Високочастотний монітор? визначення життєвого шляху на найближчі 10+ років

Мониторы и другие устройства отображения информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Вітаю! На зв'язку гордий chad-власник 1080р\60гц монітора
Лірика:
спойлер
ПРОЛОГ
Ведучи образ життя, який не припускає хоча б скільки стабільного, здатного покрити більше ніж лише базові потреби, доходу, на власний подив це сталося: я можу жменю гривень в місяць витратити\збирати на свої інтереси. Звісно, на форумі є люди які більше чайових офіціанту в ресторані залишають, і тим не менш.
Оскільки крім єпонських мультиків та відеоігор мене більш нічого не цікавить, свої заощадження залишається лише потратити на свою давню мрію(мабуть єдину) - на компудахтер.
Текст вище був написаний, щоб було зрозуміло - перед вами бомж(буквально, кацапи будинок спалили. Як би цинічно не звучало, але саме цей поворот в житті дав старт серії подій, що зробили мене працевлаштованим).

РОЗДІЛ 1. ІГРОВИЙ ДОСВІД
Крім вище згаданого 1080р\60гц монітора, маю коня на основі 11400 та 3060ті.
Провівши останні неділі за численними дослідженнями того, чого мені насправді вистачить для чілл-геймінгу, прийшов до наступних висновків:
- проміні йдуть лісом
- dlss вмикається в будь-якій грі одразу ж після її встановлення(так-так, на 1080р)
- налаштування графіки: аби текстури не мильні були, та будь-які мінімальні тіні за затінення, щоб плоским зображення не було
Виявляється, усі сучасні ігри виглядають амейзін навіть на близьких до мінімальних налаштуваннях. Звісно, випадки бувають різні, але так в середньому по палаті.
На основі перелічених висновків, з'являється ще один: у мого комп'ютера чималий запас міцності

РОЗДІЛ 2. GAME CHANGER: FRAME GENERATION
Приблизно в цей же час відбуваються ще декілька подій, пов'язаних з дослідження того, ЩО Я МОЖУ і ЩО ХОЧУ отримувати від гри на комп'ютері.

Першим сталося не бажане: в ході дослідження ігрового досвіду я зрозумів, що 60гц - дуже мало. Раніше я цього не помічав, бо просто запускав гру і Go On. Але тепер, приділивши даному питанню увагу, вже важко не помічати, що коли повертаю камеру, або просто рухаю її в так званих ізометричних іграх(Grim Dawn напр.) - НА ЕКРАНІ НІЧОГО НЕ ВИДНО. Все змазується, знайти ціль під час повороту камери неможливо: доводиться зупиняти поворот камери через кожні, скажімо, 30-50 градусів, щоб зрозуміти на що саме я зараз дивлюся. Але це не велика трагедія. Грав раніше, можу й далі, це скоріше масло в вогонь. А вогнем стала друга подія...

Frame Generation. Чудова технологія, без якої розвиток ігропрому неможливий, за нею майбутнє і тд і тп. Здавалось би, яке діло до неї має вічний 60hz-boy?
Та в принципі, ніякого, 60гц замало, щоб вмикати її в іграх. Думав так я, поки, прокручуючи в голові майбутні апгрейди, не прозрів: ВСІ мої майбутні відеокарти будуть мати Frame Generation. А оскільки питання заміни відеокарти буде поставати тоді, коли вона не буде спроможна давати саме чесних 60+фпс, а не з ввімкненим FG, то виходить, що, з моменту придбання наступної та до останнього її дня в моєму ПК, вона зможе гарантовано давати 100+ фпс(60+ чесних та бонусні від FG).

Залишаючись на 60гц моніторі, я приречую себе все життя грати на пристрої, який в 100% випадків здатен дати мені принципово плавніше зображення ніж те, яке було описане на початку розділу.

