Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
NFS-Racer
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Похоже помирает мой старичек Asus RT-N65U, 2,4 соседи забивают, на 5 все норм. Короче решил выбрать что-то современное.
Что скажете про Xiaomi Mi Router AX3200 за примерно 2300 грн.? Есть ли альтернатива за такие деньги?
Ничего особенного от роутера не нужно, канал 100мб/с, возможно в будущем будет гигабит. USB не пользуюсь.
Из клиентов 2 смартфона и 2 ноута поддерживают ax, 1 ТВ-приставка по воздуху, вторая по проводу.
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

NFS-Racer
Як приклад.
Bender911: 24.01.2023 18:14 Може комусь згодиться при виборі:
Тимчасово користуюсь інетом не дома, тому купив собі Tp-link Archer AX10 (дешевий Wi-Fi6) - до 1800 грн тоді коштував. Після підключення 1Гбс вирішив протестити його.
Перший скрін - без стін відстань 3м
2-й - інша кімната, закрива роутер кут ванної кімнати + 1 стіна в кімнату, метра 3 відстань.
3-й - друга кімната, самий віддалений кут, 2 стіни, десь 8 метрів відстань.

За 10 місяців стабільність теж добра. Поки світло було стабільно взагалі не перезавантажував.

За цю ціну для 2к квартири непаганий варіант.

Зображення
спойлер
Зображення
Зображення
Mad Dog
Member

Повідомлення

viperest1: 07.02.2023 00:08 Правда , ще потрібно буде організувати автоматичне перемикання живлення ( 220v -> батарея, коли немає 220v -> 220v ) .
А від чого ти його живити будеш коли нема 220? Якесь готове рішення? Чи акум(и) що видають 24в з якимись доданими фічами?
BohdanUA
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

viperest1: 07.02.2023 00:08 Правда , ще потрібно буде організувати автоматичне перемикання живлення ( 220v -> батарея, коли немає 220v -> 220v ) . І тоді вже все буде ок B-)
Найпростіший варіант - ось така штука від хитрих китайців:
спойлер
IMG_20230130_124148129_HDR.jpg
З ємністю можуть обманути, але літієву збірку 4S1P можна замінити. При низькій напрузі роутер ребутиться, тому думаю зробити перехідник і живити із виходу POE (сам вихід лише 100Мбіт).
viperest1
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Mad Dog: 07.02.2023 11:53
viperest1: 07.02.2023 00:08 Правда , ще потрібно буде організувати автоматичне перемикання живлення ( 220v -> батарея, коли немає 220v -> 220v ) .
А від чого ти його живити будеш коли нема 220? Якесь готове рішення? Чи акум(и) що видають 24в з якимись доданими фічами?
Ні , сам робити не буду. Друг замовляв і купив на одній фірмі . Суть яка - реле ( чи що там в коробці не знаю толком ) і батарея , що підключені до роутера. Коли є світло , то батарея заряджається від 220 , коли світло пропадає , то за секунду воно само перемикає на батарею ( 7 год витримує ). Коли світло появляється , то все стає знову як було, а батарея стає на зарядку. ~ 2500 грн коштує. Но зато немає грайки із перепідключенням і т.д. ;)

Відправлено через 51 секунду:
BohdanUA
Скиньте будь ласка більш детально, що то за звір і де його шукати :shuffle: :super:
Mad Dog
Member

Повідомлення

viperest1: 07.02.2023 12:37 Ні , сам робити не буду. Друг замовляв і купив на одній фірмі
У друга мабуть від 12в працює. Якщо ти від AX3 хочеш заживити по PoE ще й інший роутер то тобі 12в може бути мало. Не дарма там у комплекті йде 24V 1.5A.
Але напевно взнаєш як спробуєш. ) Відпишись потім тут. Цікава модель використання. :up:
BohdanUA
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

Mad Dog: 07.02.2023 13:01 У друга мабуть від 12в працює. Якщо ти від AX3 хочеш заживити по PoE ще й інший роутер то тобі 12в може бути мало. Не дарма там у комплекті йде 24V 1.5A.
Але напевно взнаєш як спробуєш. ) Відпишись потім тут. Цікава модель використання. :up:
AX3, який живиться від mini-UPS через 12,2В ще може заживити АС2. Але коли заряд акумуляторів впаде і почне падати напруга - почнуться проблеми (не перевіряв, АС2 продався з ОЛХ за 2 години) ). Але ця китайська приблуда має свій пасивний POE 15/24В та 100Мбіт, от через нього ac lite заживити саме те.
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

