Выбор монитора

Мониторы и другие устройства отображения информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
Свегер
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Bucho: 22.04.2024 20:28 Як на мене, брати 27" 1440p в 2024 році за овер 1000 USD - ну такоє...
Для 4к монітора, на данный момент, щоб комфортно пограти, потрібна відеокарта, типу RTX4090. Якщо немає такої, то для ігор, я б 4к монітор не рекомендував.
А з приводу QHD за такі гроші, то монітор один із топових в даному бюджеті. Як на мене, то краще вибрати такий варіант, а ніж, як ось тут, людина з комплектацією (7800X3D + 7900XTX) підбирала собі монітор за 200-300€. Як так, зібрати собі комп'ютер на топ залізі, потім заходить на форум і вибирає собі бюджет-монітор. Що у цієї людини грошей немає? Чи вона не може назбирати собі на нормальний монітор? Ні, у цієї людини є жаба, яка дозволила їй злити уйму бабла на залізо, але чомусь не дозволяє витратити трохи більше бабла на купівлю нормального монітора, який приноситиме радість, а не біль в очах і страждання.
Я розумію, якщо щось нормальне не можуть дозволити собі певні люди, наприклад пенсіонери, у яких пенсія 3 тис/грн., вони на монітор за 4 тис/грн. накопичували цілу вічність. Або школярі-студенти, яким мамка більше 3-5тис/грн., не дає, так як у неї своя жаба в поєднанні з нерозумінням важливості питання покупки чогось хорошого, або реальної нестачі грошей, та інші подібні випадки.
Але ж більшість людей не мають таких проблем. Середньостатистичний чоловік в Україні отримує умовно 8-20 тис/грн і йому 8тис/грн. за монітор вже дуже дорого? А за 15-20 мабуть подібно до божевілля! І що, він не зможе за бажанням, дозволити купити собі хорошу річ? Звичайно ж може, було б бажання, треба просто накопичувати трохи по довше, 200€, якось же накопив? Накопив! Ось копіть іще 200€. І таких людей у досить багато, які цілком можуть собі дозволити купити хоч хороший монітор, комп'ютер, айфон, що завгодно! Ну ось, яскравий приклад, на 7800X3D грошей вистачило, на 7900XTX грошей вистачило, а монітори ми беремо на здачу. Щось мені підказує, що людина солодше за моркву нічого не їла і поняття не має, що таке нормальний монітор.
Bucho
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Свегер: 22.04.2024 21:44 Для 4к монітора, на данный момент, щоб комфортно пограти, потрібна відеокарта, типу RTX4090. Якщо немає такої, то для ігор, я б 4к монітор не рекомендував.
Чому ж зразу так різати - "не маєш 4090, забудь про 4К монітор".
Наприклад моя 7800хт видає в 4К ~50-70-100фпс без фср-ів та фреймгенів в тих проєктах, що мене цікавлять. Для сінгла, далекому від кіберкотлетства, посидіти 2-3 годинки в неділю, цього цілком достатньо. То навіщо мені відмовлятись і чекати ще 2-3 роки відях рівня 4090+ по 500-600 баксів?
l-m
Member

