NAS: выбор, обсуждение, настройка, эксплуатация

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
maroders2
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Праві були ті, хто хвалив Хренолоджи за його юзер-френдлі налаштування. Дійсно все круто: встановилось з першого разу, усі потрібні додатки на місці, онлайн сервіси працюють. Залишилося тільки уточнити кілька нюансів...
1. Дуже заважає флешка, яка стирчить з корпусу. Я для ОС спеціально m.2 поставив, а юсб порти планував використовувати для зовнішніх хдд. Тим більше, що флешки зараз дуже не надійні, тому треба якось перенести ОС на ССД. Поки розмірковую над встановленням Проксмокс.
2. Не зовсім зрозумів як система працює з дисками, кажуть вона наче туди теж інтегрується. Якщо система відвалиться, або я захочу встановити щось інше, то дані на дисках будуть недоступні? Поки я граюся з усім цим, то мені байдуже на форматування, але в планах підключення фільмотеки на 2х8тб дисках і втрачати колекцію я аж ніяк не бажаю. Про всяк випадок буду все форматувати в ext4, може так буде більше шансів щось потім прочитати, в разі чого...
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

maroders2: 25.11.2023 17:46Проксмокс
В мене проксмокс, щоб було зручно тестувати. Але коли налаштував віртуалку з омв так і залишив. Як надати доступ до hdd - https://pve.proxmox.com/wiki/Passthroug ... chine_(VM), gpu (якщо потрібно) - https://pve.proxmox.com/wiki/PCI_Passthrough
BigTypoon
Member
Аватар користувача
Звідки: Борщагівка - Позняки

Повідомлення

maroders2
1. Флешка буде стирчати. Хай стирчить ззаду.
Купи мікрофлешку, буде не стирчати, займати порт USB. Можеш в USB2.0., на ній тільки завантажник.
2. Хренолоджи - Це дискове сховище. Тому вона підготовлює диски для себе, форматуючи, та зберігаючи системну інфу на почтатку кожного диску. Щоб диски потім можна було прочитати, на сторонніх компах, треба форматувати в jbod та EXT4. Тоді під лінухом можно зачитати інфу.
3. Для важливих данних існує резервування, подвійне резервування, і потрійне :idea: B-)
4. Фільми підключати треба через USB. Просто як сторонні носії. Щоб нічого не форматувати.
5. Plex підняти, та віддати шари йому
6. Щоб заливати кіно на шари використовуй SMB 3.0, та авторизацію.
7. Якщо потрібно щоб Хренолоджи сам качав фільми на шару, треба поставити Qbittorrent у Docker. Та віддати йому шари.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

maroders2: 25.11.2023 17:46Дуже заважає флешка, яка стирчить з корпусу
Сховати всередині корпусу:
https://www.aliexpress.com/item/1005005732473000.html
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Також поставив Xpenology на VM в Unraid. Використовував цей завантажувач - https://auxxxilium.tech/redpill/. Дуже простий, графічний. Також все завелось і працює. В порівнянні з Nextcloud видно відшліфованість хмарних сервісів, бо NC воно віглядає трохи коряво, інтерфейс трохи тормозить. Хоч до стабільності і функціоналу питань немає.
Мабуть залишу собі в якості бекапа фоток з мобільного.
BigTypoon
Member
Аватар користувача
Звідки: Борщагівка - Позняки

Повідомлення

Ray2000gt
А якщо Unraid ще працює в Proxmox - то така матрешка виходить, закачаєшся :gigi: :lol:
Класні накладні витрати))

ПіСі.Все ж таки, все на одному залізі, забагато ризику, як на мене
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

BigTypoon: 27.11.2023 20:23все на одному залізі
треба кластер з двух-трьох у HA :gigi:
BigTypoon
Member
Аватар користувача
Звідки: Борщагівка - Позняки

Повідомлення

Denvys5
:beer: :lol: в точку! На Распбері!
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

При переїзді на нове залізо планую спробувати перейти на Proxmox. Але є кілька питань, в яких не можу розібратись.
Архітектурно бачу це приблизно так:
PVE в якості гіпервізора, VM TrueNAS, йому прокинути всі накопичувачі для організації ZFS сховища, там будуть докер контейнери разом з Nextcloud.
Не можу зрозуміти, як надавати дисковий простір іншим VM, iSCSI?
Якщо одна з VM буде Xpenology, як надати простір їй? Наскільки я розумію, Xpenology може працювати тільки з SATA накопичувачами (хай і віртуальними).
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ray2000gt: 02.12.2023 23:45Не можу зрозуміти, як надавати дисковий простір іншим VM, iSCSI?
Якщо мається на увазі простір, який в керуванні TrueNAS буде, то можна його шарнути по NFS, а в Proxmox додати цю шару як NFS storage type:
https://pve.proxmox.com/pve-docs/pve-ad ... rage_types

