Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Mad Dog
Member

Повідомлення

tablestikus: 09.05.2023 14:56
Mad Dog: 09.05.2023 12:57

типу якщо є гроші то їх обов'язково треба всрати на якийсь понт? ))
Тут вже колись хтось хвалився, що замовляв кат. 8 з Алі :gigi:
Ну це не те що дуже і понт. Наприклад як закладати в стіни - то я б швидше радив би як бабло є сувати кат6 для додакової надійності.
Так а в чому ця надійність проявляється? Є реальні кейси чи може якісь дослідження?
Чому саме 6, а не 6а чи взагалі 8?
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А с помощью чего правильно сравнивать скорость и задержки в сети? Спрашиваю, потому что сравнил подключение к роутеру по проводу и по встроенному в материнку WiFi. И на 100Мбит/с результаты в Speedtest такие:
Вчера через WiFi
Зображення
Вчера по LAN
Зображення
Сегодня по WiFi
Зображення
Сегодня по LAN
Зображення Зображення
Причем подключение по LAN напрямую, без каких-то перегибов кабеля и тому подобного. Вчера был какой-то старючий Cat.5e, сегодня проверял патч-кордами от Ugreen Cat.8.
При этом к роутеру помимо моего ПК в тот момент были подключены ТВ-приставка по проводу и 2 смартфона по вафле.

Судя по результатам мне провод не нужен вообще? :) Или есть нюансы?
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Varzek
Эх, вам бы на Макснет перейти... Дешевле, скоростнее, правда, если есть возможность. :) Так все измерения зависят от времени, от состояния сети, от серверов и т.д. и т.п. Вы несколько раз проверьте и ping и скорость могут колебаться. Внутри сети, чтоб прямо уж корректно проверяют по Iperf.
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Avenger80: 09.05.2023 17:38 Varzek
Эх, вам бы на Макснет перейти... Дешевле, скоростнее, правда, если есть возможность. :)
Нет возможности, но говорят в ближайшее время может появиться. Вижу цены у них теперь поприятнее, чем у Триолана. Вопрос как с обслуживанием. Потому что у Триолана с мастером связаться можно быстро и легко.
Так все измерения зависят от времени, от состояния сети, от серверов и т.д. и т.п. Внутри проверяют по Iperf.
Да, уже курю гайд как это сделать, спасибо :)
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Varzek
С обслуживанием не знаю, у меня за месяц всё стабильно, у брата в том же районе, что и я - за 3 года стабильно. Т.е. отличий от Триолана я не увидел в стабильности. Наоборот - стало скоростнее (22-23Мбайт/c на торрентах), NUM на приставке заработал и за 100 грн на полгода - 200Мбит/c, потом - 200грн за 200Мбит/c. Это не 255грн у Триолана за 100Мбит/c. Но это так, оффтоп здесь. :)
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Avenger80: 09.05.2023 17:38Внутри сети, чтоб прямо уж корректно проверяют по Iperf.
Varzek: 09.05.2023 17:47Да, уже курю гайд как это сделать, спасибо
Плюсую iperf. Ідеально для перевірки реальних можливостей пропускної швидкості своєї локалки.
Я піднімав серверну частину в себе на NAS в portainer типу отак:
спойлер

Код: Виділити все

version: '3.3'
services:
  iperf3:
    restart: unless-stopped
    container_name: iperf3-server
    ports:
      - '5201:5201'
    image: networkstatic/iperf3
    stdin_open: true # docker run -i
    tty: true        # docker run -t
    command: -s
А клієнти є в сторах на мобілках, в репах для лінуксів і просто качнути для Windows.
Для тесту швидкості вказати ІР свого NAS і порт 5201 (якщо інший не було вибрано для сервера).
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Получил результаты iperf. Верхние - это по вафле, нижние по лану.
Помогите плиз понять по итогам какая разница между проводным и беспроводным подключением. Скрин слева - это клиент, справа сервер.
спойлер
Зображення
Mad Dog
Member

Повідомлення

Varzek: 09.05.2023 17:33 Судя по результатам мне провод не нужен вообще? :) Или есть нюансы?
Саме тому я задав "дегенеративне" питання чи ти геймер. Тільки геймери в іграх бачать на око різницю в "пінгах" на пару мілісекунд, що виникають по повітрю в порівнянні з "пінгом" по кабелю.
Якщо роутер не в підвалі, бажані 100 мб/с без проблем видає юсб-свисток з Алі за 3 бакса.
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Mad Dog
Если речь реально про 1-2мс, то это не критично. Более не хотелось бы. Ну тут тоже смотря на сколько больше. Если по проводу 40, без провода 60+ - это не ок для меня.

