Нестабільна передача данних в локальній мережі

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
GhostManka
Junior
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Вітання!

Коротко опишу ситуацію:
Я працюю звичайнийм адміністратором в компанії і не володію документацією, топологією локальних мереж компанії. Людина, яка займалась цим всім звільняється і тимчасово підтримка роботоздатності лягає на мене. Декілька днів назад сталась така проблема:

Є ПК, на ньому встановлена Windows 7, Програма-драйвер та БД SQL (Microsoft SQL Server).
Приблизна схема мережі для цього комп'ютера:
спойлер
Ввідний роутер провайдера > Керований комутатор HP (До нього підключено ще декілька різних комп'ютерів > Роутер MikroTik (На жаль, доступу до налаштувань немає) > Ще один світч (Щоб два комп'ютери отримували інформацію з ПК-драйвера > Патч панель > ПК з програмою драйвером
Раптово програма-драйвер почала пропускати пакети даних з різними інтервалами часу. Інтернет працює, роутер та dns гугла пінгується без жодних проблем. В той самий час, всі ПК, які підключені до керованого комутатора, працють стабільно без жодних нарікань. А провайдер стверджує, що несправностей на лінії немає.

Я пробував:
- Перепробував всі наявні кабелі в різних варіаціях;
- Замінив БЖ Мікротіка;
- Товариш зміг підставити інший мікротік з налаштуваннями, які мені відомі;
- Також пробували замінити Мікротік на звичаний ТПлінк
- Сам ПК-драйвер підключав напряму до Мікротіка;
- Підключав інший хаб (ТПлінк на 4 порти) після Мікротіка;
- Перезапускав все і вся на різні проміжки часу


На жаль, я не спеціалість в адмініструванні мереж та їх налаштуванні, а майстер може бути лише післязавтра. Інколи мені здається, що це керований комутатор несправний, але біс його знає.
Можливо, є людина, яка з свого досвіду підкаже, на що ще можна звернути увагу. Адже проблема доволі болюча і потрібно її вирішити...

Щиро перепрошую за можливі неточності чи невірні терміни! З радістю відповім на уточнюючі питання
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

GhostManka
я извиняюсь, но при чем тут сеть, когда всё крутится на одном и том-же пк? или я что-то не понимаю? что за ебала программа-драйвер?
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

GhostManka
Опиши що ти маєш на увазі під "програма-драйвер почала пропускати пакети даних з різними інтервалами часу" ну і собсно в напрямку чого воно пропуска.
GhostManka
Junior
Звідки: Луцьк

Повідомлення

tablestikus: 20.05.2024 23:41 GhostManka
Опиши що ти маєш на увазі під "програма-драйвер почала пропускати пакети даних з різними інтервалами часу" ну і собсно в напрямку чого воно пропуска.
Це пов'язано з охороною. Як мені пояснювали, принцип роботи такий:
Ретранслятор по радіозв'язку приймає події з об'єкта і через інтернет передає події на драйвер, який приймає і зберігає події в БД. І потім вже з цієї БД, клієнтська програма на іншому ПК бере дані

Буває так, що за 10 секунд приймає події, а подальші 30-40 секунд події не надходять на драйвер

Відправлено через 1 хвилину 33 секунди:
Shpoker: 20.05.2024 23:37 GhostManka
я извиняюсь, но при чем тут сеть, когда всё крутится на одном и том-же пк? или я что-то не понимаю? что за ебала программа-драйвер?
Просто намагався розписати детально ситуацію, яка склалась і загальні риси того, що є
Востаннє редагувалось 20.05.2024 23:51 користувачем GhostManka, всього редагувалось 1 раз.
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

GhostManka: 20.05.2024 23:47Ретранслятор по радіозв'язку приймає події з об'єкта і через інтернет передає події на драйвер, який приймає і зберігає події в БД. І потім вже з цієї БД, клієнтська програма на іншому ПК бере дані
Не, это удаленно (на форуме) не продиагностируешь.
Если сетевик плохо уходит - я б на его месте шейпер с берстом натравил на радиоканал или сервер бд, и в итоге вы получаете проблему похожую без стабильного репродьюса и без знаний куда копать.
GhostManka
Junior
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Shpoker: 20.05.2024 23:50 Не, это удаленно (на форуме) не продиагностируешь.

Згоден, але раптом я міг пропустити якийсь очевидний момент?
Shpoker: 20.05.2024 23:50 Если сетевик плохо уходит - я б на его месте шейпер с берстом натравил на радиоканал или сервер бд, и в итоге вы получаете проблему похожую без стабильного репродьюса и без знаний куда копать.
Ну наскільки мені відомо, ніяких конфліктів чи проблем не було, та й ця людина знаходиться зараз в іншому місті, але дистанційно намагається допомогти у вирішенні проблеми
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

GhostManka
Раз такое дело - то сетевик своё знать должен, пусть думает, смотрит весь флоу. Может у вас там глюконуло просто какой комп и он устроил флуд какими-то арп запросами, от которых недосвич сходит с ума или тот-же комп с бд...
А если железяки таки умные - то может тетя уборщица случайно выткнула провод шваброй, а потом воткнула на глазик, устроив кольцо, которое по таймеру отрубается, захватывая нужный кусок сети
К примеру - вылетел аплинк с вашего беспроводного от того от, а она его прямиком в сеть вопхнула
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

почни з простого - з компа де ця лабуда до точки звідки надходить радіоканалом - дивись втрати через winmtr