Повідомлення

Bucho: 22.04.2024 23:11 То навіщо мені відмовлятись і чекати ще 2-3 роки відях рівня 4090+ по 500-600 баксів?
А коли дочекаєшся, то виявиться що вже без 6090 знову не пограти :gigi:
спойлер
сарказм
тим паче часто вища роздільна здатність дає більше покращення якості ніж тупе все на максимум в налаштуваннях
Свегер
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Bucho: 22.04.2024 23:11 То навіщо мені відмовлятись і чекати ще 2-3 роки відях рівня 4090+ по 500-600 баксів?
Відповідь у вас, випливає із запитання. Хочете комфортно пограти на 4к моніторі - потрібна відповідна відеокарта, а ті хто не може собі таку дозволити, в основному, для ігор купують ігрові приставки!
Хоча так, все буде залежати від ігор в які граєте, це все індивідуально. Але, хто не любить обмежень в іграх мають враховувати всі ці нюанси.
man1242
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Bucho: 22.04.2024 20:28 man1242
Як на мене, брати 27" 1440p в 2024 році за овер 1000 USD - ну такоє...
Сам Самсунг поки що не поспішає роздавати подовжену гарантію на свої QD-OLED матриці, на відміну від того ж LG в їх топових лінійках телевізорів з MLA WOLED.
Мабуть щось да знає...
Согласен с ценовой политикой и рисками олед дисплеев, но думаю если б долговечность была аналогов жикого кристала то думаю цена была б оправда качеством картинки, жалко отдать 1т ради перформенца на 2-3 года

Відправлено через 4 хвилини 18 секунд:
планирую заказать такого зверя https://comfy.ua/ua/monitor-igrovoj-lg- ... nt=7646183
но все же в свою цену характеристики довольно скромные в плане яркости экрана смотрел обзоры у всех сходится пиковая точка в режиме юзера 520кд/2, пробовал 32 1440р и 27 1440р, лично субьективно то 95рр самое оптимальное соотношение, 109рр избыточно имхо что выливается в излишек не добавляя какой-то четкости. Хотя в тестах фср лучше смотрится 2к 1440 но в нативе повторюсь разницы не особо
Свегер
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

man1242 Ось є огляд на цей монітор:
https://www.displayninja.com/lg-32gq850-review/ , але відгуків про нього не досить багато, як він по якості, хто зна. Гадаю, що має бути норм. :)
Кольори в матриці, трохи перенасичені. Можливо, потрібно буде збавити насиченість в кольоровому просторі sRGB
maxon88
Junior

Повідомлення

Доброго времени суток, выбираю монитор и выбор пал на два варианта - помогите определиться:

ASUS ROG Strix XG27ACS https://hotline.ua/ua/computer-monitory ... t=priceAsc - по нему очень мало информации, но как я выяснил матрица BOE - это очень плохо?

Dell G2724D https://hotline.ua/ua/computer-monitory ... -210-bhtk/ - много отзывов, но пишут что лотерея с матрицей и часто попадаются экземпляры с битыми пикселями + не хочу связывается с магазином розетка (типы матриц TVP и AUO)

Может есть те кто уже купил ASUS ROG Strix XG27ACS, что могут сказать по контрасту? цветам? подсветке и заветам?
Спасибо!
man1242
Member
Аватар користувача

Повідомлення

maxon88: 24.04.2024 12:00 Доброго времени суток, выбираю монитор и выбор пал на два варианта - помогите определиться:

ASUS ROG Strix XG27ACS https://hotline.ua/ua/computer-monitory ... t=priceAsc - по нему очень мало информации, но как я выяснил матрица BOE - это очень плохо?

Dell G2724D https://hotline.ua/ua/computer-monitory ... -210-bhtk/ - много отзывов, но пишут что лотерея с матрицей и часто попадаются экземпляры с битыми пикселями + не хочу связывается с магазином розетка (типы матриц TVP и AUO)

Может есть те кто уже купил ASUS ROG Strix XG27ACS, что могут сказать по контрасту? цветам? подсветке и заветам?
Спасибо!
нажалі всі ці панелі однакового рівня якості зображення, хоча в кожного виробника матріці можуть рознитись методи орпацьовки 8біт+фрс та різні рівні калібровки гамми з виробництва. Усі ips панелі мають контрасніть 1000до1 різні виміри коливань гамми від виробника панелі, погано це ? Мабуть так бо саме відношення гами до більш темного рівня приводить до втрати відтінків темного у тих ж підземьях відмака 3 де у порівняні з гамою що відкалібрована у світлішу соторону мають перевагу у більшому відображенні контенту у темноті та зменьшеню глоу ефекту але втратою контрасту хоча незначною.
Якщо потрібна більша яскравість то беріть Dell, у режимі юзер в нього більший запас яскравості ніж у асус
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: Воля або смерть🇺🇦