Ну й повертаючись до першого розділу: навіть сьогодні мій пк здатний забезпечити 100+ФПС, як ще одна літра масла в вищеописаний вогонь

РОЗДІЛ 3. ВСЕ ВИРІШЕНО: КУПУЙ ВИЧОКОГЕРЦОВИЙ МОНІТОР. ЧИ НІ?
Здавалось би, -10к грн, і через неділю я насолоджуюсь 100+ фпс(насправді в 93% випадків 150+) гєймінгом.
Адже за бонусну від FG плавність мені не потрібно буде доплачувати, вона буде перманентною в усіх майбутніх оновленнях мого ПК.
Точно не доведеться доплачувати? Перед спробою дати відповідь на це питання, нагадую: В МЕНЕ МАЛО ГРИВЕНЬ І БАГАТО НІКОЛИ НЕ БУДЕ

Не маючи в наявності відеокарти з підтримкою FG, доводилося на ютубчиках досліджувати дію технології. Але я так і не зрозумів однієї речі, бо жителі інтернету так і не досягли консенсусу по цьому питанню:

СКІЛЬКИ ПОТРІБНО ЧЕСНИХ ФПС ДЛЯ АДЕКВАТНОЇ РОБОТИ FRAME GENERATION

500? 200? 100? 60? і 40 вистачить?
Отримавши відповідь саме на це питання, я зможу прийняти рішення, чи залишатись назавжди на 60гц тєлєкє, чи все ж оновити на 144+
Адже якщо 60фпс чесними достатньо для адекватної роботи FG, то питання закрите, я лише купую монітор, а всі наступні апгрейди ПК залишаються такими ж, якими були б і без заміни монітора. Але якщо мені потрібно тримати планку не в 60фпс, а, скажімо, в 100, це ж вже зовсім інше питання, це зовсім інші гроші. Щоб підтримувати і можливість процесора, і можливість відеокарти видавати чесні 100+фпс це абсолютно інша ліга в гривневому еквіваленті, в порівнянні з тим же питанням для задоволення 60+фпс потреби.

Просто для більшої прозорості: різниця між 60 та 100 фпс, це приблизно як різниця між i3-13100 та i5-13600K для процесора, між майбутньою 4070 та 4080 для відеокарти. грошей нема.

ЕПІЛОГ. СУТЬ
Питання адресоване власникам RTX 4000: який нижній поріг ЧЕСНОГО фпс для прийнятних затримок та якості картинки в одиночних іграх?
Ваш вірний слуга до якості картинки, особливо в динаміці, не прискіпливий, до затримок теж не професійний CS:GO-boy, але хотілось би не замічати затримку між рухом миші та поворотом камери. Повторююсь, в одиночних іграх.
Сподіваюсь, віднесетесь серйозно. Для мене ПК не розвага, а сенс життя, в той час коли кожна копійка на рахунку
Stray
Member

Повідомлення

*утираю сльозу рукавом, коротко киваю оповідачу

**присажуюсь поруч... дістаю попкорн :popcorn:
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

спойлер
Dremjke
Member
Аватар користувача
Звідки: North

Повідомлення

1080р60гц монитор для игр сейчас - это боль. Выключишь vsync - и будут разрывы, которые и дают тот жуткий эффект, который описан в теме. Если монитор g-sync compatible, да еще и с поддержкой freesync - тогда можно подключить к видеокарте Nvidia через DP-кабель, включить freesync и по идее разрывов не будет в игре, если будет >60fps. В противном случае на 60гц мониторе придётся включать vsync и будет плавное четкое изображение, без разрывов, но с инпутлагом. Эту проблему решает технология nvidia reflex, но реализована далеко не во всех играх. Так что, от себя скажу, что хоть и не владелец rtx4000 видеокарты, но для игр есть смысл брать 144hz монитор и выше, даже если fullhd. Особенно, если видоекарта позволяет выжимать фпсы.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dremjke: 31.03.2023 14:55для игр есть смысл брать 144hz монитор и выше, даже если fullhd
Я сказав би - ОСОБЛИВО, якщо FullHD. Банально більше технічних можливостей буде отримати вищий FPS саме на 1080р.

