NAS: выбор, обсуждение, настройка, эксплуатация

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

Alligator
Сама назва матеріалу провокуюча, але сам сервер вийшов досить непоганий. Звісно можна не купувати дорогі 8тб диски, не всім потрібно стільки об'єму. Проте самі характеристики досить непогані, для такої малютки.
BigTypoon
Member
Аватар користувача
Звідки: Борщагівка - Позняки

Повідомлення

_clawfinger_
На последней ЧП можно сбыло собрать такой сервер за 4к :gigi:

А если на хдд то были 18Тб диски по 250$ :laugh:
Были бы деньги...
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

BigTypoon
Ну не всім потрібні такі обсяги сховища, але сам факт можливостей малінки вражає, як для малютки.

А загалом народ створює все більше варіантів НАСа на такій малютці. Якщо раніше простенький нас з 1-2 дисками без проблем.
То зараз стає більше плат в розробці, які перетворять на НАС це я показав досить потужний, як на мене варіант.
Як що не роздавати 4К торенти через гігабітний канал, а всього лише зберігати дані, фото то що, то подібних девайсів має вистачити.
Звісно раніше народ колхозив через юсб-сата, то тепер вже драйвера сата інтегрували в ядро распеберрі ос. Треба всього лише оновитись до останньої версії.

ЗІ: У мене самого в якості НАСа лишив стару плату на х99, організував бекапи, а сам сіджу на барбеоні. Все добре, от тільки такої потужності мені не треба. :laugh: А скидати свій комплект за безцінь нема бажання. Тож буду юзати до останнього, а там час покаже, може й на малінці зберу невеличкий й акуратний, й економічний в плані електриці. :D
BigTypoon
Member
Аватар користувача
Звідки: Борщагівка - Позняки

Повідомлення

_clawfinger_
Мне больше импонируют платы OrangePi и Odroid. Многоядерные армы и достаточно оперативки, очень экономичны в плане потребления.
таже Армбиан работает отлично. Есть в хозяйстве Odroid XU4Q, N2+, Orange Pi Zero H3 512Mb, Pi Zero2 1Gb.

на Реддите человек построил домашнее облако на ODROID-HC4 (PCIe to SATA(asm1061) - 2 sata) - интересное решение.
нашел - https://www.reddit.com/r/DataHoarder/co ... hc2_build/

Да, эти решения по своему хороши - и во главе стоит энергоэфективность. Но вопрос использования VM с Win стоит остро. А отказаться от Win пока/да и вряд ли получится.
Поэтому использую пару жрущих сборок с СВО в proxmox и наплевать на счета за электричество.
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

BigTypoon: 14.12.2021 16:07Мне больше импонируют платы OrangePi и Odroid. Многоядерные армы и достаточно оперативки, очень экономичны в плане потребления.
Мені теж, я хотів побудувати на NanoPi, але клятий дефіцит, їх вже не роблять.
Саме економія мене й підштовхує в цю сторону. Якщо не потрібна велика потужність, то можна на подібному зібрати, у порівнянні з х99, арм на електриці окупиться. :laugh:
BigTypoon: 14.12.2021 16:07таже Армбиан работает отлично. Есть в хозяйстве Odroid XU4Q, N2+, Orange Pi Zero H3 512Mb, Pi Zero2 1Gb.
У мене на rpi4 крутяться pi-hole, ще э rpi 4 крутився сервер з збору даних, переніс на основний сервер, там же й юніфай контролер крутиться.
BigTypoon: 14.12.2021 16:07на Реддите человек построил домашнее облако на ODROID-HC4 (PCIe to SATA(asm1061) - 2 sata) - интересное решение.
нашел - https://www.reddit.com/r/DataHoarder/co ... hc2_build/
Так бачив цю тему.
Тільки він будував на ODROID-HC2, а не ODROID-HC4, тоді 4-ки ще не було. У HC4 (PCIe to SATA(asm1061) - 2 sata) , а у HC2 сата через юсб.
BigTypoon: 14.12.2021 16:07 Да, эти решения по своему хороши - и во главе стоит энергоэфективность. Но вопрос использования VM с Win стоит остро. А отказаться от Win пока/да и вряд ли получится.
Поэтому использую пару жрущих сборок с СВО в proxmox и наплевать на счета за электричество.
Розумію, кожний використовує те, що йому потрібно.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Час оживити темку :beer:

Який цікавий проект проскочив на Hacker News:
https://github.com/khuedoan/homelab

Розумію, що ідея не нова і вже випробувана нашими форумчанами. Але - цікаво глянути на готове рішення від інших людей. Та й особисто мені на самостійну збірку такої системи не вистачило б витримки, часу та знань :gigi:

А почина думати, чим замінити OMV 5 на своєму NAS вже пора. Там під капотом вже oldstable :shuffle:
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Васильович
як на мене, оверінжинірінг
LostBoy
Member
Аватар користувача
Звідки: Оккупированный Донецк - Киев

