результатів гарантійної діагностики :( , тож змушений був терміново купити ще один безперебійник, на цей раз набагато менш потужний і дешевший. Вже розкупили і був такий малий вибір магазинів на Hotline, що замовив "Новою поштою" зі Львова. Учора приїхав, на щастя, у ньому батареї тримають, а якщо повернуть мій потужний безперебійник у робочому стані, то цей віддам сусідам. На обох цих безперебійниках наліплена велика красива наклейка "5 лет гарантии на электронику, 2 года гарантии на батареи", дешеві магази просто давали 2 роки гарантії. Але ж чому мені відразу купляти нові батареї на 2000 грн., якщо вони мають в комплекті йти в робочому стані. Хай вони самі замінять батареї за свої кошти, якщо безперебійник зберігався в таких умовах і настільки довго, що батареї повністю здохли.

Думаю, що погана гарантія повинна оцінюватися з точки зору економії в ціні. Буває ж, наприклад, що купляєш б/у телевізор через OLX взагалі без усякої гарантії - просто перевіряєш при купівлі і якщо все норм, то мала ймовірність, що скоро виникнуть проблеми. Цілком можна купувати. Так само і в магазинах. Якщо за хорошу гарантію треба переплатити +30% до ціни товару, то чи воно того варте? По теорії ймовірності навряд чи ціна переплати тоді буде варта ціні телевізора помноженій на відносно невелику ймовірність того, що він вийде з ладу в гарантійний термін гарантійним випадком. А от якщо переплата не надто велика, то тоді й по теорії ймовірності вона не буде марною, і взагалі спокійніше себе почуваєш.
Відповісти