Повідомлення

man1242
3а 27к можно телек в 50 диагонали 4к 120гц с миниледом и яркостью 1300 tlc 805 :up:
man1242
Member
Аватар користувача

Повідомлення

odessitmws: 24.04.2024 13:44 man1242
3а 27к можно телек в 50 диагонали 4к 120гц с миниледом и яркостью 1300 tlc 805 :up:
якщо в вас не меньш 2000 зон затемнення для діагоналі 50дюймів то є погані новини, HDR буде як проблема для такої панелі а без HDR міні леди в багатьох моделях не працюють тобто заплатит за повітря. В нативі такі моделі мають 400-600ніт. Знову замовляючі трейд ін моделі з підозрілих сайтів маєте великий шанс мати зустріч з засвітамі на панелі та битими пікселями. Я в же не кажу про якість кольору та відгуку самої панелі
Filabatya
Member
Аватар користувача
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення

man1242
27ка олед в барахолці зявилася)
Свегер
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

maxon88З приводу вибору Dell G2724D, підтримую man1242, на даний час, у цього монітора, одна із найшвидших матриць, в даному ціновому діапазоні. Яскравість також у Dell вища, але я б на цьому не дуже акцентував увагу. Оскільки, багатьом людям, які грають, або працюють у вечірню пору доби, потрібно знати, мінімальний рівень яскравості. Для декого, 100-80кд/м², досить яскраво і виїдатиме очі. І я б рекомендував, більше шукати інформацію про мінімальну яскравість, адже це ахілесова п'ята сучасних моніторів (особливо – бюджетних), яка ніде й ніяк не документується. При цьому, у всіх моніторів - вона може бути різною і встановлюється тільки дослідницьким шляхом...
Доречі, у Dell G2724D, мінімальна яскравість - 36 кд/м², що на досить низькому рівні і підійде багатьом.
maxon88: 24.04.2024 12:00 матрица BOE - это очень плохо?
З приводу матриць, то BOE більш бюджетні і зазвичай гірші за якістю, ніж AUO матриці.
спойлер
Коли забиратимете, подивіться, щоб монітор був запакований заводським не переклеєним скотчем, щоб виявитися не першим покупцем у цього монітора. Вмикати монітор з вулиці відразу не можна, тільки через кілька годин, щоб прийняв кімнатну температуру (це щодо холодної пори року)! Вдома перевіряєте на всілякі дефекти – биті пікселі, сильні засвічення, глоу ефект – у темряві, заливкою екрана різними кольорами. Можете і в пункті видачі спробувати перевірити на дефекти, але там зможете побачити, тільки якщо сильні засвічення або якийсь битий піксель, може помітите. І, якщо раптом будете повертати, то не кажіть про конкретний дефект, що ви виявили, а просто скажіть, що болять очі не підходить і все, а то можуть почати тягати по сервісах і у вас закінчиться термін в 14 днів для повернення!!!
Якщо, дефектів у вигляді битих пікселів, глоу ефекту, засвічень немає, то колірну гаму можна відкалібрувати і налаштувати кольори, а то багато хто із за неправильно налаштованих відтінків на моніторі - здають їх, думаючи, що в них брак товару! Кольори налаштовуються! Биті пікселі, засвіти, глоу, шлейфи – ні! Хіба що, трохи можливо їх зменшити відрегулювавши колірні налаштування.
Який би монітор ви не вибрали, якщо буде час та бажання, напишіть відгук, як вам монітор, може ще комусь згодиться інформація при виборі монітора!
maxon88
Junior