В игры периодически играю. Из сетевого в BF2042. Там у меня часто пинг 60 или в этом районе. В предыдущих частях (я играл по проводу всегда) пинг был в районе 40 на немецкие серваки.

Роутер стоит напротив на комоде. Это место выбрано потом, что это очень близкое к центру квартиры место и также роутер стоит напротив дверей в соседнюю комнату, т.е. между комнатами нет препятствия в виде нескольких стен.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Varzek
Заміри швидкості якісь дивні. У вас 10Гбіт/сек локальна мережа? Тоді норм.
Як не подивись, а ви точно щось не те "наміряли". Сподіваюсь сервер та клієнт не на одній і тій самій машині запускались?
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ekz0rcyst: 09.05.2023 19:49 Сподіваюсь сервер та клієнт не на одній і тій самій машині запускались?
Сейчас поставлю на ноуте и все сделаю правильно :gigi:

Опробовал BF2042 при игре по кабелю и вафле на одном и том же серваке - 42мс в любом случае.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Varzek: 09.05.2023 19:55 Опробовал BF2042 при игре по кабелю и вафле на одном и том же серваке - 42мс в любом случае.
Тоді не створюйте собі зайві проблеми, а просто користуйтесь в своє задоволення! :beer: ;)

Відправлено через 3 хвилини 12 секунд:
Васильович
Я собі iperf3 server запустив на pfsense на ньому ж і wireguard.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Класна штука, юзав в проді в часи aDSL на пару зі squid :beer:
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Varzek: 09.05.2023 19:55Сейчас поставлю на ноуте и все сделаю правильно
це ж профільна система, якщо так, то щось із значеннями точно не то (так це я про localhost)
спойлер
Зображення
чи це робота віндового файрвола? Це ніяким боком не стосується ваших швидкостей, просто спостереження.

Відправлено через 5 хвилин 1 секунду:
Varzek: 09.05.2023 17:33Судя по результатам мне провод не нужен вообще? Или есть нюансы?
якщо це стаціонарний комп, то нехай лишається на дроті, нюанси можуть бути коли безпровідні клієнти почнуть споживати багато трафіку, тому модуть бути стрибки з пінгом
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Mad Dog: 09.05.2023 15:42
tablestikus: 09.05.2023 14:56
Ну це не те що дуже і понт. Наприклад як закладати в стіни - то я б швидше радив би як бабло є сувати кат6 для додакової надійності.
Так а в чому ця надійність проявляється? Є реальні кейси чи може якісь дослідження?
Чому саме 6, а не 6а чи взагалі 8?
З того що я бачив - натягуючи офіс каблом при 5е є вища вирогідність непідняття гігабіту ніж у 6ої. Хоча вона не те що б велика, але не дуже ок, як кабель довжиної 20-30 не дає того що треба.

Отправлено спустя 40 секунд:
Varzek: 09.05.2023 17:33 А с помощью чего правильно сравнивать скорость и задержки в сети? Спрашиваю, потому что сравнил подключение к роутеру по проводу и по встроенному в материнку WiFi. И на 100Мбит/с результаты в Speedtest такие:
Вчера через WiFi
Зображення
Вчера по LAN
Зображення
Сегодня по WiFi
Зображення
Сегодня по LAN
Зображення Зображення
Причем подключение по LAN напрямую, без каких-то перегибов кабеля и тому подобного. Вчера был какой-то старючий Cat.5e, сегодня проверял патч-кордами от Ugreen Cat.8.
При этом к роутеру помимо моего ПК в тот момент были подключены ТВ-приставка по проводу и 2 смартфона по вафле.

Судя по результатам мне провод не нужен вообще? :) Или есть нюансы?
Спідтест не показник того що у тебе там в мережі.

Отправлено спустя 1 минуту 42 секунды:
Ну гарно ж вигляда.

Зображення

Отправлено спустя 8 минут 33 секунды:
Ekz0rcyst: 09.05.2023 19:49 Varzek
Заміри швидкості якісь дивні. У вас 10Гбіт/сек локальна мережа? Тоді норм.
Як не подивись, а ви точно щось не те "наміряли". Сподіваюсь сервер та клієнт не на одній і тій самій машині запускались?
Судячи по скрінам то сам на себе коннектиться.
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

tablestikus: 09.05.2023 22:34Ну гарно ж вигляда.
ще б пак, я на минулому тижні перевіряв, чи не з’явилось чого на заміну моєму hEX S, а тут огляд того, що мені треба L009UiGS-RM
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

В общем сделал ряд тестов, где использовал три устройства - свой стационарный ПК (который может работать по LAN и WiFi), старый ноут с LAN портом и новый без LAN порта.