Повідомлення

Васильович
Выглядит заманчиво, но:
1. Вычислительная мощность для дома избыточна, имхо;
2. Порог входа в кубик достаточно высок для неподготовленного человека. Как правило, все новички сталкиваются со сложностями из-за большого количества сущностей. Но штука классная :up: Промстандарт современных деплойментов де-факто ;)
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

Васильович
ого цікавий проект.
Васильович: 01.02.2022 15:00а й особисто мені на самостійну збірку такої системи не вистачило б витримки, часу та знань
Якщо вже задумався, то можна поступово, почати з 3-х наприклад, а потім додавати якщо буде мало. В мережі таких проектів багато, особливо на малінці. :insane:
TomMass
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Тоже считаю оверинжиниринг для дома.

+ доп точка отказа в виде потери сетевого взаимодействия между "нодами" и/или выпадение части узлов в нерабочий статус.

Та же не очень понимаю целесообразность его применения для дома потому, что дома на NAS/медиасервер в основном хранится контент/медиатека. Я все думаю перевезти свою тучку домашних контейнеров под оркестрацию чего-то типа k3s, а потом поминаю, сколько боли я себе создаю на первом же этапе, когда нужно будет один volume разшарить на взаимодействие между той же самбой/некстклаудом/плексом и тп (маунты, права и тд).

Здесь же мы видим более "вычислительную" направленность проекта. Для серверлесса сгодися, но для контента очень сомнительно. Инжиниринг ради инжиниринга при наличии свободного времени :)
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Слава Україні!
Друзі, надіюся, у вас все більш-менш добре в ці складні часи.

Зачепилися очі за ще один дуже молодий, але цікавий (як на мене) проект для домашніх серверів:
https://www.casaos.io/
"Community-based open source software focused on delivering simple home cloud experience around Docker ecosystem."

Задумка цікава. Ставив в віртуалку на Debian 11 - завелося без проблем.
Поки дуже не вистачає взаємної інтеграції пропонованих сервісів.
Наприклад, по замовчуванню є Filebrowser, який по суті надає доступ до файлової системи сервера (спеціального каталогу для юзера).
Було б добре, якби ті ж NextCloud, Qbittorrent, Plex використовували той самий ж каталог для своєї роботи. Але поки треба руцями це все зводити до спільного знаменика. Та й https хотілося б з коробки.
Коротше, є куди рости.
Бажаю проекту успіху і з цікавістю за ним спостерігатиму.
P.S. Так, трохи прикро, що розробники з Китаю, але поки не поспішатиму робити передчасних висновків.
TomMass
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Всем привет

Надеюсь все живы и здоровы

Хотел поделиться курьезом. Вчера приходит мне сообщение, что raid degradeted. Лезу на сервер, а там картина маслом

Код: Виділити все

○ → cat /proc/mdstat
Personalities : [raid1] [raid6] [raid5] [raid4]
md127 : active raid5 sdf1[1] sdb1[2](F) sdd[4](F) sdc[3](F)
      11720499712 blocks super 1.2 level 5, 64k chunk, algorithm 2 [5/1] [_U___]
      bitmap: 0/22 pages [0KB], 65536KB chunk

md0 : active raid1 sdg[3] sdh[2]
      976630464 blocks super 1.2 [2/2] [UU]
      bitmap: 4/8 pages [16KB], 65536KB chunk

unused devices: <none>
4 из 5. почти страйк :laugh:
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

TomMass
не нужно так пугать :gigi:
md3 : active raid5 sde1[3] sdf1[5] sdd1[2] sdb1[1] sda1[0]
15627544576 blocks super 1.2 level 5, 512k chunk, algorithm 2 [5/5] [UUUUU]
bitmap: 1/30 pages [4KB], 65536KB chunk
TomMass
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Всем привет

Продаю свой старый комплект для nas. Там мать микро атх на 6 сата портов на 1155, память, проц и бп.

Хороший комплект для начала. Вдруг кто подбирает, у меня в теме
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Может не совсем в тему вопрос, но, думаю, тут он будет уместен.
Имеется nas под Unraid. Собрал перед НГ, заинсталил ОС, поставил NextCloud. Я не супер специалист в области сетей, делал по гайдам, в итоге все работает. И работает вполне неплохо. 25 февраля мы уехали, nas я решил оставить

