Выбор монитора

Мониторы и другие устройства отображения информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
Свегер
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Karamazovybros У моніторів, навіть одного бренду, вхід в інженерне (сервісне меню), може бути різним.
Тоді, мабуть, можна лише самостійно пробувати підбирати різні комбінації, бо інформації, як на IIYAMA увійти в інженерне меню, досить мало в інтернеті
alexdemua
Junior

Повідомлення

Karamazovybros
Спробуйте ще так:

Вимкніть дисплей.
Натисніть кнопку {POWER} двічі, утримуючи кнопку {MENU}.
Потім знову натисніть кнопку {POWER}, утримуючи кнопку {-}.
Натисніть кнопку {MENU}, щоб увійти в сервісний режим.
Щоб вийти, натисніть кнопку {POWER}.

Якщо вийде - зробіть фото сервісного меню, де може буде написана модель матриці.
А загалом як вам монітор?
Що з засвітами та глоу-ефектом? Можете зробити фото чорної заливки екрану в темряві?
Чи рівномірний білий і як він "з коробки"? Не віддає в жовтий/синій/інший якийсь?
man1242
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Grimmjow: 24.05.2024 18:11
l-m: 24.05.2024 17:28
Вони грають на тому що найшвидше на даний момент (або на тому що спонсори надали), та за 4 роки вже точно не один монітор поміняли. А якщо ні — то це не справжня кіберкаклєта :)

Якщо косити під кіберкаклєту, то зараз якийсь ASUS PG248QP або Zowie XL2586X (обидва 540Гц) треба брати та певно Backlight Strobing вмикати.
Якщо все ж підходити з розумом — то 240-360 Гц OLED, можна ще той дворежимний 32" 4к що вміє 1080р 480Гц. Он тут людина, яка як раз доволі упорота на швидкості й плавності, нарешті їм змогла замінити 2 монітори, один з яких схоже як раз PG248QP був -
цены на оледы тоже упоротые, +400гц та же 3080 уже не тянет обновленной кс го :)
Надійність та яскравість теж, асус так і не зміг чітко відповісти покривають вони вигорання олед чи ні, думаємо :rotate: На редеті контенту з вигоранням оледу після кількох неділь користування придостатньо, особливо асус. Маю надію що у 3му поколінні олед моніторів виправлять це :beer:
Karamazovybros
Junior

Повідомлення

alexdemua: 24.05.2024 22:01 Karamazovybros
Спробуйте ще так:
...
Якщо вийде - зробіть фото сервісного меню, де може буде написана модель матриці.
А загалом як вам монітор?
Що з засвітами та глоу-ефектом? Можете зробити фото чорної заливки екрану в темряві?
Чи рівномірний білий і як він "з коробки"? Не віддає в жовтий/синій/інший якийсь?
Зайшов, але не Вашим способом. Таки треба тиснути Exit+Enter при ввімкненні монітору. При чому інженерне меню не з'являється само собою, а у звичайному меню з'являється "скритий пункт".
изображение_v.jpg
Матриця, як і очікувалося, AUO M270DAN08.6.
Зображення досить гарне, білий без завалів у кольори. Налаштувань в меню достатньо, якщо треба буде виправити кольори, але саме меню не зручне. На "лижах" краще + джойстик. Глоу не помітив сильного, починається десь під кутом в 135-150 градусів, тобто видно по краях якщо сидіти прям впершись носом в монітор. Підсвітка досить рівномірна. Фото зроблю вже ввечері, як темно буде, бо вдень панель геть чорна, як ОЛЕД. ) Контраст гарний. Більший ніж на старому LG 24MP59G. Помітив нюанс: при частоті від 120Гц та нижче, монітор дозволяє виставити глибину кольору 10 біт, хоча в спеках кажуть що матриця чесні 8 біт без FRC. Шлейфів та овершуту немає. Картинка в динаміці дуже чітка і плавна при налаштування овердрайву на 2. Тарілочка в уфотесті бомбезно виглядає. ) Яскравості за глаза. У кімнаті з напівпрозорими шторами і сонцем за вікном поставив яскравість на 45 із 100. У носі при ночнику треба скручувати до 15-20. Добре що є кнопка швидкої зміни яскравності. Вбудовані динаміки - лайно. У жінки айфон порівняно з динаміками монітора - то аудіофільска Hi-End система. =) Але для перегляду ютубу, скайпу чи такого вистачає. Для іншого є навушники.
Andrew_R30
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Хмм, придивився собі монік в 2K, тільки тепер є сумніви чи витягне RTX4060TI 8GB (карту також ще не купив, орієнтуюсь купити дест в цьому бюджеті)..
А якщо розглядати до купівлі монітор не 2к, а FullHD.

