Выбор монитора

Мониторы и другие устройства отображения информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
Evgen88
Member

Повідомлення

А до 32 дюймов будет все ок по картинке на Full HD видео у 4К монитора например на 24, 27 дюймов ?
Dremjke
Member
Аватар користувача
Звідки: North

Повідомлення

Evgen88: 08.06.2023 10:12А до 32 дюймов будет все ок по картинке на Full HD видео у 4К монитора например на 24, 27 дюймов ?
Смотря для чего берёшь 4к монитор вообще. Если для фильмов и ютуба, то... Так себе. 1080р контент хочешь не хочешь, а его навалом и на 32" 4к будет выглядеть приемлемо, если от монитора на расстоянии сидеть.
P.S. Всё, выше увидел, что для фотошопа. Значит, в первую очередь - професфиональная цель, в таком случае, думаю, будет ок, а видео есть видео. Я на 1400р мониторе смотрю fullhd контент и мне норм.
Evgen88
Member

Повідомлення

фильмов и ютуба, то.. Это тоже +! Это даже на первом месте!

Отправлено спустя 18 минут 46 секунд:
Ну я понял так
если моник Full HD значит и контекнт только на нем нормально 1920×1080 выгляди,( или ниже720 и те де) выше плохо 4К и теде..
если моник 4К от 32"значит и контекнт только на нем нормально 3840×2160 если ниже хуже. (или ниже 1080 и теде )если до 32" то будет более менее.

Все должно стыкововаться верно, если Full HD то Full HD ток видео если 4К то только 4К видео ?
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Evgen88: 08.06.2023 10:42 Все должно стыкововаться верно, если Full HD то Full HD ток видео если 4К то только 4К видео ?
А це ще чому? Звісно, що для Full HD екрану нема чого скачувати 4K-фільм, краще зекономити трафік і час скачування та 1080p-версію цього фільму скачати. Youtube теж буде якість 1080p обирати, але можна заморочуватись і в Youtube ставити по можливості 4K-якість, щоб менше артефактів сильного стиснення та низького бітрейту бачити, або не заморочуватись 1080p дивитись. Але на 4K-екрані ми будемо продовжувати споживати більшим чином 1080p відео-контент, бо 4K-відео поки що дуже мало. Нові голівудські блокбастери в 4K знайдемо завжди, а от вітчизняне, серіали, інші фільми, Youtube - як правило у 1080p. Мені з 50" теліком куди зручніше відео з дивану з 2,2 метри дивитися, якщо тривалий час. От якісні 4K-фільми можу спеціально з крісла пробувати дивитися, щоб поближче й всю віддачу від 4K отримати. Але на 32 дюймах в принципі норм повинно бути 1080p відео дивитись зблизька, з дивану лежачи теж можна, от 24 дюйми з дивану дивитися дуже незручно.

Відправлено через 1 хвилину 54 секунди:
А якщо полюбляєш переважно ретро-фільми у DVD-якості, то що вже й Full HD купувати забагато?
Evgen88
Member

Повідомлення

Хороше еще один вопросик, а что можно взять на замену моего LG IPS 235 до 16500 грн и стоит ли его менять 12 лет ему. Работае вроде.
Задачи простые, фильмы и ютуб ?
https://hard.rozetka.com.ua/dell_210_bbrq/p343799407/ есть что лучше этого, все же.
anyname
Member

Повідомлення

Evgen88: 08.06.2023 10:42 фильмов и ютуба, то.. Это тоже +! Это даже на первом месте!

Отправлено спустя 18 минут 46 секунд:
Ну я понял так
если моник Full HD значит и контекнт только на нем нормально 1920×1080 выгляди,( или ниже720 и те де) выше плохо 4К и теде..
если моник 4К от 32"значит и контекнт только на нем нормально 3840×2160 если ниже хуже. (или ниже 1080 и теде )если до 32" то будет более менее.