kalakawa
Якщо комп саме для ігор, то вискокогерцовий монік - must have. Це така інвестиція, переваги якої бачитимеш кожен день користування компом.
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dremjke
Васильович
Думаю це все індивідуально. Колись вже писав, що поряд використовував два монітора 60 та 144 Гц, та не дуже помітив різницю. В ігри спочатку на 60, потім перейшов на 144. В тому ж CS GO або Doom Ethernal не відчував дискомфорту ні там, ні там. Обмеження FPS не робив.
Може 240 Гц краще відчувається.
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dremjke: 31.03.2023 14:55 1080р60гц монитор для игр сейчас - это боль. Выключишь vsync - и будут разрывы, которые и дают тот жуткий эффект, который описан в теме.
Ні, я писав не про розриви кадру, а саме про мило під час руху камери. На силу прояву обох явищ впливає саме частота монітор(та фпс), але різні речі і я їх чітко розрізняю. До розривів я відношусь спокійно, тим паче що в більшості ігор, більшість часу їх чомусь не видно

Відправлено через 2 хвилини 56 секунд:
Васильович: 31.03.2023 15:07 kalakawa
Якщо комп саме для ігор, то вискокогерцовий монік - must have. Це така інвестиція, переваги якої бачитимеш кожен день користування компом.
Маст хев то зрозуміло, питання ж не в цьому, а в тому, в скільки мені це обійдеться. мені доведеться кожні два роки на обнову комп'ютера витрачати річний бюджет? чи достатньо буде на нього збирати півроку? все залежить виключно від FG
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Bender911: 31.03.2023 17:18Думаю це все індивідуально.
Безумовно.
Але топікстартер описав аналогічну ситуацію, яка була в мене - відчуття, що ігрові події змішуються в "кашу", не "поміщаються" в 60 Гц.
В мене так було з Overwatch - перехід з 60 на 144 Гц не тільки підняв рівень комфорту від гри, але й зробив мене як гравця більш ефективним.
Тому можу рекомендувати такий апгрейд суто із-за паралелей в описаному досвіді.

Відправлено через 1 хвилину 12 секунд:
kalakawa: 31.03.2023 17:34Маст хев то зрозуміло, питання ж не в цьому, а в тому, в скільки мені це обійдеться. мені доведеться кожні два роки на обнову комп'ютера витрачати річний бюджет? чи достатньо буде на нього збирати півроку? все залежить виключно від FG
Нажаль, витрати на залізо я не в змозі прогнозувати.
А от монітор послужить не один рік.
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Bender911: 31.03.2023 17:18 Dremjke
Васильович
Думаю це все індивідуально. Колись вже писав, що поряд використовував два монітора 60 та 144 Гц, та не дуже помітив різницю. В ігри спочатку на 60, потім перейшов на 144. В тому ж CS GO або Doom Ethernal не відчував дискомфорту ні там, ні там. Обмеження FPS не робив.
Може 240 Гц краще відчувається.
це, до речі, ще одне питання, яке я хотів винести в окремий розділ, але вирішив що буде занадто. А саме:
Мене бентежить мило під час руху камери. я вирішив приблизно оцінити, в скільки разів мені потрібно збільшити частоту монітора та фпс, щоб мило перестало даватись в знаки.
Оскільки в розпорядженні в мене лише 60гц монітор, я почав зменшувати швидкість повороту, щоб дійти такої швидкості, при якій я чітко бачу що переді мною відбувається. Базуючись на тому, в скільки разів знадобилось зменшити швидкість, робив висновок, в скільки разів мені потрібно більше гц\фпс для комфортної гри. і результати мене розчарували. Виявилося, що більш менш чітке зображення можна отримати лише при в 3+ рази повільнішому руху камери, ніж зазвичай. Тобто, щоб досягти цього ж прийнятного результату при звичайній швидкості поіороту камери, мені потрібно осідлати як мінімум 180+ гц та фпс. 240гц 1080р монітор непоганий купити раз в житті не проблема, а от залізо кожні 2 роки під такі показники...

