Выбор монитора

Мониторы и другие устройства отображения информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
Lamobot
Member

Повідомлення

Дякую всім за відповіді. Так, питання дійсно тільки про шрифти.
Scoffer, Васильович, окрема подяка за фотки.

Як я собі це розумію: Шрифти векторні, але вектор перетворюється в растр і виводиться зміною кольору пікселя. Розглянемо випадок, коли масштаб такий, що умовна лінія займає півтора пікселі. У випадку нахилених ліній це має працювати тільки на користь - більше точок для інтерполяції, зображення чіткіше. У випадку горизонтальних, чи вертикальних ліній сусідні пікселі стають сірими, щоб візуально додати товщини чорній лінії в 1 піксель. Але то в теорії. На практиці, схоже, все залежить ще й від шрифту і від програми. Десь нормально масштабується, десь дуже мильно. Але так, правильно сказав SergN, я оцінюю по пісні Рабіновіча по телефону)))

Блін, не знаю що робити... Варіантів два:
- брати “що є” 27” 2560x1440 і сподіватися на краще...
- ще раз збільшити бюджет і купити 32” 2560x1440... Але враховуючи, що монік для роботи з графікою... Там вже менш ніж у 30 вписатися, мабуть, не вийде... А може і у всі 40... починав з 15 тис, ох уже мені ці “мухи вибору”))

А хтось, окрім MSI-PC User, ще використовує 27” 2560x1440 зі 100%?
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Lamobot: 05.05.2023 17:04Там вже менш ніж у 30 вписатися, мабуть, не вийде
В 30к вписуються 32" 4к 60Гц, та ще і деякі високогерцові.
А якщо робота з графікою, а не як тут багато хто боїться невисоких фпс в іграх від слабких відях, то я б радив вибирати саме 4к.
koteyjah
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

Lamobot: 05.05.2023 17:04використовує 27” 2560x1440 зі 100%
Я, з 2015 року.
Хоча на рабочому стоіть 125 відсотків) І low blue light для зменшення навантаження на очі.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lamobot
Незалежно від масштабу і роздільної здатності всі шрифти згладжені і ніколи не займають лише одну умовну лінію.
спойлер
Зображення
danielskor
Junior

Повідомлення

Lamobot: 05.05.2023 17:04 А хтось, окрім MSI-PC User, ще використовує 27” 2560x1440 зі 100%?
Мені теж всі казали брати більшу діагональ чи взагалі вайдскрін, але всеж таки взяв 27" 2к. Досвід не великий але після 24" 1080 тиждень працюю і ніякого дискомфорту немає. Працюю з 3д графікою
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Привіт. Які недоліки використання телевізорів LG OLED в якості моніторів? 4к, 120 герц, відгук миттєвий...
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Lamobot
Я взагалі 80-90 масштабування ставлю в браузері, при 100 все дуже велике. Ідеально це 4к на 32ʼʼ. Не розумію як можна на 2к ставити масштаб в + на 27ʼʼ.

Відправлено через 3 хвилини 55 секунд:
IrosLAV
Пікова тривала яскравість або низька або дуже низька, на рівні 100-150ніт при 75+ заповненні екрану, також енергозберігаючі фічі, ABL, які не вимикаються. Рекомендую почитати на цю тему tftcentral, там все від а до я розжовано. Пару ночей покурив цю тему і вирішив що не треба. Ну хіба шо, якщо монітор чисто під іграшки. Інфи в інеті/ютубі уйма, просто овербагато. Гугліть.
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

Lamobot: 05.05.2023 14:13я ще пробував зменшити масштаб менше 100%, щоб подивитися як воно буде при меншому розмірі пікселів
Это так не работает. Я тут выкладывал фото шрифта на этом форуме в браузере EDGE. Сам глянь - теория не всегда соответствует практике... ;)
Бери 2к 27". Всё будет хорошо. При этом забудь за HDR как за глупость. IPS или VA - сам решай, что важнее "для графики". Частота от 144 Гц и выше крайне желательна для общего комфорта, а не только для игр. Ценник не выше 15000 вполне подходит для нормального адекватного выбора.
FarCry
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IrosLAV: 05.05.2023 22:34 Привіт. Які недоліки використання телевізорів LG OLED в якості моніторів? 4к, 120 герц, відгук миттєвий...
Важливо налаштувати заставку (screensaver), щоб статичне зображення не сильно довго випалювало екран. В мене наприклад вже через 3 хвилини включаєтся. Також рекомендую сховати таскбар. В остальному ніяких недоліків немає... Крім сильного зниження яскравості на білому фоні.
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