Все должно стыкововаться верно, если Full HD то Full HD ток видео если 4К то только 4К видео ?
У меня 27" 4К монитор . В системе выставлено разрешение 1920х1080 , масштабирование 100%. Потому что при выставлении 3840х2160 в нативе шрифт пипец мелкий , а при масштабировании буквы почему-то плохо выглядят (хотя по идее должно то же самое выдавать , но видать масштабирование в 10ке криво работает).при просмотре видео вплоть до 720р никаких проблем нет , картинка нормальная (если лбом в монитор не упираться). Опять же Хуанг анонсировал dlss для видеороликов(это если будущее волнует).
В играх ситуация несколько другая. Древние Дьябло2 и lionheart без HD модов выглядят ужасно(но этож там 800х600 кажется). очень старые типа nolf2 и ровесники выглядят нормально и в 720р .Сталкер если лбом не упираться , то в динамике разницы между 1080р и 4К не видно. ГТА5 , far cry 4 и все что новее - 1080р картинка страшная , 1440р вполне нормальная , натив ясен пень идеален ( мелкие поры , трещины и потёртости на перчатках Аджая просто прекрасно выглядят).
но есть прямо скажем проблемные старые игры типа Х3 reunion, Syndicate , т.е. игры в которых интерфейс не масштабируется .их приходится в 1080р запускать , ибо в нативе текст без лупы не прочитаешь.
На 32" и более мониторах все возможно иначе.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