Повідомлення

Свегер: 24.04.2024 15:43 maxon88З приводу вибору Dell G2724D, підтримую man1242, на даний час, у цього монітора, одна із найшвидших матриць, в даному ціновому діапазоні. Яскравість також у Dell вища, але я б на цьому не дуже акцентував увагу. Оскільки, багатьом людям, які грають, або працюють у вечірню пору доби, потрібно знати, мінімальний рівень яскравості. Для декого, 100-80кд/м², досить яскраво і виїдатиме очі. І я б рекомендував, більше шукати інформацію про мінімальну яскравість, адже це ахілесова п'ята сучасних моніторів (особливо – бюджетних), яка ніде й ніяк не документується. При цьому, у всіх моніторів - вона може бути різною і встановлюється тільки дослідницьким шляхом...
Доречі, у Dell G2724D, мінімальна яскравість - 36 кд/м², що на досить низькому рівні і підійде багатьом.
maxon88: 24.04.2024 12:00 матрица BOE - это очень плохо?
З приводу матриць, то BOE більш бюджетні і зазвичай гірші за якістю, ніж AUO матриці.
спойлер
Коли забиратимете, подивіться, щоб монітор був запакований заводським не переклеєним скотчем, щоб виявитися не першим покупцем у цього монітора. Вмикати монітор з вулиці відразу не можна, тільки через кілька годин, щоб прийняв кімнатну температуру (це щодо холодної пори року)! Вдома перевіряєте на всілякі дефекти – биті пікселі, сильні засвічення, глоу ефект – у темряві, заливкою екрана різними кольорами. Можете і в пункті видачі спробувати перевірити на дефекти, але там зможете побачити, тільки якщо сильні засвічення або якийсь битий піксель, може помітите. І, якщо раптом будете повертати, то не кажіть про конкретний дефект, що ви виявили, а просто скажіть, що болять очі не підходить і все, а то можуть почати тягати по сервісах і у вас закінчиться термін в 14 днів для повернення!!!
Якщо, дефектів у вигляді битих пікселів, глоу ефекту, засвічень немає, то колірну гаму можна відкалібрувати і налаштувати кольори, а то багато хто із за неправильно налаштованих відтінків на моніторі - здають їх, думаючи, що в них брак товару! Кольори налаштовуються! Биті пікселі, засвіти, глоу, шлейфи – ні! Хіба що, трохи можливо їх зменшити відрегулювавши колірні налаштування.
Який би монітор ви не вибрали, якщо буде час та бажання, напишіть відгук, як вам монітор, може ще комусь згодиться інформація при виборі монітора!
В обзоре на ASUS ROG Strix XG27ACS пишут что слабая контрастность 790:1, с такими показателями я так понял черный будет прям совсем серый?
Так же смотрел в ютюбе что матрица BOE MV270QHM-NF1 не рекомендуется к покупке так как у них страдает контрастность, в ASUS ROG Strix XG27ACS матрица BOE MV270QHM-NF5 (может НФ5 там все не так плохо? одни вопросы :) )

П.С. к слову в данный момент у меня такой samsung s24c650pl монитор, но я так и не нашел никакой инфы по матрице.

У Dell G2724D смущает то что у нас в Украине продают (как я понял с матрицей TPV Technology - вместо AUO). И снова как я понял TPV принадлежит BOE?

По факту выбор их 2х матрица ASUS ROG Strix XG27ACS - BOE MV270QHM-NF5 и Dell G2724D AUO m270dan08.c (это в идеальных условиях - на розетке в комментах пишут что матрица TPV Technology)
И еще в обзорах рекомендуют мониторы с матрицей auo m270dan08.2 сильно она отличается от auo m270dan08.c?
Вкладення
Screenshot_1.jpg
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: Воля або смерть🇺🇦

Повідомлення

man1242: 24.04.2024 15:11вас не меньш 2000 зон затемнення для діагоналі 50дюймів то є погані новини
Ты вообще понятие имеешь сколько стоит с 2к зонами или хоть с 1к? :lol:
Все там нормально работает про засветы даже речь не идёт это при том что там базовая контрастность матрицы 6000 и ореолы видны только потому что это в потёмках на хорошей яркости
мотаем на 18 минуту, 755 это и есть 805
И да эта цена в офлайн магазе где есть гарантия и можно прийти проверить забрать
man1242
Member
Аватар користувача

