Выбор монитора

Мониторы и другие устройства отображения информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
Свегер
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Reinmar
Windows працює в sRGB. При підключенні монітора з охопленням вище ніж sRGB 100%, з'являтимуться спотворення кольорів виражені в перенасиченості кольорів. І чим вище sRGB, тим більше картинка буде спотворюватися в Windows в SDR. Жодних додаткових кольорів та відтінків монітор від цього спотворення показувати не буде, тільки перенасиченість, вона ж кислотність та червоні пики.
Вирішується вся ця справа включенням HDR у Windows, бо HDR підтримує Rec 2020, отже в HDR все це колірне охоплення і буде мати сенс (на відміну від SDR який працює в sRGB), будуть інші кольори, відтінки, треба тільки треба знайти відповідний контент щоб це все побачити, бо досі більшість контенту у нас робиться у sRGB.
На сьогодні, нормально відобразити в HDR, можуть Oled монітори.
В більшості моніторів, перенасичення sRGB буває через те, що в них розширений кольоровий простір DCI-P3. Коли DCI-P3 більше 95%, то і кольоровий простір sRGB буде перенасиченим. Наразі, наявність в моніторах DCI-P3 - це зло.
Востаннє редагувалось 14.07.2024 23:30 користувачем Свегер, всього редагувалось 9 разів.
dvolodia
Junior

Повідомлення

KVM: 14.07.2024 18:52 Якщо не важко завантажте фото засвітів і Glow
Ззробив фото. Вперше в житті в цьому конкретному режимі монітора , освітлення та камери телефона, і це фото показує що монітор то один суцільний засвіт, і завантажити неможливо через завеликий розмір фото. Контрольного монітора для порівняння нема, на моє око без участі камери все норм, так шо покладайтеся виключно на релігійні почуття.
MobileLord
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

l-m: 14.07.2024 23:02
MobileLord: 14.07.2024 22:18 у меня на телефоне и ноуте нормально. :rotate:
Чим менший екран та повільніша матриця, тим менше це помітно.
Имеется ввиду отклик, не частота обновления?
l-m
Member

Повідомлення

MobileLord: 15.07.2024 00:04 Имеется ввиду отклик
Так.
На оледах це, наприклад, найбільше помітно.
Для ТВ це навіть заміряють - https://www.rtings.com/tv/tests/motion/stutter
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

sselesnes: 14.07.2024 18:37
sselesnes: 09.07.2024 15:09 Да нормально там с другом все. Просто садишь его впереди 1 или сзади на место 2 или 3. Такого угла вполне хватает смотреть без искажений.

1500r.png
Вот VA матовый кривой 1500R. С углами просмотра проблем нет - можно хоть под 180' смотреть - цвета практически не меняются. Максимум - ярко-белый браузер становится слегка розоватым. Но блики имеют место:
спойлер
Зображення

PXL_20240714_152514292.jpg
Фото с места 3, со стороны места 2 - окно с открытыми шторами
Кто же так мониторы ставит? :gigi: у меня стоит боком к окну/лоджии и вообще нет никаких отражений и всё чётко и под большими углами, цвета тоже не меняются, меняется только яркость и немного контрастность по слишком большими углами, но это не только у VA но и у IPS такой прикол, но никто обычно так не смотрит, когда кто-то в гостях сидит рядом то он сидит под небольшим углом и никаких проблем тоже не замечает, а тот тут некоторые на измене что изогнутые невозможно смотреть вдвоём/твоём, как можно вообще что-то утверждать даже не пробовала, смешные люди :gigi: .
KVM
Member

Повідомлення

dvolodia: 14.07.2024 23:07
KVM: 14.07.2024 18:52 Якщо не важко завантажте фото засвітів і Glow
Ззробив фото. Вперше в житті в цьому конкретному режимі монітора , освітлення та камери телефона, і це фото показує що монітор то один суцільний засвіт, і завантажити неможливо через завеликий розмір фото. Контрольного монітора для порівняння нема, на моє око без участі камери все норм, так шо покладайтеся виключно на релігійні почуття.
Залийте на сторонний хостінг для зображень, напркилад https://imgbb.com/
dvolodia
Junior

Повідомлення

прямий ракурс
прямий ракурс
ракурс збоку
ракурс збоку
офісний випадковий самсунг
офісний випадковий самсунг
Перши два фото мій DELL U2724D при вимкнутому світлі камерою мобільного телефону на автоматі. При включеному слабому світлі виглядає так само. Неозброеним оком ніяких засвітів не спостерігається (на попереднику DELL U2412M я памятаю невелички помітні засвіти були). GLOW як висвітлення зображення не під прямим кутом видно незначно, і тільки якщо хотіти його побачити.
На третьому фото випадковий офісний самсунг 24 дюйми з яким теж нібито все добре, ярка пляма то курсор який я забув відсунути. Наводиться для розуміння як камера трансформує зображення.
Reinmar
Member