Але враховуючи що десь радіоканал - не виключено що там можуть бути перешкоди чи направлені антени трохи відхилилися
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Коли є змінна "радіоканал" все стає далеко не очевидно.
Може даних немає, бо вони і не приходили? )
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Важко щось тут однозначно порадити без конкретного розуміння, яким чином цей ваш "пк-драйвер" виходить в мережу і які і куди пакети з нього йдуть. Якщо наявних засобів для діагностування мережі немає, то краще дочекатися майстра, нехай майстер-клас проведе :up:
Може взагалі проблема в цьому "ретрансляторі і радіозв'язку", тобто навіть не у вашій корпоративній мережі, як такій.
moonlight49
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Щодо радіо, то можуть глушити місцевим РЕБ, тоді ваш канал надбає або втрат пакетів або взагалі ляже. Якщо наявність сирен та втрати чітко пов'язані - то це воно. А взагалі спробуйте намалювати схему/ архітектуру того як воно працює зараз. Або ви, або попередник, або хтось з мережевих знавцев.
Подумайте про моніторинг каналів , та інших хостів, сервісів (zabbix чи щось подібне у допомогу).
GhostManka
Junior
Звідки: Луцьк

Повідомлення

tablestikus: 21.05.2024 08:35 почни з простого - з компа де ця лабуда до точки звідки надходить радіоканалом - дивись втрати через winmtr

Але враховуючи що десь радіоканал - не виключено що там можуть бути перешкоди чи направлені антени трохи відхилилися
Добрий вечір! Вирішив скористатись вашою порадою, що winmt
Але я не знаю чи я зробив вірно, я просто вирішив дивитись втратити пакети до 8.8.8.8
Ось результат по ПК з драйвером:
спойлер
Зображення
Ось результат по ПК для порівняння, який підключений через МікроТік до того ж самого керованого комутатора
спойлер
Зображення
Що то за об'єкт йде після наших статичних ІР адрес я геть не знаю і ніхто нічого толком не може сказати...

Ввечері підключив ноутбук до кабеля провайдера напряму і отримав таке:
спойлер
Зображення
Тех підтримка Київстару успішно футболить мене тільки так

Відправлено через 4 хвилини 12 секунд:
Dremjke: 21.05.2024 12:33 Важко щось тут однозначно порадити без конкретного розуміння, яким чином цей ваш "пк-драйвер" виходить в мережу і які і куди пакети з нього йдуть. Якщо наявних засобів для діагностування мережі немає, то краще дочекатися майстра, нехай майстер-клас проведе :up:
А візит майстра все відкладається і відкладається по незалежним від мене причинам...
Dremjke: 21.05.2024 12:33 Може взагалі проблема в цьому "ретрансляторі і радіозв'язку", тобто навіть не у вашій корпоративній мережі, як такій.
Просто дивно, що це сталось "на рівному місці" і з декількома різними об'єктами
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

GhostManka: 20.05.2024 23:32Можливо, є людина, яка з свого досвіду підкаже, на що ще можна звернути увагу. Адже проблема доволі болюча і потрібно її вирішити...
Самое простое воткнуть "ПК-драйвер" напрямую в провайдера без роутера и проверить. Если не помогло взять гарантированно рабочий ПК и установить туда софт с "ПК-драйвер" и снова воткнуть напрямую в провайдера и проверить. Если добиться стабильной работы не получается сменить провайдера и проверить. Если и потом не работает заставить напрячься охранную контору под угрозой замены их на конкурентов. Если таки заработало дальше проверять всю цепочку - свич HP, роутер, свичи, порты на патчпанели, на активном сетевом оборудовании, в розетках, патчкорды. Патчкорды должны быть литыми всегда! Если денег дают можно аудит сетки заказать что бы пришли с сертифицирующим сканнером и промеряли каждый линк на предмет выдает ли положенное по частотам и помехам. Как то так.
Востаннє редагувалось 23.05.2024 01:13 користувачем S, всього редагувалось 2 разів.
Adamantium
Ghost
Звідки: Днепр

Повідомлення

Раптово програма-драйвер почала пропускати пакети даних з різними інтервалами часу. Інтернет працює, роутер та dns гугла пінгується без жодних проблем. В той самий час, всі ПК, які підключені до керованого комутатора, працють стабільно без жодних нарікань. А провайдер стверджує, що несправностей на лінії немає.
если брать это за истину - то проблема сугубо в
програма-драйвер
и
Є ПК, на ньому встановлена Windows 7
AccessDenied
Member
Аватар користувача

Повідомлення

У нас когда-то самодур (директор) разругался (а точнее затравил) со старшим админом (человеком, который поднял ВСЮ инфраструктуру со старта компании с нуля) и всё внезапно свалилось на его помощников (меня и стажера).
В итоге, нам достался парк микротов, серверов и прочих ноу-хау из-за самодурского "я так вижу, сделайте".

Так вот, не имея банального доступа к микроту, могу сказать, что там бывают удивительные вещи, в том числе и в планировщике.
Я со временем обнаружил специфические костыли, о которых никто и никогда не подозревал, что оно так работает. Пришлось переделывать.

Не намекаю, что здесь похожая ситуация, но не имея полного доступа гадать на кофейной гуще такое себе занятие. Может проблема и близко не связана с сетевыми устройствами, однако, странно это выяснять не имея доступа ко всему.
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

GhostManka: 23.05.2024 00:59 Добрий вечір! Вирішив скористатись вашою порадою, що winmt
Але я не знаю чи я зробив вірно, я просто вирішив дивитись втратити пакети до 8.8.8.8
Втрати треба перевіряти до об'єкта звідки ти кажеш до вас не добігають пакети і що в цьому маршруті був це "радіоканал"
Відповісти