Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

ssd
У меня был 1710, затем я купил 1010. Это было всё в 2019г. Гигу покупал, так как видел, что мне нравится функционал 1710, но не нравилось, что только 3Мбайт/c, что 100Мбитные порты, что скорость по USB из-за 100Мбитных портов только максимум -11,4Мбайт/c по сети. Было принято решения на то время потратить 3650грн и купить всё тоже, но значительно мощнее. Чем и пользуюсь по сей день. У той же Гиги скорость по USB уже 100/50Мбайт/c, скорость по торренту 10-11Мбайт/c. Так что даже у Кинетика цена за лучшее выше, значительно выше 1700грн. Так как сам Кинетик во-первых, из рашки, враждебной нам страны, во-вторых, честно, он сам сильно прям и не развивается в железе, в технологиях, а если и начинает развиваться, то цены просто заоблачные. Поэтому я и сам пытаюсь подобрать что-то для себя - Гига то не вечна... Для меня это, повторюсь, что я вижу - это Asus TUF AX3000 или Asus TUF AX4200.
P.S. Более дорогой роутер - это лучшая начинка в плане производительности (платформа), более скоростные интерфейсы, в том числе и USB, больше возможностей.
ssd
Member

Повідомлення

Avenger80
но если уже переплачивать за более мощное железо, то возможно это будет Keenetic Hopper (KN-3810).
Правда я пока не нашёл обоснования (что я получу?) заплатив больше за мощное железо?
Из видимого - увеличится скорость закачки торрентов. Моей жабе этого мало :)
Востаннє редагувалось 08.12.2023 19:34 користувачем ssd, всього редагувалось 1 раз.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

ssd
Одним словом - комфорт вы получите. :)
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Так Hoper это почти тот же снова 7621 - всё у Кинетика вокруг него крутится.
спойлер
Индекс модели - KN-3810
Процессор - EcoNet EN7528DU/DA MIPS @ 900 MHz, 2 cores / 4 threads
Оперативная память - 256 Мбайт DDR3
Flash-память - 128 Мбайт (Dual Boot, SPI-NAND): Kioxia TC58CVG0S3HRAIJ, Winbond 5N01GVZEIG, Nuvoton XT26G01CWSIGA
Wi-Fi 2,4 + 5 ГГц - Да
Класс Wi-Fi - MediaTek MT7905DA - 2x 2T2R 2.4/5GHz (574+1201Mbps), Wi-Fi 6, AX1800
Антенны - 4x 5dBi (FEM MediaTek MT7975D 2.4GHz/5GHz)
Отправлено спустя 1 минуту 24 секунды:
tablestikus
Вы по делу или как? Если по делу, то предлагайте варианты по теме форума.
ssd
Member

Повідомлення

Avenger80: 08.12.2023 19:32 Одним словом - комфорт вы получите.
Вот в чём комфорт проявится?
7-8клиентов (3 мобилки, 3 компьютера, планшет, телевизор), dlna сервер обязательно, редко торренты (но нужно).
Что-то быстрее станет на мощном железе? Что? Вроде и так всё летало на kn-1711.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

ssd
А скорость какая внутри сети? Пускай даже у вас 100Мбитный инет. Порты в компах гигабитные. А вы со своим 1711 ограничивались по сети только 11,4Мбайт/c, в том числе и с диском, который подсоединён к роутеру. Я знаю о чем пишу, так как был пользователем 1710, он же 1711, он же 1713. Купив что-то гигабитное, а ещё и вдобавок с USB3.0 - вы уже по сети можете гонять не со скоростью 11,4Мбайт/c - а 50-100Мбайт/с - комфортнее? Я думаю, что да. Дальше имея более производительный (дорогой) роутер - вы можете лучше наслаждаться тем же DLNA, так как пропускная способность будет выше, чем 1711, а также он будет меньше нагружать процессор и при этом всём он будет спокойно обслуживать ваши 6-10-15 устройств, когда 1711 уже начинал напрягаться. И вот так - там по чуть-чуть, там по чуть-чуть, а в итоге - это и есть комфорт. Какая разница между совсем бюджетным смартфоном и более дорогим? Один тормоз, а другой более скоростной, производительный - вы это понимаете? Да, если у вас 100Мбитный инет - он больше скорость вам не сделает сам по себе. :)

Отправлено спустя 3 минуты 37 секунд:
tablestikus
Ты можешь минусы не ставить, а предложить варианты человеку? Устроил тут детский сад! Человек хочет себе купить роутер - вот и предложи свой вариант, а то как-то это всё ненормально - особенно микротиковцы тут больше всех желчью исходят (у них почему-то особая любовь к рашкиному бренду (типа Intel vs AMD). Это тема выбора роутеров - предлагай, а не оффтоп тут развёл.
ssd
Member

Повідомлення

Avenger80: 08.12.2023 20:21 А скорость какая внутри сети?
У меня вся сеть по вай-фай. По LAN подключен только один комп.
И проводами не планирую/нет возможности делать соединения (это про гигабитные порты). А по вай-фай - так там скорости по железу не сильно и отличаются. Во всяком случае заявленные.
От провайдера 30Мбит/сек, с весны (принудительно) 50Мбит/сек. В больших скоростях извне пока нет необходимости.