І вже на цьому стораджі тримати всі інші віртуалки.
Єдиний нюанс - потрібно буде виставити пріоритетність для віртуалки з TrueNAS, щоб вона стартувала першою завжди, а інші - через пару хвилин після неї. Буде доречно при ребутах.
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Ray2000gt: 02.12.2023 23:45 При переїзді на нове залізо планую спробувати перейти на Proxmox. Але є кілька питань, в яких не можу розібратись.
Архітектурно бачу це приблизно так:
PVE в якості гіпервізора, VM TrueNAS, йому прокинути всі накопичувачі для організації ZFS сховища, там будуть докер контейнери разом з Nextcloud.
Не можу зрозуміти, як надавати дисковий простір іншим VM, iSCSI?
Якщо одна з VM буде Xpenology, як надати простір їй? Наскільки я розумію, Xpenology може працювати тільки з SATA накопичувачами (хай і віртуальними).
це буде погано те яке описано
я б два інших варіанта запропонував:
1. зробити zfs на pve і додати його як сховище для вм і на нього ставити віртуалку з TrueNAS і інших
2. не всі накопичувачи прокидати в TrueNAS а зоставити пару для того ж рейд1 для інших вм

я для zfs тестував в проксмокси обидва варіанти, але перший через специфіку zfs та qemu у мене десь 33% втрат по доступному місцю було.
в другому варіанті накопичувачі що з хоста напряму в вм прокидаються мають додатковий рівень абстракції і можуть бути підводні камені з продуктивністю, самі розраби проксмокса не радять так робити

Ну тобто городити вм зі сторейджом який потім розкидувати для сторейджа інших вм - досить костильна ідея.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Дякую за поради. В такому разі буде простіше залишити для віртуалок один SSD а інші диски прокинути в Xpenology. Тоді можна обійтись без TrueNAS. Віртуалки просто бекапити періодично.
Tesseract
Member

Повідомлення

Ray2000gt
Чим більше абстракцій одна в одній зробите, тим веселіше буде жити! Не даром навіть Портейнер не тримає нічого в собі, а просто керує докером під яким сам крутиться. Таким чином усі контейнери працюють безпосередньо під операційкою, яка стоїть на голому залізі.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Я вчинив наступним чином, - PVE на M2 NVME накопичувачі з віртуалками. Віртуалці з TrueNAS Scale дав доступ до SATA-контроллера з підключеним до нього накопичувачем, для SMB та бекапів Time Machine. Ще одній віртуалці дав доступ до іншого SATA-контроллера з підключеним до нього накопичувачем і встановив Yunohost, в ньому крутиться Nextcloud та Jellyfin. Недоліком такої схеми вважаю недостатню відмовостійкість.
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Моя поточна конфігурація:
PVE на чіпсетному сата у zfs mirror, окремий zfs mirror на ньому ж під віртуалки.
Віртуалка TrueNAS Scale, у яку прокинув HBA, закинув всі діски у zfs mirror і планую ще докинути M.2 оптан як L2 ARC.
Віртуалка з докером, у якій крутяться контейнери, на які підкинуто NFS до того трунасу (ще не завершив конфігурацію).
Окремо підняв віртуалку з Gitlab та пару раннерів, на гітлаб планую перенести всі конфігурації та розгортання.
І підняв віртуалку з wireguard клієнтом, тикається у VPS-ку з впн сервером, та маршрутизує по локалці трафік з мережі через traefik.
Бекапи віртуалок зробив з таргетом на трунас, сам трунас не чіпаю, я його конфіг окремо бекапнув. Трунас бекапить все на backblaze.

Єдиний значний недолік, який я бачу - не зробив автобекап самого проксмоксу, бо ті варіанти що я розглядав виглядають ну дуже колхозно :lamer:
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Можливо хто порадить, яким чином реалізувати наступну ідею... Потрібно у віртуалку з debian 11 на proxmox підключити zfs raid (mirror або raid z1) і змонтувати його як /home. Поки схиляюсь до варіанту створення масиву в самому proxmox та підключення його до віртуалки як сховище і відповідно змонтувати в /home. Можливо є інший спосіб? типу віртуалці дати доступ до контроллеру з дисками... Думаю що краще
46Tolik
Member

Повідомлення

Есть видеокамера Hikvision. Пишет на SMB NAS созданный в DDWRT нормально.
Создал SMB шару на openmediavault - камера не может монтировать - пишет неправильный путь. Хотя ПК нормально подключает шару как с DDWRT так и c openmediavault
Подскажите в чем может быть проблема?
Tesseract
Member

Повідомлення

46Tolik
Протокол SMB має кілька версій. Першу версію зараз прийнято відключати бо вона має проблеми з безпекою. Але може бути таке, що камера вміє тільки в першу. Тому треба знайти конфіг самби в OMV і відредагувати його. Щось типу такого: https://askubuntu.com/a/1376421

Відправлено через 1 годину 8 хвилин 36 секунд:
Хоча дещо з цих опцій можна прямо в налаштуваннях OMV ввімкнути.
46Tolik
Member

Повідомлення

Tesseract
Спасибо, поставил smb1 и все заработало.
Я ставил smb2 - не помогало. Не думал что камера не умеет древний протокол SMB 2 :(
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Ekz0rcyst, не бачу, в чому може бути проблема з прокидуванням контроллеру в VM. Єдине що треба мати на увазі, що прокинуться всі SATA пристрої на контроллері. З nvme в цьому плані гнучкіше, так як вони, як правило в індивідуальних IOMMU групах, тому їх можна виділяти по одному.
Я навіть робив експеримент на Unraid. Поставив VM Win10 на прокинутий nvme SSD. І потім, якщо витягнути флешку Unraid, то ПК завантажувався вже напряму з цього ж SSD, тобто вже в Bare metal режимі.
Також цікавився темою Xpenology на PVE. Багато хто підтвердив факти зберігання масивів при переході на Synology.
Відповісти