можливо моя методологія неправильно, але зараз виходить так, що між 60 та умовними 120 гц\фпс різниці дійсно нема. При статичній камері все виглядає чітко та плавно в обох випадках, тоді як під час екшену на екрані і 60 і 120 фпс малюють лише мило, яке стає чітким та зрозумілим лише під час зупинки камери, або повільному її русі. А хто під час пітливої заруби повільно рухає камеру? всі її крутять як навіжені
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

По ідеї мило під час швидких рухів може викликати не тільки низький fps, але й великий час відгуку матриці. Чи ні? :think:
Dremjke
Member
Аватар користувача
Звідки: North

Повідомлення

Kassatka: 31.03.2023 18:03По ідеї мило під час швидких рухів може викликати не тільки низький fps, але й великий час відгуку матриці. Чи ні?
Є таке, при чому не тільки в грі, але навіть банально гортаючи браузер. Нещодавно перевіряв таке ради експерименту.

Отправлено спустя 5 минут 15 секунд:
Васильович: 31.03.2023 17:37В мене так було з Overwatch - перехід з 60 на 144 Гц не тільки підняв рівень комфорту від гри, але й зробив мене як гравця більш ефективним.
Ось і мені здається, що ТСу те саме потрібно. Як і мені.

Отправлено спустя 12 минут 12 секунд:
Взагалі, є ультимативне рішення - це високогерцовий монітор з апаратним gsync :rotate: Але і грошей коштує чималих.
Ще потрібно розуміти, на яку саме відеокарту в майбутньому сподівається ТС, бо залізяки зараз не дешеві і в майбутньому навряд будуть дешевшати. Якщо хочеться грати з максимально високим fps на високооктановому високогерцовому моніторі, то і відеокарта має бути відповідна. Можна подивитися зараз на вартість 4070ti, як передумова для аналізу майбутніх витрат. із цього можна зробити висновок, що питання мила при повороті камерою стає другорядним. Більш ніж впевнений, що на 144гц і fps умовно 100 і ніякого замилення при поворотах.

Отправлено спустя 1 минуту 59 секунд:
Ось я, наприклад, граю в кс го на 60гц моніторі, fps лупить під 400, усі рухи дуже чіткі і без бокового замилення. А в сінглплеєрні іграшки граю з vsync і 60 кадрів відповідно і... Чесно кажучи, ніколи цим питанням не задавався, але інколи бачу дійсно щось типу замилення по сторонам, АЛЕ - я граю переважно на геймпаді, де повороти камери стіками плавні, тому замилення або непомітне взагалі, або не звертаю уваги.
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

если взять листок с текстом и помахать его с угловой скоростью как в мониторе киберспортсмены дергают то четкость текста будет тоже очень так себе :D
а автору темы моник нужно сменить в любом случае, тут не о чем рассуждать, как можно такой древностью в игровом компе пользоваться
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

odessitmws: 31.03.2023 19:17 если взять листок с текстом и помахать его с угловой скоростью как в мониторе киберспортсмены дергают то четкость текста будет тоже очень так себе :D
а автору темы моник нужно сменить в любом случае, тут не о чем рассуждать, как можно такой древностью в игровом компе пользоваться
поки не об'являться власники dlss 4000, і не скажуть що FG відпрацьовує олрайт при 60 чесних фпс, я залишаюсь на тому що є
Vitalio
Member
Аватар користувача
Звідки: Ивано-Франковск

Повідомлення

kalakawa: 31.03.2023 00:16 але хотілось би не замічати затримку між рухом миші та поворотом камери.
Це інпут лаг
Ні, я писав не про розриви кадру, а саме про мило під час руху камери. На силу прояву обох явищ впливає саме частота монітор(та фпс), але різні речі і я їх чітко розрізняю.
Це гостинг (та ін. артефакти) на які впливає не частота монітора/к-сть фпс, а апаратні можливості заліза самого монітора. Реалізація відповідних схем вольтажів відповідно до вибраного вами розгону панелі, що в свою чергу змушує кожен піксель на панелі реагувати швидше та виводити картинку жвавіше без замітного розмивання та приблизним наближенням до чіткої картинки в активній фазі руху об'єктів.