Повідомлення

Посмотрел сегодня в магазине dell g2724d и asus rog strix xg27acs.
Плюсы dell: сборка и дизайн, взрослый, без лишнего,стильно,качественно,не скрипит,не люфтит.
Плюсы asus: цвета ярче, чуть выше герцовка и 10бит, дешевле на 2к цена,что и стало для меня решающим фактором
Минусы asus: у него цвет корпуса не черный,а темно серый, то есть когда включен - цвет рамки корпуса и самого экрана разные, не знаю зачем так сделали, ну и нижняя рамка с геймерскими изгибами, делл стильнее выглядит для меня.
У dell экран матовый, но не так сильно как у других, как продавец сказал - это антиблик экран. В принципе в яркоосвещенных комнатах это наверное хуже будет.
Пикселей битых не было у обоих. По засветам в магазине особо не видно было ни на одном. Глоу на Асусе дома вижу. Также у Асуса красный какой-то ядреный, алый такой что ли. После моего ноута сильно бросается в глаза. Но у меня и на старом AOC монике такой же был.
sselesnes
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Melofon ну я (с) сам когда сижу играю бликов нет, в т.ч. днем с полностью открытыми шторами. Это стол рядом обеденный - включил сериал первый раз на мониторе (вобще телек с другой стороны, но на этот момент был демонтирован) и заметил с такого ракурса. Да и днем пиво пить с друзьями перед монитором как-то не приходилось.
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

планував купувати 32" 4к монітор в цьому році (бажано вже зараз), придивлявся до оледів, в першу чергу ASUS ROG Swift OLED PG32UCDM, але трохи не ясно що з цим
"Noticeable VRR flicker with changing frame rates."
наскільки це помітно? наскільки воно напрягає?

з іншого боку на IPS у нас не продається Acer X32FP, а асус на тій самій панелі має вдосталь недоліків і оглядачі не сильно рекомендують його до покупки.

що тоді купувати?

замовляти асер на IPS під замовлення? не паритись щодо VRR flicker та не такого чіткого тексту на Oled qd і брати PG32UCDM? :dontknow: :think:
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 16.07.2024 18:43 ASUS ROG Swift OLED PG32UCDM
"Noticeable VRR flicker with changing frame rates."
наскільки це помітно? наскільки воно напрягає?
Декілька місяців користуюсь ним, не помічав ніякого мерехтіння. Але не знаю, чи в мене ввімкнене оте VRR і в яких ситуаціях воно пррацює :shuffle:
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif
Ааа, зрозумів)
Зацитую своє старе повідомлення:
Дуже жостке мерехтіння, як на відео, я ловив тільки на LG OLED 65", якщо було ввімкнене G-synk чи шось подібне, я тоді одразу вимкнув і таких проблем не було ніколи. На ASUS 32 G-Synk ввімкнено і ще не бачив мерехтіння (грав декілька годин WoT і RUST, якщо в першому ФПС завжди 240, то в расті 50-200)
Відправлено через 53 секунди:
З того часу пройшло півтори місяці і мерехтіння так і не було
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IrosLAV
дякую за відгук. а як вам текст на моніторі? достатньо чіткий? не втомлює читати?
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 16.07.2024 19:07 IrosLAV
дякую за відгук. а як вам текст на моніторі? достатньо чіткий? не втомлює читати?
Попередні роки користувався телевізорами 65" і 42" в якості моніторів, тому на 32" чіткість всього вражає! Інших моніторів нажаль не маю щоб порівняти. Маштаб у віндовсі виставлений 150%

Відправлено через 1 хвилину 39 секунд:
Але вражає тільки чіткість і все. Ніякого іншого вау-ефекту не помітив, картинка така ж, як на старих телевізорах ЛГ. Не розумію, чому всі так в захваті від цього монітора. Може просто я давно не користувався IPS чи VA матирцями, щоб відчути якийсь вау-ефект
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

а є тут в топіку користувачі, хто перейшов на 4к 32" олед з якогось IPS? як вам шрифти? чи помічали VRR flicker?
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: Воля або смерть🇺🇦

Повідомлення

Юзаю олед планшет 2.5к все отлично
sselesnes
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Мерехтіння було на PLS/VA тільки з увімкненим freesync без якого зовсім не тий експайренс. У когось лікувалося пониженням частоти -1(5Гц) через Custom Resolution Utility (CRU), але у мене так freesync просто вимикався. Не звертаю уваги вже - воно мерехтить тількі на Loading... заставках.
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

sselesnes
Це трохи інше мерехтіння, оледівська "фішка", наскільки я зрозумів по відео, яке зашерив трохи вище.

Отож, більше з власників 32 4к оледів ніхто не відписав, далі вже тільки тестити самому.

Післязавтра мають мені доставити PG32UCDM, сподіваюсь не розчарує.
unique-neon
Member

Повідомлення

leif: 16.07.2024 19:26 є тут в топіку користувачі, хто перейшов на 4к 32" олед з якогось IPS? як вам шрифти?
Шрифти виглядають об'єктивно гірше, але через кілька тижнів перестав звертати увагу
viewtopic.php?p=3809934#p3809934
leif: 16.07.2024 19:26чи помічали VRR flicker?
Такого не помічав, але й не шукав навмисне. На тому відео впринципі кажуть що флікерінг помітиний коли фреймрейт скакає, але то не дуже частий випадок у мене.
Відповісти