Работает все стабильно, ни разу не было сбоев. Очень оценил удобство такого облака в условиях эвакуации и отсутствия всей своей техники. Теперь, когда все больше инфы там оседает начинают появляться беспокойства за 1 сохранность и 2 доступность.
За 1 я более-менее спокоен, если не прилетит ракета, то так или иначе инфа сохранится, а за 2 я начинаю беспокоится, несмотря на то, что провайдер довольно стабильный а свет в столице выключают редко.
В голову пришло довольно банальное решение. Поставить UPS на роутер и nas на случай пропадания света. Благо потребление моего nas 20-30 Вт, так что хватит на долго. Но при отключении света пропадает и инет, поэтому решил поставить роутер с 4G модемом, чтоб он переключался на модем. Вроде схема ок, но тут я не совсем понимаю, как настроить сетевую часть. Мой домашний IP не меняется, соответственно всё настроено на него. Схема примерно такая: duckdns (направляет на мой ip) - cloudflare (связывает доменное имя с duckdns). Как быть с nextcloud, если ip будет меняться?
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ray2000gt: 11.08.2022 11:09 В голову пришло довольно банальное решение. Поставить UPS на роутер и nas на случай пропадания света. Благо потребление моего nas 20-30 Вт, так что хватит на долго.
В мене теж NAS приблизно 30 Вт споживає, а також з самого початку через старенький UPS Mustek PowerMust 600 Offline підключений.
Акумулятор заміняв рік-два тому і при таких розкладах NAS від нього працює 20-30 хвилин.
Нажаль, це не настільки довго як хотілося б :(
Ray2000gt: 11.08.2022 11:09 Как быть с nextcloud, если ip будет меняться?
Коли тримав NextCloud на NAS і мав від провайдера "сіру" ІР, то викрутився так:
- на безкоштовному сервері від Oracle підняв VPN сервер Wireguard
- на NAS контейнер з NextCloud автоматично підключався до сервер Wireguard
- на сервері від Oracle встановив nginx з HTTPS в якості проксі для NextCloud

Відмовився від цієї схеми лише тому, що сам NAS фізично заслабкий для NextCloud виявився і його швидкість роботи мене не влаштовувала.

Отак виглядав конфіг стека для NextCloud на NAS:

Код: Виділити все

version: '3.8'

volumes:
  nextcloud:
  db:

services:
  wireguard:
    image: ghcr.io/linuxserver/wireguard
    container_name: wireguard
    cap_add:
      - NET_ADMIN
      - SYS_MODULE
    environment:
      - PUID=0
      - PGID=0
      - TZ=UTC
    volumes:
      - /app-data/wg:/config
      - /lib/modules:/lib/modules
    sysctls:
      - net.ipv4.conf.all.src_valid_mark=1
    restart: unless-stopped
  db:
    image: mariadb
    network_mode: "service:wireguard"
    command: --transaction-isolation=READ-COMMITTED --binlog-format=ROW --innodb-read-only-compressed=OFF
    restart: always
    volumes:
      - /app-data/nextcloud-db:/var/lib/mysql
    environment:
      - MYSQL_ROOT_PASSWORD=Password
      - MYSQL_PASSWORD=Password
      - MYSQL_DATABASE=nextcloud
      - MYSQL_USER=nextcloud

  app:
    image: nextcloud
    network_mode: "service:wireguard"
    volumes:
      - /app-data/nextcloud:/var/www/html
    restart: always
А отак конфіг nginx:

Код: Виділити все

server {
    server_name example.duckdns.org;

    location / {
        proxy_set_header Host $host;
        proxy_pass http://10.1.1.3:8080; #IP який отримує NAS від сервера VPN
    }

    listen 443 ssl; # managed by Certbot
    ssl_certificate /etc/letsencrypt/live/example.duckdns.org/fullchain.pem; # managed by Certbot
    ssl_certificate_key /etc/letsencrypt/live/example.duckdns.org/privkey.pem; # managed by Certbot
    include /etc/letsencrypt/options-ssl-nginx.conf; # managed by Certbot
    ssl_dhparam /etc/letsencrypt/ssl-dhparams.pem; # managed by Certbot

}
server {
    if ($host = example.duckdns.org) {
        return 301 https://$host$request_uri;
    } # managed by Certbot


    listen 80;
    server_name example.duckdns.org;
    return 404; # managed by Certbot


}
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Васильович: 11.08.2022 11:40В мене теж NAS приблизно 30 Вт споживає
багацько)
в мене до 10вт :beer:
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

В мене і 5 хвилин не тримає при :(
4 HDD 3.5 + 1 HDD 2.5 + 1 SSD
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Crossbow: 11.08.2022 11:45
Васильович: 11.08.2022 11:40В мене теж NAS приблизно 30 Вт споживає
багацько)
в мене до 10вт :beer:
Круто :beer:
А що там по залізу/дисках?

UPD. Заглянув в профіль. Ну, це трохи чіт)
В мене 1 SSD і 5 HDD різних калібрів)

Відправлено через 33 секунди:
taxi911: 11.08.2022 12:04 В мене і 5 хвилин не тримає при :(
4 HDD 3.5 + 1 HDD 2.5 + 1 SSD
Може сам акумулятор вже "підгуляв"?
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Васильович: 11.08.2022 12:08UPD. Заглянув в профіль. Ну, це трохи чіт)
чого ж чіт ? для моїх потреб -- топ.
Якщо є змога юзати 2.5 HDD , або SSD , то чому б ні ? ))
Відповісти