Асбосютно чіткої картинки нереально добитися в моніторі без застосування програмних костилів. Н-д: технологія MBR - коли вставляють стробуючий чорний кадр, який скриває сам перехід пікселя від 10% до 90% яскравості, щоб Вам здавалась картинка чіткою. Пограєте так пару годин потім побачите як голова буде боліти ...

Більше корисної інфи для "просвітлених" в сфері моніторів, можна почерпнути тут:
спойлер
https://blurbusters.com/faq/lcd-overdrive-artifacts/
Сподіваюсь, віднесетесь серйозно. Для мене ПК не розвага, а сенс життя
З усією серйозністю
Зображення
Порада:
Діагональ екрану/Роздільна здатність:
24' 1080p, 2k, 4k.
27' та більше - 2k, 4k.
Тип панелі/призначення:
- Кіберспорт - TN, трохи IPS
- Казуальний геймінг/фільми і тд - IPS, VA
- Фанати чорного який він є в іграх та фільмах(виского контрасту) - VA.(тут для домашнього кіберспорту треба розкошелитися на норм VA).

Для боротьби з розривами:
G-sync (Nvidia)
Fresync(AMD)

Для максимальної картини плавності є проста формула:
ФПС=Частоті монітора ( або фпс может бути навіть більшим)
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

да у человека вот такая хрень, когда то тоже про это смотрел-читал, действительно называется ghosting
спойлер
123.png
вот каждый может застетить у себя - https://www.testufo.com/ghosting
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

звучиш як dude, який, можливо, щось в цьому розуміє. на тві погляд, стану я трохи щасливішим, якщо поміняю AOC I2476vwm на dell s2522hg?
Vitalio
Member
Аватар користувача
Звідки: Ивано-Франковск

Повідомлення

kalakawa: 31.03.2023 22:27
звучиш як dude, який, можливо, щось в цьому розуміє. на тві погляд, стану я трохи щасливішим, якщо поміняю AOC I2476vwm на dell s2522hg?
Може бути, 240Гц буде як із запасом на майбутнє, коли залізо зможе генерувати ФПС=Гц... А так різниця із 60Гц(старого моніка) буде замітна, навіть 70-100-120-140Фпс будуть плавніше виглядати на 240Гц
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Bender911: 31.03.2023 17:18Думаю це все індивідуально. Колись вже писав, що поряд використовував два монітора 60 та 144 Гц, та не дуже помітив різницю. В ігри спочатку на 60, потім перейшов на 144. В тому ж CS GO або Doom Ethernal не відчував дискомфорту ні там, ні там. Обмеження FPS не робив.
Може 240 Гц краще відчувається.
:laugh:
я вон свой моник с помощью утилиты Custom Resolution Utility (CRU) разогнал с 60 до 75 Гц и заметил разницу
только вот это не улучшило мои киберспортивные способности, может все же нужен моник на 120-144
я даже иногда думал, что чем ниже частота, тем лучше, так как чем дольше задержка, тем больше инфы доходит в мозг, но это нужно подтвердить научно

kalakawa
предлагаю отключить вертикальную синхронизацию и посмотреть на разницу между частотами и ощущениями
Dremjke
Member
Аватар користувача
Звідки: North

Повідомлення

Сейчас сидел и на 60гц мониторе весь вечер в last of us играл. Ничего даже близко на ghosting похожего не заметил.
Таки действительно, как писали выше - от монитора зависит.
Відповісти