FarCry
terminahtor
Я вже близько року використовую 65 OLED як основний монітор для ігор+фільмів+роботи (фотошоп, давінчі, блендер) і мені він ідеальний. В темній кімнаті яскравість вище 20% не ставлю. А знайомий почав переконувати, що це [censored] і я буду вражений, якщо куплю нормальний монітор. От я і задумався...
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

IrosLAV
да хоть 100 дюймов, просто нужно чуть дальше отсесть что для глаз +
вот только большой минус - что с условным 32" можно чуток положение головы приблизить и уже каждый пиксель становится жирным даже на 4к
Demetrio
Junior
Звідки: Київ

Повідомлення

Mitax: 01.05.2023 21:29 Demetrio
Потім взяв на VA 165 гц Huawei MateView GT 27 (GTXWU-CBA) був, в принципі картинка сподобалась, але з гоустінгом не зміг зміритися, весь час муляло.
Із останнім самсунгом вже заспокоївся нічого не муляє, все влаштовує - насолоджуюся ) переживав, що чорний буде поганий, але ставив рядом з хуавей на VA то в принципі не дуже й гірше.
Дякую. Теж отримав самсунг. Хотів запитати ви змінювали якісь налаштування кольорів/контрасту/гамми?
Я поки тільки яскравість юзаю на 25, більше дуже яскраво, решта Normal по 50, контраст 70.
Mitax
Junior

Повідомлення

Demetrio
Яскравість 40, контраст 75 (користуюсь монітором із ввімкненим світлом) , та штатним калібруванням кольорів вінди налаштував.
pksmall
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина, Николаев

Повідомлення

Время доброе суток , вам писатели и читатели.

Дурость в голову ударила, а может и нет, поменять свой AOC U2777B (27", 4к, 60Гц) на чет новое и быстрое
ну например на такое:
https://kvshop.com.ua/monitory/asus/asu ... medium=cpc

у мелкого уже куплен и во всю юзается - Гигабайт (27", 2к, 165Гц, ХДР400), вот я на него смотрю и вроде хочется, но вот думаю куда
свой деть? Второй моник мне не сильно нужен, а продать, я даже не знаю кому он сдался..

Просветите люди добрый что есть счас на рынке, что вот бери не задумывайся :)

Спасибо.
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

pksmall: 14.05.2023 22:38 Время доброе суток , вам писатели и читатели.

Дурость в голову ударила, а может и нет, поменять свой AOC U2777B (27", 4к, 60Гц) на чет новое и быстрое
ну например на такое:
https://kvshop.com.ua/monitory/asus/asu ... medium=cpc

у мелкого уже куплен и во всю юзается - Гигабайт (27", 2к, 165Гц, ХДР400), вот я на него смотрю и вроде хочется, но вот думаю куда
свой деть? Второй моник мне не сильно нужен, а продать, я даже не знаю кому он сдался..

Просветите люди добрый что есть счас на рынке, что вот бери не задумывайся :)

Спасибо.
одісеї на іпс в 4к норм, гіги 4к теж норм, ціна ~30
suhigor
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

pksmall: 14.05.2023 22:38 Время доброе суток , вам писатели и читатели.

Дурость в голову ударила, а может и нет, поменять свой AOC U2777B (27", 4к, 60Гц) на чет новое и быстрое
ну например на такое:
https://kvshop.com.ua/monitory/asus/asu ... medium=cpc

у мелкого уже куплен и во всю юзается - Гигабайт (27", 2к, 165Гц, ХДР400), вот я на него смотрю и вроде хочется, но вот думаю куда
свой деть? Второй моник мне не сильно нужен, а продать, я даже не знаю кому он сдался..

Просветите люди добрый что есть счас на рынке, что вот бери не задумывайся :)

Спасибо.
О, я тоже смотрю на XG32UQ, расскажете если возьмете :)
Mitax
Junior

Повідомлення

pksmall
54 к за IPS не дохеровато ли? Уже лучше за эти деньги на OLED смотреть, все в восторге.
2chemp
Member

Повідомлення

Mitax: 17.05.2023 14:58 pksmall
54 к за IPS не дохеровато ли? Уже лучше за эти деньги на OLED смотреть, все в восторге.
Выгорают же?
Mitax
Junior

Повідомлення

2chemp
У каждого свои недостатки) пишут вроде есть как бороться с этим.
Если б я выбирал монитор в этом бюджете то брал бы ОЛЭД, а хорошие IPS есть намного дешевле
Відповісти