Чи не буде за шкварками в 2024 купувати монік в FullHD?
Karamaz
Junior

Повідомлення

Andrew_R30: 25.05.2024 12:22 Хмм, придивився собі монік в 2K, тільки тепер є сумніви чи витягне RTX4060TI 8GB (карту також ще не купив, орієнтуюсь купити дест в цьому бюджеті)..
А якщо розглядати до купівлі монітор не 2к, а FullHD.

Чи не буде за шкварками в 2024 купувати монік в FullHD?
Монітор купляють зазвичай років на 8-10. Тому брати краще "навиріст". Я купив 2к, а в мене взагалі 5700ХТ. Граю в 1080р де не тягне в 2к.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Andrew_R30: 25.05.2024 12:22Чи не буде за шкварками в 2024 купувати монік в FullHD?
Ну якщо грошей дуже обмаль, що монітор купується на ринку вживаних речей, то можна і fhd. А інакше не варто. І відеокарт вибиратиметься під адекватно вибраний монітор ще не одна (для початку дотягнутися до 7700ХТ, але то вже тематика інших гілок форуму)
Свегер
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Karamazovybros: 25.05.2024 11:25 Помітив нюанс: при частоті від 120Гц та нижче, монітор дозволяє виставити глибину кольору 10 біт, хоча в спеках кажуть що матриця чесні 8 біт без FRC.

Дякуємо, за інформативний відгук :)
10-бітну глубину кольору в налаштуваннях, можна поставити також, якщо монітор підтримує HDR
Andrew_R30
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

SergN: 25.05.2024 13:23
Andrew_R30: 25.05.2024 12:22Чи не буде за шкварками в 2024 купувати монік в FullHD?
Ну якщо грошей дуже обмаль, що монітор купується на ринку вживаних речей, то можна і fhd. А інакше не варто. І відеокарт вибиратиметься під адекватно вибраний монітор ще не одна (для початку дотягнутися до 7700ХТ, але то вже тематика інших гілок форуму)
Монітор планую купувати новий, просто у мене все впирається в вибір відеокарти. Я б навіть не міняв свій стари монік, але в ньому немає hdmi та DP, а гратися з перехідниками (hdmi to DVI) таке собі, пишуть що ці перехідники працюють від сили лише місяць, а далі згорають.

Мабуть буду брати 7700XT нову, вона себе краще показує в тестах, порівняно проти RTX4060TI. (зараз маю gtx1060 3gb після майнера) піду в іншу гілку по картам, запитаю там.
alexdemua
Junior

Повідомлення

Karamazovybros: 25.05.2024 11:25 Матриця, як і очікувалося, AUO M270DAN08.6.

Помітив нюанс: при частоті від 120Гц та нижче, монітор дозволяє виставити глибину кольору 10 біт, хоча в спеках кажуть що матриця чесні 8 біт без FRC.
Дякую за відповідь.
Матриця дуже схожа на ту що стоїть в Dell G2724D - M270DAN08.C (2024 рік випуску).
Судячи з panelook.com у IIYAMA M270DAN08.6 (матриця 2020 року) більш широкий кольорове охоплення, але нема технології Low Blue Light. Вірогідно, це якісь пов'язані речі.
Можливо, ще по бітності є різниця - G2724D може тримати 165 Hz та 10 біт (8 + FRC), якщо підключення через DisplayPort.
В іншому - наче одне й те саме.

Щодо 10 біт - я правильно розумію, що 10 біт (8 + FRC) можна поставити тільки на 120 Hz та нижче? Тобто на штатних 165 Hz вже тільки 8 bit? Ви через DisplayPort підключені чи HDMI?
Karamazovybros
Junior

Повідомлення

alexdemua: 25.05.2024 15:47
Щодо 10 біт - я правильно розумію, що 10 біт (8 + FRC) можна поставити тільки на 120 Hz та нижче? Тобто на штатних 165 Hz вже тільки 8 bit? Ви через DisplayPort підключені чи HDMI?
FRC в спеках взагалі не заявлений, тільки чесні 8 біт. Підключений через DP. Так, при частоті 120Гц та нижче вінда дає виставити 10 біт. А от чи з'являються вони реально (задіюється незадокументований FRC, чи ні), я не знаю. На вигляд наче не міняється нічого. Зменшення синього світла є в налаштування монітору.
Я брав саме цей, бо дістався по гарній ціні - 7500грн + є вбудований ЮСБ-хаб та колонки, які мені потрібні. Може за 10-12 це й не самий гарний вибір буде. )
alexdemua
Junior

Повідомлення

Karamazovybros
У Dell G2724D з M270DAN08.C також ніде не пишуть про 10 біт (8 + FRC), але вони там є.
Щоб перевірити чи щось помінялось - це треба, наприклад, подивитись на 10-ти бітне тестове зображення в софті, що підтримує відображення 10 біт.
Детальніше можна почитати про це тут (пункт №5 в статті).
Але якщо вам воно не треба для якоїсь конкретної задачі - можна не заморочуватись.
7500 за такий монітор - це звичайно дуже добре, це не новий, напевно?
Karamazovybros
Junior