Тест 1. ПК выступает в роли клиента, верхний результат при проводном соединении, нижний при вафле.
спойлер
Зображення
Старый ноут выступает в роли сервера.
спойлер
Зображення
Похоже, что в старом ноуте только 100Мбит. Увидел это и заменил второе устройство на новый ноут, но там только вай фай.

Тест 2. ПК и ноут поочередно выступают в роли клиента и сервера. ПК подключен по кабелю, ноут по вафле.
ПК
Зображення
Ноут клиент
Зображення
Ноут сервер
Зображення
Тест 3. ПК и ноут подключены по вайфаю. При это все устройства находятся в одной комнате с роутером в расстоянии менее 2м без перегородок.
ПК
Зображення
Ноут
Зображення
Возможно я сделал что-то неправильно, голова уже не варит если честно :insane:
Но у меня сложилось впечатление после всех тестов, что при 100Мбит/с выигрыша от провода нет вообще. Не считая того момента, который WalkMan
описал выше.
WalkMan: 09.05.2023 21:57 якщо це стаціонарний комп, то нехай лишається на дроті, нюанси можуть бути коли безпровідні клієнти почнуть споживати багато трафіку, тому модуть бути стрибки з пінгом
Если инет от провайдера будет 200Мбит/с+, то уже нужно рассматривать именно проводное подключение для ПК. Это верные рассуждения?
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Varzek: 10.05.2023 02:37Но у меня сложилось впечатление после всех тестов, что при 100Мбит/с выигрыша от провода нет вообще.
Загалом у таких ідеальних умовах зроблений тест не покаже якихось проблем та й при щоденному використанні проблем не має виникати оскільки швидкість інтернету є обмежена. І навіть при 200Мб/с проблем не повинно бути при роботі через WiFi. Але, якщо буде відчуття, що щось з інтернетом не то, завжди можна вернутись на кабель.
Mad Dog
Member

Повідомлення

WalkMan: 09.05.2023 23:30
tablestikus: 09.05.2023 22:34Ну гарно ж вигляда.
ще б пак, я на минулому тижні перевіряв, чи не з’явилось чого на заміну моєму hEX S, а тут огляд того, що мені треба L009UiGS-RM
Досить неоднозначна залізяка. Вони її позиціють як апгрейд з рб2011... 3011 і то потужніший.
Дивний сфп порт з підтримкою 2,5 гб/с, чого не сфп+? 2,5 портів нема.
версія з вафлею працює тільки на 2,4 ггц.

Як на мена ах3 і то привабливіший. Кращий проц, більше пам'яті, 5 ггц вафля, 2,5 порт... але нема сфп і менше портів.

Отправлено спустя 3 минуты 41 секунду:
Varzek: 10.05.2023 02:37 Если инет от провайдера будет 200Мбит/с+, то уже нужно рассматривать именно проводное подключение для ПК. Это верные рассуждения?
Або переходити на сучасні стандартари вафлі.
Mad Dog: 08.08.2022 21:38 Зображення
Ксяоми + самая дешевая сетевуха с али.
+ бюджетний ноут )
для гемерів 6 ггц зайде... зразу відпаде страшилка:
WalkMan: 09.05.2023 21:57 нюанси можуть бути коли безпровідні клієнти почнуть споживати багато трафіку
Отправлено спустя 7 минут 31 секунду:
tablestikus: 09.05.2023 22:34
Mad Dog: 09.05.2023 15:42

Так а в чому ця надійність проявляється? Є реальні кейси чи може якісь дослідження?
Чому саме 6, а не 6а чи взагалі 8?
З того що я бачив - натягуючи офіс каблом при 5е є вища вирогідність непідняття гігабіту ніж у 6ої. Хоча вона не те що б велика, але не дуже ок, як кабель довжиної 20-30 не дає того що треба.
Це брак, кривий обжим чи монтаж розеток. При побудові нормальної скс по кожному лінку підрядник надає спектрограму, і ти зразу побачиш проблемні жили. Зразу міняють лінк і проблема вирішується на корню не залежно від категорії.
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Mad Dog: 10.05.2023 10:57 Це брак, кривий обжим чи монтаж розеток. При побудові нормальної скс по кожному лінку підрядник надає спектрограму, і ти зразу побачиш проблемні жили. Зразу міняють лінк і проблема вирішується на корню не залежно від категорії.
так-так, я прям бачу як усюди всі подають спектрограму. А те що в більшості будівництв кабло тягнуть звичайні роботяги ти забув.

Проблема була в перегибаг кабелів на великій довжині. З 5 бачив не раз, з 6 жодного разу. Ну тобто жили ок, все наче ок, а 1гбіт не піднімається.
Відповісти