anyname: 08.06.2023 13:08У меня 27" 4К монитор . В системе выставлено разрешение 1920х1080 , масштабирование 100%. Потому что при выставлении 3840х2160 в нативе шрифт пипец мелкий , а при масштабировании буквы почему-то плохо выглядят (хотя по идее должно то же самое выдавать , но видать масштабирование в 10ке криво работает).
:horror:
Я не знаю, що там треба було накосячити в налаштуванні софта, але виставляти 1920х1080 для 4к-монітора в системі - це взагалі трешак. Масштабування в вінді нормально працює як в 10, так і в 11. Малі шрифти в системі - тож можна всі 200% масштабу виставити, будуть ті ж самі розміри, що і на фхд, але збережеться чіткість векторних елементів, що характерна для 4к.
Evgen88: 08.06.2023 12:21есть что лучше этого, все же.
Непогано, але як вже підказували вище, то за цю ціну також можна подивитися і на стартові 32" 4к ІПС, якщо розмір діагоналі не лякає.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Evgen88: 08.06.2023 12:21 и стоит ли его менять 12 лет ему. Работае вроде.
Ну то на ньому так само й ще 12 років просидіти можна, Full HD та цієї діагоналі на сьогодні вистачає на все й навряд в найближчій перспективі щось сильно зміниться. При неакуратному використанні колись ЕЛТ вигорали, зараз OLED вигорати можуть, а TN, IPS, VA зазвичай нічого не зробиться, якщо раптом не зламається й не припинить працювати. Просто Ви ставте питання, чи хочете Ви отримати щось суттєво краще та чи готові на це віддати кошти. У першу чергу збільшувати діагональ та/або щільність пікселів/чіткість. Також можна хотіти вищої герцовки, меншого часу відгуку, швидкої реакції матриці без шлейфів за рухомими об'єктами, адаптивної синхронізації G-Sync/Free-Sync без розривів екрану. Але якщо Ви про це не пишете, то Вам напевно й не надто треба, якщо не граєте в кіберспортивні ігри. Залишається діагональ та збільшення чіткості за рахунок 4K на 4K контенті. Чи готові на це витрачати $250. Якщо все ж таки хочете отой 27 дюймів Dell з Розетки, то й від діагоналі особливого ефекту та вражень не відчуєте, лише більшу чіткість, та трішки більший простір у робочих програмах за рахунок більшої роздільної здатності, але левову частину цього зростання простору з'їсть потреба масштабувати робочий стіл.
Evgen88: 08.06.2023 12:21 Задачи простые, фильмы и ютуб ?
https://hard.rozetka.com.ua/dell_210_bbrq/p343799407/ есть что лучше этого, все же.
На мій погляд все, що 4K 32 дюйми значно краще лише за рахунок діагоналі, а другорядні характеристики Ви не надто відчуєте, якщо у вас такий спектр використання й Ви на них не наголошуєте. Якщо розширена кольорова гамма для Фотошопу не вимагається, то в межах 16500 грн. можна страшенну купу всього знайти: https://hotline.ua/ua/computer/monitory/24734-388972/?priceTo=17500&sort=popularity. Я в цьому сегменті нічого собі не шукав і не купував, тож огляди й відгуки не читав, досвіду використання не маю, конкретну модель порадити не можу. Може хтось краще розбирається. 4K контенту вже й сьогодні немало як серед фільмів, так і на Ютубі є, а з кожним роком його процент все зростатиме. Тож за рахунок 4K на 32 дюймах отримаєте віддачу від саме такого контенту, а 1080p теж не буде виглядати настільки гірше, щоб 27 дюймами себе обмежити.
Evgen88: 08.06.2023 12:21 Задачи простые, фильмы и ютуб ?
То може Вам і не потрібен той монітор, а краще за ці 16500 грн. купити бюджетний телевізор? Й перейти в тему Выбор телевизора. Фільми й ютуб як раз куди ліпше зі Smart-телевізора дивитися, ніж з монітора. З дивану, в розслабленому стані з пультом у руках на великому екрані. Ну от хіба що любите в Ютубі багато коменти читати й писати, тоді все ж таки комп з монітором та клавіатурою потрібен. Я б радив Android TV, на який існує великий спектр зручних додатків, включаючи відеоплейери. І якщо Android TV, то обов'язково з маркетинговим поганялом Google TV, бо в такому разі буде присутній апаратний декодер кодеку AV1, а в майбутньому цілком можливо основна маса стрімінгового контенту, включаючи Ютуб, поступово буде переходити на цей формат. Типу без декодера AV1 отримати плашку Google TV не можливо. Я б наприклад при цьому бюджеті почав би з моделі TCL 55P638 вивчати огляди/відгуки. HDR на бюджетних ТБ нікчемний, але якось працювати буде, подивитися можна буде, на більшості недорогих моніків і такого нема. Підписка на якийсь Megogo, Oll.tv Sweet.tv чи щось там, або провайдер може каталог фільмів надавати й буде певне джерело фільмів. Можна скачувати на компі, розшарити через Samba чи DLNA (Samba зручніше) й з телевізора відкривати плейером типу VLC чи Vimu, якщо телевізор і комп до одного роутера під'єднані. Чи на велику флешку/зовнішній HDD скидувати й в телевізор потім втикати, чи під'єднати комп через HDMI v2.0 до телевізора як до додаткового монітора й таким чином фільми з компа дивитися. Також на Android TV повинно бути найбільш зручно різні безкоштовні ресурси використовувати як джерело фільмів через те що вибір додатків, які можна встановити, великий, ну і браузери для Смарт ТВ є. Для Youtube зручний додаток Smart TV, що управляється пультом.
А Фотошоп та інші робочі програми продовжувати використовувати через отой 12-річний Full HD монітор.

Відправлено через 13 хвилин 11 секунд:
anyname: 08.06.2023 13:08 но есть прямо скажем проблемные старые игры типа Х3 reunion, Syndicate , т.е. игры в которых интерфейс не масштабируется .их приходится в 1080р запускать , ибо в нативе текст без лупы не прочитаешь.
Зате я такого роду ігри на своїх 50 дюймах в 4K запускаю, все чудово, більш-менш комфортно, текст нормально читабельний, відеокарта GTX 960 нормально їх тягне й навіть особливо не напружується. Ну хіба трохи все це дрібне сильно по екрану в різні боки може бути розкидано, тож не так зручно орієнтуватися, як в Full HD. А вам всім таке недоступно з вашими 24-32 діагоналями. :-P :-P :-P Правда, коли перейду на 8K дисплей, то таки доведеться ці ігри в 4K запускати, але все рівно в рази краще, ніж Full HD.
Востаннє редагувалось 08.06.2023 15:30 користувачем Kassatka, всього редагувалось 1 раз.
Evgen88
Member