BohdanUA
дуже мала ємність у цієї штуки, розглядав такий варіант для себе (hEX S + hAP ac² ≈ 12W споживають) і вирішив зібрати на 8×7Ah LiFePO4 32700 24V акумумулятор (134Wh). По грошах вийшло 1900грн елементи з доставкою + 450грн BMS + блок живлення 100грн 30V/2.7A. Живиться акум і обладнання через примітивну схему з двох діодів та резистора (вже готова схема, випадково знайшов в залишках від будинкової сигналізації).
схема
circuit.png
* насправді замість діода на шляху від блока живлення, там діодний міст який суттєво зменшує вольтаж до прийнятних 28,6В
Відправлено через 12 хвилин 11 секунд:
viperest1: 07.02.2023 12:37BohdanUA
Скиньте будь ласка більш детально, що то за звір і де його шукати
Ємність цього девайса дуже маленька, для твого AX3 цього замало буде :down:
Я так розумію що там 4 елементи 18650 по ≈2600Ah, а це рельних ≈30Wh, таким чином можна розраховувати на 3-4 години роботи лише самого AX3
BohdanUA
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

WalkMan
Я збірку замінив на 14Аг. При ємності 8800мАг АХ3 працював десь 4,5 години, потім починав перевантажуватись. Зараз тримає 7-7,5 годин, але це ще без ONU.
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

BohdanUA
значить я не дуже позитивно оцінив споживання AX3, скільки Ват він бере в «простої»?

Відправлено через 6 хвилин 20 секунд:
BohdanUA: 07.02.2023 14:25Я збірку замінив на 14Аг.
то там не послідовно елементи підключені? Значить це ще -10% ємності просто на перетворені :-/

Відправлено через 3 хвилини 42 секунди:
Ось ця збірка на реально використовувані 134Wh = мінімум 11 годин повністю автономної роботи, ONU знаходиться в SFP порті hEX S.
BohdanUA
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

WalkMan
Послідовно, але при напрузі 3,17в на елемент роутер уже не працює, так що повна ємність не використовується.

Споживання в районі 7Вт.
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

BohdanUA: 07.02.2023 14:45Послідовно
це погано (
BohdanUA: 07.02.2023 14:45напрузі 3,17в на елемент
це нормально )
BohdanUA: 07.02.2023 14:45Споживання в районі 7Вт.
а тут я здивований, думав що більше :beer:
viperest1
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Панове вже знаю , що в друга є :super: B-)
Ось такий і всередині батарея на 7 ампер годин
https://w.od.ua/elektropitanie/bloki-be ... a-fz-power

Це перша ссилка , що попала на очі . Є ще батареї на 9 годин , але вони довше заряджаються.

Відправлено через 54 секунди:
U-tex 1205A-FZ power
NFS-Racer
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

шановні, а може живлення пристроїв ви будете обговорювати в якійсь іншій темі, а тут про вибір роутерів
kolesnukm
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

так зараз це і є одним із параметрів при виборі роутера чи можна його заживити при втраті світла ))
Mad Dog
Member

Повідомлення

viperest1: 07.02.2023 15:52 Панове вже знаю , що в друга є :super: B-)
Ось такий і всередині батарея на 7 ампер годин
Габариты корпуса позволяют установить аккумуляторные батареи емкостью до 7 Ач
Акум на 9 Аг має такі самі габарити, і прям на тій же сторінці знизу пропонують сумісні акуми 9Аг.
Але навіть для планових відключень типу 4 через 4 воно не потягне. воно буде заряджати акум 12+ годин.
При чому у декого хто купив дешеві акуми восени, коли почались відключення, вже ті акуми поздихали.
viperest1
Member
Аватар користувача

Повідомлення

І так , можливо комусь буде цікаво ;) , но факт , той , що замовив собі ось такий :
спойлер
https://www.bezpeka-shop.com/ua/product ... a-bbg-125/
Правда брав на ОЛХ
І батарею на 7 А/годин :super: . Разом вийшло 2800грн+доставка.
sanya555
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ, Оболонь

Повідомлення

viperest1
Ну фиг знает, ладно я запитываю роутер напрямую с акума, так мне акум нахаляву подогнали, еще и CSB, а корпус с прикуривателями, выключателем у меня был, зарядник тоже есть. Да, надо подключать зарядник, переключать питание роутера, но халява жеж. Чисто для роутера мне кажется вот такая штука лучше
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 4itemAdapt
Версия 2А, 10400 mAh 1735 грн, банки там стоят 18650, в последствии можно перепаковать на нормальные 3500. Заряжается быстрее. В том что вы купили, ток заряда 0.6А, что как бы нормально для свинца 7ач, но время заряда если высадить акум немаленькое
viperest1
Member
Аватар користувача

Повідомлення

sanya555
Ток заряду 1А ;) , забув написати.
На халяву звісно,що нормас , а я хотів "під ключ" поставив і забув.
Вже скоро і АХ3 має приїхати, так що все підготую і лише поперекидаю кабелі ( кабельменеджмент, також потрібно зробити,бо зараз я все покидав за шафу і фортепіано :facepalm: ).
SERGBILL
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривой Рог

Повідомлення

порадьте бюджетну модель, яка дійсно може хоча б 200Мбіт по повітрю і має гігабітний провідний LAN
Відповісти