Повідомлення

odessitmws: 24.04.2024 19:06
man1242: 24.04.2024 15:11вас не меньш 2000 зон затемнення для діагоналі 50дюймів то є погані новини
Ты вообще понятие имеешь сколько стоит с 2к зонами или хоть с 1к? :lol:
Все там нормально работает про засветы даже речь не идёт это при том что там базовая контрастность матрицы 6000 и ореолы видны только потому что это в потёмках на хорошей яркости
мотаем на 18 минуту, 755 это и есть 805
И да эта цена в офлайн магазе где есть гарантия и можно прийти проверить забрать
Я мав змогу користуватись моніторами з 600зонами та тв з 1100 зон і можу відповісти що це замало для HDR, навіть у автора відео можливо побачити що все темне як у підвалі коли у більш продвинутих моделей все гаразд. Бажаєте тру HDR вибір тільки олед! Насам перед гарантія у не оф ділерів закінчуєтся на місці коли з'являются проблеми.
Я мабуть здивую але між моніторами з контрасністю 1000 до 1 та 4000х1 при освітленій кімнаті ви не побачите різниці :)
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: Воля або смерть🇺🇦

Повідомлення

man1242: 24.04.2024 19:381000 до 1 та 4000х1 при освітленій кімнаті
Ну ясное дело что если у юзверя мозгов нету и освещенность внешняя перебивает яркость монитора что даже при ублюдочных 1000к1 не видно,то там не про контрастность надо переживать :D а вообще замечательная логика, с такой логикой ни олед ни минилед не нужен
Свегер
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

maxon88
Я також зустрічав інформацію з приводу TPV матриці в G2724D для нашого ринку, але чи вона гірша за заявлену M270DAN08.C не знаю.
З приводу низького контрасту на ASUS ROG Strix XG27ACS (790:1) - то це мабуть для того, щоб була швидша матриця. Тому VA матриці, особливо бюджетні й не підходять для ігор, через свій рівень контрасту.
AUO m270dan08.2 - досить непогана матриця в порівнянні з auo m270dan08.c
https://m.panelook.com/modelcompare.php?ids=60680,46742
Проте, різниця між матрицями, буде помітна на око не залежно від моделі матриці, а від реалізації її можливостей у конкретному моніторі: який драйвер управління матрицею буде застосовано виробником, як він налаштований, як написана та оптимізована прошивка тощо… Я, в даному випадку, порівнювати матриці у відриві від решти сенсу не бачу ніякого...
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: Воля або смерть🇺🇦

Повідомлення

Из своей практики скажу контраст 1000 шлак, от 3000 уже типа можно юзать если подбирать яркость освещения и монитора и иметь матрицу без засветов
man1242
Member
Аватар користувача

Повідомлення

odessitmws: 24.04.2024 20:26 Из своей практики скажу контраст 1000 шлак, от 3000 уже типа можно юзать если подбирать яркость освещения и монитора и иметь матрицу без засветов
Різниця є але не така велика та лише у порівнянні, виключно HDR на олед або локальними зонами має вагому різницю
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

odessitmws: 24.04.2024 20:26 Из своей практики скажу контраст 1000 шлак, от 3000 уже типа можно юзать если подбирать яркость освещения и монитора и иметь матрицу без засветов
Два разных монитора с заявленным контрастом в 1000 к 1 могут существенно отличаться на глаз, ибо измерительное оборудование работает в темноте и практически игнорирует глоу и свойства антибликовой поверхности.
Так что инса с типичным 1000 контрастом может быть очень разной, до оледов в любом случае очень далеко.
Таже история с ВА, по замерам контраст отличается в разы, а на глаз фиг отличишь.
Відповісти