Повідомлення

alexdemua: 25.05.2024 17:24 Karamazovybros

7500 за такий монітор - це звичайно дуже добре, це не новий, напевно?
Чи то виставковий зразок, чи то повернутий. Бо пакування було вже вскрито, включно з пакуванням кабелів. Але стан нового і ніяких недоліків типу битих пікселів не знайшов, хоча шукав довго і ретельно. Чи можна якось подивитися час роботи. В Лижах таке бачив, тут не знайшов.
Свегер
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Karamazovybros
alexdemua
Ще, через наявність в моніторі HDR в віндовс дає можливість поставити більшу бітність, але по факту монітор всеодно є 8-ми бітним.
alexdemua
Junior

Повідомлення

Свегер
Можливо і так.
Треба тестувати у відповідному ПО наявність цих 10 біт.
Я на Dell G2724D пробував у Фотошопі в різних режимах - на тестовому файлі дійсно була різниця: на 8 біт були чіткі переходи на градієнті, на 10 біт - був плавний перехід.
Karamazovybros
Junior

Повідомлення

alexdemua: 24.05.2024 22:01 Що з засвітами та глоу-ефектом? Можете зробити фото чорної заливки екрану в темряві?
Чи рівномірний білий і як він "з коробки"? Не віддає в жовтий/синій/інший якийсь?
Фото як то бачить камера смартфону, та приблизно як то бачить око.
изображение_v1.jpg
Вкладення изображение_v1.jpg більше недоступне
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Karamazovybros

Мне интересно а как ты сфоткал как это видит глаз? :gigi: я больше верю в то что глаз видит засветы как на первом фото, но просто не так ярко, бо на втором фото просто темнота полнейшая и я уверен что глаз не это видел.
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

Melofon: 25.05.2024 21:33темнота полнейшая
контуры экрана видно, ну либо гамму на монике нужно подправить
но это разумеется звиздежь, работает эффект самовнушения что бы его развеять достаточно рядом поставить олед (ну к примеру нынче почти во всех телефонах стоят) с черной заливкой
man1242
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Karamazovybros: 25.05.2024 21:27
alexdemua: 24.05.2024 22:01 Що з засвітами та глоу-ефектом? Можете зробити фото чорної заливки екрану в темряві?
Чи рівномірний білий і як він "з коробки"? Не віддає в жовтий/синій/інший якийсь?
Фото як то бачить камера смартфону, та приблизно як то бачить око.
изображение_v2.jpg
изображение_v1.jpg
Витік світла вах, :rotate: я останній такий витвір мистецтва на повернення закинув. Був до цього асер vg271p так в нього взагалі не було витоку лише глоу помітний

Відправлено через 7 хвилин 12 секунд:
odessitmws: 25.05.2024 22:17
Melofon: 25.05.2024 21:33темнота полнейшая
контуры экрана видно, ну либо гамму на монике нужно подправить
но это разумеется звиздежь, работает эффект самовнушения что бы его развеять достаточно рядом поставить олед (ну к примеру нынче почти во всех телефонах стоят) с черной заливкой
Те відчуття коли вийде олед монітори 3го покоління від lg де яскравість буде на 40% вищою та більш стійким до вигорання а ти захищав до останнього 2ге покоління що мало пікову яскравість 200кд/2 та все одно мала проблеми з статичним інтерфейсом :rotate:
Karamazovybros
Junior

Повідомлення

Melofon: 25.05.2024 21:33 Karamazovybros

Мне интересно а как ты сфоткал как это видит глаз? :gigi: я больше верю в то что глаз видит засветы как на первом фото, но просто не так ярко, бо на втором фото просто темнота полнейшая и я уверен что глаз не это видел.
У тебе на моніторі або яскравість в мінімумі, або гамма невірна. Бо я на другому фото бачу і рамку монітору, і засвіти.
Ось на цьому фото трохи яскравіше, але це вже помітніше, ніж бачить око у повній темряві.

Зображення

Відправлено через 16 хвилин 28 секунд:
odessitmws: 25.05.2024 22:17
Melofon: 25.05.2024 21:33темнота полнейшая
контуры экрана видно, ну либо гамму на монике нужно подправить
но это разумеется звиздежь, работает эффект самовнушения что бы его развеять достаточно рядом поставить олед (ну к примеру нынче почти во всех телефонах стоят) с черной заливкой
У мене смартфон з ОЛЕД і я знаю як він виглядаю у темряві. Звісно IPS світиться, але мій попередній LG 24MP59G світився набагато яскравіше, а контраст мав менший. Розумію, що порівнюю з дуже старим монітором, але як є. Можливо із-за контрасту зі старим монітором мене новий і влаштовує. )
Відповісти