Повідомлення

Та я просто хочу системник обновить 12 летний, думал может и монитор 12 летний за одно, а телевизор не мое.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Evgen88: 08.06.2023 15:30думал может и монитор 12 летний за одно
Звичайно, ефект від оновлення 12-річного системника однозначно буде відчуватися, проте, зважаючи на важливість візуального каналу сприйняття інформації людиною, радив би проапгрейдити одночасно монітор. 27" в більшості випадків є золотою серединою по розміру монітору для ПК, проте радив би загалом розглядати діапазон діагоналей 27-32" і вибрати під свої вподобання.
anyname
Member

Повідомлення

SergN: 08.06.2023 13:55
anyname: 08.06.2023 13:08У меня 27" 4К монитор . В системе выставлено разрешение 1920х1080 , масштабирование 100%. Потому что при выставлении 3840х2160 в нативе шрифт пипец мелкий , а при масштабировании буквы почему-то плохо выглядят (хотя по идее должно то же самое выдавать , но видать масштабирование в 10ке криво работает).
:horror:
Я не знаю, що там треба було накосячити в налаштуванні софта, але виставляти 1920х1080 для 4к-монітора в системі - це взагалі трешак. Масштабування в вінді нормально працює як в 10, так і в 11. Малі шрифти в системі - тож можна всі 200% масштабу виставити, будуть ті ж самі розміри, що і на фхд, але збережеться чіткість векторних елементів, що характерна для 4к.
Evgen88: 08.06.2023 12:21есть что лучше этого, все же.
Непогано, але як вже підказували вище, то за цю ціну також можна подивитися і на стартові 32" 4к ІПС, якщо розмір діагоналі не лякає.
1920х1080 фактично використовується лише в браузері й при перегляді відео. при 4К з масштабуванням інтерфейсу чомусь шрифт гірше виглядав .монітор купляв десь на релізі 10хх відеокарт Нвідіа, й тоді в мене на 10ці було саме так. можливо з тих пір з цим щось таки зробили.(що там можна накосячити в налаштуваннях? 4К , 200% , прийняти . й поганий на вигляд шрифт. а 1920х1080 , 100% , прийняти , й шрифт виглядає нормально)
_FYA_EXel
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

anyname
Вы купили 4к моник, но юзаете его в 1080 разрешении ? :spy:
anyname
Member

Повідомлення

_FYA_EXel: 08.06.2023 18:47 anyname
Вы купили 4к моник, но юзаете его в 1080 разрешении ? :spy:
1080р лише в браузері і при перегляді відео.там вище є пост про шрифт.
aboy
Junior

Повідомлення

:lol: :lol:
базар
мені кажеться потрібно розділити тему на декілька
-23
-27
-32
і більше
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

SergN: 08.06.2023 17:00 27" в більшості випадків є золотою серединою по розміру монітору для ПК
Ну не для 4K же. :facepalm: :facepalm: Не можна міркувати про оптимальну діагональ монітора, не враховуючи роздільну здатність. Для Full HD 27 дюймів може бути забагато, може бути норм, а от для 4K навпаки це дуже й дуже мало. Ми просто дарма розтрачуємо дорогоцінні пікселі, коли могли б отримати більше робочого простору, краще бачити дрібні деталі, отримувати більше вражень від великого екрану й при цьому все рівно мати досить непогану чіткість і щільність пікселів на 32 дюймах. Може бути великий сенс в 27 дюймах 4К для тих, хто полюбляє шутери й інші ігри, що потребують утримувати в полі зору бажано весь екран і швидко реагувати, а робочий софт навпаки не в пріорітеті.
А якщо шутери не входять в число приорітетів, то я твердо переконаний, що 27 дюймів 4K просто гроші на вітер, які б чудові технічні характеристики монітор не мав.
Ну я точно не можу відповісти по конкретній моделі 27" 4K чи вона цукерка, чи лайно, чи відповідає своїй ціні, у якої фірми моніки кращі, а в якої гірші. Для цього треба добре орієнтуватися в даному сегменті 27-32 дюйми, читати/дивитися огляди, відгуки чи мати певний досвід використання. А я кілька років вивчав сегмент VA/IPS телевізорів 43-55 дюйми і трохи моніки цих діагоналей. Можу лише співставити характеристики з Хотлайну з ціною, й то на Хотлайні можуть бути неточності, а навіть характеристики з офіційного сайту бути дутими. А от розмірковувати на тему яка діагональ краще для тих чи інших цілей, чи дасть заміна моніка достатньо користі у вказаній сфері використання, тут багато що можу сказати. Намагаюся донести, що нема сенсу оцінювати вдалість характеристик того моніку 27 дюймів з Розетки, а для 4К краще пошукати серед 32 дюймів.
Якщо ділити на окремі теми для різних діагоналей, то також має бути загальна тема про вибір діагоналі, ну і розподільчої здатності при цьому.