Но мысль понял. Спасибо Вам! Буду думать. Возможно и на перспективу!
Tesseract
Member

Повідомлення

TSMatvey: 07.12.2023 15:30народ, порадьте безгеморойний роутер для 100мбіт, 1 кімнатна квартира 35м2. 1гіб немає і потреби якби немає. Головне, щоб добре пробивав стінки за смішні гроші. Бо моя Тенда 8 років відробила і щось прям глючити почала, але свої 300грн відробила сповна))))
Якщо у вас була Тенда і вона вас влаштовувала, то Tenda TX2 Pro від 1300 грн.
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ця сторінка дійсно потртал в пекло
Stray
Member

Повідомлення

Avenger80
ви правда не розумієте, що вам наче як прямо говорять, що кінетік - русня, а купувати русняве = фінансувати ракети собі на голову
це ж навіть не питання доцільності чи технічних характеристик - це питання базове, типу гігієни :-/


по темі, кому цікаво - пару тижнів як придбав собі asus rt-axe7800 - кльовий девайс, нарікань немає.
*було бажання мати all-in-one рішення, без формування меш систем у квартирі з великою кількістю бетонних перегородок й одночасно працюючих девайсів (20+)
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Stray: 09.12.2023 01:14 Avenger80
ви правда не розумієте, що вам наче як прямо говорять, що кінетік - русня, а купувати русняве = фінансувати ракети собі на голову
це ж навіть не питання доцільності чи технічних характеристик - це питання базове, типу гігієни :-/
так він начебто постом вище це підтвердив своєю цитатою, чи я щось неправильно розумію?

Отправлено спустя 3 минуты 50 секунд:
Stray: 09.12.2023 01:14 по темі, кому цікаво - пару тижнів як придбав собі asus rt-axe7800 - кльовий девайс, нарікань немає.
*було бажання мати all-in-one рішення, без формування меш систем у квартирі з великою кількістю бетонних перегородок й одночасно працюючих девайсів (20+)
а як цей прилад впливає на кількість пробитих стін? wi-fi 6E начебто на далекобійність не впливає
Stray
Member

Повідомлення

Ortyomko
перепрошую, не дочитав гілку, мене їхня перепалка підзабодала на півшляху :-/

Відправлено через 5 хвилин 43 секунди:
Ortyomko: 09.12.2023 01:26 а як цей прилад впливає на кількість пробитих стін? wi-fi 6E начебто на далекобійність не впливає
не знаю, з того, що знаю теоретично стіни краще всього буде бити 2,4 - проте у мене по всій квартирі тепер добиває на норм рівні 6 (що мабуть можна було б виміряти вищою силою випромінювання (яку доречі ніде не бачив у спєках) + можливості роботи роутера з відбитими сигналами (не пам'ятаю який саме був термін але ідейно щось типу якщо роутер не є у прямій видимості з споживачем))
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Stray: 09.12.2023 01:32 не знаю, з того, що знаю теоретично стіни краще всього буде бити 2,4 - проте у мене по всій квартирі тепер добиває на норм рівні 6 (що мабуть можна було б виміряти вищою силою випромінювання (яку доречі ніде не бачив у спєках) + можливості роботи роутера з відбитими сигналами (не пам'ятаю який саме був термін але ідейно щось типу якщо роутер не є у прямій видимості з споживачем))
дійсно велику далекобійність дає 2,4. Тому навіть набагато дешевший варік нід АХЕ7800 скоріш за все б'є так само, а його сенс у 6ГГц, який буде у тій самій кімнаті де роутер давати більшу швидкість.
Для далекобійності треба брати або меш, або просто хороші антени на 2,4ГГц, бо вони всюди більш менш однакові.
Stray
Member

Повідомлення

Ortyomko: 09.12.2023 01:37 дійсно велику далекобійність дає 2,4. Тому навіть набагато дешевший варік нід АХЕ7800 скоріш за все б'є так само, а його сенс у 6ГГц, який буде у тій самій кімнаті де роутер давати більшу швидкість.
Для далекобійності треба брати або меш, або просто хороші антени на 2,4ГГц, бо вони всюди більш менш однакові.
я ж наче написав - у мене по квартирі 6ггц вайфай тепер є стабільний
*можна звісно погратися поміряти - але по відчуттям мені всього вистачає
Tesseract
Member

Повідомлення

Дорожчий роутер зможе працювати на більших відстанях не лише за рахунок кращої обробки сигналу, але й за рахунок більшої кількості антен. Чим більше антен, тим легше сформувати максимум сигналу в потрібній точці за рахунок інтерференції радіохвиль.
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Ortyomko: 09.12.2023 01:26 а як цей прилад впливає на кількість пробитих стін? wi-fi 6E начебто на далекобійність не впливає
6Е як раз сами не далекобійни при перешкодах.

Нещодавно був до речі дуже здивований пробиванням свого старого Mikrotik hAP (RB951Ui-2ND) у батьків - в панельному будинку на два поверху вверх добивав на 2.4ГГц
Бесценно
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Доречі в Asus вийшла модель RT-AX52, в ній немає USB як в RT-AX53 та інший якийсь процессор. І ця модель вже на новий прошивці 388, а RT-AX53 не старій - 386. Ну і RT-AX52 дешевший) хоча на RT-AX53 ціну підняли)
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Бесценно
Интересно, а Asus потом распространяет новые прошивки 388 на "старые" роутеры?
Бесценно
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Так, RT-AX3000 виходив на 384, оновився до 386, а вже на 388. Але з дешевими моделями не все так радужно.
RT-AX55 вийшов на 384, оновився до 386 і поки все. RT-AX53 вийшов на 386 і поки там і є.
Дорожчі моделі оновлюють досить швидко. Бюджетні вже як повезе)
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Tesseract: 09.12.2023 10:06 Дорожчий роутер зможе працювати на більших відстанях не лише за рахунок кращої обробки сигналу, але й за рахунок більшої кількості антен. Чим більше антен, тим легше сформувати максимум сигналу в потрібній точці за рахунок інтерференції радіохвиль.
не факт. додаткові антени можуть працювати лише на 5ГГц і на 6ГГц, і це ніяк не вплине на далекобійність.
Відповісти