Щось експерти, які вивчали огляди/відгуки, самі обирали подібного сегменту монітор, мали досвід користування не поспішають приєднуватися.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Kassatka: 09.06.2023 12:32
SergN: 08.06.2023 17:00 27" в більшості випадків є золотою серединою по розміру монітору для ПК
Ну не для 4K же. :facepalm: :facepalm:
Хлопни себе по лобу тричі, може, краще дійде і трохи менше простирадл тут буде разом з такими теоріями:
Для Full HD 27 дюймів може бути забагато, може бути норм, а от для 4K навпаки це дуже й дуже мало. Ми просто дарма розтрачуємо дорогоцінні пікселі, коли могли б отримати більше робочого простору
Роздільна здатність - це просто спосіб досягти приємної людині чіткості за рахунок щільності пікселів. А всілякі ретрогради, що ментально застрягли в Вінді95 з її "стандартним" масштабом під CRT-монітори, до сих пір носяться з ним в сучасних ОС і на сучасному етапі розвитку технологій.
Тому якраз при виборі монітора нормально розглядати окремо - вибирається комфортний розмір дисплею під робоче місце і відстань від очей, і наступним кроком - прийнятну конкретній людині щільність пікселів під її індивідуальний зір. Але достатньо один раз спробувати кращу чіткість, як і вищу герцовку, щоб назад переходити бажання не виникало. Весь цей вибір - пошук компромісів з бюджетом, особливо для геймерів, але реально бісять ці теорії про обов'язкову "недоцільність" 4к на діагоналях середнього розміру.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergN
Підтримую.
Бо кількість людей, що отожнюють роздільну здатність монітора із особливостями масштабування інтерфейсів їхньої ОС чи ігор is too damn high :rolleyes:
Але, наприклад, телефони 320х240 вони чомусь юзати не хочуть :gigi:
А шо ж такоє? Діагональ там геть мала...
TSMatvey
Member

Повідомлення

а де в Києві взяти б/в ніжку для монітора поворотну 100*100+ регулювання по висоті ? Кар-дачі, Петрівка? Може є якісь фірми, яким зливають сторі моніки. Сам монік 24 дюми.
AlekseyL
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Не можу зрозуміти чого така велика різниця моніторів в ціні
32' 2к 120+гц є щось пристойне?
dron48
Junior
Звідки: Киев

Повідомлення

ну, купил я таки тот Samsung S32BG700. пользуюсь пару дней уже. после 35 32 конечно кажется меньше. ну и плоский экран после гнутого... мне до сих пор кажется что он выгибается в обратную сторону. ну и так есть пара замечаний. крючек с боку для наушников реально была полезная штука, которой не хватает теперь, а можно бы сделать его и переставным, что бы пользователь мог перевешивать куда удобно. тут есть на ножке сзади но я ей не пользуюсь даже не доставал с коробки, у меня настенное крепление. может взять 43 была не такая и плохая идея бы, как то все же 3 маловато очень. + напихали в монитор кучу функций телевизора что я считаю большой глупостью. кому нужен недотелек 32 дюйма. за такую цену люди возьмут 55 хайсенс и на пиво останется. меня очень сложное и запутанное, а инструкции нет, видимо природу берегут, мать нашу. для текста конечно кайф, не знаю в чем смысл, буквы и буквы, какая разница сколько пикселей, но смотреть приятнее. масштаб поставил 225%, на 40 лет как раз норм смотреть.
Відповісти